Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ. Μιλάμε για τον ορισμό της απέρριτης και λιτής ομορφιάς. Το χρώμα είναι ανοιχτό γαλάζιο γυαλιστερό. Πολύ καλή συναρμογή και ποιότητα κατασκευής, νιώθεις το κινητό ότι είναι συμπαγές, σε πλαστικό σώμα βέβαια.

 

Έχει και μεγάλες γραμματοσειρές σε μηνύματα και επαφές για όποιον έχει πρεσβυωπία. :p

 

ΥΓ: Φυσικά και έχει δόνηση.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που το βρήκατε διαθέσιμο ; Σε Πάτρα σε Nokia Care και Public δεν υπήρχε για δείγμα. Αθήνα θα βρω κάπου ; Το μπλε θέλω αλά bomber

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που το βρήκατε διαθέσιμο ; Σε Πάτρα σε Nokia Care και Public δεν υπήρχε για δείγμα. Αθήνα θα βρω κάπου ; Το μπλε θέλω αλά bomber

στα mediamarkt στην συγγρου που πηγα σημερα ειχε και αυτο με τις 2 sim και με την μια σε μπλε,ασπρο και ροζ.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία:φόρτιση το Σάββατο που μας πέρασε.Μια εβδομάδα και ακομα έχει δύο γραμμές,με 2 sim φορτωμένο,25-30 τηλέφωνα,πολύ ψάξιμο και λιγο internet.:D:D
Link to comment
Share on other sites

ιξεις αφιξεις....ηρθε και στο πλαισιο με τιμη εκκινησης το dual sim τα 69 ευρω και σε χρωματα ασπρο ροζ μπλε.. οσο για το single sim εχει 63 να το λινκ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007434

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία:φόρτιση το Σάββατο που μας πέρασε.Μια εβδομάδα και ακομα έχει δύο γραμμές,με 2 sim φορτωμένο,25-30 τηλέφωνα,πολύ ψάξιμο και λιγο internet.:D:D

 

φιλε μου απο ηχο κλησης αλλα και ηχο κατα την ομιλια πως τα παει ειναι δυνατος και καθαρος?επισης στον ηχο κατα την κληση ξεκιναει οπως τα προηγουμενα μοντελα απο σιγα και μετα χτυπαει κανονικα η αρχιζει δυνατα απο το πρωτο κτυπημα.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης ξεκινάει σιγά για κάποια δευτερόλεπτα και μετά συνεχίζει δυνατά. Σχετικά δυνατός, αλλά δεν "παίρνει κι αυτιά".

Το ακουστικό είναι ευτυχώς πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα. Δυνατό και καθαρό, αν και μπρος τη μπάσα μεριά. Όχι καλύτερο από το Samsung Ε2252 που είχα, αλλά παραδόξως πολύ καλύτερο από το Nokia Asha 308!!! :X

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το κινητάκι είναι έρωτας για 69ε. Πανεμορφο με πολύ καλή οθόνη, παραδόξως για Nokia φθηνό.

 

Επίσης το ακουστικό του, είναι πολύ δυνατό σε ραδιόφωνο. ΠΟΛΥ δυνατό.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μενου του ειναι αργο η γρηγορο?Η ευρεση επαφων ειναι αργή?Εχω το samsung E2152 που το μενου του ειναι γρήγορο,είναι κατι αντιστοιχο η κολαει?
sadite
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτους που τα εχουν δει απο κοντα ποιο χρωμα ειναι καλυτερο λευκο ή μπλε?

Αφου δεν υπαρχει μαυρο το κερατο μου μεσα..........:angry:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτους που τα εχουν δει απο κοντα ποιο χρωμα ειναι καλυτερο λευκο ή μπλε?

Αφου δεν υπαρχει μαυρο το κερατο μου μεσα..........:angry:

Ε, πάνε και σύ σε μια έκθεση να τα δεις όλα μαζί...

 

Τελικα το μενου του ειναι αργο η γρηγορο?Η ευρεση επαφων ειναι αργή?Εχω το samsung E2152 που το μενου του ειναι γρήγορο,είναι κατι αντιστοιχο η κολαει?

Μια χαρά γρήγορο είναι. Το Ε2152 το είχα κι εγώ. Δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές σε ταχύτητα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μενου του ειναι αργο η γρηγορο?Η ευρεση επαφων ειναι αργή?Εχω το samsung E2152 που το μενου του ειναι γρήγορο,είναι κατι αντιστοιχο η κολαει?

 

Μια χαρά γρήγορο είναι το κινητό. Κανένα θέμα

Απο αυτους που τα εχουν δει απο κοντα ποιο χρωμα ειναι καλυτερο λευκο ή μπλε?

Αφου δεν υπαρχει μαυρο το κερατο μου μεσα..........:angry:

 

Μπλε, μπλε και μπλε

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μη το προχωρήσουμε επί προσωπικού, καλά τα λέμε ως τώρα. :!: Θα διαγράψω τα μηνύματα που αναφέρονται προσωπικά σε χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τόσο χαρούμενο αυτό το κινητό, σχεδόν σα καρτούν για αυτό και η έμπνευση

 

http://i48.tinypic.com/34o7y11.jpg

 

Συγγνώμη για τη σκοτεινή φώτο

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω αναβαθμιση τωρα αλλα σε οτε,γερμανο και αλλα 3 καταστηματα που πηγα δεν το εχουν το κινητο ωστε να το παρω ξερει κανεις αν απο τα καταστηματα που εχουν το κινητο στο skroutz γινεται να το παρω με την αναβαθμιση που εχω μεσω ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος (στην κύρια σύνδεση που χρησιμοποιώ) ενός Wind Free 2 Go 2.

Με αφορμή την αγορά της νέας μου συσκευής (Nokia Asha 206) και προκειμένου να εκμεταλλευτώ τόσο τις προεγκατεστημένες εφαρμογές επικοινωνίας (Viber, iBuddy) όσο και το http://www.mycosmos.gr ενεργοποίησα online το πακέτο 1Gb με 5€.

 

"Έτρεξα" την εφαρμογή του Viber, μου ζήτησε αναβάθμιση την οποία και έκανα και αφού "άνοιξα" και πάλι την εφαρμογή συμπλήρωσα τον αριθμό του κινητού μου προκειμένου να ενεργοποιήσω την υπηρεσία. Μου ζήτησε να συγχρονιστεί με τον κατάλογο του τηλεφώνου (το αποδέχτηκα) και στην συνέχεια περίμενα να λάβω το μήνυμα με τον κωδικό ενεργοποίησης. Όμως, ενώ προσπαθεί να συνδεθεί (προφανώς μπλοκάρει την εφαρμογή η Wind) και εμφανίζεται το μήνυμα "An internet connection is required to complete this action. Check your connection and try again".

Φυσικά δοκίμασα πολλές φορές (και με αλλαγή των ρυθμίσεων (Change Viber server: Production, Integration, Development).

Σε καμία όμως περίπτωση δεν αλλάζει κάτι.

 

Επίσης, στο http://www.mycosmos.gr ενώ ανοίγει η αρχική σελίδα και συμπληρώνω username και password δεν κάνει log in.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει???

 

Απ' ότι φαίνεται μπλοκάρει ακόμα και κάποιους online messenger. Δοκίμασα να συνδεθώ στο imo.im (skype account) αλλά δεν συνδέθηκε. Στο http://m.ebuddy.com/ με msn account συνδέθηκε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Η WIND δεν μπλοκάρει εφαρμογές, το πρόβλημα είναι - πιστεύω - το εξής: Στις συσκευές S40 υπάρχει το εξής περίεργο, ενώ ο προεγκατεστημένος φυλλομετρητής (Opera Mini) δε χρειάζεται ρυθμίσεις ίντερνετ για να ανοίξει ιστοσελίδες, οι εφαρμογές από "τρίτους" ,ακόμη και αν είναι προεγκατεστημένοι από την κατασκευάστρια εταιρεία, χρειάζονται ρυθμίσεις για να "τρέξουν", γι'αυτό θα πρέπει να φτιάξεις ένα προφίλ ίντερνετ (με όνομα, APN κτλ).
Link to comment
Share on other sites

Η WIND δεν μπλοκάρει εφαρμογές, το πρόβλημα είναι - πιστεύω - το εξής: Στις συσκευές S40 υπάρχει το εξής περίεργο, ενώ ο προεγκατεστημένος φυλλομετρητής (Opera Mini) δε χρειάζεται ρυθμίσεις ίντερνετ για να ανοίξει ιστοσελίδες, οι εφαρμογές από "τρίτους" ,ακόμη και αν είναι προεγκατεστημένοι από την κατασκευάστρια εταιρεία, χρειάζονται ρυθμίσεις για να "τρέξουν", γι'αυτό θα πρέπει να φτιάξεις ένα προφίλ ίντερνετ (με όνομα, APN κτλ).

 

Οκ, ευχαριστώ, θα δοκιμάσω...;)

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με τις κατάλληλες ρυθμίσεις internet για την Wind στο Nokia Asha 206?

Δεν έχω ακόμα βγάλει άκρη...:(

Τόσο οι ρυθμίσεις για Nokia series 40 που βρήκα εδώ όσο και οι ρυθμίσεις για Nokia series 60:wacko: που μου έστειλε η Wind δεν ταιριάζουν στην συγκεκριμένη συσκευή...

Έχει κάποιος Nokia Asha 206 ώστε να με καθοδηγήσει?:blink:

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...