Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω κάτι τέτοιο, αλλά και με δυνατότητα μέσω GPS να σου δείχνει που βρίσκεται. Ξέρετε κάτι σχετικό; (πχ όπως υπάρχει από την ίδια την HTC για Desire HD)

 

Ίσως και σήμερα, ή αλλιώς το Σαββατοκύριακο, θα κάνω ένα μεγάλο post με εφαρμογές που έχω βρει και χρησιμοποιώ, το είχα κάνει και στην πρώτη έκδοση του thread :)

 

 

SIM Checker Lite Υπαρχει στο market του κινητου και ειναι δωρεαν....Αν μπει αλλη καρτα στο κινητο σου στελνει μηνυμα sms σε καποιον αριθμο που θα δηλωσεις και email ......σου δειχνει που ειναι το κινητο με αποκλεισει 15 - 50 μετρων (αναλογα την περιοχη )

Εγω το δοκιμασα στο σπιτι και εστειλε μηνυμα στο κινητο της γυναικας μου και ηρθε και email στον υπολογιστη.

Η θεση ηρθε σε μορφη συντεταγμενων .....οποτε εκει χρειαζετε να το ψαξετε μεσω του google map για να δειτε που πεφτει......

Link to comment
Share on other sites

Με το handcent sms, οταν μου στελνουν μηνυματα και ειναι κλειστο το κινητο, σαν ωρα παραδοσης δειχνει την ωρα που ανοιξα το κινητο, και οχι την ωρα που το εστειλε ο αλλος. Αυτο ειναι λογω εφαρμογης ή ετσι λειτουργει το android? Ελπιζω να μην ειναι προβλημα σαν το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..πως προσθετεις ενα forum στο tapatalk ?

Με το search δε το βρισκει..παρα ταυτα εχω δει posts απο το tapatalk στο forum αυτο (και οχι μονο) ..οποτε τι κανουμε ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..πως προσθετεις ενα forum στο tapatalk ?

Με το search δε το βρισκει..παρα ταυτα εχω δει posts απο το tapatalk στο forum αυτο (και οχι μονο) ..οποτε τι κανουμε ?

 

Στο insomnia αναφερεσαι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτο
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτο

 

Eχω την εντυπωση πως ειναι θεμα του συγκεκριμενου forum και οχι της εφαρμογης :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..πως προσθετεις ενα forum στο tapatalk ?

Με το search δε το βρισκει..παρα ταυτα εχω δει posts απο το tapatalk στο forum αυτο (και οχι μονο) ..οποτε τι κανουμε ?

Πήγαινε στο search και γράψε greek.

Στα αποτελέσματα της αναζήτησης θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Άνοιξε το, και μετά κάνε login με τα στοιχεία σου και είσαι έτοιμος :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Με το handcent sms, οταν μου στελνουν μηνυματα και ειναι κλειστο το κινητο, σαν ωρα παραδοσης δειχνει την ωρα που ανοιξα το κινητο, και οχι την ωρα που το εστειλε ο αλλος. Αυτο ειναι λογω εφαρμογης ή ετσι λειτουργει το android? Ελπιζω να μην ειναι προβλημα σαν το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο.

 

Υπάρχει ένα προγραμματάκι στο market που κάνει αυτό που λες, λέγεται sms timestamper. Σε μένα ΔΕΝ συνεργάζεται πάντα με το handcent (με το μαμίσιο πρόγραμμα τα παέι καλύτερα). Πειραματίσου λίγο με τις ρυθμίσεις που έχει. Επίσης κάνε ένα κόπο και στειλε μήνυμα στους δημιουργούς του handcent για να ενσωματώσουν αυτό το feature στο πρόγραμμα. Απ'οτι έχω διαβάσει είναι σχετικά ευκολο.

Ρίξε ματιά και εδω:

http://handcent.com/bbs2/index.php?topic=2406.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα προγραμματάκι στο market που κάνει αυτό που λες, λέγεται sms timestamper. Σε μένα ΔΕΝ συνεργάζεται πάντα με το handcent (με το μαμίσιο πρόγραμμα τα παέι καλύτερα). Πειραματίσου λίγο με τις ρυθμίσεις που έχει. Επίσης κάνε ένα κόπο και στειλε μήνυμα στους δημιουργούς του handcent για να ενσωματώσουν αυτό το feature στο πρόγραμμα. Απ'οτι έχω διαβάσει είναι σχετικά ευκολο.

Ρίξε ματιά και εδω:

http://handcent.com/bbs2/index.php?topic=2406.0

 

Ευχαριστω, νομιζα οτι μονο εγω ειχα το προβλημα. Τους εστειλα και το αιτημα, μεχρι τοτε θα πειραματιστω με την εφαρμογη που ανεφερες, και το sms time fix που μου εβγαλε παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο search και γράψε greek.

Στα αποτελέσματα της αναζήτησης θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Άνοιξε το, και μετά κάνε login με τα στοιχεία σου και είσαι έτοιμος :).

 

Βρηκα πολλα αλλα site αλλα δυστυχως δε βρηκα αυτο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Gingerbread Keyboard με υποστήριξη ελληνικών.. χωρίς λεξικό όμως :/

 

http://is.gd/icLe6r

 

(courtesy of finn)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε αυτό το πληκτρολόγιο MultiLing Gingerbread Keyboard. Είναι το πληκτρολόγιο του gingerbread και με ελληνικό λεξικό και δουλεύει τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες προσπαθώ να κατεβασω την εφαρμογή tapatalk και δεν μπορω.Μπαίνω στο tapatalk.com και το cryket αλλά ματαια.Τι πρεπει να κανω για να την κατεβασω;Η χρέωση πως γινεται; Edited by Lina86
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες προσπαθώ να κατεβασω την εφαρμογή tapatalk και δεν μπορω.Μπαίνω στο tapatalk.com και το cryket αλλά ματαια.Τι πρεπει να κανω για να την κατεβασω;Η χρέωση πως γινεται;

 

την εχουν βγαλει απο το μαρκετ εδω κ κανα μηνα , υπαρχει μονο επι πληρωμη αν εισαι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Στο android market την εχω ψάξει και δεν την εχω βρει.Root δεν είμαι.Δεν υπάρχει περίπτωση να την κατεβασω δηλαδή;

Επίσης,εχω κατεβάσει την εφαρμογή andchat αλλά δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.Δεν γνωρίζω τι πρέπει να βάλω στα κενα για να μπω σε ελληνικό chat και κατά προτιμηση στο #hellas.Την έχει κατεβάσει κανείς;Αν ξέρει καποιος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες προσπαθώ να κατεβασω την εφαρμογή tapatalk και δεν μπορω.Μπαίνω στο tapatalk.com και το cryket αλλά ματαια.Τι πρεπει να κανω για να την κατεβασω;Η χρέωση πως γινεται;

 

στα μαγαζακια κοιτα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

την εχουν βγαλει απο το μαρκετ εδω κ κανα μηνα , υπαρχει μονο επι πληρωμη αν εισαι ροοτ

 

οχι ρε τι ροοτ λες? δε χρειαζεται :wacko:

 

(α λες για να βαλει το μαρκετ enabler να δει τις επι πληρωμη εφαρμογες? too much trouble :p)

 

Στο android market την εχω ψάξει και δεν την εχω βρει.Root δεν είμαι.Δεν υπάρχει περίπτωση να την κατεβασω δηλαδή;

 

δε μπορεις να τη βρεις γιατι στην ελλαδα δεν εμφανιζονται οι εφαρμογες επι πληρωμη.

Edited by Villis
Αναφορά σε παράνομο λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χθες κατεβασα την εφαρμογη phonebook 2 και ενω φαινεται καλη εφαρμογη δεν μπορω να κανω αναζητηση στις επαφες γραφοντας ελληνικα μεσα στην εφαρμογη.

ξερει κανεις κατι γιαυτο?? ή αν υπαρχει καποια αλλη παρομοια εφαρμογη?

 

εχουμε κατι εδω??/

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται η εφαρμογη που σου δειχνει ποση μπαταρια σου καταναλωνει μια εφαρμογη?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτές τις δύο:

ΟS Monitor

Systempanel

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ ,οπου να μπορεις φωνητικα να πληκτρολογεις μηνυμα ,να προσθετεις τον παραληπτη????? Και αν υποστηριζει και Ελληνικα?
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...