Jump to content

[Επίσημο] HTC One SV


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως κανουμε hard reset;

Eδω εισαι ,να θυμασαι πως θα σβηστουν τα παντα .

http://www.hard-reset.com/htc-one-sv-hard-reset.html

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα επαναφορα εργστασιακων ρυθμισεων και ολα μια χαρα! Μιας και το φερε η κουβεντα τη διαφορα εχει το hard reset με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!!

Μια ερωτηση απο εναν αρχαριο...:

Αξιζει το κινητο HTC SV ή να προβώ στην αγορα ενος αλλου κινητου στα 250 με 300€???

Ειχα αρχικα υποψην το Sony Xperia L, αλλα μου αρεσε η ιδεα για το HTC SV..

Θα ηθελα πολυ να ακουσω την αποψη σας!!

Link to comment
Share on other sites

Για σύγκριση-αναζήτηση συσκευών και παρόμοιες απορίες μπορείς ν'απευθυνθείς εδώ, που είναι και το αρμόδιο θέμα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η τελευταία έκδοση στο κινητο ποια είναι? Επίσης το 4G ενεργοποιείται αυτόματα?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση στο κινητο ποια είναι? Επίσης το 4G ενεργοποιείται αυτόματα?

 

Mε ατοματες ενημερωσεις που το εχω αυτη τη στιγμη φοραει την 4.1.2. Το 4G δεν εχω δει κανενα εικονιδιο για ενεργοποιηση(ουτε το εχω δοκιμασει) λογικα μονο του θα ενεργοποιειται οταν βρει διαθεσιμο δικτυο.

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Mε ατοματες ενημερωσεις που το εχω αυτη τη στιγμη φοραει την 4.1.2. Το 4G δεν εχω δει κανενα εικονιδιο για ενεργοποιηση(ουτε το εχω δοκιμασει) λογικα μονο του θα ενεργοποιειται οταν βρει διαθεσιμο δικτυο.

 

Για το 4G εξαρτάται από τον πάροχο, τι πρόγραμμα έχει κάποιος κλπ κλπ και γενικά απαιτεί ενεργοποίηση από κατάστημα ή εξυπηρέτηση πελατών.

 

Όσο αφορά το τηλέφωνο, είσαι ικανοποιημένος από την απόδοση του? μπαταρία πόσο κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Ποση ειναι η διαθεσιμη μνημη του? Π.χ. εμαθα οτι το galaxy s3 mini, απο τα 8gb, σου δινει 3 ή 4...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το 4G εξαρτάται από τον πάροχο, τι πρόγραμμα έχει κάποιος κλπ κλπ και γενικά απαιτεί ενεργοποίηση από κατάστημα ή εξυπηρέτηση πελατών.

 

Όσο αφορά το τηλέφωνο, είσαι ικανοποιημένος από την απόδοση του? μπαταρία πόσο κρατάει?

Απο το κινητο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ΠΟΛΥ καλη οθονη,πανεμορφο, απροβληματιστο σερφαρισμα δε με εχει απογοητευση καπου μεχρι στιγμης! Απο μπαταρια αμα το εχω στο χερι ολη την ωρα wifi, internet,ραδιοφωνο, κανα παιχνιδακι και καμια κληση μου τι βγαζει τι μερα πανω κατω απο την αλλη με νορμαλ χρηση τυχαινει να μου βγαλει και δυο μερες χοντρικα!Για το 4G δε ξερω αλλα για να το λες κατι θα ξερεις! :P

 

Καλημερα!!!

 

Ποση ειναι η διαθεσιμη μνημη του? Π.χ. εμαθα οτι το galaxy s3 mini, απο τα 8gb, σου δινει 3 ή 4...

Γυρω στο 4αρι δινει.

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Mε ατοματες ενημερωσεις που το εχω αυτη τη στιγμη φοραει την 4.1.2. Το 4G δεν εχω δει κανενα εικονιδιο για ενεργοποιηση(ουτε το εχω δοκιμασει) λογικα μονο του θα ενεργοποιειται οταν βρει διαθεσιμο δικτυο.

 

Λοιπόν καταρχής θα πρέπει να έχεται το 4G μοντέλο του One SV (το γράφει πίσω στο πλάστικό καπάκι του κινητού) εάν όχι τότε λυπάμαι έχετε το απλό μοντέλο & προφανώς την πατήσατε όπως αρκετοί μιας & HTC δεν αναγράφει ΠΟΥΘΕΝΑ ότι το ONE SV βγαίνει (στην Ευρώπη τουλάχιστον) σε 2 version, non-LTE & LTE. Για περισσότερες λεπτομέρεις δείτε το πόστ μου & θα καταλάβεται...

Δεύτερον θα πρέπει να έχεται πάει στις Ρυθμίσεις>Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας>Λειτουργεία δικτύου & έχει να έχετε επιλέξει την επιλογή "GSM/WCDMA/LTE αυτ.".

Τρίτον να έχεται στείλει μνμ ενεργοποίησης στην εταιρεία που είστε.

Μέσα στην Αθήνα κέντρο αλλά & προάστια έχει LTE 8 στις 10 περιπτώσεις που το έχω τεστάρει, ενώ έχω δεί κέντρο Θεσσαλονίκης & Πάτρας. :)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση που λογικα ισχυει και στα αλλα HTC γιατι οταν παω να διαλεξω μια εικονα(για ταπετσαρια) απο αυτες που εχω αποθηκευμενες μεσα στο κινητο μου βγαζει να τι κοψω και δε μπορω να τη βαλω ολοκληρη ετσι πως την εχω αποθηκευμενη;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο είναι, ωστόσο νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να μπει ολόκληρη και να έχουμε κύλιση καθώς πλοηγούμαστε στα μενού αλλά δεν γνωρίζω τον τρόπο, επίσης θέλω να τονίσω ότι η κάμερα του κινητού δεν με ικανοποιεί καθόλου με την θολούρα της και δεν ξέρω τι να κάνω, υπάρχει καλύτερη εφαρμογή που την βελτιώνει?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση που λογικα ισχυει και στα αλλα HTC γιατι οταν παω να διαλεξω μια εικονα(για ταπετσαρια) απο αυτες που εχω αποθηκευμενες μεσα στο κινητο μου βγαζει να τι κοψω και δε μπορω να τη βαλω ολοκληρη ετσι πως την εχω αποθηκευμενη;

 

Κατέβασε από το μάρκετ το backrounds hd, κι επέλεξε το οταν σου ζητηθεί με τι θέλεις να βάλεις την εικόνα και θα σου βγάλει επιλογή να την βάλεις ολόκληρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

..., επίσης θέλω να τονίσω ότι η κάμερα του κινητού δεν με ικανοποιεί καθόλου με την θολούρα της και δεν ξέρω τι να κάνω, υπάρχει καλύτερη εφαρμογή που την βελτιώνει?

 

Εφαρμογή όχι δεν ξέρω αλλά ούτε θολούρα έχω αντιμετωπίσει & μάλιστα οι φωτό που έχω βγάλει μέχρι στιγμής είναι μια χαρά, τέλειες μπορώ να πω για ένα κινητό με 5mp κάμερα!!! Μήπως έχει κάτι ο δικός σου φακός, έχει βρωμιά, χαραχτεί εξωτερικά κτλ; Όσο για το άλλο bug που λέτε που κόβει τις φωτό είναι σίγουρα θέμα λογισμικού αλλά δεν έχω κάτσει να ασχολήθώ ιδιαίτερα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα, αλλά δεν έχει ευκρίνεια...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά κανένα νεώτερο για αναβάθμιση λογισμικού και βελτίωση της κάμερας που παράγει στο κινητό μου φωτό με θολούρα παρότι είναι καθαρή?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καιρός για αναβαθμιση:

 

http://androidcommunity.com/htc-one-sv-receives-android-4-2-2-and-sense-5-update-20131104/

 

 

Αντε να δουμε, οποιος αναβαθμιστει πρώτος ας γραψει εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα ήρθε κάτι οπότε μάλλον είναι θέμα χώρας για να γίνει διαθέσιμη...
Link to comment
Share on other sites

διαθέσιμη μπορεί να είναι ωστόσο στα κινητά δεν εμφανίζεται ακόμα. να υποθεσω ότι είναι θέμα χώρας η κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιημενη την αυτοματη ενημερωση; Κανε χειροκινητο ελεγχο και θα στη βρει, εγω χθες που εκανα αναβαθμιστικε κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...