Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους . Απο χτές εχω κ εγώ στα χέρια μου το εν λόγω κινητό απο το merimobiles κ σε γενικές γραμμες είμαι ευχαριστημενος. Όμως αυτό που δε θέλει να δουλέψει με τίποτα είναι το gps. Δοκίμασα τούς χάρτες της google. Αφενως μου βγάζει login failed και μόλις πατήσω επιβεβαιωση στα τριγωνακια της μπάρας ενημερωσεων μου βγάζει unfortunately android stoped working και με πετάει απο την εφαρμογή. Απο δορυφόρους τίποτα. Δοκίμασα με data, Wifi κ πάλι τίποτα. Είναι rooted android 4.0.4. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=349111&page=30

Το ίδιο πακέτο παίζει και στο ebay http://www.ebay.com/itm/Free-Shipping-2pcs-New-Battery-Charger-For-ZTE-U970-V930-U930-N970-V970-V889M-/281085132062?pt=PDA_Accessories&hash=item4171fabd1e

 

 

Αύριο παραλαμβάνω το ενα απο τα 2 κινητά που εχω παραγγείλει ... Η πλάκα είναι πρώτο ήρθε αυτο που παρήγγειλα τελευταίο :X

 

Θυμάτε κανείς σε ποια σελίδα είναι οι οδηγίες για τα φλασαρίσματα ?, φτάσαμε αισίως τις 29 και έχω χαθεί:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ολοι ποσταρετε λινk με οδηγό repartition αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

αλλα εγω δεν το καταλαβαίνω που είναι ο οδηγος?

 

στραβομάρα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ολοι ποσταρετε λινk με οδηγό repartition αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

αλλα εγω δεν το καταλαβαίνω που είναι ο οδηγος?

 

στραβομάρα...

 

Στο post 4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα πηρα το κινητο στα χερια μου και αρχησα να κανω την διαδικασια αλλα εχω θεμα με την sd card μου λεει οτι ειναι damage εκανα φορματ μεσα απο το κινητο , δεν εγινε τιποτα. εβαλα αλλη sd card αλλα παλι τα ιδια. εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/o8zvr6qocryl2ee/LjX9TIIFu4 Πρέπει κατεβάζοντας τη ρομ του bruno, να ανοίξεις το zip και να αντικαταστήσεις τα 2 αρχεία mms στο /system/app, και μετά να την εγκαταστήσεις στο κινητό (με τo wipe data αποεπιλεγμένο αν δεν θες να χάσεις τις εφαρμογές σου κλπ)

 

Στις ρυθμίσεις εφαρμογών :p

 

Αυτό δεν το ήξερα! Σταύρο το έχεις δοκιμάσει ε; Δουλεύει κανονικά δηλαδή και με την stock SMS; Γιατί δεν μου πολυαρέσει το GoSMS που στέλνει συνέχεια διαφημίσεις...

 

Γεια σε όλους . Απο χτές εχω κ εγώ στα χέρια μου το εν λόγω κινητό απο το merimobiles κ σε γενικές γραμμες είμαι ευχαριστημενος. Όμως αυτό που δε θέλει να δουλέψει με τίποτα είναι το gps. Δοκίμασα τούς χάρτες της google. Αφενως μου βγάζει login failed και μόλις πατήσω επιβεβαιωση στα τριγωνακια της μπάρας ενημερωσεων μου βγάζει unfortunately android stoped working και με πετάει απο την εφαρμογή. Απο δορυφόρους τίποτα. Δοκίμασα με data, Wifi κ πάλι τίποτα. Είναι rooted android 4.0.4. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει. Ευχαριστώ.

 

Για να λες routted android 4.0.4 μάλλον δεν το πείραξες καθόλου με νέα rom. Η stock rom είναι ρυθμισμένη να ψάχνει δορυφόρους Κίνας. Αν δεν θες να βάλεις τη Rom του Bruno, σε κάποια προηγούμενα post λένε τα παιδιά για εφαρμογή που σετάρεις για Ευρώπη και διορθώνει αυτόματα το GPS conf αρχείο.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα σας παρακαλω μπορει καποιος να μου πει αν ειχε το ιδιο προβλημα η καποια πιθανη λυση ? το προβλημα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει την sd card και λεει οτι ειναι κατεστραμενη , δοκιμασα και αλλη και τα ιδια. σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας πει γτ δεν μπορω να βαλω την ρομ του μπρουνο. ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα σας παρακαλω μπορει καποιος να μου πει αν ειχε το ιδιο προβλημα η καποια πιθανη λυση ? το προβλημα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει την sd card και λεει οτι ειναι κατεστραμενη , δοκιμασα και αλλη και τα ιδια. σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας πει γτ δεν μπορω να βαλω την ρομ του μπρουνο. ευχαριστω και παλι

Μονο το τηλεφωνο δεν τη ''βλεπει'' αν την βαλεις αλλου δουλευει?

Κανε μια διαφορφωση στην καρτα μηπως φτιαξει. Προσοχη θα χασεις οτι εχεις μεσα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μονο το τηλεφωνο δεν τη ''βλεπει'' αν την βαλεις αλλου δουλευει?

Κανε μια διαφορφωση στην καρτα μηπως φτιαξει. Προσοχη θα χασεις οτι εχεις μεσα.

 

δεν την δοκιμασα πουθενα αλλου. οταν λες να κανω διαμορφωση τι εννοεις? δεν εχει τιποτα μεσα το πρωι το πηρα το τηλ μαζι με την καρτα

 

δεν την δοκιμασα πουθενα αλλου. οταν λες να κανω διαμορφωση τι εννοεις? δεν εχει τιποτα μεσα το πρωι το πηρα το τηλ μαζι με την καρτα

την δοκιμασα τωρα αλλου και την βλεπει μια χαρα

τι μπορει να φταιει ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασα τωρα αλλου και την βλεπει μια χαρα

τι μπορει να φταιει ?

 

Τι class είναι;

Η δεύτερη που έβαλες τι class είναι;

Το κινητό από που το αγόρασες; Στην ίδια παραγγελία έβαλες και την sd;

 

Λύσεις

  1. Δοκίμασε να τις βάλεις σε άλλο κινητό (όχι σε card reader H/Y)
  2. Δοκίμασε μια 3η sd.
  3. Πες το στον αγοραστή σου μήπως σου δώσει λύση.
  4. Δυστυχώς το τελευταίο: Στείλε το κινητό πίσω για αλλαγή εφόσον έχει χαλασμένο card reader.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω ροοτ χωρις καρτα microsd?

 

Τι class είναι;

Η δεύτερη που έβαλες τι class είναι;

Το κινητό από που το αγόρασες; Στην ίδια παραγγελία έβαλες και την sd;

 

Λύσεις

  1. Δοκίμασε να τις βάλεις σε άλλο κινητό (όχι σε card reader H/Y)
  2. Δοκίμασε μια 3η sd.
  3. Πες το στον αγοραστή σου μήπως σου δώσει λύση.
  4. Δυστυχώς το τελευταίο: Στείλε το κινητό πίσω για αλλαγή εφόσον έχει χαλασμένο card reader.

υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω ροοτ χωρις καρτα microsd?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα πηρα το κινητο στα χερια μου και αρχησα να κανω την διαδικασια αλλα εχω θεμα με την sd card μου λεει οτι ειναι damage εκανα φορματ μεσα απο το κινητο , δεν εγινε τιποτα. εβαλα αλλη sd card αλλα παλι τα ιδια. εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζετε?

ευχαριστω

Μήπως είναι η εσωτερική μνήμη; Βγάλε την καρτα μνήμης, και δεν αν διαβάζει το κινητό την εσωτερική μνήμη

Αυτό δεν το ήξερα! Σταύρο το έχεις δοκιμάσει ε; Δουλεύει κανονικά δηλαδή και με την stock SMS; Γιατί δεν μου πολυαρέσει το GoSMS που στέλνει συνέχεια διαφημίσεις...
Ναι, είναι η στοκ εφαρμογή μηνυμάτων τροποποιημένη για GSM χαρακτήρες

υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω ροοτ χωρις καρτα microsd?

φυσικά, βάζεις τα αρχεία στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Αν δεν δουλεύει η εσωτερική μνήμη του κινητού, τότε φλάσαρε με το sp flash tool την στοκ ρομ της ZTE που χω ποστάρει πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναφερω καποια πραγματα που παρατηρησα σημερα.

1)δοκιμασα να κανω εγκατασταση την JB του Μπρουνο πανω στην ICS 3.1 χωρις να κανω ομως full wipe ουτε απο το recovery ουτε και κατα την εγκατασταση (ξετικαρα τις επιλογες wipe userdata & wipe cache) για να μη χασω τις ρυθμισεις μου και τις εφαρμογες και τις ξαναπερναω φτου κι απο την αρχη.Δεν δουλεψε.Εκανε reboot και εμεινε για αρκετη ωρα στην οθονη με το λογοτυπο ZTE.Μετα εκανα την εγκατασταση απο την αρχη με full wipe απο το recovery και κατα την εγκατασταση,και ετσι δουλεψε.

2)Σ'εμενα το volume+ μαλλον χειροτερεψε την ενταση του ηχου στην JB..Εκανα τις ρυθμισεις οπως περιγραφονται εδω (volume στο 20 και τα υπολοιπα λιγο πανω απο τη μεση),αλλα ισα που ακουγοταν το τηλ.Αυτο που λειτουργησε θαυμασια ηταν οι ρυθμισεις απο το mtk engineer mode-->hardware testing-->audio οπου στα 3 πρωτα (normal mode,headset mode και loudspeaker mode) στο max vol εχω βαλει το 160.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.......

μανίσιο το κινητό το δουλεύει κάνεις?

Γιατί εγώ μόνο root θέλω να το κάνω και ρύθμιση του gps για Ευρώπη.

Δε θα δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.......

μανίσιο το κινητό το δουλεύει κάνεις?

Γιατί εγώ μόνο root θέλω να το κάνω και ρύθμιση του gps για Ευρώπη.

Δε θα δουλεύει σωστά?

Αν δεν σε ενοχλεί η ΠΟΛΥ κινεζια στις εφαρμογές που θα βλέπεις, τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και έτσι. πάντως στα benchmarks το κινητό βγάζει αρκετά μεγαλύτερα scores στο jellybean του bruno σε σχέση με ics.

 

Για να ξεφύγουμε απ τις καθιερωμένες ερωτήσεις-απαντήσεις, δοκίμασα να τραβήξω μια 3d φωτό με το κινητό. της έδωσε .mpo κατάληξη και την δείχνει κανονικά σε 3dtv που την δοκίμασα. λίγο θωλή αλλά την δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.......

μανίσιο το κινητό το δουλεύει κάνεις?

Γιατί εγώ μόνο root θέλω να το κάνω και ρύθμιση του gps για Ευρώπη.

Δε θα δουλεύει σωστά?

Γιατί να το δουλεύεις με τη στοκ ρομ αντί του bruno (είτε την ics είτε την jb) που ναι καλύτερη, πιο γρήγορη, κι έχει βγαλμένες ήδη τις κινέζικες εφαρμογές (μπορείς να τις βγάλεις και μόνος σου);

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζουμε τα

MTK6577 USB drivers: http://www.mediafire.com/?2sf30pboet4qvov

SP Flash Tool v3.1224.01: http://www.mediafire.com/?h68v8yhhtci8h0e

V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt

V3.0MOD (09-12-2012): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30786851, http://d-h.st/3oE

2.Ανοίγουμε το αρχείο με τους Drivers, και τρέχουμε το κατάλληλο installdrivers (για 32 ή 64bit λειτουργικό).

3.Αποσυμπιέζουμε το SP Flash Tool σ έναν φάκελο.

4.Αποσυμπιέζουμε το V970 CWM Recovery V6.0.1.2.7z σ έναν φάκελο

5.Αποσυμπιέζουμε το V970 Android 4.0.4 V3.0MOD by ΒΜ.7z και αποθηκεύουμε το update_ICS_V970_V3.0MOD.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

6.Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο ZTE V970 CWM Recovery V6.0.1.2

7.Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε Ναι.

8.Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

9.Μετά συνδεουμε το USB στο κινητό, και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του CWM Recovery Menu αρχίζει. Μόλις βγήκε το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

10.Βγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM Recovery Menu. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης, και η επιλογή με το κουμπί Power.

11.Πηγαίνουμε στο "install zip from sdcard"->"choose zip from sdcard" βρίσκουμε το update_ICS_V970_V3.0MOD.zip και το επιλέγουμε.Θα ξεκινήσει ο AROMA Installer.

12.Αφού ολοκληρώσετε την εγκατασταση, βγαίνετε στο κεντρικό μενού πατώντας τα GO BACK, κι επιλέγετε το reboot system now.

Προτείνω την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize σε 64ΜΒ (αν δεν είναι ήδη), έτσι το κινητό είναι πιο γρήγορο και smooth.

 

χαιρετω, αυτο πηγα να κανω και καταφερα με λαθος επιλογες να κλειδωσω το κινητο!!! πρωτα ρουταρα και μετα στο recovery mode κολλησε!! μετα καταφερα να το κανω να μην ανοιγει αλλα ουτε και να φορτιζει η μπαταρια!!! ο υπολογ. το βλεπει μονο απο το "MTK USB PORT" τωρα, τι να κανω εχω κολλησει! θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σου η οποιος αλλος ξερει! ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω, αυτο πηγα να κανω και καταφερα με λαθος επιλογες να κλειδωσω το κινητο!!! πρωτα ρουταρα και μετα στο recovery mode κολλησε!! μετα καταφερα να το κανω να μην ανοιγει αλλα ουτε και να φορτιζει η μπαταρια!!! ο υπολογ. το βλεπει μονο απο το "MTK USB PORT" τωρα, τι να κανω εχω κολλησει! θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σου η οποιος αλλος ξερει! ευχαριστω.

Πιο πίσω έχω λινκ με την στοκ ρομ. Φλάσαρέ την όλη με το sp flash tool για να επανέλθει το κινητό.

EDIT: http://d-h.st/DTN

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα λίγο με το 1ή άφιξη .. Πέρασα JB bruno (έχει και ελληνικά στο πληκτρολόγιο) και τα απαραίτητα ....

 

Εντυπώσεις πολύ καλές, εκτός απο to CRS Racing https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naturalmotion.csrracing&hl=en που φαίνεται να ζορίζει το κινητό :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ήταν με τα ΙΜΕΙ, επειδή στο merimobiles ειναι μ****ες. Υπάρχει οδηγός για να περάσεις τα imei μονος σου, και να ναι οκ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4562076#post4562076. Όσο για το format που κανες, η μόνη λύση ειναι να φλασάρεις το πλήρες εργοστασιακο firmware, http://d-h.st/DTN με το sp flash tool, και μετά όποια ρομ θες ξανά.

 

Λοιπόν Σταύρο επανεγκατέστησα το ΙΜΕΙ και θα σου πώ τι γίνεται: Στο κέντρο κέντρο της Δράμας εχω σήμα και μάλιστα 3G. Με το που ανεβαίνω την ανηφόρα να πάω στο σπίτι μου χάνεται ακαριαία. Το σπίτι μου είναι 500 μέτρα απο το κέντρο αλλα ακριβώς δίπλα σε βουνό και δίπλα σε στρατόπεδο. Με άλλα κινητά δεν έχω πρόβλημα...

Τεσπα μιλάω με merimobiles και μου είπαν να αλλάξω τα API SETTINGS και αν πάλι το κινητό δεν γίνει να τους το στείλω για να μου το αντικαταστήσουν. Δεν ξέρω τι είναι αυτά τα API SETTINGS και μάλλον θα τους πω οτι τα άλλαξα και οτι παλι δεν εγινε κτλ

Link to comment
Share on other sites

Aυτες τις μερες περιμένω την παραγγελία μου από τη merimobiles.

Πέρα απ τις οδηγίες για τη rom στη σελ.30 και το ελληνικό πληκτρολόγιο, τι άλλο πιστεύετε ότι θα πρέπει να περάσω στο κινητό; Γιατί αν και έχω διαβάσει όλο το τοπικ , έχω ψιλοχαθεί...

Για το gps και τη μνήμη των 2.5 GB τι θα χρειαστεί να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Για να λες routted android 4.0.4 μάλλον δεν το πείραξες καθόλου με νέα rom. Η stock rom είναι ρυθμισμένη να ψάχνει δορυφόρους Κίνας. Αν δεν θες να βάλεις τη Rom του Bruno, σε κάποια προηγούμενα post λένε τα παιδιά για εφαρμογή που σετάρεις για Ευρώπη και διορθώνει αυτόματα το GPS conf αρχείο.

 

Ευχαριστώ για τ βοηθείσ αλλά την εφαρμογή που προαναφερετε τη δοκίμασα κ το μόνο που κάνει είναι όταν την τρέξω να κολλάει σε μαύρη οθόνη. Την έχει τρέξει κ λειτουργει κανονικά α; το ρουταρισμα το φοβάμαι γιατί δεν το κατέχω κ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα λίγο με το 1ή άφιξη .. Πέρασα JB bruno (έχει και ελληνικά στο πληκτρολόγιο) και τα απαραίτητα ....

 

Εντυπώσεις πολύ καλές, εκτός απο to CRS Racing https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naturalmotion.csrracing&hl=en που φαίνεται να ζορίζει το κινητό :mad:

αυτό το παιχνίδι γενικά είναι προβληματικό και κολλάει σ όλες τις συσκευές :p

Λοιπόν Σταύρο επανεγκατέστησα το ΙΜΕΙ και θα σου πώ τι γίνεται: Στο κέντρο κέντρο της Δράμας εχω σήμα και μάλιστα 3G. Με το που ανεβαίνω την ανηφόρα να πάω στο σπίτι μου χάνεται ακαριαία. Το σπίτι μου είναι 500 μέτρα απο το κέντρο αλλα ακριβώς δίπλα σε βουνό και δίπλα σε στρατόπεδο. Με άλλα κινητά δεν έχω πρόβλημα...

Τεσπα μιλάω με merimobiles και μου είπαν να αλλάξω τα API SETTINGS και αν πάλι το κινητό δεν γίνει να τους το στείλω για να μου το αντικαταστήσουν. Δεν ξέρω τι είναι αυτά τα API SETTINGS και μάλλον θα τους πω οτι τα άλλαξα και οτι παλι δεν εγινε κτλ

Περίεργο, τι να πω:confused: έλεγξε τις ενεργές συχνότητες στο mtk engineer mode, απ το mobileuncles tool, βάλτο μόνιμα σε 2G και δοκίμασε
Link to comment
Share on other sites

φυσικά, βάζεις τα αρχεία στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Αν δεν δουλεύει η εσωτερική μνήμη του κινητού, τότε φλάσαρε με το sp flash tool την στοκ ρομ της ZTE που χω ποστάρει πιο πάνω

 

Σταυρο τι αλλαζει στην διαδικασια γτ την κανω πρωτη φορα. την εσωτερικη μνημη την βλεπει μια χαρα .Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τ βοηθείσ αλλά την εφαρμογή που προαναφερετε τη δοκίμασα κ το μόνο που κάνει είναι όταν την τρέξω να κολλάει σε μαύρη οθόνη. Την έχει τρέξει κ λειτουργει κανονικά α; το ρουταρισμα το φοβάμαι γιατί δεν το κατέχω κ πολύ.

Όπως έχει αναφέρει ο Σταύρος πολλές φορές, δεν μπορείς να μπρικάρεις ένα MTK επεξεργαστή. Άρα ότι και να το κάνεις διορθώνεται. Συνιστώ τις οδηγίες στη σελίδα 30 μιας και είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

 

Η εφαρμογή είναι το FasterGPS και μάλλον κολλάει γιατί χρειάζεται δικαιώματα root. Το μόνο που κάνει είναι να αλλάζει το αρχείο /etc/gps.conf

Εάν θέλεις μπορείς να το αλλάξεις από μόνος σου (αν και πάλι χρειάζεται δικαιώματα root). Οι ρυθμίσεις είναι οι

NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin
INTERMEDIATE_POS=0
ACCURACY_THRES=0
ENABLE_WIPER=1
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
SUPL_NO_SECURE_PORT=3425
SUPL_SECURE_PORT=7275
SUPL_TLS_HOST=FQDN
SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert
CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

 

Aυτες τις μερες περιμένω την παραγγελία μου από τη merimobiles.

Πέρα απ τις οδηγίες για τη rom στη σελ.30 και το ελληνικό πληκτρολόγιο, τι άλλο πιστεύετε ότι θα πρέπει να περάσω στο κινητό; Γιατί αν και έχω διαβάσει όλο το τοπικ , έχω ψιλοχαθεί...

Για το gps και τη μνήμη των 2.5 GB τι θα χρειαστεί να κάνω;

 

Για τη μνήμη των 2.5 λέει τα πάντα στη σελίδα 30.

Για το GPS μην ανησυχείς, θα το καταλάβεις όταν κάνεις το φλασάρισμα.

Δες λίγα post πιο πάνω για να διορθώσεις την stock εφαρμογή των SMS.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...