Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινάς κατευθείαν τη διαδικασία και στο τέλος θα είναι έτοιμο και rooted το κινητό.

 

θα αχρηστεψω το τηλ αν κανω καπου λαθος στα βηματα της διαδικασιας ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια και απο μενα!μπραβο για την πολυ καλη δουλεια που κανετε. σημερα εκανα την παραγγελια μου για το ν970 που τα σπαει απο οτι λετε εδω. Εχω διαβασει τα παντα που εχετε γραψει και με βοηθησαν πολυ στην αποφαση μου. θα σας ξαναγραψω οταν το παρω. και παλι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

1gb ram;)

Με το δικό μου το θέμα του GPS κάποιος; :p Πόσοι δορυφόροι πιάνετε;

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

6-7

θα αχρηστεψω το τηλ αν κανω καπου λαθος στα βηματα της διαδικασιας ???

δεν αχρηστεύεται, ό,τι κι αν κάνεις (εκτός κι αν το σπάσεις ή κάψεις :p)

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα jelly bean, πήγα βόλτα με το αμάξι για τεστ, είχε 8 δορυφόρους με καλό σήμα...

Η jelly bean δεν υποτίθεται ότι έχει πρόβλημα με το gps? Τεσπα θα το τεστάρω καλύτερα μέσα στο σκ, πάντως φαίνεται εντάξει τελικά... Ουφ...

 

Sent from my zte V970

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να περασω τη νεα ρομ !!!

Προτείνω την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ, έτσι το κινητό είναι πιο γρήγορο και smooth.

αυτο πω θα το κανω ? πηγαινοντας στο custom intall ? και μετα τι αλλο θα πρεπει να κάνω ?????

 

παιδια μετα το reboot μου βγαζει zte σε μαυρη οθονη και κολλαει εκει!!!!

τι να κανω????????

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

λεγε μου τετοια....

 

αληθεια τωρα πειτε μου τι πρεπει να κανω ???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα το reboot μου βγαζει zte σε μαυρη οθονη και κολλαει εκει!!!!

τι να κανω????????

Απλά ξαναφλάσαρε την rom

Πάει τέλος το χάλασες :p

Sent from my zte V970

λυπήσου τον, μην κάνεις τέτοιες πλάκες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχει τρέξει καπιος τεστ στο Antutu?

Τι σκορ πιάνει ?

6000-6500. .
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά νούμερα !!!

περιμένω πως κ πως να μου έρθει

το παρήγγειλα 5-4 από meri με free ship

πότε περίπου να το περιμένω ?

το πάσχα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gerstavros το θέμα είναι πριν η μετά το πασχα :lol:

Ελπίζω να είναι πριν !!!

από merimobiles και με china post..μετά το πάσχα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΧΕΛΠ το flashara ξανα για να περασω την jb του bruno και να κανω και το partition με την sd και τωρα δεν μπωρει να συνδεθει με το pc απλα το βλεπει και δεν μπενει το κιν σε κατασταση αποθ. χωρου. Λεει οτι συνδεθηκε και στην οθονη το android παραμενει πρασινο και κανει αναζητηση για συνδεση με το pc. Δεν μπωρω να αντηγραψω αρχεια απο το κιν στο pc και το αντιθετο.

Και να προσπαθησω πλεων να το ξαναφλασαρω δεν μπωρω γιατι δεν βλεπει τα αρχεια στην μνημη.

Το επαθε καποιος αλλος αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε κουπονι απο merimobiles για το ΣΚ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι παιδια. εγω εκανα παραγγελια απο etotalk και με ems ποσο καιρο περιπου θα κανει να μου ερθει; κανα 15 ημερο;
τόσα μαγαζια, το ακριβότερο και πιο αργό επέλεξες; ε θα κανουν καμια βδομαδα να το στείλουν, κι άλλη μια βδομαδα να σου ρθει

Παιδες ΧΕΛΠ το flashara ξανα για να περασω την jb του bruno και να κανω και το partition με την sd και τωρα δεν μπωρει να συνδεθει με το pc απλα το βλεπει και δεν μπενει το κιν σε κατασταση αποθ. χωρου. Λεει οτι συνδεθηκε και στην οθονη το android παραμενει πρασινο και κανει αναζητηση για συνδεση με το pc. Δεν μπωρω να αντηγραψω αρχεια απο το κιν στο pc και το αντιθετο.

Και να προσπαθησω πλεων να το ξαναφλασαρω δεν μπωρω γιατι δεν βλεπει τα αρχεια στην μνημη.

Το επαθε καποιος αλλος αυτο???

βάλε κάρτα μνήμης στο κινητό, αφού κατάργησες την εσωτερική, λογικό. και το κινητό μπορεις να το φλασάρεις ούτως ή άλλως απ το sp flash tool

Βγηκε κουπονι απο merimobiles για το ΣΚ?
«JOY»
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τέλειο το παρέλαβα χθες άλλα με την jb του bruno δεν μου βλέπει καθόλου την κάρτα μνήμης ,τι μπορώ να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να περασω τη rom του bruno και θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σταυρο και τον Βαγγελη για την βοηθεια !!!

Τωρα οσο αφορα για flasharisma κολλαγε οταν πηγαινα στα custom setting για αυτο οσοι προσπαθησετε να περασετε τη νεα rom ... καλο ειναι περασετε τις προτεινομενες ρυθμισεις.

Εμενα γιατι μου βγαζει μονο 5400 στο benchmark της antutu ?? μηπως πρεπει να κανω overclock ???

 

Το κινητό τέλειο το παρέλαβα χθες άλλα με την jb του bruno δεν μου βλέπει καθόλου την κάρτα μνήμης ,τι μπορώ να κάνω.

πηγαινεις στο file mager - κανεις tap πανω στο σπιτακι που ειναι πανω αριστερα -επιλεγεις την sdcard2 -the end :p

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μπα και εμένα το έκανε μια φορά με τα customs settings, αλλά με την δεύτερη φορά έστρωσε.. Ότι θέλει θα περνά;; :cool:

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις στο file mager - κανεις tap πανω στο σπιτακι που ειναι πανω αριστερα -επιλεγεις την sdcard2 -the end :p

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . Έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν έχει ως επιλογή την sd2 μόνο τον χώρο του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Μπα και εμένα το έκανε μια φορά με τα customs settings, αλλά με την δεύτερη φορά έστρωσε.. Ότι θέλει θα περνά;; :cool:

Sent from my nexus 7 using tapatalk

 

και εγω το σκεφτηκα αρχικα αλλα με την τρομαρα που μου προκαλεσες..... δεν υπηρχε περιπτωση να ξαναδοκιμαζα με τα custom settings

:p

 

ξαναβαλε την καρτα μεσα και κανε restart

αν δεν... ρωτα τον gerstavrows2 !

xexexe

 

ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη θηκη για τη μεγιστη προστασια ???

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Matte-Hard-Case-Shield-Film-ZTE-Grand-X-U970-N970-3G-Mimosa-X-Black-/271131772634?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160

http://www.ebay.com/itm/Silicone-TPU-Gel-Cover-Case-LCD-Guard-For-ZTE-Grand-X-U970-N970-3G-Mimosa-X-MF-/140827471880?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20c9f8b008

 

Υ.Γ. sorry για τον βομβαρδισμο των posts ειμαι ομως σιγουρος οτι ολοι καπως ετσι εισασταν οταν πρωτοπιασατε το τηλ στα χερια σας

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να περασω τη rom του bruno και θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σταυρο και τον Βαγγελη για την βοηθεια !!!

Τωρα οσο αφορα για flasharisma κολλαγε οταν πηγαινα στα custom setting για αυτο οσοι προσπαθησετε να περασετε τη νεα rom ... καλο ειναι περασετε τις προτεινομενες ρυθμισεις.

Εμενα γιατι μου βγαζει μονο 5400 στο benchmark της antutu ?? μηπως πρεπει να κανω overclock ???

 

[ATTACH]31630[/ATTACH]

:p

Sent from my ZTE V970

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...