Jump to content

myphone POLL: 4G στην Ελλάδα – Η άποψη σας;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;  

758 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία θεωρείτε πως θα προσφέρει το ποιοτικότερο 4G δίκτυο;

    • Η Cosmote θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      65
    • Η Vodafone θα προσφέρει το ποιοτικότερο δίκτυο.
      63
    • Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πούμε με σιγουριά.
      143
    • Ας κοιτάξουν το 3G και να αφήσουν το 4G.
      464
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      23


Recommended Posts

Πάντως από ότι βλέπω μέχρι τώρα, η συντριπτική πλειοψηφία, ψήφισε: "ας κοιτάξουν πρώτα το 3G [...]"...Είμαστε όλοι πεσιμιστές από ότι φαίνεται....:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζω στη επαρχία και για να δω H+ στο Galaxy S3 έκανα τάμα... Ταξιδεύοντας οδικώς πρόσφατα στην ανατολική Ευρώπη, έβλεπα παντού Η+... Οι Ελληνικές εταιρίες κινητής είναι μόνο για να τα παίρνουν. Και οι διαφημίσεις για δήθεν γρήγορο ίντερνετ, είναι για να τους πας στα δικαστήρια.
Link to comment
Share on other sites

Εδω ακομη και στο Περιστερι επρεπε να κυνηγαω το 3g, για Αγρινιο δεν το συζηταω καν.

Το 4g ειναι ισως η πιο αχρηστη υπηρεσια αυτη την στιγμη, ασε που και οι 2 ειναι " Η μονη ΚΑΙ η πρωτη εταιρεια που φερνει το 4g στην Ελλαδα", ελεος δηλαδη.... :/

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αποψη?για γέλια

Εδώ καλα καλα 3G δε πιανουμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το συντριπτικό αποτέλεσμα του Poll υπέρ του "Ας κοιτάξουν πρώτα το 3g" τα λέει όλα.

Μην γελιόμαστε, δεν είναι έτοιμοι για 4g.

Σκοπός τους είναι η αποκόμιση κέρδους απο τα ακριβά συμβόλαια αδιαφορώντας για την ποιότητα του σέρβις που μπορούν να παρέχουν.

Είναι η γνωστή Μεσανατολίτικη τακτική.

Όταν έρχομαι στην Ελλάδα, η κατανάλωση της συσκευής μου ανεβαίνει κατα 20% τουλάχιστον λογο αδύνατου σήματος.

Σε ισόγεια κατοικία δεν εχω δει ποτέ 3g εκτός και αν σταθώ διπλα στο παράθυρο.

Πήγα μια βδομάδα στο χωριό μου και δεν είχα πουθενά 3g απο την cosmote. Ουτε καν στην Ανδρίτσαινα που είναι τουριστικός προορισμός.

Αν δεν μπορούν να παρέχουν ευρωπαϊκού επιπέδου υπηρεσίες ας το αφήσουν καλύτερα. Είναι που είναι οι τιμές των data plan 5 φορές πιο πάνω απ οτι στην Ευρώπη, μην πάνε να μας τα πάρουν και με το 4g που θα έχει σήμα μονο στο κέντρο της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ψήφισα κι εγω το προφανές πριν καν διαβάσω τα σχόλια και εντυπωσιάστηκα μπορώ να πω απο το ποσοστό! Ήθελα να 'ξερα, κάποιος καθ' ύλην αρμόδιος απο αυτές τις εταιρίες που μας δουλεύουν δεν μπαίνει στα φόρουμ να εισπράξει αυτό το κράξιμο?
Link to comment
Share on other sites

ψήφισα κι εγω το προφανές πριν καν διαβάσω τα σχόλια και εντυπωσιάστηκα μπορώ να πω απο το ποσοστό! Ήθελα να 'ξερα, κάποιος καθ' ύλην αρμόδιος απο αυτές τις εταιρίες που μας δουλεύουν δεν μπαίνει στα φόρουμ να εισπράξει αυτό το κράξιμο?

 

εμένα με εντυπωσιάζουν αυτοί που ψηφίζουν το "είναι νωρίς"... λες και δεν ξέρουμε την χώρα μας..δεν ξέρουμε τι γίνεται, και τι παίζεται..

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ακομα περιπου 2 χρονια για να πουμε οτι θα εχει αρχισει να εισωρει το 4G στην Ελλαδα. Παντως εγω απο την Wind ειμαι υπερευχαριστημενος, πολυ καλυτερες ταχυτητες απο την αντιστοιχη στην Ιταλια...
Link to comment
Share on other sites

Ας δωσουν πραγματικά unlimited προγράμματα στο 4G γιατι είναι γελοία αυτά που δίνουν μέχρι τώρα. Τί να το κάνω το 4g αν έχω 500mb ας πούμε για να σερφάρω και να κατεβάζω και να τελειώνει σε 10 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νοημα του 4G οταν ακομα το 3G οριακα ειναι μετα το νηπιακο σταδιο, στο εφηβικο ας πουμε... Γιατι το να ειμαι στο λεωφορειο και στη διαδρομη κεντρο τουμπα το κινητο να καταφερνει να χανει το 3G και να πεφτει σε GSM και ενιοτε σε EDGE δεν ειναι αυτο ακριβως που θα περιεγραφε ο καθενας μας ως καλυψη.. Εξαλλου το 4G τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη μαλλον θα πιανει σε ενα τετραγωνο απο τσιμισκη μεχρι εγνατια και αυτο οχι με καλο σημα, οποτε μαλλον ειναι πολυ νωρις για να εχουμε εμπορκη διαθεση του νεου προτυπου τη στιγμη που για να δουλεψει οπως πρεπει θα πρεπει να εισαι σε πολυ συγκεκριμενα σημεια...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

η Ελλάδα δεν είναι μόνο Αθήνα και Θεσσαλονική, συν το γεγονός ότι υπάρχουν ακόμα σε αυτές σημαντικά προβλήματα στο ήδη υπάρχον δίκτυο. το να κάνεις νέο "μπάσιμο" στο 4G, χωρίς να έχει λύσει πολλά από τα προβλήματα του 3G δικτύου σου φαίνεται λογικό? ακόμα και από επιχειρηματικής πλευράς.

 

αν δεν απομόνωνες μόνο αυτο το καμματι θα εβλεπες ότι δεν διαφωνουμε. Το γεγονος είναι γεγονος . Η cosmote βάζει μηχναήματα 4g σε φουλ ρυθμους σε αθηνα θςεσσαλονικη. Και τους επόμενους μηνες θα έχουν και τα αεροδρομια. Επισης γεγονος είναι ότι δεν εχουν ωριμη τιμολογιακη πολιτικη για το 4G οποτε πρακτικα δεν απευθυνεται σε κανεναν. Τελος για την ωρα δεν υπάρχουν συσκευες και στικακια για να το υποστηριξουν πλην ελαχιστων...

Link to comment
Share on other sites

Ελα με τις γελοιες εταιρειες στην Ελλαδα.Εδω η Βοντα εκλεισε ολα τα καταστηματα της και πρεπει να ψαχνεις για να βαλεις μοναδες στο καρτοκινητο σου(οχι δεν μπαινουν με καρτα απο περιπτερο οταν βρισκεσαι στο εξωτερικο) θελει και 4G

Εχουν μπλοκαρει το Viber και δεν μπορεις να μιλησεις πουθενα απο το δικτυο 3G οι ξεφτιλισμενοι.

Μην ελπιζετε σε τιποτα.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιτάξουν το 3G πρώτα που για να βρούμε κεραία κάνουμε τάμα και ας αφήσουν το 4G.

Αλλά όλο το θέμα της διαφήμισης γίνεται καθαρά για μαρκετινγκ και τίποτε άλλο. Θα βάλουν 2-3 κεραίες στα αστικά κέντρα και οπουδήποτε αλλού θα παρακαλαμε να πιάνουμε έστω ένα edge...

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι μόνο 1 στο ερώτημα ''Ας κοιτάξουν το 3G και να αφήσουν το 4G.''

No comments........

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος απο τους 2 παρόχους(Δε θεωρώ σοβαρή τη wind απλά οικονομική)θα προσφέρει καλύτερη κάλυψη.

 

Πάντως το γεγονός ότι θέλει βελτίωση το 3G δε σημαίνει ότι δε πρέπει να κοιτάξουν το 4g.2 διαφορετικά συνεργεία το ένα για ανάπτυξη 4g και το άλλο για βελτίωση του υπάρχων 3g.

 

Ουγκάντα μου φένεται είμαστε σε αυτό το θέμα(με κάθε σεβασμό στη χώρα γιατί νομίζω ότι δεν είναι σε χειρότερη μοίρα και απλά το λέω επειδή έχει επικρατήσει σαν έκφραση).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το γεγονός ότι θέλει βελτίωση το 3G δε σημαίνει ότι δε πρέπει να κοιτάξουν το 4g.2 διαφορετικά συνεργεία το ένα για ανάπτυξη 4g και το άλλο για βελτίωση του υπάρχων 3g.

 

πως λες ότι θα βάλεις ένα δίκτυο, καλύτερο του προηγούμενου, όταν το υπάρχον, προηγούμενο, είναι χάλια? χάνεις κάθε αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι μόνο 1 στο ερώτημα ''Ας κοιτάξουν το 3G και να αφήσουν το 4G.''

No comments........

 

Έτσι ακριβώς !!:up:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι που η τεχνολογία προχωράει και υιοθετείται και από τις δικές μας εταιρίες. Από εκεί και πέρα όμως ας κοιτάξουν πως θα βελτιώσουν την κάλυψη των δικτύων τους η οποία πάσχει σε όλη την επαρχία και δεν είναι ποιοτική ούτε καν στις μεγάλες πόλεις και βέβαια τιμολογιακός είναι αλλού για αλλού όλοι τους. 4G χωρίς unlimited data plan σε σωστή τιμή δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο γρηγορο ειναι καλοδεχουμενο αλλα Τι με νοιαζει ποια θα ειναι καλυτερη απο τωρα οταν ερθει η ωρα θα κρινουμε βαση τις αναγκες μας και τις τσεπης μας;)
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας έχουμε ίντερνετ σε κάνα χρόνο να μπαίνουμε να γράφουμε έτσι όπως βλέπω να γίνονται τα πράγματα και το συζητάμε στην συνέχεια το 4G :p

Υπό Κανονικές Συνθήκες πάντως ας δουν την ποιότητα του 3G και βλέπουμε για 4G :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν τις τιμολογιακές πολιτικές τους και μετά μιλάμε για ταχύτητες και σήμα.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

μονο γελια προκαλει η διαφήμιση για το 4G την στιγμη που στα περισσοτερα μερη δεν εχουμε καν 3G ....

 

μεσα απο το στομα μου το πηρες. δεν ξερω τι γινεται Αθηνα ή Θεσσαλονικη μιας και ποτε δεν το δοκιμασα αλλα επαρχια ειναι απογοητευτικο το 3G και πολυ σπανιο κιολας.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

πως λες ότι θα βάλεις ένα δίκτυο, καλύτερο του προηγούμενου, όταν το υπάρχον, προηγούμενο, είναι χάλια? χάνεις κάθε αξιοπιστία.

 

Δεν ισχύει απόλυτα.Σκέψου το σε δρόμους.Το να γίνει η κακιά σκάλα και το πέταλο του Μαλιακού δε σημαίνει ότι δε πρέπει να βελτιώσεις και τους υπόλοιπους και να σταθείς σε αυτούς μόνο απλά σημαίνει ότι βοηθάνε και αυτοί.

 

Και γι'αυτό το έγραψα έτσι:Πρέπει να υπάρχουν βελτιώσεις σε 3g και φυσικά να ασχολούνται παράλληλα και με την επόμενη γενιά.

 

Γενικά το να φτιάχνεις μεγάλους δρόμους και στους μικρούς να γίνεται της μπιπ δε μου λέει κάτι :happy:,αλλά έστω και έτσι αφού ασχολήσαι με τους μεγάλους κάντο σωστά.Μην τους έχεις Εθνική Αθηνών-Πατρών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...