Jump to content

myphone POLL: 4G στην Ελλάδα – Η άποψη σας;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;  

758 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;

    • Η Cosmote θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      65
    • Η Vodafone θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      63
    • Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πούμε με σιγουριά.
      143
    • Ας κοιτάξουν το 3G και να αφήσουν το 4G.
      464
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      23


Recommended Posts

Ξερεις πολλα πραγματα στην Ελλλαδα,που γινανε ετσι οπως λες;Εγω,ωςπαλαιος,κανω το Σταυρο μου ακομα και γι αυτα που εχω,ενθυμουμενος το dial up που ειχα στην αρχη,που ακουω καμια φορα τον χαρακτηριστικο ηχο της συνδεσεως,σε καμια παλαια ταινια, και κανω μπρρ,μακρυα.:p

 

επειδή δεν γίνανε δεν ειπάγεται πως πρέπει να διαιωνιστούν.

 

να είμαστε κοντά 2013, και να έχουμε απαράδεκτες ταχύτητες-κάλυψη για τα δεδομένα της εποχής δεν νομίζω πως θα χρειαστεί να κάνω και τον σταυρό μου από πάνω.. ούτως η άλλως δεν είναι θέμα υγείας το να έχουμε ή όχι 4G 3G 2G..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοδεχούμενη οποιαδήποτε αλλαγή προς το καλύτερο. Είτε αυτή είναι ποιοτική είτε ποσοτική.

Μετά είναι και η διαχείρηση οικονομικών των εταιριών. Πιθανότατα τώρα με την έλευση περισσότερων ναυ******ν που αξιοποιούν το 4G-LTE, να είναι πιο συμφέρον να παρουσιάσουν έστω και με μικρή κάλυψη τη νέες ταχύτητες.

Και επιπλέον, καλύτερα είναι για αυτούς (τους παρόχους) να καλύψουν ποιοτικά τα 7 αστικά εκατομμύρια, παρά το κάθε πικραμένο χωριό.

Τώρα ότι αφορά κάποιους που δεν έχουν σήμα στο ισόγειο γιατί περικλείονται από τσιμέντα ή αλουμινιένια παράθυρα, υπάρχουν λύσεις. Πιο ακριβές, αλλά υπάρχουν. Άσε που με το κατάλληλο παράπονο, ίσως κατεβάσεις και το πάγιό σου λόγω μη κάλυψης.

Μαζευτείτε λοιπόν όσοι έχετε παράπονα, και στείλτε ομαδικές επιστολές για τις περιοχές σας. Πολύ πιθανό να πάρετε απάντηση ότι λειτουργεί ήδη στο φουλ το σήμα, απλά υπάρχουν φυσικοί περιορισμοί.

 

Ίσως και όχι...

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενδιαφέρουν 2 πράγματα. να φτιάξουν το 4G για να έχουμε να λέμε, μπας και το 3G πιάνει λίγο καλύτερα, και βασικότερο όλων να εξυγχρονίσουν λίγο τα πακέτα τους. Δεν μπορεί η wind να μου δίνει πακέτο 100mb με 5€. 2 attachments να ανοίγω την ημέρα, τα έχω φάει όλα στα mail. Δεν φτάνει που οι υπηρεσίες δεν εξαρτιώνται και από πρώτες ύλες για να πεις ότι δεν μπορούν να ρίξουν και πολύ τις τιμές... δώστε mb στο λαό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί η wind να μου δίνει πακέτο 100mb με 5€.!

 

η Wind δίνει με 5 ευρώ 500 mb

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-100/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και ψήφισα ας κοιτάξουν πρώτα το 3g έχω να πω και το εξής :

''Τι του λείπει του ψωριάρη φούντα με μαργαριτάρι''

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιτάξουν το 3G βασικά, γιατί Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα....

 

Το πρόβλημα είναι ότι παρουσιάζουν το 4G σαν το επόμενο μεγάλο βήμα, χωρίς να έχουν ολοκληρώσει, όπως πολύ σωστά λες, το προηγούμενο. Καλοδεχούμενη η ανακοίνωση, αλλά κοροϊδία κατά την άποψη μου το να διαφημίζουν κάτι που βρίσκεται ακόμη σε "beta version".

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση ίσως και η πιο ψυχρή θα ήταν να ενωθούν οι εταιρίες κινητής και όλες μαζί ενωμένες να δώσουν στον κόσμο αυτό που του αξίζει. Καλές χρεώσεις με τέλειο σήμα και γρήγορο internet παντού. Αυτή την στιγμή η μία εταιρία θέλει να ξεπερνάει την άλλη σε εντυπωσιασμό και ουσία μηδέν!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω η vodafone γιατί η vodafone είναι η μόνη που έχει παντού καλό και ποιοτικό σήμα και πιστεύω ότι το ίδιο θα κάνει και με το 4G!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μια πλήρης αποτυχία.Οι περισσότεροι που θα κάνουν τέτοια συμβόλαια απλά θα τους τα πασάρουν χωρίς να ξέρουν καν τι είναι.Πολυτέλειες που ενδιαφέρουν σχεδόν κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μια πλήρης αποτυχία.Οι περισσότεροι που θα κάνουν τέτοια συμβόλαια απλά θα τους τα πασάρουν χωρίς να ξέρουν καν τι είναι.Πολυτέλειες που ενδιαφέρουν σχεδόν κανέναν.

 

Όπως πολύ σωστά είχα πει και εγώ λοιπόν... μέχρι τα μέσα της επόμενης χρονιάς στην Ελλάδα το 4G θα υπάρχει μόνο σαν ιδέα. Πρακτικά να το περιμένετε πολλούς μήνες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγους μήνες θα είμαστε έτοιμοι. Το θέμα είναι να γίνει και καμιά καλή προσφορά.

 

Δεν θα υπάρξουν προσφορές, απλά θα το εκμεταλλεύεσαι όποτε υπάρχει διαθέσιμο. Αν με το καλό έρθει κάποια στιγμή στη χώρα - το κανονικό 4G, όχι το μούφα...

 

Το οποίο δεν πιστεύω ότι θα γίνει νωρίτερα από του χρόνου το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Ασ κοιτάξουν να φτιάξουν το 3G τους πρώτα...

 

Aμα οι κεραιες ξηλωνονται με τους ρυθμους που γινεται τωρα,δεν προκειται να γινει ποτέ αυτο που λες.Προχτες,ακουγα παλι τις διαμαρτυριες καποιων,που διαδηλωναν για να ξηλωθει μια κεραια.

Την αλλη μερα,καποιος,οπως εσυ τωρα,θα γκρινιαζει οτι δεν υπαρχει σημα.

Η μηπως νομιζεις οτι για τη ζημια φταινε οι Εταιριες μονον;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι ρε παιδιά εδώ εκτός αθήνας Ζορίζεσαι να βρεις 3-ΤΖΙ και μιλάμε για 4άρια τώρα????Μακάρι αλλά δεν το βλέπω....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψήφισα το 4ο. Πιστεύω πως όλες έχουν πολύ δρόμο μπροστά τους ακόμα για πλήρη ολοκλήρωση του 4G.

Τουλάχιστον η συναναστροφή μου με τη WIND αυτό με κάνει να λέω.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...