Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε τι SAR θα έχει;

Αφού το αδερφάκι του το 205 έχει 0,70 λογικά και το 206 τόσο θα έχει..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελπιζω για το single sim να μην παει πανω απο 1.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ (μετά και από αυτά που διάβασα) να ΜΗΝ είναι παραεισαγωγής!

Μια ερώτηση.. Μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο για το 206 είδα ότι παίρνει την κάρτα sim από τα πλάγια (σαν το iPhone) και μάλιστα ενώ λειτουργεί το κινητό μπορείς να αλλάξεις sim χωρίς πρόβλημα! Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν αυτό ισχύει για το μοντέλο με τις δύο κάρτες η και για το μοντέλο με την μία (εγώ ενδιαφέρομαι για αυτό με την μία). Λογικά πρέπει να παίρνει την κλασική μεγάλη sim σωστά?

Και κάτι ακόμα δεν κατάλαβα αν η μπαταρία είναι ενσωματωμένη (όπως του iPhone) η αν ανοίγει από πίσω και μπορεί να αφαιρεθεί εύκολα. Φαίνεται να ισχύει το πρώτο πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Από τα βίντεο (που χαρακτηρίστηκε μονομπλόκ) και τις φωτό που έχω δει μέχρι τώρα το κινητό δεν έχει κάποιο καπάκι για να βγάζεις την μπαταρία...είναι ενσωματωμένη.. κάτι σαν τα lumia δηλαδή..υποδοχή για ακουστικά έχει.

 

Τώρα όμως που μπήκα http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/206/specifications/ και πήγα στα περιεχόμενα της συσκευασίας .. εκει διατίθεται και η μπαταρία.. όποτε το κινητό έχει καπάκι

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ (μετά και από αυτά που διάβασα) να ΜΗΝ είναι παραεισαγωγής!

Μια ερώτηση.. Μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο για το 206 είδα ότι παίρνει την κάρτα sim από τα πλάγια (σαν το iPhone) και μάλιστα ενώ λειτουργεί το κινητό μπορείς να αλλάξεις sim χωρίς πρόβλημα! Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν αυτό ισχύει για το μοντέλο με τις δύο κάρτες η και για το μοντέλο με την μία (εγώ ενδιαφέρομαι για αυτό με την μία). Λογικά πρέπει να παίρνει την κλασική μεγάλη sim σωστά?

Και κάτι ακόμα δεν κατάλαβα αν η μπαταρία είναι ενσωματωμένη (όπως του iPhone) η αν ανοίγει από πίσω και μπορεί να αφαιρεθεί εύκολα. Φαίνεται να ισχύει το πρώτο πάντως..

 

Από τα πλάγια παίρνει τη δεύτερη κάρτα SIM. :) Nαι, την κλασσική μεγάλη SIM παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Από τα πλάγια παίρνει τη δεύτερη κάρτα SIM. :) Nαι, την κλασσική μεγάλη SIM παίρνει.

 

Πολύ ενδιαφέρων αυτό.. Αν το έχεις για δεύτερο πχ. Μπορείς να βάλεις εύκολα την κάρτα του πρώτου μέσα αν μείνεις απο μπαταρία.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και γω για DUAL SIM αλλά περιμένω να δω τα αντίστοιχα SAR των...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτο με τις δυο κάρτες και να βάλω μεσα την κάρτα του what's up μου και μια κάρτα απο τις δυο (twin sim) της Cosmote σύνδεσης μου την οποία θα έχω κλειστή και θα την ενεργοποιώ οταν δεν θα θέλω να έχω το iPhone μαζι μου ή αν μείνω απο μπαταρία πχ..

Το θέμα ειναι αν θα γίνετε να έχω την μια κάρτα (twin) κλειστή μεσα στο ΝΟΚΙΑ 206 και να την ενεργοποιώ οταν θέλω βάζοντας το pin πχ.. Γιατι αν ειναι ενεργοποιημένες και οι δυο (twin) τότε υπάρχει πρόβλημα!

Τι λέτε θα ειναι εφικτό αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτο με τις δυο κάρτες και να βάλω μεσα την κάρτα του what's up μου και μια κάρτα απο τις δυο (twin sim) της Cosmote σύνδεσης μου την οποία θα έχω κλειστή και θα την ενεργοποιώ οταν δεν θα θέλω να έχω το iPhone μαζι μου ή αν μείνω απο μπαταρία πχ..

Το θέμα ειναι αν θα γίνετε να έχω την μια κάρτα (twin) κλειστή μεσα στο ΝΟΚΙΑ 206 και να την ενεργοποιώ οταν θέλω βάζοντας το pin πχ.. Γιατι αν ειναι ενεργοποιημένες και οι δυο (twin) τότε υπάρχει πρόβλημα!

Τι λέτε θα ειναι εφικτό αυτο;

Μέχρι τώρα, όταν είναι και οι δύο κάρτες μέσα, λειτουργούν και οι δύο. Δεν έχει δυνατότητα να κλέινεις την μία από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, όταν είναι και οι δύο κάρτες μέσα, λειτουργούν και οι δύο. Δεν έχει δυνατότητα να κλέινεις την μία από το μενού.

Είναι σίγουρο αυτό για το 206; Με το που το ανοίγεις σου ζητάει τον κωδικό για SIM1 τον δίνεις...σου ζητάει και τον κωδικό SIM2...αν αυτόν δεν τον δώσεις και πατήσεις ακύρωση ας πούμε ... δεν θα ανοίξει το κινητό;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό για το 206; Με το που το ανοίγεις σου ζητάει τον κωδικό για SIM1 τον δίνεις...σου ζητάει και τον κωδικό SIM2...αν αυτόν δεν τον δώσεις και πατήσεις ακύρωση ας πούμε ... δεν θα ανοίξει το κινητό;;;

 

Σίγουρο δεν είναι γιατί ακόμα δεν έχει βγει, τουλάχιστον στα μέρη μας. :p

 

http://conversations.nokia.com/2013/01/04/creating-a-bold-statement-with-the-nokia-206/

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα κινητά που έχουν δυο κάρτες και που ήδη υπάρχουν στην αγορά αυτο που έγραψε ο inevar λογικά δεν ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει 2 δέκτες δηλαδή μπορούν να δουλεύουν και οι 2 sim ταυτόχρονα ή διαλέγεις μία απο τις 2 κάθε φορά... ;:!:

 

Μπορούν να με καλέσουν και στις 2 sim ή διαλέγω ποια θα είναι ανοιχτή ;;

Edited by ad709
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει 2 δέκτες δηλαδή μπορούν να δουλεύουν και οι 2 sim ταυτόχρονα ή διαλέγεις μία απο τις 2 κάθε φορά... ;:!:

 

Μπορούν να με καλέσουν και στις 2 sim ή διαλέγω ποια θα είναι ανοιχτή ;;

 

Είναι dual standby. Είναι και οι δυο ενεργές ταυτόχρονα, απλά όταν μιλάς στη μια, η άλλη φαίνεται εκτός σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung E-1182 που έχω δεν μπορείς να μην ενεργοποιησεις και τις δυο κάρτες μη βάζοντας pin πχ στην μια γιατι δεν ανοίγει το κινητό, ΑΛΛΑ εχει ρύθμιση ~Διαχείριση καρτών --> Δίκτυο --> και ανάλογα τι θες να κάνεις επιλέγεις sim 1 ενεργό ή ανενεργό κλπ. Τα ΝΟΚΙΑ έχουν τέτοια ρύθμιση; Αν έχουν τα προηγούμενα μοντέλα θα εχει λογικα και το 206!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

 

Έπρεπε να είχαν τέτοια ρύθμιση κανονικά.... η άλλη λύση είναι να βάζεις μόνο την μια σιμ μέσα...και την άλλη απλά να την κουβαλάς...:X

 

Τέλος πάντων, εγώ θα περιμένω να το φέρουν σε τίποτα public και τα λοιπά για να το ψιλαφήσω το dual sim και αν άλλαξε κάτι τότε θα πάρω αυτή την έκδοση..

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δείκτης SAR:

(RM-872) :0,93 W/kg

 

Αν και όπως ξέρουμε, ο δείκτης SAR δε λέει κάτι για την ακτινοβολία που λαμβάνουμε από τη συσκευή σε καθημερινές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικοτατο το σαρ!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω και αλλάζω γνώμη πάντως... Είναι σε όλα χειρότερο του Χ2-02. Δεν έχει usb θύρα, δεν έχει κουμπιά έντασης στα πλάγια, δεν παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά, έχει χειρότερη κάμερα... :O
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην εχει κουμπια εντασης ρε συ..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω και αλλάζω γνώμη πάντως... Είναι σε όλα χειρότερο του Χ2-02. Δεν έχει usb θύρα, δεν έχει κουμπιά έντασης στα πλάγια, δεν παίζει ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά, έχει χειρότερη κάμερα... :O

Όντως είναι λίγο καλύτερο. Μην ξεχνάμε ότι γίνεται και πομπός ραδιοφώνου. Το 206 έχει νομίζω κουμπάκια έντασης. Στο 1:07 κάτι φένεται στο πλάι αλλά μπορεί να είναι και η θύρα για την δεύτερη sim

Από την άλλη μέρια το νόκια 206 έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και λίγο διαφορετική έκδοση του λειτουργικού s40. Τέλος είναι αρκετά πιο όμορφο σχεδιαστικά από το X2-02.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...