Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-04-2013 13:41 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-04-2013 01:35 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-04-2013 20:31 IPS

 

και εγώ μαζί σας είμαι... Όλοι στο ίδιο κοντέινερ.

Όποιος έχει πρώτος νέα....!!! :-Ρ

Edited by Iphone4s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα ακομη να εμφανιστει στη ελλαδα απο 9/4 που εφυγε απο σιγκαπουρη με τη ομονυμη εταιρια..........
Link to comment
Share on other sites

Number Date-Time Events Status Tracking Details Send to

EE797xxxxxxCN 2013-04-16 02:33:00 Despatch from Sorting Center, Location:GUANGZHOU Overseas Normal detail

 

καλημερα και το δικο μου βρηκε τον δρομο του... αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

μολις το ελεγξα το κινητό στο http://212.205.82.71/trackandtrace/ShowResults.asp

και μου έβγαλε:

Τρίτη, 16 Απρίλιος 2013 6:57:06 πμ ` ` ` `

`

ΠΕΙΡΑΙΑΣ (Κ.ΔΙΑΝΟΜΗ)

 

Προς Επίδοση

 

δλδ μπορώ να πάω να το παραλάβω;

 

EDIT: μου ήρθε ειδοποιητήριο στο μαγαζί (που έχω βάλει κ σαν διεύθυνση αποστολής) για να πάω να παραλάβω το κινητό από την φίλωνος 36 στον πειραια. Θα μου το δώσουν αν πάω εκει ή επειδή γράφει ημερομηνία επίδοσης σημερινή και έχει σημειωμένο πάνω στην σφραγίδα "ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΗΜΕΡΑ 07:30-20:00", θα μπορώ να παραλάβω από αύριο και όχι σμρ;

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε!!!!!!!!!!! το παρελαβα και μετα ενημερωθηκε το τρακ του ελτα. ειναι τελειο . εχω κατεβασει τους οδηγους και το βραδυ θα γινει ενημερωση μια και τωρα πρεπει να φυγω για τη δουλεια. θα μπορουσε καποιος να μου πει σε ποια σελιδα αναφερονται οι οδηγιες για τη ενοποιηση του αποθηκηκευτικου χωρου; γιατι απο οτι θυμαμαι πρεπει να το κανω πριν τη εγκατασταση της ρομ.
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! αν θυμάμαι καλά, σελίδα 30 ειναι.

 

edit. δεν αντεξα και πήγα και το πηρα! πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές! ξεκιναω διαβασμα για ροοταρισμα κ περασμα ρομ.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα σ'ολους σας.Εγω εχω μια ερωτηση.Εχω περασει την ICS 3.1 του bruno και σκεφτομαι να περασω και την JB 4.1.1 V1.1R2MOD..Πρεπει να κανω full wipe η μπορω να τη φλασαρω κατευθειαν πανω στην 3.1;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να κάνεις full wipe για να μην μείνουν κατάλοιπα από την άλλη ρομ και σου κολλάει. ο οδηγός για ενοποίηση της μνήμης σε ποια σελίδα είναι παιδιά; μόλις πέρασα clockwork recovery και τελειωσε η εγκατασταση της jb rom του bruno.
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός για ενοποίηση της μνήμης σε ποια σελίδα είναι παιδιά;

Αυτο θα ηθελα να το μαθω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! αν θυμάμαι καλά, σελίδα 30 ειναι.

 

edit. δεν αντεξα και πήγα και το πηρα! πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές! ξεκιναω διαβασμα για ροοταρισμα κ περασμα ρομ.

μόλις διαβασα το προηγούμενο μήνυμα σου τρόμαξα..Ευτυχως που δεν σου φαγαν το κινητό στη διανομή πειραιά

 

Καλοριζικα σ'ολους σας.Εγω εχω μια ερωτηση.Εχω περασει την ICS 3.1 του bruno και σκεφτομαι να περασω και την JB 4.1.1 V1.1R2MOD..Πρεπει να κανω full wipe η μπορω να τη φλασαρω κατευθειαν πανω στην 3.1;

Δοκίμασε χωρίς wipe, δεν θα χεις προβλημα λογικα, αν όμως εχεις, τότε κάνε ένα wipe απ το recovery

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ηθελα να το μαθω κι εγω...

To βρήκα. πολύ απλή διαδικασία. μόλις τώρα το τελειωσα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30786931&postcount=4

Link to comment
Share on other sites

Με την ενοποίηση της μνήμης μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα.

Μπορείς αλλά με τόσο μεγάλη εσωτερική μνήμη, δεν βλέπω τον λόγο για να το κάνεις αυτό.

 

Ρε παιδιά πως παραμετροποιούμε τα συντομεύσεις στην notification bar και πως αλλάζουμε την μπαταρία να δείχνει % ? ψαχνω και δεν βρίσκω τις επιλογές!!!

 

Επίσης την αλλαγή vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ πως την κάνουμε;

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης την αλλαγή vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ πως την κάνουμε;

Για να βλεπεις τη μπαταρια σε % κατεβασε το battery widget reborn.

 

Για το vm-dalvik-heapsize:κατεβαζεις το X-plore file manager απο το google play.Το ανοιγεις,πατας το κουμπι του μενου του τηλεφωνου (το ακρο αριστερο κουμπι δηλαδη),μπαινεις στο configuration και στη μεση περιπου λεει root access.Πατας στη γκρι παχια λωριδα και τσεκαρεις την τελευταια επιλογη (surepruser+mount writable).Βγαινεις απο το configuration.Επιλεγεις Root (εχει ενα τηλεφωνακι στ'αριστερα του),μετα επιλεγεις στη λιστα που ανοιγεται το system ,και στο τελος της νεας λιστας εχει το build prop.Αυτο το επιλεγεις πατωντας συνεχομενα πανω του (οχι απλο κλικ) και τοτε στις επιλογες που ανοιγονται διαλεξε edit text.Στη μεση της νεας σελιδας βρισκεις το dalvik.m.heapsize και το αλλαζεις σε 90.Πατας πανω δεξια στη δικεττα για αποθηκευση και εισαι ετοιμος.

 

edit:εκανα κι εγω την ενοποιηση...Turbo το τηλεφωνο λεμε!

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα το άλλαξα αυτό.. σε κάποιες εφαρμογές που προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση από sd μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει χώρο!! συγκεκριμένα προσπαθώ να ξαναπεράσω τον next launcher 3D που είχα περάσει και τον έσβησα.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασαρες τη ROM μετα την ενοποιηση;

Nαι κανονικά. μόνο σε αυτό το apk μου το βγάζει το σφάλμα. έχω εγκαταστησει αλλα και μεγαλύτερα κ δεν εχει πρόβλημα. μαλλον θα φταίει που το εγκατέστησα το πειραξα κ μετά το έκανα απεγκατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι φαίνεται καλό πάντως

Από merimobile πως πληρώνουμε?paypal?

Να το πάρω ρουταρισμένο?Αξίζει ή να το κάνω μετά εγώ?

Καμιά φωτό από την κάμερά του?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι φαίνεται καλό πάντως

Από merimobile πως πληρώνουμε?paypal?

Να το πάρω ρουταρισμένο?Αξίζει ή να το κάνω μετά εγώ?

Καμιά φωτό από την κάμερά του?

Το κινητάκι είναι πάρα πολυ καλό για τα λεφτά του. πληρώνεις πάντα μέσω paypal. δεν αξίζει να το πάρεις ρουταρισμένο. με το που περάσεις την rom θα είναι και ρουταρισμένο οπότε τελειως κοροϊδιστικα λεφτά είναι το root. Και είναι πολύ απλή διαδικασία. Από φωτός μην περιμένεις πολλά.. πολύ μέτρια κάμερα. ίσα ίσα για τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο το κινητο και με επεκταση μνημης . ειναι φοβερο . εβαλα τη jb και κανενα προβλημα με τους δορυφορους.

αποριες εχει ξυπνητηρι η το κατεβαζουμε και ποιο;;

πληκτρολογιο ελληνικο εχει αλλα αυτο με προτεινομενες λεξεις και συμπληρωματα που ειχε το se που το βρισκω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα ics γιατί η jb δεν συγχρονίζει το Google calendar, beautiful widgets στην επανεκκίνηση χάνεται, χαμηλός ηχος(αν και αυτό από είχα εδώ διορθώνεται). Ίσως δοκιμάσω και Lewa OS Κάποια στιγμή

Sent from my nexus 7 using tapatalk

 

ετοιμο το κινητο και με επεκταση μνημης . ειναι φοβερο . εβαλα τη jb και κανενα προβλημα με τους δορυφορους.

αποριες εχει ξυπνητηρι η το κατεβαζουμε και ποιο;;

πληκτρολογιο ελληνικο εχει αλλα αυτο με προτεινομενες λεξεις και συμπληρωματα που ειχε το se που το βρισκω;

 

Ξυπνητήρι έχει, πληκτρολόγιο προτείνω Swift keyboard

Sent from my nexus 7 using tapatalk

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σημαντικη διαφορα αν κανει καποιος κανει ενοποιηση της μνημης?

και αν εγω θελησω για καποιο λογο να βγαλω καποια στιγμη την msd card δεν θα εχω καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...