Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες βρηκα μια λυση για το θεμα με την ενταση στην JB του Bruno..!!!!

 

Κατεβαζετε αυτη την εφαρμογη ----->https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5URVNULmFuZHJvaWQubHZoIl0.http://search.4shared.com/q/CCAD/1/volume%20boost

 

και πατε Speaker Settings τικαρετετο audio modifications και λιγο πιο κατω το Use Custom EQ Settings

και μετα βαζετε το Volume level στο 20 ( δηλ στο τερμα) και τις υπολοιπες μπαρες λιγο πιο κατω απο την μεση.....

 

Αυτο ηταν....το κινητο σας θα χτυπαει κανονικα..!!!!!

 

Μολις το δοκιμασα.

 

Υ.Γ Δεν ειναι απαραιτητο να την κατεβασετε απο το μαρκετ γτ ειναι επι πληρωμη...

Οποιος θελει μου στελνει να του πω απο που την κατεβασα..

Edited by geoman1987
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες βρηκα μια λυση για το θεμα με την ενταση στην JB του Bruno..!!!!

 

Κατεβαζετε αυτη την εφαρμογη ----->https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5URVNULmFuZHJvaWQubHZoIl0.http://search.4shared.com/q/CCAD/1/volume%20boost

 

και πατε Speaker Settings τικαρετετο audio modifications και λιγο πιο κατω το Use Custom EQ Settings

και μετα βαζετε το Volume level στο 20 ( δηλ στο τερμα) και τις υπολοιπες μπαρες λιγο πιο κατω απο την μεση.....

 

Αυτο ηταν....το κινητο σας θα χτυπαει κανονικα..!!!!!

 

Μολις το δοκιμασα.

 

Υ.Γ Δεν ειναι απαραιτητο να την κατεβασετε απο το μαρκετ γτ ειναι επι πληρωμη...

Οποιος θελει μου στελνει να του πω απο που την κατεβασα..

 

αν μπορεις στηλε μου το λινκ... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω το λινκ ..

 

Λοιπον για να μην το δινω σε εναν εναν το λινκ ειναι αυτο..http://search.4shared.com/q/CCAD/1/volume%20boost

Κανετε register οσοι δεν εχετε κανει και κατεβαζετε το πρωτο απο τη λιστα...

 

Αν το δοκιμασει καποιος ας γραψει να μου πει αν του δουλεψε και αυτουνου...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα καταφερα να βρω τι πρεπει να κανω με το τρακινγκ ναμπερ και το εβαλα εδω :http://www.track-trace.com/post και μου εμφανιζει :

item No. Year Status Location Destination Country Date

RB170010356CN 2013 Collection 10005518 GR 20130404 1740

RB170010356CN 2013 Departure from outward office of exchange 10010200 GR 20130405 1245

επισης στο merimobiles εμφανιζει :Order Date: 30th Mar 2013

 

This order is marked as Shipped

Λοιπον το αγορασα με free shiping ποτε να το περιμενω περιπου; (μενω Αλεξανδρουπολη...)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ειχα κάποια θέματα με το με το gps αργούσε να βρει δορυφόρους και κυρίως αργούσε πολυυυυ να κλειδωσει το σημα... εκανα downgrade σε 4.0.4 V3.1MOD (27-12-2012) και μαντεψτε... παει σφαιρα...απο την αλλη πλευρα ενος φιλου με με την 4.1.1 τους βρισκει κανονικα.. τι να πω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το 3g /gsm δεν έχουν καμιά σχέση με το gps. τελικά Mάλλον την ics θα βάλω και εγώ.. Αν και σκεφτόμουν να δοκιμάσω και αυτή που είναι σε πλήρη ανάπτυξη (σε αντίθεση με τον bruno που είχε πει ότι δεν σκοπεύει προς το παρών να ασχοληθεί με νέα ρομ για το v970). Toυ έστειλα και μύνημα στο xda για να μου στείλει links για να μεταφράσω την rom στα ελληνικά.

Δείτε πάνω κάτω την lewa OS rom.

 

Από τα screen shots που έχουν μπει φαίνεται πολύ ωραίο το UI.

 

Δεν βλέπω και πολλά παράπονα λειτουργικότητας.

 

Ίσως να την βάλω να παίξω κάποια στιγμή αν υπάρχει χρόνος.

 

Αν και με την 3.1 του Μπρούνο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Να ρωτήσω... αν από το engineering mode βάλεις τον ήχο του headset στο 160 θα ακούς και ποιο δυνατά τον ήχο στο ραδιόφωνο η στα αλλά media ή αφορά μόνο τον ήχο κλήσης?

Link to comment
Share on other sites

πάντως το πρόγραμμα που πρότεινε ο φίλος για αύξηση της έντασης του ήχου δουλεύει μια χαρά και επιτέλους ακούω τις εισερχόμενες κλήσεις και τις ειδοποιήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα μόνα προβλήματα που είχε η jellybean του Bruno ήταν αυτά τα 2;; ένταση ήχου και κλείδωμα σήματος στο gps;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα μόνα προβλήματα που είχε η jellybean του Bruno ήταν αυτά τα 2;; ένταση ήχου και κλείδωμα σήματος στο gps;

 

Απ'οτι φαινεται ομως οχι σε ολους...αλλοι δεν παραπονεθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πειράζει,θα φανεί κάποια στιγμή. Εγώ παρήγγειλα 3/4 και ακόμα τίποτα.

Είναι αξιόπιστο site . Ένα tablet μου ρθε σε 15 μέρες και free shipping. Τώρα έβαλα singapore post.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πειράζει,θα φανεί κάποια στιγμή. Εγώ παρήγγειλα 3/4 και ακόμα τίποτα.

Είναι αξιόπιστο site . Ένα tablet μου ρθε σε 15 μέρες και free shipping. Τώρα έβαλα singapore post.

 

Υπομονή είναι και το ΣΚ στη μέση :X

 

Θέλω να παραγγείλω 2ό για ενα φίλο, αλλα κουπόνι γιοκ απο οτι βλέπω .... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν αν προσπαθείτε να δείτε το tracking μέσω firefox, έχει πρόβλημα και δεν αναγνωρίζει το verification code. Απο chrome όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή είναι και το ΣΚ στη μέση :X

 

Θέλω να παραγγείλω 2ό για ενα φίλο, αλλα κουπόνι γιοκ απο οτι βλέπω .... :worry:

Υπάρχει κουπόνι 7% για το ΣΚ lucky7.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 3/4 το παρηγγειλα και στο order status γραφει awaiting fullfilment . Στο https://www.merimobiles.com/help-order-status/#28 καπου στη μεση της σελιδας εχει κατι ημερολογια. Πατας την ημερομηνια που το παρηγγειλες να δεις ποτε να το περιμενεις..Ειναι πολυ μπροστα οι Κινεζοι :lol:

 

Υπάρχει κουπόνι 7% για το ΣΚ lucky7.

Επεσε κιολας στα 107 ευρω απο 109 που ειχε πριν 3 μερες οταν το παρειγγηλα.Αν το επαιρνα σημερα θα γλιτωνα 9 ευρω συνολικα,αλλα ειμαι ανυπομονος..Χαλαλι του..:D

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κουπόνι 7% για το ΣΚ lucky7.

 

Ευχαριστώ πολύ ! Παραγγέλθηκε και το 2ο :D

 

1) Απο οτι βλέπω, ακουστικά δεν θα έχει μέσα το πακέτο .... Απο Samung Galaxy S3 κάνουν δουλειά ?

 

2)κάνοντας μια μικρή επανάληψη στο θέμα διάβασα αυτό:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

 

Αυτό δουλεύει τελικά ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Παραγγέλθηκε και το 2ο :D

 

1) Απο οτι βλέπω, ακουστικά δεν θα έχει μέσα το πακέτο .... Απο Samung Galaxy S3 κάνουν δουλειά ?

 

2)κάνοντας μια μικρή επανάληψη στο θέμα διάβασα αυτό:

 

 

Αυτό δουλεύει τελικά ?

 

1)το δικό μου πακέτο είχε ακουστικά μέσα, ψιλοχάλια βέβαια. Κάπου πιο πίσω στο θρεντ γράφει κάποιος ότι σίγουρα κάνουν ακουστικά από SonyEricsson, το επιβεβαιώνω κι εγώ καθώς χρησιμοποιώ τα ακουστικά που έχω από το παλιό μου Ray. Για τα ακουστικά της Samsung δεν ξέρω.

 

2) Δεν το έχω δοκιμάσει, χρησιμοποιώ το HandcentSMS, όπου με ελληνικό language pack και την αντίστοιχη επιλογή στα settings γίνεται η δουλειά κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ! Παραγγέλθηκε και το 2ο :D

 

1) Απο οτι βλέπω, ακουστικά δεν θα έχει μέσα το πακέτο .... Απο Samung Galaxy S3 κάνουν δουλειά ?

 

2)κάνοντας μια μικρή επανάληψη στο θέμα διάβασα αυτό:

 

 

Αυτό δουλεύει τελικά ?

Σαφώς κι έχει ακουστικά το πακέτο, της ZTE (τα ίδια που δίνει και με κινητά των 20€ :p )

Αυτό με τα sms δουλεύει μόνο αν περάσεις τα mms.apk και mms.odex στο zip της rom και μετά την εγκαταστήσεις. Παρόλο που σε άλλες ρομ σ άλλα κινητά που χω δοκιμάσει παίζει μ απλή αντιγραφή των αρχείων

2) Δεν το έχω δοκιμάσει, χρησιμοποιώ το HandcentSMS, όπου με ελληνικό language pack και την αντίστοιχη επιλογή στα settings γίνεται η δουλειά κομπλέ.

Το HandcentSMS δεν υποστηρίζει το dual sim, και στέλνει πα τη πρώτη σιμ ή την προεπιλεγμένη. ΤΟ GoSMS υποστηρίζει κανονικά το dual sim, και gsm κωδικοποίηση στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανουμε αναβαθμιση σε jb? δεν βρισκω την επιλογη

επισης μηπως υπαρχει τροπος για partition?

Link to comment
Share on other sites

Το HandcentSMS δεν υποστηρίζει το dual sim, και στέλνει πα τη πρώτη σιμ ή την προεπιλεγμένη. ΤΟ GoSMS υποστηρίζει κανονικά το dual sim, και gsm κωδικοποίηση στα ελληνικά

 

Ναι, σωστός.

απλά δεν χρησιμοποιώ δυο σιμ, για αυτό. :O

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανουμε αναβαθμιση σε jb? δεν βρισκω την επιλογη

επισης μηπως υπαρχει τροπος για partition?

 

Αναβαθμιση σε JB? Ποια Rom φορας τωρα??

Αν φορας την ICS του Bruno απλα ριχνεις την JB του Bruno...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...