Jump to content

[Επίσημο] HTC One SV


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα προσωπικά δεν με τρέλανε το συγκεκριμένο κινητό και για τα λεφτά που το πουλάει η vodafone! Το είδα σήμερα από κοντά και με άφησε αδιάφορο.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 3 weeks later...
Στα ίδια χρήματα αγοράζεις ΜΤΧ ΟΝΕ Χ που είναι κλάσεις ανώτερο σε όλους τους τομείς....

 

ποιό είναι τούτο; μπορείς να δώσεις ένα link για να το δώ; ψάχνωντας δεν βρήκα κατι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πριν ένα μήνα περίπου απέκτησα το One SV. Ο λόγος είναι ότι συγκεντρώνει πολλά χαρακτηριστικά που θέλω από μια συσκευή και ότι για μένα είναι από τα πιο όμορφα κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή.

Για την οθόνη του συνεχώς διαβάζω σχόλια για τη χαμηλότερη ανάλυσή της, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλαβώ αν η λίγο μεγαλύτερη ανάλυση γίνεται και αντιληπτή. Για μένα η οθόνη του είναι άκρως εντυπωσιακή! Το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο, με καλή ποιότητα κλήσης και ήχου, ικανοποιητική αυτονομία, μέγεθος ιδανικό (ούτε μικρό, ούτε πολύ μεγάλο) και σαφώς ποιοτικότερο σαν κατασκευή από άλλες συσκευές.

Το αγόρασα γύρω στα 360€ από Ελλάδα και βλέπω ότι πλέον έχει πέσει η τιμή του κοντά στα 300€ που το κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρουσα επιλογή. Γενικώς είμαι πολύ ικανοποιημένος και δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Τέλος, αυτή τη στιγμή κατεβάζω το update για την έκδοση 4.1.2 Jelly Bean (έρχεται με εγκατεστημένη την 4.0.4).

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ειναι στην αφάνια αυτο το τηλέφωνο,που για το 4G και μονο επρεπε να πεταγε στα 300 ευρω που ξεκιναει η τιμη του

 

http://www.skroutz.gr/s/2783608/HTC-One-SV.html

 

Απο αξιοπιστια τι λενε τα HTC παιδια ? ειναι εφάμιλα με τα Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω ενα πρόβλημα με το SV, μόλις πάω να τραβήξω βιντεο, με πετάει αμέσως στο home screen, έχει κανένας καμμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω ενα πρόβλημα με το SV, μόλις πάω να τραβήξω βιντεο, με πετάει αμέσως στο home screen, έχει κανένας καμμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Κάνε μια επαναφορά στο τηλέφωνο,δοκίμασε μετά πάλι αν δεν στο κάνει στήσε το έτσι όπως το είχες,αν θα στο κάνει μετά από αυτό ίσως και να φταίει κάποια εφαρμογή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μετά την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις όλα παίζουν μια χαρά!!!

Να 'σαι καλά!

 

Χαίρομαι φίλε μου,ευτυχώς όπως φαίνεται,δεν είχε κάποιο πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με ενδιαφέρει αυτό το τηλέφωνο και θέλω να ρωτήσω εάν μπορεί να γίνει Wifi hotspot.

 

Μπορει ...

 

http://i.imgur.com/K80DWvx.png

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως ξέρει κάποιος έαν θα υπάρξει κάποια στιγμή ελληνικό menu για την εν λόγω συσκευή; Η μήπως υπάρχει κάποια custom rom με ελληνικό menυ; Ξέρω θέλω πολλά για μια συσκευή που δεν έχει πολλούς μήνες που έχει βγεί...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και ευρωπαϊκή συσκευή να πάρεις, όταν βάλεις την ελληνική σίμ, θα πρέπει να σου βγάλει ελληνικά. Αν για κάποιο λόγο δεν γίνει αυτό τότε εγκαθιστάς δωρεάν από το μάρκετ morelocale2 και επιλέγεις ελληνικά και καθάρισες. :)
Link to comment
Share on other sites

...εγκαθιστάς δωρεάν από το μάρκετ morelocale2 και επιλέγεις ελληνικά και καθάρισες. :)

 

Ακριβώς αυτό έκανα φίλε μου & έπαιξε μια χαρά. Ευχαριστώ. :D Για του λόγου το αληθές & στην υποστήριξη της HTC (2111980955) που πήρα & ρώτησα, αυτό ακριβώς προτείνουν για όσες συσκεύες είναι ευρωπαικές & δεν έχουν ελληνικό menu!!! Τώρα το άλλο με την sim δεν πρέπει να ισχύει & δεν το έχω δει ποτέ να παίζει αυτόματα αλλαγή γλώσσας...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοίτα,αν έχει κάποιος κινητό του στυλ smart2 τότε μπορεί να πει ότι η οθόνη του sv είναι τούμπανο.

Εμένα δεν μου φαίνεται τούμπανο με αυτή την ανάλυσή και το ppi πού έχει.

Hd οθόνη πλέον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για όσους δεν το ξέρουν & για να μην την πατήσει κάποιος, σαν ένα φίλο μου, το HTC One SV βγαίνει σε 2 μοντέλα!!!

Έχουμε & λέμε....

Ένα το μοντέλο: C520e χωρίς LTE αλλά με HSDPA+ ,π@@τσες μπλε δλδ μιας & καμμιά εταιρεία στην Ελλάδα δεν υποστηριίζει αυτή την τεχνολογιά παρά μόνο Αμερική...

http://www.youtube.com/watch?v=VuEWaGVrb9k

 

Και το δεύτερο μοντέλο το: C525u ME LTE!!!

 

Στην συσκευασία βέβαια αναγράφεται κανονικά όταν πρόκειται για το LTE μοντέλο & για το απλό απλά δεν γράφει ότι υποστηρίζει LTE. Όμως για ηλεκτρονικές αγορές μέσω Ινετ μπορέι κάλλιστα να την πατήσει κάποιος, όπως ο φίλος μου, πολύ απλά γιατί η γ@μ@μ@ν@ η HTC στο επίσημο site της (http://www.htc.com/gr/smartphones/htc-one-sv/#specs) ΔΕΝ αναγράφει πουθενά ότι είναι 2 τα μοντέλα & κυρίως ότι ένα υποστηρίζει LTE ενώ το άλλο όχι!!! Έτσι η μεταπωλητές με το δίκιο τους & αυτοί μπερδεύονται αφού πέρνουν τα χαρακτηριστικά της κάθε συσκευής από το επίσημο site της εν λόγω εταιρείας!!! :confused:

Ακόμα & τηλέφωνο που έκανα στην επίσημη HTC Hellas, επέμεναν ότι πρόκειται για ένα μοντέλο που κυκλοφορεί σε όλη την ευρώπη & πως απλά το πρώτο μοντέλο (χωρις LTE) βγήκε σε πολύ λίγα κομμάτια που προορίζονταν καθαρά ΜΟΝΟ για εκθεσιακά!!! ;)

Ότι να'ναι δλδ η κοροιδία της HTC σε όλο της το μεγαλείο δυστηχώς!!! Τέλος & τα 2 μοντέλα είναι στην ίδια τιμή!!! :mad: :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω περάσει εδώ & 3 εβδομάδες την custom rom που θα βρείτε εδώ η οποία είναι πολύ πιο ελάφριά από την μαμά & τρέχει μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Δεν χρειάζεται να κάνεται το κινητό root, s-off s-on απλά να έχεται ξεκληδώσει τον bootloader από το htc dev...Η εν λόγω rom είναι rooted. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Γιατί δεν μπορώ να δω τον σύνδεσμο στο παραπάνω post;

Αν αναφερεσε στην αγγελια μου ισως γιατι την εχω κλεισει;

 

Μιας και μου εδωσες την ευκαιρια μετα απο μια εβδομαδα επαφης με το κινητο μονο τα καλυτερα εχω να πω, ομορφο, στιβαρο, πολυ καλη οθονη και περιηγηση απροβληματιστη δεν κολαει πουθενα !4G δεν εχει τυχει να το δοκιμασω ακομη! Παντως το κινητο μενει στη αφανεια λογο τις τσιμπημενης ακομα τιμης του!

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσε στην αγγελια μου ισως γιατι την εχω κλεισει;....Παντως το κινητο μενει στη αφανεια λογο τις τσιμπημενης ακομα τιμης του!

 

Και από που θες να το ξέρω μάστορα να μυρίσω τα νυχάκια μου; :p Δεν ξέρω για τσιμπημένες τιμές, αλλά στα 250 ευρώπουλα που έχει τώρα η συσκευή αποτελεί το πιο φθηνό & αξιόπιστο 4G κινητό της αγοράς...όλα τα άλλα είναι παραμύθια!!! :D

Edited by SurvivaL
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα εδω και καποιες μερες δε μου δουλευει η αυτοματη περιστροφη και γενικα δεν αναγνωριζει καμια κινηση το κινητο ουτε στα παιχνιδια ξερετε τι μπορει να φταει; Εχω περασει την εκδοση 4.1.2 και νομιζω πως αυτο εγινε απο τι στιγμη που τι εβαλα εκτος και αν πειραξα κατι χωρις να το καταλαβω... Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα; Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...