Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-check/

Ρίξε μια ματιά εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αναβαθμιση δεν ειναι μεσα την εγγυηση.Πληρωσα 16ε και μου το αναβαθμισαν.Ενας εξυπνοσ τροπος να βγαζουν λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δικαιολογείται μόνο αν έχουν αλλάξει την πολιτική τους σε ότι έχει να κάνει με την εγγύηση. Ποτέ, επίσημα, δεν χρεώνανε μια απλή αναβάθμιση συσκευής με εγγύηση σε ισχύ. Εκτός εάν το κατάστημα στο οποίο πήγες δεν ήταν επίσημο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση δεν ειναι μεσα την εγγυηση.Πληρωσα 16ε και μου το αναβαθμισαν.Ενας εξυπνοσ τροπος να βγαζουν λεφτα

 

Και βέβαια είναι μέσα στην εγγύηση. Κακώς που σε χρέωσαν.:mad:

Εγώ που έκανα αναβάθμιση πριν μερικούς μήνες (εντός εγγύησης) στο nokia care της Κατεχάκη μου είπαν ότι δεν κοστίζει κάτι εφόσον καλύπτεται από την εγγύηση.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Ευτυχής κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής εδώ και τρεις μέρες. Δεν έγραφα κάτι, για να δω μήπως βγάλει κάποιο πρόβλημα. Πραγματικά η συσκευή είναι από τις πιο ολοκληρωμένες σε αυτά τα χρήματα. Το series 40 είναι στην καλύτερή του μορφή με ό,τι διορθώσεις θα μπορούσαν να γίνουν, όπως η αλλαγή της φωτεινότητας που δεν υπήρχε στο C3-00. Σε cyan ( όλα τα λεφτά πιστεύω το συγκεκριμένο χρώμα ) το πήρα, για να κάνει παρέα στο μεγάλο αδερφάκι του, το cyan Lumia 820. :happy:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε! Το κινητο αυτο ειναι ο,τι πρεπει για τα λεφτα του πραγματικα! Περιπου δυο μηνες το χρησιμοποιουσα και ως πρωτο και μια χαρα ηταν για featurephone. Το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι ο φορτιστης του τσιρτσιριζε και τν αντικατεστησα με του παλιου nokia 6220 classic.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε! Το κινητο αυτο ειναι ο,τι πρεπει για τα λεφτα του πραγματικα! Περιπου δυο μηνες το χρησιμοποιουσα και ως πρωτο και μια χαρα ηταν για featurephone. Το μονο προβλημα που ειχα ηταν οτι ο φορτιστης του τσιρτσιριζε και τν αντικατεστησα με του παλιου nokia 6220 classic.

 

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με το κατάστημα που, ενώ η οθόνη είχε καμένο pixel, ήθελαν να με πείσουν ότι εγώ το έκανα μέσα σε μισή μέρα λειτουργίας, από πέσιμο ή από υγρασία και δεν ήθελαν να αντικαταστήσουν τη συσκευή, στα πλαίσια του DOA, όπως το γράφει και καθαρά στην απόδειξή τους. Με λίγη πειθώ, όμως, το αντικατέστησαν. :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες αν επιτρεπεται; Απλα για να εχω τον νου μου...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες αν επιτρεπεται; Απλα για να εχω τον νου μου...

 

Από το kaizershop. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται που το γράφω εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω. Ελευθερο φορουμ ειναι οποτε ολα οκ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια εχω το plantronics m165 και εχει ενα θεμα συνδεσης με το κινητο, τι θελω να πω, οταν καλει καποιος και πατησω απαντηση απο το M165 δεν ακουγετε απο αυτο η ομηλια αλλα απο το κινητο,αυτο γινετε 2 φορες στις πεντε κλησεις που εχω, τι παιζει ? δε συμβαδιζουν σωστα αυτα τα δυο? με αλλο κινητο δεν υπαρχει θεμα, σας ετυχε κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτι περίεργο που βρήκα, σχετικά με την εγγύηση. Έκανα έλεγχο εγγύησης, μέσω του site της Nokia, και ενώ στο imei της πρώτης sim μου βγάζει αποτέλεσμα εντός εγγύησης, στη δεύτερη sim μου βγάζει εκτός εγγύησης... Πρέπει να ανησυχώ; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καλά, η συσκευή έχει δύο αριθμούς imei;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτι περίεργο που βρήκα, σχετικά με την εγγύηση. Έκανα έλεγχο εγγύησης, μέσω του site της Nokia, και ενώ στο imei της πρώτης sim μου βγάζει αποτέλεσμα εντός εγγύησης, στη δεύτερη sim μου βγάζει εκτός εγγύησης... Πρέπει να ανησυχώ; :worry:
Και εμένα τα ίδια μου γράφει για την δεύτερη sim.Και εμένα αγορασμένο απο kaizershop.

 

Δεν κατάλαβα καλά, η συσκευή έχει δύο αριθμούς imei;
Ναι το nokia 206 dual sim έχει δύο imei αριθμούς.Όπως όλα τα dual sim τηλέφωνα. Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καλά, η συσκευή έχει δύο αριθμούς imei;

 

Ναι. Απ' ό,τι έχω καταλάβει, ο αριθμός imei είναι αναγνωριστικό της κάθε κάρτας sim και το product code το αναγνωριστικό της κάθε συσκευής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι ή δεν το θυμόμουν ή δεν το ήξερα. Μόνο ο ένας αριθμός imei χρησιμοποιείται για να δούμε αν είναι σε ισχύ η εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω σε αυτό το τηλέφωνο να βάλω χάρτη gps ??? Να βλέπω την διαδρομή μου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι ή δεν το θυμόμουν ή δεν το ήξερα. Μόνο ο ένας αριθμός imei χρησιμοποιείται για να δούμε αν είναι σε ισχύ η εγγύηση.

 

Να κάτι που κι εγώ δεν ήξερα.

 

Μπορω σε αυτό το τηλέφωνο να βάλω χάρτη gps ??? Να βλέπω την διαδρομή μου??

 

Όχι, δε μπορείς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω επαφές από τηλέφωνο Android, μονομιάς σε αυτό το τηλέφωνο;

Μέχρι στιγμής, έχω μεταφέρει μέσω bt κάποιες σημαντικές, μεμονωμένα μία - μία.

Δοκίμασα να τις εισάγω με αρχείο .vcf, αλλά δυστυχώς αποθηκεύεται μόνο η πρώτη.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω επαφές από τηλέφωνο Android, μονομιάς σε αυτό το τηλέφωνο;

Μέχρι στιγμής, έχω μεταφέρει μέσω bt κάποιες σημαντικές, μεμονωμένα μία - μία.

Δοκίμασα να τις εισάγω με αρχείο .vcf, αλλά δυστυχώς αποθηκεύεται μόνο η πρώτη.

 

Ας δοκιμάσεις να σώσεις αντίγραφο ασφαλείας μόνο των επαφών στην συσκευή σου, να το στείλεις (π.χ. με bluetooth) στο Android και δες μήπως λειτουργήσει...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Το αγορασα απο το εξωτερικο για τη μητερα μου αλλα δεν εχει ελληνικα μεσα. Διαβασα οτι καπως το περνας το language pack μονος σου αλλα δεν το εχω βρει. Στο nokia care θελουν να χρεωσουν 20 ευρω για αλλαγη γλωσσας. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Το αγορασα απο το εξωτερικο για τη μητερα μου αλλα δεν εχει ελληνικα μεσα. Διαβασα οτι καπως το περνας το language pack μονος σου αλλα δεν το εχω βρει. Στο nokia care θελουν να χρεωσουν 20 ευρω για αλλαγη γλωσσας. Καμια ιδεα;

 

Σίγουρα δεν έχει Ελληνικά; Γιατί κι εμένα για Δανία προοριζόταν ( παραεισαγωγή ) κι έχει Ελληνικά και σε μενού και σε πληκτρολόγιο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει Ελληνικά; Γιατί κι εμένα για Δανία προοριζόταν ( παραεισαγωγή ) κι έχει Ελληνικά και σε μενού και σε πληκτρολόγιο.

 

Ναι δυστυχώς σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...