Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να αναφέρετε κάποια προγραμματάκια που θεωρείτε απαραίτητα ή χρηστικά για το τηλεφωνάκι μας. Για παράδειγμα ένα καλό launcher (έχω το GoLauncher), ένα καλό video player που να δέχεται υπότιτλους, ένα player μουσικής, ένα task killer, για sms και επαφές ή ότι άλλο θεωρείτε καλό να έχω. Επίσης ψάχνω ένα προγραμματάκι κάμερας με πολλές επιλογές και φίλτρα/τοπία/κτλ. Γενικά δε το έχω φορτώσει (εκτός από μουσική) οπότε θεωρώ ότι θα είναι γρήγορο και δε θα κολλάει με επιπρόσθετα προγράμματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να αναφέρετε κάποια προγραμματάκια που θεωρείτε απαραίτητα ή χρηστικά για το τηλεφωνάκι μας. Για παράδειγμα ένα καλό launcher (έχω το GoLauncher), ένα καλό video player που να δέχεται υπότιτλους, ένα player μουσικής, ένα task killer, για sms και επαφές ή ότι άλλο θεωρείτε καλό να έχω. Επίσης ψάχνω ένα προγραμματάκι κάμερας με πολλές επιλογές και φίλτρα/τοπία/κτλ. Γενικά δε το έχω φορτώσει (εκτός από μουσική) οπότε θεωρώ ότι θα είναι γρήγορο και δε θα κολλάει με επιπρόσθετα προγράμματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Θα σου πω αυτα π χρησιμοποιω εγω..

1) για launcher τον nova.. εχω δοκιμασει κ αλλους κ νομιζω οτι αυτος ειναι ο κλτερος με διαφορα απ ολους.

2)video player χρησιμοποιω τον mx player.παιζει κανονικα υποτιτλους.(εγω ειδικα που βλεπω 4-5 ταινιες την βδομαδα στο κινητο με βολευει παρα πολυ)

3)για μουσικη χρησιμοποιω την εφαρμογη τ κινητου π ειχε εξαρχης αλλα και το "μουσικη google play"

4)Για task killer χρησιμοποιω smart ram booster και clean master.

5)Για επαφες το ex dialer

6)για καμερα δεν χρησιμοποιώ καποια εφαρμογη. Μια καλη ομως ειναι το camera 360 ultimate.

7)αλλες χρησιμες εφαρμογες ειναι πχ το tune in radio αφου εχεις και το s3lte , shazam , quick pic , google earth , runtastic (εφαρμογη για τρεξιμο) , ds battery saver , battery monitor (για πληροφοριες κ στατιστικα μπαταριας) κλπ...

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αλλαξα αρκετες ερωτησεις απο το ποστ που μου απανταει ο tyxerakias.

 

Έχεις αλλάξει την διατύπωση των ερωτήσεων και όχι τις ερωτήσεις σου!

Την μία και μοναδική που άλλαξες την απάντησα.

Ας μην γράφουμε λοιπόν μηνύματα μόνο και μόνο για να γράφουμε χωρίς να υπάρχει ουσία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα το πηρες απο το 247? Χρονος Παραδοσης?

 

κ εγω απο play 247 το πηρα.σε μαυρο κ γραφει 4 G πισω.την επιλογη LTE δν εχει ξεχωριστα.τηνgsm/lte/wcdpa σε αυτοματη λειτουργια..πρεπει να βαλω την cosmote για να μουβγει η επιλογη lte.?κ κατι αλλο....δν εχει διαφορα νομιζω lte vs 4 G

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

εδώ και 2 μέρες απόκτησα μέσω ebay από αγγλία το Samsung Galaxy S III LTE (I9305)

και έχω κάποιες απόριες που δεν μπόρεσα να βρω εδώ στο forum

 

1) ποιο rom είναι το καλύτερο αυτές τις μέρες;

2)δεν μπορώ να δω αντ1 web tv μέσω του internet browser ενω στο Htc έβλεπα

3)στο τηλέφωνο έχει αγγλικό πληκτρολόγιο και όχι ελληνικό και είναι δύσκολη η αναζήτηση του ονόματος

 

σας ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

μετα το root κ το cwm recovery που του εγκατεστησα οταν πας να κανεις ενημερωσει λογισμικου απο τις ρυθμισεις σου λεει οτι η συσκευη εχει τροποποιηθει...ξερει καποιος πως να την ενεργοποιησουμε???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μετα το root κ το cwm recovery που του εγκατεστησα οταν πας να κανεις ενημερωσει λογισμικου απο τις ρυθμισεις σου λεει οτι η συσκευη εχει τροποποιηθει...ξερει καποιος πως να την ενεργοποιησουμε???

 

Δεν μπορείς να κάνεις ενημέρωση λογισμικού αν κάνεις root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

S3+ 1giga ram (2gb ram) + καλυτερες ταχυτητες δυκτιωσης. εγω λεω καντο! ειναι στο top 3 των προτημησεων μου!

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

S3+ 1giga ram (2gb ram) + καλυτερες ταχυτητες δυκτιωσης. εγω λεω καντο! ειναι στο top 3 των προτημησεων μου!

 

ΜΑλλον θα το κανω διοτι το S 3 μου κολλαει αρκετες φορες . Για το S 4 δεν ψηνομαι και πολυ,δεν θεωρω οτι εχει κατι " τρελο" εκτος απο οθονη για να σκασω αλλα 300 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

το triangle away το χρησιμοποιω οταν θελω να κανω unroot?κ επαναφορα με odin το filmware απο sam?δν υπαρχει κινδυνος brick της συσκευης?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ΜΑλλον θα το κανω διοτι το S 3 μου κολλαει αρκετες φορες . Για το S 4 δεν ψηνομαι και πολυ,δεν θεωρω οτι εχει κατι " τρελο" εκτος απο οθονη για να σκασω αλλα 300 ευρω.

 

Για το s4 συνφωνω, κι αν δεν ηταν η υποστιριξη του ως νεο μοντελο δεν θα το σκεφτομουν καν. Εννοω οτι οοοοοταν σταματησει να υποστηριζεται το s3 στο s4 θα εχεις ακομα υποστηριξη. Αλλα οπως ειπες για αυτο 300Ε ειναι πολλα!

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Για το s4 συνφωνω, κι αν δεν ηταν η υποστιριξη του ως νεο μοντελο δεν θα το σκεφτομουν καν. Εννοω οτι οοοοοταν σταματησει να υποστηριζεται το s3 στο s4 θα εχεις ακομα υποστηριξη. Αλλα οπως ειπες για αυτο 300Ε ειναι πολλα!

 

Κοιτα το σκεφτομαι και για το S 4 αλλα δεν θα δω ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα απο το S 3 LTE,ετσι πιστευω.

 

Αν ηταν με τον OCTA και Radio ...θα αξιζε σιγουρα αλλα τωρα μου φερνει ενα Galaxy S 3 Plus και τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ουτε αυτο δε με ψηνει, γιατι εχει 2 4πυρινους, και ή χρησημοποιει το "μικρο" ή μπαταρια γιοκ με τον αλλο, και δεν εχεις την ταχυτητα του μεγαλου στην "απλη" καθημερινη χρηση. Αναλογικα με τα λεφτα που ζηταει αυτο σε σχεση με τα 420 του S3 LTE. Aν ειχα λεφτααααα θα επαιρνα 2 απ το καθενα...

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ουτε αυτο δε με ψηνει, γιατι εχει 2 4πυρινους, και ή χρησημοποιει το "μικρο" ή μπαταρια γιοκ με τον αλλο, και δεν εχεις την ταχυτητα του μεγαλου στην "απλη" καθημερινη χρηση. Αναλογικα με τα λεφτα που ζηταει αυτο σε σχεση με τα 420 του S3 LTE. Aν ειχα λεφτααααα θα επαιρνα 2 απ το καθενα...

 

Εγώ αν είχα λεφτά, θα έπαιρνα ένα ΝΟΚΙΑ Ν95 8 γίγα (το μαύρο!), και τα υπόλοιπα θα τα έκανα ανακαίνιση στο σπίτι μου :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν είχα λεφτά, θα έπαιρνα ένα ΝΟΚΙΑ Ν95 8 γίγα (το μαύρο!), και τα υπόλοιπα θα τα έκανα ανακαίνιση στο σπίτι μου :)

 

χαχαχα θα σου εδινα το ενα δικο μου! :lol::lol::lol:

 

Ασχετο αλλα εχουν και USB OTG (και τα 2 τελικα, νομιζα οτι ειχε μονο το LTE)

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα κατοχος ενος LTE . Παιδια τι διαφορες εχει εκτος απο την μνημη και το 4G με το απλο το S 3 ;;
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα κατοχος ενος LTE . Παιδια τι διαφορες εχει εκτος απο την μνημη και το 4G με το απλο το S 3 ;;

 

Δεν εχει ραδιόφωνο. . Καλοτάξιδο. .

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ραδιόφωνο. . Καλοτάξιδο. .

 

δεν με χαλαει εχω ιντερνετικο ραδιο :D

 

Αλλη διαφορα ; σε οθονη,επεξεργαστη κτλ ;

Link to comment
Share on other sites

δεν με χαλαει εχω ιντερνετικο ραδιο :D

 

Αλλη διαφορα ; σε οθονη,επεξεργαστη κτλ ;

 

Νομίζω καμία άλλη διαφορά. Άντε να τρώει ελάχιστα παραπάνω μπαταρία αλλά δεν είμαι σίγουρος.. από μπαταρία εγώ είμαι ικανοποιημένος..

 

Ποιος ξέρει καμία καλή εφαρμογή δωρεάν για office?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καμία άλλη διαφορά. Άντε να τρώει ελάχιστα παραπάνω μπαταρία αλλά δεν είμαι σίγουρος.. από μπαταρία εγώ είμαι ικανοποιημένος..

 

Ποιος ξέρει καμία καλή εφαρμογή δωρεάν για office?

 

Αν το βαλεις 4G τρωει εγω δεν εχω 4G γιατι η wind...τα ζωα μου αργα...για τα 2GB μνημης το πηρα πιο πολυ .

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη τωρα το πηρα το s3 και πρoσπαθω να εξικοιωθω στο android(προερχομαι απο iOS βλεπετε) υπαρχει καμια εφαρμογη να μου προτεινετε για καθαρισμα της Ram?? καποιον Task Manager ή Task killer??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...