Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)αγόρασα το tapatalk σήμερα. δεν βρίσκω πως όταν διαβάζω ένα θέμα Αυτόματα να το εξαφανίζει από τη λίστα με τα following. έχω βρει μόνο πως να τα κάνει γκρι.

 

2)πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey. όταν γράφω μου τα υπογραμμίζει όλα με κόκκινο. καμία ιδέα;

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό στις τελευταίες εκδόσεις της προ δεν γίνεται πλέον. Πάντως γινόταν από τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και επέλεγες να δείχνει μόνο τα αδιάβαστα.

2. Λογικά είναι κάποιος γραμματικός έλεγχος.

Πολύ πιθανό να ευθύνεται και η ρομ γι'αυτό. Ψάξε και στις ρυθμίσεις του κινητού.

Το ίδιο πρόβλημα είχα πριν μήνες, όταν πήγα σε miui κινητό και έγραφα με Swype. Δεν θυμάμαι δυστυχώς πως ακριβώς το έλυσα...

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηση του ορθογραφικου ελέγχου από το μενού γλώσσα και εισαγωγή για τις κόκκινες γραμμές

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα ευχαριστώ.

 

το άλλο με το tapatalk απαράδεκτο. το πλήρωσα και μου φαίνεται θα βάλω σπασμένη παλιότερη έκδοση. δε βολεύει καθόλου έτσι

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bluetooth συνδεδεμενο στο κύριο κινητό. Τι δεν κατάλαβες; Το κινητό του αυτοκινήτου το θέλω μόνο για έλεγχο του κυρίου κινητού.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά δεν γίνονται ούτε στις ταινίες

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται ούτε στις ταινίες
Αλήθεια; Κι όλες αυτές οι εφαρμογές τύπου remote desktop τι ειναι;

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Υπάρχει τρόπο να διαγράψω ένα μήνυμα που έστειλα μέσω messenger, ώστε να μην μπορεί πλέον να το διαβάσει ο άλλος? Το διαγράφω από την συνομιλία άλλα συνεχίζει και εμφανίζεται στον συνομιλητή μου.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το greenfy με ξεκλειδωμα απο το δάκτυλο πως λειτουργει ?

εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει ...

(εννοω να κλειδωνει η συσκευη και μετα απο λιγο το greenfy να κλεινει ολες τις περιττές εφαρμογες ..)

με κανονικο κλειδωμα δουλευει αψογα ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bluetooth συνδεδεμενο στο κύριο κινητό. Τι δεν κατάλαβες; Το κινητό του αυτοκινήτου το θέλω μόνο για έλεγχο του κυρίου κινητού.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apdroid.tabtalk

Είχα δουλέψει παλιότερα αυτό μέσω Bluetooth. Στέλνει μηνύματα και κάνει κλήσεις. Θα πρέπει όμως να μιλάς μέσω του κύριου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apdroid.tabtalk

Είχα δουλέψει παλιότερα αυτό μέσω Bluetooth. Στέλνει μηνύματα και κάνει κλήσεις. Θα πρέπει όμως να μιλάς μέσω του κύριου κινητού.

Ε ναι. Αυτό θέλω. Μέσω του κυριου κινητού θέλω να γίνονται όλα αλλά να το ελέγχω από το 2ο

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλο call recorder κλήσης έχουμε να προτείνουμε; να είναι On demand φυσικά.

είχα καλομάθει με το xposed και τωρα στο καινούργιο κινητο δεν θελω να μπλέξω ακόμη με root :O

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

κάποιο καλο call recorder κλήσης έχουμε να προτείνουμε; να είναι On demand φυσικά.

είχα καλομάθει με το xposed και τωρα στο καινούργιο κινητο δεν θελω να μπλέξω ακόμη με root :O

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο app χωρις πολλες διαφημησεις και δωρεαν που να μπορω να μετατρεψω οποιοδηποτε youtube video σε mp3 για ringtone.

 

Δοκιμασα μερικα και τα περισσοτερα ηταν γεματα διαφημισεις και τελικα δουλεια σωστη δεν εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο app χωρις πολλες διαφημησεις και δωρεαν που να μπορω να μετατρεψω οποιοδηποτε youtube video σε mp3 για ringtone.

 

Δοκιμασα μερικα και τα περισσοτερα ηταν γεματα διαφημισεις και τελικα δουλεια σωστη δεν εκαναν.

Δοκίμασες το Tubemateς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο app χωρις πολλες διαφημησεις και δωρεαν που να μπορω να μετατρεψω οποιοδηποτε youtube video σε mp3 για ringtone.

 

Δοκιμασα μερικα και τα περισσοτερα ηταν γεματα διαφημισεις και τελικα δουλεια σωστη δεν εκαναν.

Το YouTube Downloader. Δεν έχει καθόλου διαφημίσεις. Είναι εκτός Google play.

Αν δεν καταφέρεις να το βρεις στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και πόση ώρα αλλά δεν βρήκα κάτι εδώ μέσα αλλά νομίζω ότι αναφέρθηκε παλιότερα. Υπάρχει εφαρμογή που να παίζει στο background κάποιο βίντεο πχ κάποιο τραγούδι. και εγώ να κάνω κάποια άλλη δουλειά ταυτόχρονα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και πόση ώρα αλλά δεν βρήκα κάτι εδώ μέσα αλλά νομίζω ότι αναφέρθηκε παλιότερα. Υπάρχει εφαρμογή που να παίζει στο background κάποιο βίντεο πχ κάποιο τραγούδι. και εγώ να κάνω κάποια άλλη δουλειά ταυτόχρονα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ogyoutube . Εάν είναι Root και έχεις xposed υπάρχει module ..youtube background playback

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και πόση ώρα αλλά δεν βρήκα κάτι εδώ μέσα αλλά νομίζω ότι αναφέρθηκε παλιότερα. Υπάρχει εφαρμογή που να παίζει στο background κάποιο βίντεο πχ κάποιο τραγούδι. και εγώ να κάνω κάποια άλλη δουλειά ταυτόχρονα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BS Player

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ogyoutube . Εάν είναι Root και έχεις xposed υπάρχει module ..youtube background playback
Δεν ανέφερε αν το θέλει για YouTube ο φίλος ή αν ψάχνει κάποιον player

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο YouTube από Firefox παίζουν όλα στο φόντο και εσύ μπροστά κάνεις ότι θες.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερε αν το θέλει για YouTube ο φίλος ή αν ψάχνει κάποιον player

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι περισσότεροι Player παίζουν περιεχόμενο στο background ...mx player ,bs player ...συνεπώς για youtube ρωτάνε (ναι δεν το διευκρίνισε)

Τέλος πάντων του έδωσαν λύσεις για όλες τις περιπτώσεις..

Link to comment
Share on other sites

γίνεται το Lastpass που έχει μόνιμα ειδοποίηση στο notification να είναι μόνιμα τέρμα πάνω; οι άλλες ειδοποιήσεις που εμφανίζονται να είναι κάτω από αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BS Player

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ogyoutube . Εάν είναι Root και έχεις xposed υπάρχει module ..youtube background playback
Αν μπεις στο YouTube από Firefox παίζουν όλα στο φόντο και εσύ μπροστά κάνεις ότι θες.
Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση απάντηση. Θα τα δοκιμάσω όλα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

γίνεται το Lastpass που έχει μόνιμα ειδοποίηση στο notification να είναι μόνιμα τέρμα πάνω; οι άλλες ειδοποιήσεις που εμφανίζονται να είναι κάτω από αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ναι. Πας στις ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - εφαρμογές και του βάζεις προτεραιότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...