Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συνεργαζεται παντως καθολου με το ΝΟΚΙΑ suite μεσω bluetooth αφου δεν έχει θύρα usb για συνδεση με τον υπολογιστη.

 

Με bluetooth δοκίμασες δλδ? έχεις την τελευταία εκδοση του Nokia suite?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν όντως δε συνδέεται με Nokia Suite, για μένα είναι άχρηστο. Χίλιες φορές το Χ2-02.

 

Δεν μπορεί να μη συνδέεται με το Nokia Suite. Απλώς δεν γίνεται μέσω usb, μιας και δεν διαθέτει, αλλά μέσω bluetooth. Υπάρχει αντίστοιχη επιλογή στο πρόγραμμα (Use Bluetooth instead).

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρήστης κινητών ΝΟΚΙΑ παρα πολλά χρόνια. Ισως να ειναι και το χειρότερο τηλέφωνο που έχω (ειχα βασικά, ήδη το πουλησα) χρησιμοποιήσει στη ζωή μου. Στο Unboxing του επαθα την πλάκα μου. Ασπρο, ματ πλάτη, γυαλιστερη προσοψη, γλυκιά οθόνη. Ξαφνικά με το που ανοίγω διαπιστώνω πως κολλάει συνέχεια. Τα πληκτρα αποκρίνονται υπερβολικά αργα. Σκέφτομαι πως ίσως ειναι αρχή μεχρι να φορτώσει μνημη, τηλέφωνα. Ματαιος κόπος. Πλοήγηση στο μενου πιο αργο και απο την καθυστέρηση. Το κερασάκι στην τούρτα; Bluetooth....με το που συνδέεται, το τηλεφωνο επαννεκινεί. Μην μακρυγορώ το επιστρέφω και παιρνω δεύτερο. Ως δια μαγείας το bluetooth εφτιαξε...αλλά η καθυστέρηση παραμενει καθυστέρηση. Ιωβεια υπομονή για να γράψω ενα μηνυμα. Για να πατήσω 3 φορές το κουμπι μάτωνα μέχρι να δω τι εγραφε στην οθόνη. 2 συσκευές άλλαξα και στις 2 τα ίδια προβληματα (εκτος αυτό της συνδεσιμοτητας που λυθηκε.) Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα και στα 2 αλλά δεν αλλαξε τιποτα. Επίσης σε 3 υπολογιστές που προσπάθησα να το συνδέσω μεσω bluetooth δεν συνδέεται με τιποτα και αναφέρει πως δεν ειναι συμβατο το μοντέλο με χρήση με το ΝΟΚΙΑ suite. Η μπαταρία του ειναι αρκετα καλή. 3 μέρες το δουλεψα και έπεσε μια γραμμή απο τις τεσσερις που έχει στην μπαταρία. Μεγάλη αλλαγή στην ποιότητα κατασκεύης πάντως. Μπορει καποιος άνετα να αντιληφθεί την αλλαγή σε σχέση με παλαιότερα μοντέλα της εταιρίας. Τελικά πήρα το Asha 300 με 82 ευρώ και ησύχασα. Καμία σχέση. Ευτυχώς ξεμπέρδεψα.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε κανείς άλλος να μας πει και αυτός την άποψή του;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη εντύπωση πάντως μου κάνουν τα λόγια του φίλου zapper.

Από όσα έχω δει στο Youtube δεν φαίνεται να έχει τα παραπάνω προβλήματα (το dual sim τουλάχιστον).

Άρχισε πάντως να εμφανίζεται στην αγορά σιγά σιγά:

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=most-popular&keyphrase=nokia+206

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

από το βίντεο κατάλαβα ότι το κινητό έχει ρύθμιση και για τις δυο σιμ μεσα...ισως μπορω να εχω και τις δυο σιμ μεσα...και η μια να ειναι ανενεργη..!

 

Εχουμε βγάλει άκρη με αυτό τελικά? Οτι εχει ρυθμίσεις γενικά για τις sim σίγουρα εχει, αλλα θα μπορούμε να έχουμε την μια εκτός λειτουργίας και την μια να λειτουργει? Το 101 που ανέφερε ένας φίλος εχει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βγάλει άκρη με αυτό τελικά? Οτι εχει ρυθμίσεις γενικά για τις sim σίγουρα εχει, αλλα θα μπορούμε να έχουμε την μια εκτός λειτουργίας και την μια να λειτουργει? Το 101 που ανέφερε ένας φίλος εχει σίγουρα?

 

Στο 101 γίνεται όπως ανέφερα. Μέσα από το μενού μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να ενεργοποιήσεις όποια σιμ θέλεις. Σε άλλο κινητό Νόκια (έχω δοκιμάσει το 112 και το χ2-02) δεν το έχω δει να γίνεται αυτό μέσα από το μένού. Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις το κινητό με μία μόνο σιμ, αλλά αν είναι και οι δύο μέσα δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις την μία από το μενού (τουλάχιστον δεν έχω βρει πως).

Link to comment
Share on other sites

Στο 101 γίνεται όπως ανέφερα. Μέσα από το μενού μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να ενεργοποιήσεις όποια σιμ θέλεις. Σε άλλο κινητό Νόκια (έχω δοκιμάσει το 112 και το χ2-02) δεν το έχω δει να γίνεται αυτό μέσα από το μένού. Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις το κινητό με μία μόνο σιμ, αλλά αν είναι και οι δύο μέσα δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις την μία από το μενού (τουλάχιστον δεν έχω βρει πως).

 

Οταν λες μπορείς να ενεργοποιήσεις το κινητό με μια μόνο sim εννοείς να είναι μέσα και οι δυο η να μην έχεις απλός την μια μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες μπορείς να ενεργοποιήσεις το κινητό με μια μόνο sim εννοείς να είναι μέσα και οι δυο η να μην έχεις απλός την μια μέσα;

Να είναι μία μόνο μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Να είναι μία μόνο μέσα.

 

:( έτσι δεν μας κάνει.. Ας ελπίσουμε να εχει επιλογή μέσω του μενού να απενεργοποιεις οποία κάρτα θέλεις.. Είναι πρόβλημα να έχεις υποχρεωτικά ανοικτές και τις δυο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το χτυπησα σημερα το κινητο.το dual sim μιας και κυκλοφορησε εχθες.πραγματικα πολυ ωραια κατασκευη και πιστευω αξιζει τα λεφτα του.για κολλημα ουτε λογος.πολυ δυνατο ηχειο και ωραια καμερα αυτα που κινησαν το ενδιαφερον για αρχη.:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το χτυπησα σημερα το κινητο.το dual sim μιας και κυκλοφορησε εχθες.πραγματικα πολυ ωραια κατασκευη και πιστευω αξιζει τα λεφτα του.για κολλημα ουτε λογος.πολυ δυνατο ηχειο και ωραια καμερα αυτα που κινησαν το ενδιαφερον για αρχη.:)

Καλορίζικο φίλε!

Λύσε μας και την απορία αν έχεις την καλοσύνη. Μπορείς να απενεργοποιήσεις την δεύτερη sim μέσα απ' το μενού του κινητού και να το χρησιμοποιείς μόνο με την μία?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε kp86.

Όταν λες δυνατό ηχείο τι εννοείς; Όταν σε καλούν δυνατό ringtone ή το ακουστικό όταν μιλάς;

Προσπάθησε σε παρακαλώ να το συνδέσεις με την τελευταία έκδοση του Nokia Suite να μας πεις αν δουλεύει.

Εδώ λέει ότι υποστηρίζεται:

http://www.nokia.com/global/support/nokia-suite-specifications/

Τέλος, στην εισερχόμενη κλήση, το ringtone παίζει λίγο χαμηλά και ξαφνικά πολύ δυνατά; Αν ναι, αυτό μπορεί να αλλάξει;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση στο μενου πιο αργο και απο την καθυστέρηση. :lol:

Ισως να ειναι ειναι και απο τα μειονεκτηματα για τοσο χαμηλη τιμη κινητο(60$) σε πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι ειναι και απο τα μειονεκτηματα για τοσο χαμηλη τιμη κινητο(60$) σε πιστεύω!

Μα το παλικάρι παραπάνω που το πήρε λέει πως "για κολλημα ουτε λογος"... :p

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το χτυπησα σημερα το κινητο.το dual sim μιας και κυκλοφορησε εχθες.πραγματικα πολυ ωραια κατασκευη και πιστευω αξιζει τα λεφτα του.για κολλημα ουτε λογος.πολυ δυνατο ηχειο και ωραια καμερα αυτα που κινησαν το ενδιαφερον για αρχη.:)

Απο που το πηρες φιλε μου αν επιτρεπεται και σε ποιο χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ για συγγενή μου μόλις. Δευτέρα λογικά θα το έχω. Για να δούμε τι λέει...
Link to comment
Share on other sites

Το μενού ειναι όντως λίγο αργό πάντως το είδα σε ένα μαγαζί στην θεσσαλονικη που είχαν ένα κομμάτι άσπρο! (Οχι dual)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

 

Λοιπον λιγο πιο αναλυτικα.Το κινητο παιδια για τα λεφτα του ΑΞΙΖΕΙ.Δεν θα περιμενει κανεις ποιοτητα iphone 5,vertu και εγω δεν ξερω τι αλλο,αλλα πιστευω αξιζει και το παραμικρο ευρω του.πολυ καλο στησιμο,συμπαγες,και απιστευτα υλικα.

Γυαλιστερο φινιρισμα μπροστα και ματ πισω.κουμπια που δεν ''παιζουν''και οθονη που δεν ξεχωριζει απο το υπολοιπο σωμα μιας και ειναι στο ιδιο επιπεδο με τα πληκτρα.Με εντυπωσιασε επισης και το μικροφωνο που το εχουν σχεδιασει και η θεση του ειναι στο πληκτρο της #.

Οπως ειπα το ηχειο ειναι πολυ δυνατο τοσο στο ηχο κλησης οσο και στο ακουστικο κανοντας τον ομιλητη σου να νομιζεις οτι ειναι διπλα σου.

το πηρα απο Νokia care στα 69 ευρω,ηρθε εχθες και ηρθε σε λιγα περιορισμενα κομματια για αρχη το dual.Στα χρωματα μπλε,ασπρο,κοκκινο.Για κολλημα και lag ουτε λογος λεω ξανα.ΣΤΙΒΑΡΟ,ΥΠΑΚΟΥΟ,GLAMOUR θα ηταν οι 3 λεξεις που θα το χαρακτηριζα.

 

Υ.Γ:στα πληκτρα εχει και τα ελληνικα γραμματα.:)

Link to comment
Share on other sites

<--------------

 

hands free,φορτιστη,manual:)

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

 

Λοιπον λιγο πιο αναλυτικα.Το κινητο παιδια για τα λεφτα του ΑΞΙΖΕΙ.Δεν θα περιμενει κανεις ποιοτητα iphone 5,vertu και εγω δεν ξερω τι αλλο,αλλα πιστευω αξιζει και το παραμικρο ευρω του.πολυ καλο στησιμο,συμπαγες,και απιστευτα υλικα.

Γυαλιστερο φινιρισμα μπροστα και ματ πισω.κουμπια που δεν ''παιζουν''και οθονη που δεν ξεχωριζει απο το υπολοιπο σωμα μιας και ειναι στο ιδιο επιπεδο με τα πληκτρα.Με εντυπωσιασε επισης και το μικροφωνο που το εχουν σχεδιασει και η θεση του ειναι στο πληκτρο της #.

Οπως ειπα το ηχειο ειναι πολυ δυνατο τοσο στο ηχο κλησης οσο και στο ακουστικο κανοντας τον ομιλητη σου να νομιζεις οτι ειναι διπλα σου.

το πηρα απο Νokia care στα 69 ευρω,ηρθε εχθες και ηρθε σε λιγα περιορισμενα κομματια για αρχη το dual.Στα χρωματα μπλε,ασπρο,κοκκινο.Για κολλημα και lag ουτε λογος λεω ξανα.ΣΤΙΒΑΡΟ,ΥΠΑΚΟΥΟ,GLAMOUR θα ηταν οι 3 λεξεις που θα το χαρακτηριζα.

 

Υ.Γ:στα πληκτρα εχει και τα ελληνικα γραμματα.:)

 

Μια απάντηση σε παρακαλώ και για τις κάρτες; Μπορείς να απενεργοποιησεις την μια απο το μενου; Για εμένα αυτο ειναι πολυ σημαντικό εάν γίνεται θα το πάρω κ εγω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...