Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθίστε βρε παιδιά.

Αν σε κινητό με λογαριασμό google A, του αλλάξουμε τον λογαριασμό σε Β, όλες οι εφαρμογές θα φύγουν έτσι και αλλιώς.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο προηγούμενο κινητό LG K10 με άφηνε να κάνω κατάργηση του gmail χωρίς να χρειάζεται να βάλω άλλον πρώτα. Μάλλον κάθε κινητό έχει διαφορετική προσέγγιση στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και η προχειρότητα του android.

 

Δεν ξέρεις αν αυτά που κάνει το τωρινό σου κινητό θα τα κάνει και το επόμενο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στον αδερφό μου θα το δώσουμε το κινητό ο οποίος δεν σκαμπαζει τίποτα από smartphone και φοβάμαι μη πατήσει τίποτα και τρέχουμε. Και μας ενδιαφέρει να φύγει ο λογαριασμός στο Google play (που δυστυχώς δεν φεύγει) και να φύγει και το Google drive που είναι άμεσα συνδεδεμένο με το play!!!

 

 

Δεν θελω να το γυρίσω όμως κ εργοστασιακες ρυθμίσεις για να κρατήσουμε τις εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει.

Δεν έχει Gmail αυτός και βαριέμαι τώρα να το γυρνάω εργοστασιακες και να φτιάχνω καινούρια Mail κτλ κτλ για να φτιάξω νέο λογαριασμό στο play.

 

Όλα τα σημαντικά αρχεία, φωτογραφιες κ επαφές τα έχω σβήσει από μεσα. Άφησα μόνο λίγες εφαρμογές. Έτσι κ αλλιώς δεν θα κατεβάσει κάτι νέο.

 

 

 

Αν όμως ΔΕΝ βγει ο λογαριασμός του Google play ΈΧΕΙ κανονικά πρόσβαση στο Google drive (εφαρμογή) και αυτό είναι πρόβλημα!

Δοκιμασα να κάνω απεγκατασταση του Google drive αλλά δεν γίνεται γιατί είναι εφαρμογή συστήματος. Έκανα διαγραφή Cash και δεδομένων αλλά αν μπεις στην εφαρμογή και πατήσεις "σύνδεση" συνδέεται αυτόματα με τον λογαριασμό που βλέπει στο play και κανει ενεργοποίηση ξανά.

 

Έστω καμία λύση για να κλείσω το drive??

 

Κατεβάζεις το SD Maid, με το gmail σου. Κόβεις τα apk των εφαρμογών που θες, τα μεταφέρεις σε άλλο κινητό ή σε stick και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν είναι απαραίτητο το gmail, για να έχεις τις εφαρμογές που θες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το MACRODROID;

Έχω θέμα με το φτιάξιμο τελείως αθόρυβου προφίλ στο ΟΡ3Τ.

Θέλω μετά τις 11 το βράδυ να κλείνουν όλοι οι ήχοι και η δόνηση.

 

Έχω φτιάξει αυτό το macro στη εικόνα.

Αλλά και η δόνηση δουλεύει και το Ring stream είναι λίγο ανοιχτό, αν και στη εφαρμογή το έχω βάλει στο 0%.

Καμία ιδέα;434d7f5b6cd8871f4457ef791ccf3771.jpg

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το "μην ενοχλείτε" είναι τέλειο για Samsung, δεν ξέρω αν υπάρχει σε άλλες συσκευές.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum

Ξέρει κανείς να μου πει για το viber στα μηνύματα που δέχομαι από ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο αν μπορώ εγω να ορίσω το όνομα του αποστολέα? Δηλαδή μου στέλνει μήνυμα ο Βασίλης και να φαίνεται οτι το στέλνει π.χ. η cosmote. Στις επαφές μου στο τηλέφωνο τον έχω σαν cosmote, στις επαφές μου στο viber μπορώ να του αλλάξω όνομα?

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το MACRODROID;

Έχω θέμα με το φτιάξιμο τελείως αθόρυβου προφίλ στο ΟΡ3Τ.

Θέλω μετά τις 11 το βράδυ να κλείνουν όλοι οι ήχοι και η δόνηση.

 

Έχω φτιάξει αυτό το macro στη εικόνα.

Αλλά και η δόνηση δουλεύει και το Ring stream είναι λίγο ανοιχτό, αν και στη εφαρμογή το έχω βάλει στο 0%.

Καμία ιδέα;434d7f5b6cd8871f4457ef791ccf3771.jpg

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Μήπως εκτός από το 0% πρέπει να το τικ-αρεις κιόλας?

Αλλιώς κάνε μια δοκιμή και με την επιλογή "speakerphone off"

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκτός από το 0% πρέπει να το τικ-αρεις κιόλας?

Αλλιώς κάνε μια δοκιμή και με την επιλογή "speakerphone off"

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Εννοείται τικαρισμενα ήταν όλα.

 

Τώρα δοκιμάζω με το priority mode.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum

Ξέρει κανείς να μου πει για το viber στα μηνύματα που δέχομαι από ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο αν μπορώ εγω να ορίσω το όνομα του αποστολέα? Δηλαδή μου στέλνει μήνυμα ο Βασίλης και να φαίνεται οτι το στέλνει π.χ. η cosmote. Στις επαφές μου στο τηλέφωνο τον έχω σαν cosmote, στις επαφές μου στο viber μπορώ να του αλλάξω όνομα?

Ευχαριστώ

Μπες στην επαφή του και πάτα πάνω δεξιά το μολύβι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κανείς πως το κάνουμε στον Chrome να έρχονται ειδοποιησεις για το Facebook? Κάπου στις ρυθμίσεις είναι αλλά δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην επαφή του και πάτα πάνω δεξιά το μολύβι.

Σ ευχαριστώ πολύ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κανείς πως το κάνουμε στον Chrome να έρχονται ειδοποιησεις για το Facebook? Κάπου στις ρυθμίσεις είναι αλλά δεν το βρίσκω.

 

3 τελείες πάνω δεξιά -> Settings -> Site settings

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

3 τελείες πάνω δεξιά -> Settings -> Site settings
Κ από δω τι επιλέγω μετά;;;

Παλιά είχε από κάτω να επιλέξω το Facebook και οποια άλλη σελίδα είχε δυνατότητα ειδοποιήσεων. Έβαζα τικ. a092156ac3a5002d021b70cf007847b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από το chrome στο pc στη σελίδα του fb το έχεις ρυθμίσει να σου έρχονται ειδοποιήσεις σε υπολογιστή και κινητό; Αν ναι, μπες από τον chrome στο κινητό στο facebook.com και στην πρώτη είσοδο θα σου ζητήσει να του δώσεις άδεια να έρχονται ειδοποιήσεις και το δέχεσαι από εκεί και λογικά θα είσαι οκ.

Και αφού το κάνεις αυτό στο μενού που δείχνεις θα εμφανιστεί η σελίδα του fb

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

345f9b615181018224007a69237d44d6.jpg

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Από το chrome στο pc στη σελίδα του fb το έχεις ρυθμίσει να σου έρχονται ειδοποιήσεις σε υπολογιστή και κινητό; Αν ναι, μπες από τον chrome στο κινητό στο facebook.com και στην πρώτη είσοδο θα σου ζητήσει να του δώσεις άδεια να έρχονται ειδοποιήσεις και το δέχεσαι από εκεί και λογικά θα είσαι οκ.

Και αφού το κάνεις αυτό στο μενού που δείχνεις θα εμφανιστεί η σελίδα του fb

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

345f9b615181018224007a69237d44d6.jpg

Αυτό όπως το δείχνεις ήταν και σε μένα αλλά μετά από κάποιο update χάθηκαν οι επιλογές. Δοκίμασα να δω αν στην πρώτη είσοδο του Facebook μου την βγάλει ξανά αλλά τίποτα.....
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Evie launcher και θέλω να βγάλω από όλες τις οθόνες που έχω την Google bar που έχει πάνω πάνω αλλά στις ρυθμίσεις δεν το βρήκα.μήπως γνωρίζει κανείς από που μπορώ να την αφαιρέσω;

Να πω πως δεν είμαι Ρουτ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum

Ξέρει κανείς να μου πει για το viber στα μηνύματα που δέχομαι από ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο αν μπορώ εγω να ορίσω το όνομα του αποστολέα? Δηλαδή μου στέλνει μήνυμα ο Βασίλης και να φαίνεται οτι το στέλνει π.χ. η cosmote. Στις επαφές μου στο τηλέφωνο τον έχω σαν cosmote, στις επαφές μου στο viber μπορώ να του αλλάξω όνομα?

Ευχαριστώ

 

Γκομενιζουμε απο το viber; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γκομενιζουμε απο το viber; :lol:
μάλλον! χαχαχα! απλά βέβαια και όνομα αποστολέα να αλλάξει τι θα λέει; από "cosmote" και να γράψει σε μήνυμα "έλα κούκλε πότε θα τα πούμε;" LOL!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την εφαρμογή tzampaTv από το Google play!!! Την ανακάλυψα σήμερα και αξίζει!! Έχει δωρεάν συνδρομητική τηλεόραση!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την εφαρμογή tzampaTv από το Google play!!! Την ανακάλυψα σήμερα και αξίζει!! Έχει δωρεάν συνδρομητική τηλεόραση!

 

Link ;;;;;;;;;;;;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Link ;;;;;;;;;;;;
Σωστά, το ξέχασα εντελώς!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.tzampa.tzampatv

Μπορεί να έχει μόνο 100 λήψεις αλλά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το ξέχασα εντελώς!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.tzampa.tzampatv

Μπορεί να έχει μόνο 100 λήψεις αλλά αξίζει.

 

Κατ' αρχάς, ευχαριστούμε για την πληροφορία και θα συμφωνήσω ότι δεν θα κρατήσει για πολύ.

Πολύ περισσότερο αφού βλέπω ότι έχει τα κανάλια του ΟΤΕ και λίγα της Nova.

Δεν τα μέτρησα αλλά δεν μου φαίνονται για 100.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...