Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Posting Date 9/4 Despatched to overseas (Country code: GR) με singapore post για το δικο μου. ποτε λετε να φτασει στα χερια μου; (αθηνα ειμαι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Posting Date 9/4 Despatched to overseas (Country code: GR) με singapore post για το δικο μου. ποτε λετε να φτασει στα χερια μου; (αθηνα ειμαι)

σε 5 μέρες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μέγιστη μνήμη RAM που αφήνει το λειτουργικό ανά εφαρμογή που τρέχει στην dalvik. Όσο το περιορίζεις, αποτρέπεις κατάχρηση της RAM από κακογραμμένες ή μνημοβόρες εφαρμογές κι αναγκάζονται να σβήσουν περιττή μνήμη (από μη χρησιμοποιούμενα java activities)

Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσει πρόβλημα σε εφαρμογή που όντως χρειάζεται περισσότερη μνήμη?

Μπορώ να το κατεβάσω όσο θέλω ή να ξεκινήσω να πειραματίζομαι πόσο θα πάει?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσει πρόβλημα σε εφαρμογή που όντως χρειάζεται περισσότερη μνήμη?

Μπορώ να το κατεβάσω όσο θέλω ή να ξεκινήσω να πειραματίζομαι πόσο θα πάει?

Συνήθως όχι. Αυτή η ρύθμιση αφορά τις εφαρμογες dalvik, πολλά βαριά παιχνίδια είναι native, όπως κι η εφαρμογή του facebook, επομένως τρώνε όση ram θέλουν (δυστυχώς για το facebook :p). Μια τιμή στα 80-90 ειναι ιδανική πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά πολύ χρήσιμο πιστεύω...

Αν κράτησουμε ταυτόχρονα πατημένα το Vol- και το On/Off θα γίνει Print Screen η οθόνη που βρισκόμαστε εκείνη τη στιγμη και θα σωθεί σαν αρχείο στην SD καρτα μας!! Εμένα με βολεύει πολύ αυτο, ελπίζω και εσας!!

 

Bruno rom v3.1 , Android 4.0.4

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά πολύ χρήσιμο πιστεύω...

Αν κράτησουμε ταυτόχρονα πατημένα το Vol- και το On/Off θα γίνει Print Screen η οθόνη που βρισκόμαστε εκείνη τη στιγμη και θα σωθεί σαν αρχείο στην SD καρτα μας!! Εμένα με βολεύει πολύ αυτο, ελπίζω και εσας!!

 

Bruno rom v3.1 , Android 4.0.4

αυτό ισχύει σε όλα τα mediatek android κινητά παρεμπιπτόντος

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εκπτωτικο κουπονι που να ισχυει τωρα?Θα βγει νεο το ΣΚ?Απο ποιοτητα και ενταση στις κλησεις πως ειναι το κινητο?Ακουτε και σας ακουν καθαρα και δυνατα?Ευχαριστω
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια , μου στείλανε email απο το merimobiles Shipment Tracking Numbers / Links: RB κάτι.... (Free Ship 14-21 Business Days)

 

Και απο κάτω αυτά:

Registered Airmail (CHINAPOST tracking number starts with RA)

http://www.track-trace.com/post or http://globalshippingtracking.ebay.com/shippinghub/ship.jsp

 

Εμένα που ξεκινάει απο RB και οχι RA που θα βλέπω τη πορεία του πακέτου ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εκπτωτικο κουπονι που να ισχυει τωρα?Θα βγει νεο το ΣΚ?Απο ποιοτητα και ενταση στις κλησεις πως ειναι το κινητο?Ακουτε και σας ακουν καθαρα και δυνατα?Ευχαριστω

θα δώσει αύριο λογικά το merimobiles..μας συνήθισε τώρα :p Στις κλήσεις είναι πολύ καλό, με δυνατό και καθαρό ακουστικό

Μια βοήθεια , μου στείλανε email απο το merimobiles Shipment Tracking Numbers / Links: RB κάτι.... (Free Ship 14-21 Business Days)

Και απο κάτω αυτά:

Registered Airmail (CHINAPOST tracking number starts with RA)

http://www.track-trace.com/post or http://globalshippingtracking.ebay.com/shippinghub/ship.jsp

 

Εμένα που ξεκινάει απο RB και οχι RA που θα βλέπω τη πορεία του πακέτου ?

μην ανησυχείς, το ίδιο είναι, china registered post. επίσης σε sao.cn, τρακάρεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εβγαλε κατι καινουργιο σημερα το τρακινγκ ναμπερ και δεν μπορω να καταλαβψ τι ειναι.

: RBxxxxxxxxxCN 2013 NULL PEK GR 20130411 0000

μηπως ξέρεται;

null βλεπω σημαινει ακυρωνω .Να ανυσηχω;

Edited by mmart
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να απενεργοποιησουμε μονο την ηχητικη ειδοποιηση καθε φορα που βρισκει διαθεσιμο ασυρματο δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εβγαλε κατι καινουργιο σημερα το τρακινγκ ναμπερ και δεν μπορω να καταλαβψ τι ειναι.

: RBxxxxxxxxxCN 2013 NULL PEK GR 20130411 0000

μηπως ξέρεται;

null βλεπω σημαινει ακυρωνω .Να ανυσηχω;

το δα κι εγώ σήμερα σε μια θήκη, για πρώτη φορά. θέλω να πιστεύω ότι είναι βλάβη του συστήματος της china post, επικοινώνησα κ με τον αποστολέα κ μου πε δεν το χει ξαναδει, και θα ρωτήσει το ταχυδρομείο

Μπορουμε να απενεργοποιησουμε μονο την ηχητικη ειδοποιηση καθε φορα που βρισκει διαθεσιμο ασυρματο δικτυο?
βρες τον ήχο που κάνει, στο /system/media (αν δεν κάνω λάθος) και διέγραψέ τον/μετονόμασέ τον
Link to comment
Share on other sites

βρες τον ήχο που κάνει, στο /system/media (αν δεν κάνω λάθος) και διέγραψέ τον/μετονόμασέ τον

 

 

ο ηχος ειναι ο ιδιος με τις αλλες ειδοποιησεις, ετσι δεν θα ακουγονται και καποιες αλλες.

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος ειναι ο ιδιος με τις αλλες ειδοποιησεις, ετσι δεν θα ακουγονται και καποιες αλλες.

α, δεν το γνώριζα :p νομιζα ειχε ξεχωριστό

Link to comment
Share on other sites

α, δεν το γνώριζα :p νομιζα ειχε ξεχωριστό

 

χμμμμμ μου εδωσες μια ιδεα ομως...

εβαλα ενα διακριτικο και συντομο ηχο σαν default και αλλαξα χειροκινητα ολους τους ηχους ειδοποιησης απο τις εφαρμογες...gmail μηνυματα κλπ. αν υπαρχουν καποιες ειδοποιησεις του συστηματος πιθανων να μην τις ακουω αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι σημαντικο που να χρησιμοποιει το default ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως σας βρηκα.

Μετα απο ψαξιμο παρηγγειλα και γω σημερα το zte v970

απο το http://www.aliexpress.com/item/Singapore-Post-free-shipping-4-3-inch-QHD-screen-ZTE-V970-3G-phone-1GB-RAM-4GB/771609099.html

121,58 ευρω τελικη μαζι με 32 gb καρτα , η κινεζα μου ειπε οτι εχει ελληνικο μενου

οπως φαινοταν και στις φωτο.

Ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ψιλοασχετος οταν λεμε οτι κανουμε root εννοουμε οτι αλλαζουμε μονο γλωσσα στο κινητο ? η οτι αυξανουμε και τις δυνατοτητες του?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά πολύ χρήσιμο πιστεύω...

Αν κράτησουμε ταυτόχρονα πατημένα το Vol- και το On/Off θα γίνει Print Screen η οθόνη που βρισκόμαστε εκείνη τη στιγμη και θα σωθεί σαν αρχείο στην SD καρτα μας!! Εμένα με βολεύει πολύ αυτο, ελπίζω και εσας!!

 

Bruno rom v3.1 , Android 4.0.4

 

αυτό ισχύει σε όλα τα mediatek android κινητά παρεμπιπτόντος

Σε ολα τα android με ics(4.0..) και πανω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS θα ήθελα να ρωτήσω, τι ρυθμίσεις έχετε; κατέβασα το fast GPS και διάλεξα Europe, Greece, αλλά και πάλι ενώ έχω view 12 satellite κλειδώνει 6 με 7 και όχι και τόσο καλό σήμα και ούτε καλό accuracy.... (κλειδώνει περίεργα, 2 δορυφόρους στην αρχή, 2 στην μέση και 2 στο τέλος. Στο νεξους είναι στην σειρά) Να σημειώσω ότι στο ίδιο σημείο ανοίγω το GPS του nexus 7 και παρόλο που στο GPS. conf έχει north America κλειδώνει ακαριαία 10 δορυφόρους με πολύ καλό σήμα και accuracy...

Υπάρχει κάτι να αλλάξω να διορθώσει την κατάσταση;;; (κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ καλό σε όλα τα υπόλοιπα)

Έχω την τελευταία ics του Bruno...

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Για την ποιότητα του ήχου συμφωνώ κι εγώ ότι είναι καλή. Μόνο μια μικρή παρατήρηση έχω πάνω σ'αυτό. Το ηχείο των κλήσεων ακούγεται σα να τρίζει κάπως. Το κάνει σε όλους αυτό; Αν χαμηλώσω την ένταση δεν το κάνει τόσο έντονα. Επίσης με ακουστικά όλα πεντακάθαρα οπότε είναι σίγουρα θέμα ηχείου. Και τα ηχεία που χτυπάει το κινητό (ή ακούγονται ταινίες κτλ. επίσης πολύ καλά και δυνατά). ROM έχω την τελευταία ICS του Bruno.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειμαι σε αναζητηση τετραπυρινου κινεζικου κινητου θα δωσω το ZTE (με βαρια καρδια).....

 

Αν ξερετε καποιον που θελει να φερει απ'εξω ας μου στειλει ενα μηνυμα...Το κινητο το εχω λιγοτερο απο μηνα (φενεται και απο προηγουμενα ποστ μου ποτε μου ηρθε) ειναι αγρατζουνιστο και εχει την θηκη του και 2 screen protector...

Αγορασμενο απο Meri....και φοραει την JB του Bruno..

 

Θα το δωσω στα 130 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά 1GB RAM έχει ή 512MB που αναφέρει το gsmarena;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπητό forum

μολις παρελαβα το v970 απο merimobiles και θελω να περασω την rom του bruno μιας και ολοι λετε πω ετσι θα δουλευει καλυτερα .

πρεπει πρωτα να ροοταρω τη συσκευη και μετα να ξεκινησω τη διαδικασια που αναφερει ο Σταυρος στη σειδα 30 ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπητό forum

μολις παρελαβα το v970 απο merimobiles και θελω να περασω την rom του bruno μιας και ολοι λετε πω ετσι θα δουλευει καλυτερα .

πρεπει πρωτα να ροοταρω τη συσκευη και μετα να ξεκινησω τη διαδικασια που αναφερει ο Σταυρος στη σειδα 30 ?

 

Ξεκινάς κατευθείαν τη διαδικασία και στο τέλος θα είναι έτοιμο και rooted το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...