Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι θα δουλέψει αν βάλεις ως APN το gwap.b-online.gr ή το gint.b-online.gr

 

Το βασικότερο πρόβλημα είναι στο menu του τηλεφώνου, το οποίο δεν σου δίνει την δυνατότητα να το ρυθμίσεις μέσω των συνηθισμένων "διαδρομών". Π.χ. δεν υπάρχει κάπου πεδίο για "Κωδικό πρόσβασης" ή "Τύπο δικτύου" ή "Επιλογή προορισμού" κλπ...:(:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ. Τελικά το συνέδεσε κανείς με το τελευταίο Nokia Suite ή πρέπει να κατεβάσουμε συγκεκριμένη παλιά έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τελικά το συνέδεσε κανείς με το τελευταίο Nokia Suite ή πρέπει να κατεβάσουμε συγκεκριμένη παλιά έκδοση;

 

Σε εμένα αναγνωρίστηκε και συνδέθηκε κανονικά στην τελευταία έκδοση του Nokia Pc Suite!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναγνωρίστηκε και συνδέθηκε κανονικά στην τελευταία έκδοση του Nokia Pc Suite!:happy:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Άρα δουλεύει με το Nokia PC Suite και όχι το Nokia Suite.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Άρα δουλεύει με το Nokia PC Suite και όχι το Nokia Suite.

 

Στο Nokia 2630 που είχα τα τελευταία χρόνια, είχα αρχικά δοκιμάσει το Nokia Ovi Suite αλλά επειδή δεν λειτουργούσε καλά σε όλα το αντικατέστησα με το Nokia Pc Suite. Οπότε, το ίδιο πρόγραμμα λειτουργεί καλά και με το Nokia Asha 206!:)

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia 2630 που είχα τα τελευταία χρόνια, είχα αρχικά δοκιμάσει το Nokia Ovi Suite αλλά επειδή δεν λειτουργούσε καλά σε όλα το αντικατέστησα με το Nokia Pc Suite. Οπότε, το ίδιο πρόγραμμα λειτουργεί καλά και με το Nokia Asha 206!:)

 

Και μπορούμε με αυτό το πρόγραμμα να αποθηκεύσουμε πχ επαφές από το Χ2-02 μου ώστε μετά να τις περάσω στο 206;

Link to comment
Share on other sites

Και μπορούμε με αυτό το πρόγραμμα να αποθηκεύσουμε πχ επαφές από το Χ2-02 μου ώστε μετά να τις περάσω στο 206;

 

Κατευθείαν από το x2-02 τις περνάς στο άλλο. Πας Ρυθμίσεις - Συγρ.&αντιγρ - Αλλαγή τηλεφ. - Αντιγραφή σε νέα συσκευή (επιλέγεις τι θες να στείλεις : επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα, σημειώσεις) και τα στέλνεις με bluetooth. Αυτό γίνεται γενικά στα s40 της Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ,έχω ένα θέμα όμως.μολις συνδέσω bt κάνει restart

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ,έχω ένα θέμα όμως.μολις συνδέσω bt κάνει restart

 

Σε εμένα λειτουργεί μια χαρά το bluetooth που έχω, παθαίνει όμως ένα μπλοκάρισμα αν στην διάρκεια μιας συνομιλίας τύχει να με καλέσει άλλος και να είναι στην αναμονή...:wacko:

 

Επίσης, ακόμα δεν έχω καταφέρει να λύσω το πρόβλημα των ρυθμίσεων για το internet (Wind free 2 go) παρά τα πολλά τηλεφωνήματα & e-mail προς την Wind...:dizzy::blink::X

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,πως μεταφέρω τις επαφές μου από gmail;

Τελικά με το bt μόνο με plantronics το κάνει αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε πως και το Nokia Suite είναι συμβατό με τη συσκευή, αλλά παραδόξως όχι η τελευταία έκδοση! :blink:

Δείτε φωτό από την πιο πρόσφατη έκδοση (3.7.22)http://img685.imageshack.us/img685/3513/206tx.jpg

 

Δείτε τώρα από προηγούμενη έκδοση (3.5.34)http://img854.imageshack.us/img854/4471/2062kj.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/3306/2063v.jpg

 

Είναι να τρελαίνεσαι με τη Nokia...

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα από μπαταρία πως τα πάει το κινητό ;το σκέφτομαι για το λευκό. αν και δεν μου άρεσε πότε σαν χρώμα στα κινητά εδώ θα κάνω εξαίρεση
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό παιδιά είναι εξαιρετικό πραγματικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή πριν 2 εβδομάδες και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Είναι ένα τίμιο κινητό για τα χρήματά του με αρκετές δυνατότητες και προσεγμένη αισθητική.

Προσφέρει αρκετές ευκολίες τόσο σε ότι αφορά την βασική του χρήση (dual sim) όσο και στις διάφορες εφαρμογές.:)

 

- Η μπαταρία διαρκεί αρκετά αλλά για να διαρκέσει (=πολύ αμφιβάλλω:p) τον προβλεπόμενο χρόνο (έως 25 ημέρες αναμονή - έως 20 ώρες ομιλίας) προϋποθέτει να χρησιμοποιείς την 1 κάρτα sim με πολύ στοιχειώδη χρήση. Οτιδήποτε παραπάνω (2η sim, internet, παιχνίδια, εφαρμογές κλπ) μειώνουν κατά πολύ την αυτονομία.:rolleyes:

- Έχω την αίσθηση ότι είναι ένα μοντέλο "παραπεταμένο", μιας και πολλές εφαρμογές από το κατάστημα ovi δεν διατίθενται για αυτό (ακόμα και με αναζήτηση με βάση την συγκεκριμένη συσκευή).:X

- Επίσης δεν υπάρχει αυτή την στιγμή αναβάθμιση firmware η οποία πιθανώς να έλυνε κάποιες δυσλειτουργίες στο internet (π.χ. Viber, eBuddy IM κλπ). Σήμερα θα πάω στο κατάστημα που το αγόρασα για να δω τί μπορεί να γίνει...:blink:

- Δεν διαθέτει θύρα usb.:dizzy:

- Τέλος, είναι απαράδεκτο σε μοντέλο του 2012 να μην υπάρχει επιλογή να εμφανίζονται οι επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου ΜΟΝΟ από την συσκευή ή μόνο από την SIM. Οπότε πρακτικά η sim δεν πρέπει να έχει αποθηκευμένους αριθμούς...:mad:

 

Παρ' όλα αυτά το προτείνω σε κάποιον που θέλει ένα πρακτικό (με φυσικό πληκτρολόγιο) dual sim κινητό σε μία αξιοπρεπή τιμή (69.50€).;)

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Κουκλακι

[ATTACH]30873[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

- Επίσης δεν υπάρχει αυτή την στιγμή αναβάθμιση firmware η οποία πιθανώς να έλυνε κάποιες δυσλειτουργίες στο internet (π.χ. Viber, eBuddy IM κλπ). Σήμερα θα πάω στο κατάστημα που το αγόρασα για να δω τί μπορεί να γίνει...:blink:

 

Το πρόβλημα στο internet (εφαρμογές, voip κλπ) φαίνεται ότι ήταν θέμα ρυθμίσεων (που η Wind ακόμα δεν μου έχει στείλει τις κατάλληλες...).

Ευτυχώς τα παιδιά στο Nokia care της Κατεχάκη ήταν άκρως εξυπηρετικά και γρήγορα!:respect::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έγραψα αρκετά SMS και η ταχύτητα γραφής είναι όντως αργή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πόσα μηνύματα γράφετε πια και πόσο γρήγορα; :lol:

Εγώ πάντως να σας πω, διαφορά από οποιοδήποτε Nokia είχα στη ζωή μου δεν καταλαβαίνω στο γράψιμο.

Στο μόνο που πραγματικά καθυστερεί λίγο είναι στην αναζήτηση των επαφών... :worry:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

τελικα,γιατι θελω να το αγοράσω,σε αναζητηση επαφων ειναι αργο?στην εγγραφη μυνημάτων ειναι αργο?γενικά το τηλέφωνο είναι αργο?π.χ σε σχέση με samsung που εχω το οποιο η ταχυτητα του για τα παραπάνω ειναι μια χαρά.Καλα ειναι να μας απαντησουν αυτοι που το εχουν αγοράσει,υπέυθηνα γιατι δεν ειναι εποχες να δινουμε τζαπα λέφτα.Ευχαριστω
sadite
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ αργό. Ίσα ίσα νομίζω ότι είναι πολύ γρήγορο σε όλα.

Όσον αφορά όμως στην αναζήτηση των επαφών, αργεί λίγο όταν πληκτρολογείς τα γράμματα, όχι στην εμφάνιση των επαφών.

Προσωπική μου εμπειρία πάντα, έτσι; Ας μας πουν κι άλλοι χρήστες τις απόψεις τους. Αυτά...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

τελικα,γιατι θελω να το αγοράσω,σε αναζητηση επαφων ειναι αργο?στην εγγραφη μυνημάτων ειναι αργο?γενικά το τηλέφωνο είναι αργο?π.χ σε σχέση με samsung που εχω το οποιο η ταχυτητα του για τα παραπάνω ειναι μια χαρά.Καλα ειναι να μας απαντησουν αυτοι που το εχουν αγοράσει,υπέυθηνα γιατι δεν ειναι εποχες να δινουμε τζαπα λέφτα.Ευχαριστω

 

Αργο σε σχετι με τι? Να τα λεμε και αυτα ρε παιδια μην λεμε συνεχεια γενικοτητες. Ανεφερε φιλε μου μια συσκευη που στο παρελθον αγορασες (για μεσαια κατηγορια κινητο της ταξης των 100-200 ευρω) και ηταν αρκετα γρηγορη για σενα πχ.

 

Το νοκια 206 ισως να ειναι αργο σε σχεση με ενα κινητο που εχει οχταπυρηνο επεξεργαστη, αλλα και αρκετα πιο γρηγορο σε σχεση με το νοκια 6100 για παραδειγμα.

 

Απλως θελω να επισημανω το να μην εχουμε τεραστιες απαιτησεις για κινητα που εχουν τιμη εναρξης 70 ευρω σημερα καινουρια.

Και επισης για οποιαδηποτε απορια να μην ρωταμε γενικοτητες αλλα συγκεκριμενα πραγματα, οπως ανεφερα παραπανω. Ο καθενας μας εχει τα δικα του στανταρ.

Ο αλλος θα σου πει οτι το νοκια 206 ειναι αργο, αλλα εγω ο "καθυστεριμενος" θα σου πω οτι ειναι γρηγορο. Ελπιζω να με καταλαβαινετε.. :O

Link to comment
Share on other sites

Κατα την έγγραφη μηνύματος το κινητο ειναι πολυ αργό,με χρήση t9,κι όταν λέω αργό,εννοω,πολυ πιο αργο απο Nokia 6300,Nokia 6600 slide...κινητά τετραετίας συν.

Στις επαφές δεν ειναι αργο,καθόλου.

Και μια ερώτηση,με εκνευριζει χαρακτηριστικά οτι με χρήση t9 κι ενώ πάω να πληκτρολογήσω μήνυμα μου βγάζει πρώτο ψηφιο τον αριθμό του αντίστοιχου πληκτρου με αποτέλεσμα να μην με αφήνει να γράψω μήνυμα....π.χ θέλω να γράψω έλα και μου γράφει 3μα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου REDHOTSTEF εχω πάρει,στο παρελθον, ακριβα τηλέφωνα αλλα πριν δυο χρονια εψαχνα τηλεφωνο με δυο καρτες σιμ και πηρα το Ε2151 samsung που ειναι απλο και γρήγορο και ημουν απολυτα ευχαριστημένος, στην συνεχεια για αλλαγη πηρα το νοκια Χ2-02 που δυστηχως ηταν πολυ αργο στις επαφες,στην ευρεση τηλεφωνου και γενικά.Το τηλεφωνο το εχω ακομα αλλα ειναι στο κουτι του και ειναι καινουργιο.Κατι τετοιο δεν θελω να μου ξανατυχει γιατι οπως ειπα δεν ειναι εποχες να πεταμε λεφτα.Τωρα,απο την αλλαη πλευρα, εαν ειναι φτηνο δεν σημαινει οτι δεν θα εχουμε απαιτησεις απο ενα προιον που μας πουλάνε,επειδη αυτο δεν κοστιζει πολλά χρηματα.Επομένως οι απαντησεις στις ερωτησεις που θέτω ειναι απλές,κατανοητες και σιγουρα το θεμα ταχυτητας,κοληματων η αλλων γενικα προβληματων, θα ενδιαφερει παρα πολλους που θα θελουν να το αγοράσουν.
sadite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...