Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι λιγο offtopic αλλα βγηκε αυτο.Ειναι σαν ενα chat room μονο που οριζεις εσυ ποσα χιλιομετρα αποσταση θα βλεπεις τα μηνυματα.Δηλαδη μπορεις να ορισεις πχ να βλεπεις μηνυματα μονο απο χρηστες εως 100 χιλιομετρα απο την θεση που εισαι.Θα ειναι ωραια φαση αν γινει γνωστο.Μπειτε μεσα και οριστε μια αρκετη αποσταση ας πουμε 700 χιλιομετρα αν ειστε αθηνα για να βλεπετε απο ολη την ελλαδα.πρεπει να ειμαι ο μονος ελληνας μεχρι τωρα(lol)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

δοκίμασε να βάλεις το sync on launch

είναι μλια λύση.

και στείλε μαιλ στον developer μπορεί να έχει κάποια ιδέα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για κωδικους ασυρματων δικτυων???

 

Εννοείς πρόγραμμα για WiFi το οποίο κρατάει στη μνήμη του τους κωδικούς και βλέπεις οποιαδήποτε στιγμή το κωδικό; τι είδα πριν μια βδομάδα σε ένα φίλο που είχε iPhone και μπορώ να πω πως είναι πολύ χρήσιμο αφού έψαχνα τον κωδικό του WiFi της καφετέριας που καθόμαστε και μου το είπε ο ίδιος χωρίς να ρωτήσουμε το σερβιτόρο.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μαθαινω ποσα mb ξοδευω στο σερφαρισμα στο ιντερνετ?

Επισης ποιος ειναι ο καλυτερος Player για ταινιες?Δεχονται υποτιτλους εξτρα,αν δεν ειναι ενσωματωμενοι?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μαθαινω ποσα mb ξοδευω στο σερφαρισμα στο ιντερνετ?

Επισης ποιος ειναι ο καλυτερος Player για ταινιες?Δεχονται υποτιτλους εξτρα,αν δεν ειναι ενσωματωμενοι?

 

3g watchdog

Εκτός του μαμά χρησιμοποιώ τον ΜΧ player

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω ενα προβλημα με το tapatalk το οποιο το εχω ρυθμησει να μπαινει κατευθειαν στα favorites.Οταν μπαινω μεσω wifi ολα καλα,οταν μπαινω μεσω παροχου μου βγαζει το εξης μυνημα: security error (user may not have permission to access this feature).

Πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα γιατι το χρησιμοποιω πολυ.Υπαρχει λυση?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ειναο ευκολη διαδικασια να περασεις υποτιτλους?

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις τους ενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...Και κατι τελευταιο...Το Task killer τι ακριβως κανει στο κινητο??Να δω αν καταλαβα τη λειτουργια του...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου κλειδωματος που να ακουγεται ηχος τυπου σειρηνας οταν καποιος δοκιμασει να ανοιξει καποια αλλη εφαρμογη?

Δε με ενδιαφερει καποιο σοβαρο κλειδωμα (εχω αλλη για αυτο), απλως να μπορω να πω σε οποιον "χαζευει" το κινητο μου "τι δουλεια εχεις να ανοιγεις τα μηνυματα" :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ένα widget για bookmarks και ένα για επαφές γιατί έχω το android pro widget αλλά αργει πολύ όταν ξεκλειδωνω την οθόνη να μου δείξει τα στοιχεία της επαφής. Γνωριζετε κάποιο?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

3g watchdog

Εκτός του μαμά χρησιμοποιώ τον ΜΧ player

 

Δεν το κάνει αυτό από μόνο του το κινητό;

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν τα προγράμματα για την εξοικονόμηση μπαταρίας κάνουν δουλειά και πιο προτείνεται

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε το καλύτερο πρόγραμμα για το msn messenger. To messenger with you και το Messenger Play! μου αποσυνδέονταν συνέχεια. Προς το παρόν χρησιμοποιώ τον Mercury. Υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο; Επίσης, να φανταστώ, για yahoo messenger να χρησιμοποιώ τον επίσημο. Τον χρησιμοποίησα σήμερα αρκετά και είμαι ευχαριστημένος. Και τέλος, στο skype για tablet δεν υπάρχει πιθανότητα να το έχω portrait ή τέλος πάντων και portrait. Γιατί όταν γράφω μηνύματα δε με βολεύει το landscape.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! η εφαρμογη eortologio σας δουλευει τις τελευταιες μερες?εμενα εχει προβλημα το widget δεν δουλευει..

 

Εμένα δεν δουλεύει καιρό τώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη επαφή με το κινητό (κάτοχός του εδώ και μια βδομάδα), σκέφτομαι να αλλάξω rom και να προχωρήσω στην εγκατάσταση της ultimate (που διάβασα καλά λόγια εδώ μέσα). Η διαδικασία είναι root, εγκατάσταση recovery, εγκατάσταση rom. Το ξεκλείδωμα του bootloader έχει κάποιο νόημα να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βάλεις το sync on launch

είναι μλια λύση.

και στείλε μαιλ στον developer μπορεί να έχει κάποια ιδέα

 

το τσέκαρα το sync on launch αλλα...πρέπει κάθε φορά να ανοίγω εγώ το πρόγραμμα και στο κινητό και στο tablet για να συγχρονιστούν!

 

Θα στείλω ενα mail μηπως έχει κάποια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για κωδικους ασυρματων δικτυων???

 

δοκιμασε το venue spot.παιρνει κωδικους wifi που εχουν δηλωσει χρηστες απο το 4square και στους δειχνει.την περιοχη που εχεις ψαξει την αποθηκευει offline.Εγω που ειμαι πατρα εχω αποθηκευσει ολο το ριο και την πατρα.Εχει κωδικους για οποιαδηποτε καφετερια,εστιατοριο κτλ εχω ψαξει.Απλως μπαινε που και που nline για να ανανεωνει την βαση του.Την εχει φτιαξει ελληνας.Για οσους ξερουν απο ios ειναι η αντιστοιχη αυτης σε android

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Μέσα από το μενού των ρυθμίσεων βλέπω ότι το βράδυ κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν τον επεξεργαστή.. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να δω τι ακριβώς τρέχει στο background?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύει καιρό τώρα...

 

Bάλτε αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reizu.androidapp.greeknames

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το venue spot.παιρνει κωδικους wifi που εχουν δηλωσει χρηστες απο το 4square και στους δειχνει.την περιοχη που εχεις ψαξει την αποθηκευει offline.Εγω που ειμαι πατρα εχω αποθηκευσει ολο το ριο και την πατρα.Εχει κωδικους για οποιαδηποτε καφετερια,εστιατοριο κτλ εχω ψαξει.Απλως μπαινε που και που nline για να ανανεωνει την βαση του.Την εχει φτιαξει ελληνας.Για οσους ξερουν απο ios ειναι η αντιστοιχη αυτης σε android

 

Εννοείς πρόγραμμα για WiFi το οποίο κρατάει στη μνήμη του τους κωδικούς και βλέπεις οποιαδήποτε στιγμή το κωδικό; τι είδα πριν μια βδομάδα σε ένα φίλο που είχε iPhone και μπορώ να πω πως είναι πολύ χρήσιμο αφού έψαχνα τον κωδικό του WiFi της καφετέριας που καθόμαστε και μου το είπε ο ίδιος χωρίς να ρωτήσουμε το σερβιτόρο.

 

Eννοω ενα προγραμμα το οποιο εντοπιζει τα ασυρματα δικτυα στην περιοχη που βρισκεσαι,και σε οσα μπορει,σου εμφανιζει πιθανους κωδικους,ενας εκ των οποιων ειναι σωστος και συνδεεσαι....

Το χει ενας φιλος μου στο κινητο του...Αλλα ειναι για thompson και cyta ρουτερ...Νομιζω wpa finder λεγεται το προγραμμα,αλλα δεν μπορω να το βρω.

Κατεβασα το wifi hacker αλλα δεν μου φαινεται καλο....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε το καλύτερο πρόγραμμα για το msn messenger. To messenger with you και το Messenger Play! μου αποσυνδέονταν συνέχεια. Προς το παρόν χρησιμοποιώ τον Mercury. Υπάρχει μήπως κάτι καλύτερο; Επίσης, να φανταστώ, για yahoo messenger να χρησιμοποιώ τον επίσημο. Τον χρησιμοποίησα σήμερα αρκετά και είμαι ευχαριστημένος. Και τέλος, στο skype για tablet δεν υπάρχει πιθανότητα να το έχω portrait ή τέλος πάντων και portrait. Γιατί όταν γράφω μηνύματα δε με βολεύει το landscape.

Nimbuzz κορυφή.

Msn, Fb chat κλπ όλα σε ένα

 

Ξέρει κάποιος αν τα προγράμματα για την εξοικονόμηση μπαταρίας κάνουν δουλειά και πιο προτείνεται

Στην πράξη δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα κλασικά που πρέπει να κάνεις από μόνος σου.

Δηλαδή χαμήλωμα brightness, κλείσιμο δικτύων που δεν χρησιμοποιείς κλπ..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...