Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άστο να κάνει 1-2 κύκλους φόρτισης πρώτα και μετά θα βελτιωθεί σημαντικά

 

Έχω κάνει ήδη δύο χωρίς να ξεφορτησει τελείως βέβαια το αφηνα μέχρι 15 % και το έβαζα μέχρι να φορτίσει στο φουλ και κρατησε αντί για 8 ώρες 13 αν δεν στρώσει τι να κάνω ????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει ήδη δύο χωρίς να ξεφορτησει τελείως βέβαια το αφηνα μέχρι 15 % και το έβαζα μέχρι να φορτίσει στο φουλ και κρατησε αντί για 8 ώρες 13 αν δεν στρώσει τι να κάνω ????

 

Συνήθως με ένα factory reset διορθώνονται όλα τα προβλήματα. Πάρε backup όμως!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το s3 lte σε τι τιμη παιζει τωρα?

αν υπαρχει καποιος που σκεφτεται να το δωσει σε καλη τιμη ας μου στειλει πμ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να βάλω την νεα γερμανικη (I9305XXUEMKC_I9305DBTEMJ4_DBT) και στο odin ενώ έμεναν 2 λεπτά έγραψε fail και τώρα λέει το τηλεφωνο firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again. και το odin πλεον δε μου βγαζει το μπλε κουτακι να το ξανακανω απο την αρχη

 

τι γίνεται?

 

 

 

 

 

 

 

Το προσπάθησα αλλά και αυτό στη μέση έβγαλε πρόβλημα και σταμάτησε τη διαδικασία. έβγαλε ότι δεν αναγνωριζεται συνδεδεμένη συσκευή. αυριο θα δοκιμασω και με αλλο καλωδιο μηπως αυτο δεν ειναι καλό. δε ξερω τι αλλο να κανω.. :(

 

 

 

 

 

 

 

Το δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και έκανα όλη τη διαδικασία αλλά το Odin δε το αναγνωρίζει πάλι και δεν γίνεται μπλε το κουτάκι έτσι ώστε να περάσω το firm. Τεσπα το έστειλα σε τεχνικό και ελπίζω να γίνει. :(

 

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

Ενημερωτικα το κόστος επισκευής σε σέρβις της Samsung ήταν 230€.. οπότε σαν συμβουλή σας το λέω προσεξτε με τα πειράγματα στα τηλέφωνα και δη τα ακριβα.

 

Φιλικά, η καμμενη της υπόθεσης ╮(╯_╰)╭

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα γιατί κέρδισα κατά λάθος ( :p ) ένα Galaxy S3 LTE στο eBay.

Σύντομα δικός σας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Ξέρει κανεις αν και πότε θα βγάλει η Samsung επίσημη έκδοση 4.2.2. για το LTE?? εχει απο τη μαμα του την 4.1.2. Δεν θελω να το routaro γι αυτο και ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Ξέρει κανεις αν και πότε θα βγάλει η Samsung επίσημη έκδοση 4.2.2. για το LTE?? εχει απο τη μαμα του την 4.1.2. Δεν θελω να το routaro γι αυτο και ρωταω.

 

Οχι αφού έβγαλε τη 4.3 και παμε κάποια στιγμή στο μέλλον για 4.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι αφού έβγαλε τη 4.3 και παμε κάποια στιγμή στο μέλλον για 4.4

 

Ποτε βγήκε η 4.3 για ελληνικά lte? γιατι εγω δεν μπορω να τη βρω πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγήκε η 4.3 για ελληνικά lte? γιατι εγω δεν μπορω να τη βρω πουθενά

 

Δεν έχει βγει ακόμα για τα Ελληνικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγήκε η 4.3 για ελληνικά lte? γιατι εγω δεν μπορω να τη βρω πουθενά

 

Πες μου λίγο τι modem φοράει το ελληνικό;

Link to comment
Share on other sites

vodafone

Model: GT-I9305

 

Country: Greece (Vodafone)

 

Version: Android 4.1.2

 

Changelist: 1153417

 

Build date: Wed, 29 May 2013 08:27:16 +0000

 

Product Code: VGR

 

PDA: I9305XXBME3

 

CSC: I9305VGRBME4

 

MODEM: I9305XXBME1

 

 

cosmote

Model: GT-I9305

 

Country: Greece (Cosmote)

 

Version: Android 4.1.2

 

Changelist: 1153417

 

Build date: Wed, 29 May 2013 08:27:16 +0000

 

Product Code: COS

 

PDA: I9305XXBME3

 

CSC: I9305COSBMF2

 

MODEM: I9305XXBME1

 

οπως βλεπεις ακομα περιμενεις!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σημερα έψαχνα για τις ρυθμίσεις επιλογές πρόγραμματιστη στην 4.3 δεν εμφανίζεται

μετα απο λίγο ψάξιμο εμφανίστηκαν ρυθμίσεις/περισσότερες/πληροφορίες συσκευής

Και πατάμε επανειλημμενα στο αριθμό κατασκευής.εμφανιζει σε καθε πατημα

ποσες φορες απομένουν μέχρι την ενεργοποίηση μολις τελειώσει πάμε πίσω και βλέπουμε

πως εμφανίστηκε η ρύθμιση αυτή και ετσι ισως γινεται root η 4.3 για οσους δεν εγραψε ο knox

με το vroot όπως το s4

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σημερα έψαχνα για τις ρυθμίσεις επιλογές πρόγραμματιστη στην 4.3 δεν εμφανίζεται

μετα απο λίγο ψάξιμο εμφανίστηκαν ρυθμίσεις/περισσότερες/πληροφορίες συσκευής

Και πατάμε επανειλημμενα στο αριθμό κατασκευής.εμφανιζει σε καθε πατημα

ποσες φορες απομένουν μέχρι την ενεργοποίηση μολις τελειώσει πάμε πίσω και βλέπουμε

πως εμφανίστηκε η ρύθμιση αυτή και ετσι ισως γινεται root η 4.3 για οσους δεν εγραψε ο knox

με το vroot όπως το s4

 

Σε όλα έτσι γίνεται. Και σε προηγούμενες εκδόσεις αν θυμάμαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε cosmote 4.3

 

Με τι modem;

Link to comment
Share on other sites

Όντως βγήκε. Εγω παντως θα την εγκαταστήσω κανά μήνα μετα ή και καθόλου αν δεν βρω τροπο να συγχρονισω τις επαφές με outlook
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα έτσι γίνεται. Και σε προηγούμενες εκδόσεις αν θυμάμαι καλά

 

 

Στην 4.1.2 υπήρχε η επιλογη στο μενού στις ρυθμίσεις ενω στην 4.3 δεν υπάρχει στο μενού με τις ρυθμίσεις και για να εμφανιστούν επιλογες προγραμματιστη πρε πρέπει να γίνει ετσι.το κιν φοράει απο τον Δεκέμβριο 4.3

φιλε chaosm

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκαν τα links των firmwares στην πρώτη σελίδα και προστέθηκε και το τελευταίο Cosmote 4.3 :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια προσπαθω να κανω αντιγραφα στο cloud και μου βγαζει συνεχεια πρόβλημα με το διακομιστη, ξερει κανενας τι συμβαινει.Και ένα αλλό θέμα πώς αλλαζω τις εφαρμογες στα πολαπλα παραθυρα? Edited by darkko
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω ενα ι9305 γερμανικό της T- mobile . Την περασμένη παρασκευή έλαβα την αναβάθμιση για 4.3. Μέχρι εδώ όλα καλά .Από την αναβάθμιση και μετά έχω τρελό battery drain και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν οφείλετε σε εφαρμογή/ες .Με factory reset λέτε να το διορθωνόταν το θέμα;Υπάρχει κάτι πιο αναίμακτο από το factory reset που θα μπορούσα να κάνω;

 

Υ.Γ Να σημειώσω ότι χρησιμοποίησα για πρώτη φορά στον ένα χρόνο που έχω τη συσκευή(διοτί πριν το update δεν είχα τέτοια θέματα) την εφαρμογή battery doctor για το προαναφερθέν πρόβλημα χωρίς κανένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω ενα ι9305 γερμανικό της T- mobile . Την περασμένη παρασκευή έλαβα την αναβάθμιση για 4.3. Μέχρι εδώ όλα καλά .Από την αναβάθμιση και μετά έχω τρελό battery drain και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν οφείλετε σε εφαρμογή/ες .Με factory reset λέτε να το διορθωνόταν το θέμα;Υπάρχει κάτι πιο αναίμακτο από το factory reset που θα μπορούσα να κάνω;

 

Υ.Γ Να σημειώσω ότι χρησιμοποίησα για πρώτη φορά στον ένα χρόνο που έχω τη συσκευή(διοτί πριν το update δεν είχα τέτοια θέματα) την εφαρμογή battery doctor για το προαναφερθέν πρόβλημα χωρίς κανένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

 

Μια πολυ καλη εφαρμογη για να παρακολουθησεις ακομα καλυτερα το θεμα σου και τι σου τρωει πορους (αν οφειλεται σε εφαρμογες η εφαρμογη) ειναι το better battery stats https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.betterbatterystats&hl=el το οποιο το βρισκεις και δωρεαν στο xda.

Αν οντως δεν οφειλεται σε εφαρμογες το προβλημα και παραμενει, νομιζω πως το factory reset ειναι η μονη και σιγουρη λυση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη εφαρμογη για να παρακολουθησεις ακομα καλυτερα το θεμα σου και τι σου τρωει πορους (αν οφειλεται σε εφαρμογες η εφαρμογη) ειναι το better battery stats https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.betterbatterystats&hl=el το οποιο το βρισκεις και δωρεαν στο xda.

Αν οντως δεν οφειλεται σε εφαρμογες το προβλημα και παραμενει, νομιζω πως το factory reset ειναι η μονη και σιγουρη λυση.

 

Τελικά έκανα factory reset αφού είχα κάνει back up εφαρμογές κτλ και επανήλθε η κατανάλωση της μπαταρίας μου πήρε βέβαια γύρω στη 1,5 ώρα η όλη διαδικασία αλλά άξιζε τον κόπο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...