Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω Σταυρο.Και κατι αλλο.Μετα την ενοποιηση της μνημης που εκανα,οταν συνδεω το τηλ στον υπολογιστη,μου ανοιγει μονο την sd card οποτε αν θελω να αντιγραψω ενα αρχειο μονο στην sd card μπορω να το περασω ενω πριν μπορουσα να επιλεφω sd card 1 ή sd card 2.Επισης και τα file managers (es file manager π.χ η το απλο file manager που εχει η ρομ του μπρουνο) πλεον βλεπουν μονο μια sd card,την εξωτερικη.Αν παω απο τις ρυθμισεις --> εφαρμογες εκει μου βλεπει 1)εσωτερικο χωρο αποθηκευσης 2,5gb και 2)sd card αυτην που εχω (16gb)...Ειναι φυσιολογικο αυτο η πρεπει να κανω κατι;
Προφανώς και είναι φυσιολογικό, αφού αυτό έκανες με την εννοποίηση της εσωτερικής μνήμης. Πλέον τα 2.5GB στην εσωτερική μνήμη είναι αποκλειστικά για εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και είναι φυσιολογικό, αφού αυτό έκανες με την εννοποίηση της εσωτερικής μνήμης. Πλέον τα 2.5GB στην εσωτερική μνήμη είναι αποκλειστικά για εφαρμογές

Α ok τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την διάρκεια της μπαταρίας, έχω μια ερώτηση. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα απ την διάρκεια της μπαταριας. με full χρήση, ανοιχτό wifi από τις 8 το πρωί, και γενικά πολύ χρήση του κινητού, skype, φβ, viber ανοιχτα κλπ κλπ, η μπαταρία είναι στο 10%

Το ερώτημα μου όμως είναι το εξής. επειδή τώρα δν έχω πακέτο δεδομένων, το δίκτυο το έχω μόνο σε 2G για να καταναλώνει λιγότερη μπαταρία. πως το ετοιμότητα κυψέλης τρώει 32% μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την διάρκεια της μπαταρίας, έχω μια ερώτηση. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα απ την διάρκεια της μπαταριας. με full χρήση, ανοιχτό wifi από τις 8 το πρωί, και γενικά πολύ χρήση του κινητού, skype, φβ, viber ανοιχτα κλπ κλπ, η μπαταρία είναι στο 10%

Το ερώτημα μου όμως είναι το εξής. επειδή τώρα δν έχω πακέτο δεδομένων, το δίκτυο το έχω μόνο σε 2G για να καταναλώνει λιγότερη μπαταρία. πως το ετοιμότητα κυψέλης τρώει 32% μπαταρίας;

Φυσιολογικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ την εμπειρία μου για το κινητό.

Ήμουν σε σκέψεις αρκετό καιρό αν θα το πάρω ή όχι, περίμενα και έβλεπα κάθε μέρα νέες αναρτήσεις για 4πύρηνα κινητά αλλά με τις τόσες καθυστερήσεις και με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά των άλλων με το πολύ φθηνό V970, το πήρα!

 

Παραγγελία 31/03 - Dispached 5/4 - Στα χέρια μου 16/04

 

  1. Repartition: done
  2. Νέα Rom: Bruno JB done
    Circle Battery
    Europe GPS κλπ.
  3. Ήχοι κλήσης: Volume+ done (όλα καλά)΄
  4. Φωτογραφίες: Σχετικά καλές, έχει και ένα υποτυπώδες φλας και τις μαγκιές της Jelly Bean κάμερας (που δεν τα είχα με το Blade) και είμαι ευχαριστημένος.
  5. GPS: Δεν ξέρω τι λέτε οι υπόλοιποι αλλά άνοιξα YGPS σε 5sec βρήκε 6 δορυφόρους, σε ακόμα 10sec βρήκε άλλους 2
    Άνοιξα iGo (που χρησιμοποιώ) και την πρώτη φορά άνοιξε χάρτη Γερμανίας και στα 15sec κλείδωσε την θέση μου Εγνατία-Θεσσαλονίκη
  6. Γενικός το κινητάκι μαμάει από θέμα μεγέθους & ταχύτητας, είναι σούπερ, τέλος.

 

Παρατήρηση: Από τις ρυθμίσεις κατάλαβα πως μπορεί οποιαδήποτε SIM να γυρίσει σε 3G και όχι μόνο αυτή που λέει πίσω στο κινητό. Απλά κάθε φορά είναι μια από τις δύο σε 3G.

Το δουλεύω ήδη Dual και από τις ρυθμίσεις έτσι το κατάλαβα. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Ερώτηση 1:

Σήμερα το έσκισα λίγο, αν και γενικός είναι μεγάλο μέρος της δουλειάς μου τα social media και πρέπει να τα παρακολουθώ.

Δηλαδή: να δουλεύει Dual sim, 3G ανοιχτό, WiFi σχεδόν όλη μέρα, λίγο GPS, πολύ ομιλία, bluetooth handsfree.

100% μπαταρία στις 7 το πρωί, στις 13:00 10%. Το φορτίζω μεσημέρι μέχρι 80% και τώρα που μιλάμε είναι πάλι στο 10%.

Είναι λογικό και γενικός να σκέφτομαι και για 2η μπαταρία ή κάτι δεν πάει καλά;

Λεπτομερώς:

  • Cell standby 25%
  • Phone Idle 17%
  • Wi-Fi 17%
  • Screen 13%
  • Bluetooth 11%
  • Voice Calls 9%
  • Phone 4%
  • Android OS 3%

 

Ερώτηση 2:

Όπως ανέφερε και ένας άλλος φίλος παραπάνω δεν συγχρονίζει το Google Calendar. Από βλακεία μου στον Aroma Installer επέλεξα το Google Calendar από τα gapps και όχι τον embedded και εκεί πρέπει να έγινε το λάθος. Μπορώ να βάλω τον default με κάποιο τρόπο τώρα ή Flash ROM από την αρχή; (που δεν το θέλω καθόλου μιας και έχω βάλει άπειρα apps)

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

[...]Μπορώ να βάλω τον default με κάποιο τρόπο τώρα ή Flash ROM από την αρχή; (που δεν το θέλω καθόλου μιας και έχω βάλει άπειρα apps)

ξαναφλάσαρε τη ρομ χωρίς να κάνεις wipe data

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το volume + και κάνε αυτό που λέει το παιδί μερικά posts πριν. Καμιά σχέση μετά ο ήχος με πριν. και δεν το έβαλα και στο 18 to volume αλλά στο 16.

εβαλα το volume+ επι πληρωμη. ακολουθησα και τις οδηγιες αλλα διαφορα δε ειδα. πως βρισκουμε τη ρυθμιση αν τη σωσαμε με ενα ονομα;

μονο ενα τχτ αρχειο ειναι.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να αγορασω και εγω το ΖΤΕV970.

Μετα απο λιγο ψαξιμο αποφασισα να το παρω απο το merimobiles.

 

Θα ηθελα να ρωτησω τι επιλογη να διαλεξω για shipping :

1) Free shipping ή

2) Singapore Post

ασχετα με την τιμη εχουν καμια διαφορα στην αποστολη?

 

Επισης η θηκη που δινουν αξιζει η πρεπει να ψαξω αλλου?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το volume+ επι πληρωμη. ακολουθησα και τις οδηγιες αλλα διαφορα δε ειδα. πως βρισκουμε τη ρυθμιση αν τη σωσαμε με ενα ονομα;

Δοκίμασε επίσης ρυθμίσεις συστήματος ->mtk engineer mode -->καρτέλα hardware testing --> audio. εκει αλλαξε το max vol. se 160 σε αυτά που σε ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

ξαναφλάσαρε τη ρομ χωρίς να κάνεις wipe data

done! έγινε :happy:

έπρεπε να κάνω πρώτα uninstall την προηγούμενη εφαρμογή και στο flash επέλεξα wipe cache (όχι data) και τώρα δουλεύει.

εβαλα το volume+ επι πληρωμη. ακολουθησα και τις οδηγιες αλλα διαφορα δε ειδα. πως βρισκουμε τη ρυθμιση αν τη σωσαμε με ενα ονομα;

δεν χρειάζεται να κάνεις ξανά load τη ρύθμιση, αποθηκεύεται αυτόματα. Δοκίμασε και έναν άλλο ήχο κλήσης μήπως το ακούς καλύτερα. Εγώ έτσι κι αλλιώς κατευθείαν αλλάζω σε mp3 ήχο κλήσης και είδα μεγάλη διαφορά και από εκεί.

Καλησπερα παιδες μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να αγορασω και εγω το ΖΤΕV970.

Μετα απο λιγο ψαξιμο αποφασισα να το παρω απο το merimobiles.

 

Θα ηθελα να ρωτησω τι επιλογη να διαλεξω για shipping :

1) Free shipping ή

2) Singapore Post

ασχετα με την τιμη εχουν καμια διαφορα στην αποστολη?

 

Επισης η θηκη που δινουν αξιζει η πρεπει να ψαξω αλλου?

 

Ευχαριστω πολυ

 

εγώ με Free shipping το πήρα σε 17 μέρες από την παραγγελία. Για τη θήκη πρέπει να σου απαντήσουν αυτοί που την πήραν από το merimobiles. Εγώ προσωπικά περιμένω την Nillkin

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 2:

Όπως ανέφερε και ένας άλλος φίλος παραπάνω δεν συγχρονίζει το Google Calendar. Από βλακεία μου στον Aroma Installer επέλεξα το Google Calendar από τα gapps και όχι τον embedded και εκεί πρέπει να έγινε το λάθος. Μπορώ να βάλω τον default με κάποιο τρόπο τώρα ή Flash ROM από την αρχή; (που δεν το θέλω καθόλου μιας και έχω βάλει άπειρα apps)

 

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού έκλεισα το sync του calendar, από apps έκανα force stop και clear data στα calendar και calendar storage. Μετά συγχρόνισε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε :thumbup:;)

Γύρισα πάλι όμως σε ics την έχω σεταρει καλύτερα, κάποια στιγμή θα μπω πάλι σε jb, για ποιο ενδελεχη τεστ... Μετά nandroid backup η εναλλαγή είναι άμεση... ;-) Θα δοκιμάσω και Lewa OS να δω τι παίζει, αν και μόνο ότι μοιάζει με mioui δεν με ενθουσιάζει... Τα ανοιχτά χρώματα της ίσως είναι καλύτερα τώρα το καλοκαίρι λόγο ήλιου

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Extended system partition, αυτό έχουμε μετά την ενοποίηση της μνήμης σε μια; Ρωτάω γιατί θα μου χρειαστεί να κάνω κάποιο έξτρα βήμα με lewa os

 

Sent from my zte V970

Link to comment
Share on other sites

Extended system partition, αυτό έχουμε μετά την ενοποίηση της μνήμης σε μια; Ρωτάω γιατί θα μου χρειαστεί να κάνω κάποιο έξτρα βήμα με lewa os

 

Sent from my zte V970

ναι αυτό έχουμε. Μόλις την περάσεις, αν μπορείς τράβα (μπολικα :p) screenshots και βαλε τα εδώ και πες μας πως την είδες. Θέλω και εγώ να την δοκιμάσω αλλά θέλω να την έχω στα ελληνικά οποτε πρέπει πρώτα να τελειώσουμε την μετάφραση! τώρα είμαστε στο 69%. Όποιος θέλει, βοηθάει στη μετάφραση.

 

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που είναι 2 κάρτες το κινητό... :thumbup::) Τι τσάμπα λεφτά έφευγαν σε συμβόλαια τόσα χρόνια :banghead:

 

Sent from my ZTE V970 :D

 

Πρώτο αρνητικό με Lewa OS έχασα 1 ευρώ γιατί έχει default τα data ενεργοποιημενα....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά έβαλα την JellyBean, το κινητό είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ... Το καμαρώνω όλη μέρα.. Τα πάντα δουλεύουν πολύ γρήγορα και κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα..
Link to comment
Share on other sites

εγώ με Free shipping το πήρα σε 17 μέρες από την παραγγελία. Για τη θήκη πρέπει να σου απαντήσουν αυτοί που την πήραν από το merimobiles. Εγώ προσωπικά περιμένω την Nillkin

και εμένα σε 17 μέρες ήρθε.επίσης αυτή η θήκη είναι ΠΑΝΈΜΟΡΦΗ, η υφή -υλικό της είναι ίδιο με αυτό από το καπάκι του κινητού.τέλος το μόνο κακό είναι ότι δεν καλύπτει ένα μέρος του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που είναι 2 κάρτες το κινητό... :thumbup::) Τι τσάμπα λεφτά έφευγαν σε συμβόλαια τόσα χρόνια :banghead:

 

Sent from my ZTE V970 :D

 

Πρώτο αρνητικό με Lewa OS έχασα 1 ευρώ γιατί έχει default τα data ενεργοποιημενα....

 

 

Στα θετικά έχει πολύ εύχρηστο μενού όσο αφορά την χρήση ως τηλέφωνο και sms... Είναι μάλλον ένα λειτουργικό που ή θα σου αρέσει ή θα το απορρίψεις αμέσως

 

Έχει μέσα και κάτι κινεζιες που δεν κατάλαβα (θα τις μεταφράσετε και αυτές;; :-P)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα αρνητικό η ένταση είναι σχεδόν σαν jb, δηλαδή χαμηλή σε σύγκριση με την ics

[ATTACH]31775[/ATTACH]

[ATTACH]31776[/ATTACH]

[ATTACH]31777[/ATTACH]

Η εναλλαγή της σιμ γίνεται σέρνοντας απλά το εικονίδιο του τηλεφωνου αριστερά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι, μόνο οι Κινέζοι ξέρουν :-P

[ATTACH]31778[/ATTACH]

αυτο πρεπει να είναι το κινεζικο store που είναι προεγκατεστημένο. σαν κινεζικο play φαντασου το στα πολυ κακά του! :P πολυ φωτεινό είναι ρε γμτ.. εγώ προτιμώ τα σκοτεινά themes..

Link to comment
Share on other sites

αυτο πρεπει να είναι το κινεζικο store που είναι προεγκατεστημένο. σαν κινεζικο play φαντασου το στα πολυ κακά του! :P πολυ φωτεινό είναι ρε γμτ.. εγώ προτιμώ τα σκοτεινά themes..

έχει εκατοντάδες θέματα να βάλεις, σαν τη miui (παίζει να ναι κα τα ίδια:p)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο ότι τα ηχεια μας ειναι στο πισω μέρος, φτάνει για μένα για να φάει αμέσως άκυρο αυτη η βάση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...