Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα όλα τα κινητά έχουν τα ηχεία στο πίσω μέρος:worry:

επειδή είμαι συνέχεια στο αυτοκίνητο και έχω δοκιμάσει ουκ ολίγες βάσεις σκέφτηκα ότι η έλλειψη στην παραπάνω βάση πλαϊνών στηριγμάτων ίσως είναι πλεονέκτημα.

τέλος πάντων την τσίμπησα και θα επανέλθω με εντυπώσεις.5,34 ευρώ στοίχισε:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού ολοκληρωθεί το τέταρτο βήμα θα δεις ένα πράσινο κύκλο (είναι το Ο.Κ.) αποσυνδέεις το καλώδιο και μπουτάρεις στο recovery για να φλασάρεις την rom :happy:

 

ευχαριστω για την απαντηση. αλλα δεν εχω καταλαβει τι παταμε στο μετα τα τικ, το download η το format?

 

edit: ουσιαστικα δεν εχω τελειωσει ακομα το τεταρτοι βημα αλλα εκανα τα τικ και δεν ξερω τι να πατησω

 

edit2: παταω download και μου λεει ...is checked without path

Edited by Degen
Link to comment
Share on other sites

Αφού επιλέξεις τον scatter file θα πατήσεις download και μετά θα συνδέσεις το καλώδιο στο κινητό χωρίς μπαταρία και αμέσως (πολύ γρήγορα) βάζεις την μπαταρία.

Αν γίνουν όλα όπως πρέπει θα ξεκινήσει η διαδικασία και θα σου βγάλει τον πράσινο κύκλο που έλεγα.

Πιστεύω ότι drivers έχεις περάσει, όπως και ClockWorkMod Recovery έτσι??

 

Οχι δεν εχω περασει, που τα βρισκω?

Τις οδηγιες τις βλεπω απο το xda και ειδα να λεει κατι τετοιο.

Τα εχω κανει ολα αλλα η διαδικασια δεν ξεκιναει και μενει στο μηδεν.Πριν ξεκινησει μου βγαζει ενα μυνημα ( not all images are corectly loaded)

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Πήγαινε στη σελίδα 30 του θέματος αυτού και ακολούθησε τις οδηγίες του gerstavros2.

Έχει και τα links για να κατεβάσεις drivers, ClockWorKMod Recovery και βήματα αναλυτικά.

Αφου τελειώσεις με αυτά μετά θα κάνεις την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης.

Μην ανησυχείς θα τα καταφέρεις άνετα.

Αν κάπου έχεις απορίες ρώτησε, θα σου πούμε...

 

Προσπαθω εδω και αρκετη ωρα να βαλω τους drivers αλλα δεν μπορω γιατι οταν πανω να τους βαλω manually δεν τους βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις το exe με δικαιώματα διαχειριστή.

 

Ποιο exe?

Οι drivers δεν μου εμφανιζονται σε μορφη exe αλλα ως αρχειο πρως αναγνωση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι drivers εμφανίζονταν σαν 2 exe. ένα για 32bit και ένα για 64bit λειτουργικό. Και με την 2η κατάφερα κ τους πέρασα για τα windows 7 64bit που έχω στο laptop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να κανω κληση με αποκρυψη τι κανω;Στην 3.1 του Μπρουνο δεν υπαρχει επιλογη για αποκρυψη στις εξερχομενες.Στη ¨διαχειριση SIM¨ υπαρχει μια επιλογη πατωντας σε καθε καρτα για "εμφανιση αριθμων¨ και οι επιλογες ειναι "πρωτα 4 ψηφια-4 τελευταια ψηφια-να μην εμφανιζεται".Δεν ξερω τι κανει αυτο,παντως αποκρυψη δεν κανει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να κανω κληση με αποκρυψη τι κανω;Στην 3.1 του Μπρουνο δεν υπαρχει επιλογη για αποκρυψη στις εξερχομενες.Στη ¨διαχειριση SIM¨ υπαρχει μια επιλογη πατωντας σε καθε καρτα για "εμφανιση αριθμων¨ και οι επιλογες ειναι "πρωτα 4 ψηφια-4 τελευταια ψηφια-να μην εμφανιζεται".Δεν ξερω τι κανει αυτο,παντως αποκρυψη δεν κανει.

 

Mε #31# κανονικά με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Για παιδια εχω και εγω το κινητο απο την πεμπτη ,εκανα ολες τις μοντες και το κινητο ειναι ΑΠΕΧΤΟ τρομερο value for money:D .Τωρα τα θεματα που εχω : λοιπον οαν το βαζω σε λειτουργια πτησης δεν δινεται να ανοιξω το wifi ενω στο παλιο μου (samsung galaxy 3) δουλευε κανονικα, επισης εχω θεμα στο fruit ninja καποια στιγμη κολλαει η αφη κυριως στην paid εκδοση ,τελος επειδη τα εχω μπερδευσει ποια ειναι η εισοδος για την καρτα που θα πιανει 3g γιατι δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι απο αυτα που γραφουν... .ΤΕλος για ενα θεμα που ειχε τεθει παλια ποια ακουστικα δουλευουν σε εμενα δουλευουν τα ακουστικα που ηταν μαζι με το προηγουμενο μου κινηο (samsung i5800 ή samsung galaxy 3) και κατι αλλα παλι παλια σαμσουνγκ ακουστικα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως δεν δουλεύει τι WiFi σε λειτουργία πτήσης... Μια λύση είναι πας διαχείριση σιμ και απλά τις απενεργοποιεις ;-)

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου δεν καταφερνψ το partioning σκεφτηκα μηπως μπορουμε να περασουμε εφαρμογες στην εξωτερικη sd οπως εκανα με το alcatel μου.

Επισης ξερει κανεις που βρισκουμε δευτερη μπαταρια? διοτι τελειωνει παρα πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου δεν καταφερνψ το partioning σκεφτηκα μηπως μπορουμε να περασουμε εφαρμογες στην εξωτερικη sd οπως εκανα με το alcatel μου.

Επισης ξερει κανεις που βρισκουμε δευτερη μπαταρια? διοτι τελειωνει παρα πολυ γρηγορα

Φυσικά και μπορείς.

Δες αυτά

http://www.aliexpress.com/wholesaleproduct/wholesaleProductDetail.htm?productId=674252547&productSubject=New-2pcs-Li3716T42P3h594650-Battery-Universal-Charger-For-ZTE-U970-V930-U930-N970-V970-V889M-U795 (το χει πάρει ένας εδώ μέσα κι είναι κομπλέ αν και δεν νομίζω να ναι αυθεντικές οι μπαταρίες)

http://www.aliexpress.com/item/Original-Battery-for-ZTE-V970-Android-Smartphone-Free-shipping/664955724.html

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

Δες αυτά

http://www.aliexpress.com/wholesaleproduct/wholesaleProductDetail.htm?productId=674252547&productSubject=New-2pcs-Li3716T42P3h594650-Battery-Universal-Charger-For-ZTE-U970-V930-U930-N970-V970-V889M-U795 (το χει πάρει ένας εδώ μέσα κι είναι κομπλέ αν και δεν νομίζω να ναι αυθεντικές οι μπαταρίες)

http://www.aliexpress.com/item/Original-Battery-for-ZTE-V970-Android-Smartphone-Free-shipping/664955724.html

 

Μια βοήθεια για το πως?

Link to comment
Share on other sites

παιδια που ειναι το μοντ για παραπανω χαρακτηρες στα μηνυματα; γιατι το χρειαζομαι!

ευχαριστω πολυ :)

https://www.dropbox.com/sh/o8zvr6qocryl2ee/LjX9TIIFu4 Πρέπει κατεβάζοντας τη ρομ του bruno, να ανοίξεις το zip και να αντικαταστήσεις τα 2 αρχεία mms στο /system/app, και μετά να την εγκαταστήσεις στο κινητό (με τo wipe data αποεπιλεγμένο αν δεν θες να χάσεις τις εφαρμογές σου κλπ)

Μια βοήθεια για το πως?

Στις ρυθμίσεις εφαρμογών :p

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το παραγγείλω για την αδελφή μου. Από που λέτε είναι καλύτερα να το πάρω και τι να επιλέξω από ρουτ, ρομ και τρόπο αποστολής ?
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/sh/o8zvr6qocryl2ee/LjX9TIIFu4 Πρέπει κατεβάζοντας τη ρομ του bruno, να ανοίξεις το zip και να αντικαταστήσεις τα 2 αρχεία mms στο /system/app, και μετά να την εγκαταστήσεις στο κινητό (με τo wipe data αποεπιλεγμένο αν δεν θες να χάσεις τις εφαρμογές σου κλπ)

 

χμμμ δηλαδη πρεπει να ξαναεγκαταστησω την ρομ ; :/

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

χμμμ δηλαδη πρεπει να ξαναεγκαταστησω την ρομ ; :/

ναι αλλά αν πας custom install και ξετικάρεις το κουτάκι wipe data, και μετά ξαναεπιλέξεις τα ίδια που χες βάλει, δεν χάνεις τίποτα, απλά αλλάζει το mms

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για το πως?

 

Το ίδιο πακέτο παίζει και στο ebay http://www.ebay.com/itm/Free-Shipping-2pcs-New-Battery-Charger-For-ZTE-U970-V930-U930-N970-V970-V889M-/281085132062?pt=PDA_Accessories&hash=item4171fabd1e

 

 

Αύριο παραλαμβάνω το ενα απο τα 2 κινητά που εχω παραγγείλει ... Η πλάκα είναι πρώτο ήρθε αυτο που παρήγγειλα τελευταίο :X

 

Θυμάτε κανείς σε ποια σελίδα είναι οι οδηγίες για τα φλασαρίσματα ?, φτάσαμε αισίως τις 29 και έχω χαθεί:shifty:

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...