Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στράτο κάθε φορά που περνάω νέα rom κάνω αυτή την διαδικασία αυτή την φορά έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Την αφήνω για την ώρα όπως είναι μια και δουλεύει άψογα χωρίς λακ και με μπαταρία πολύ ικανοποιητική.

Δεν είπα ότι το θέμα του motomoto δεν κάθισε καλά στο κινητό το μοναδικό πρόβλημα ήταν με την ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας και τίποτε άλλο.

Ευχαριστώ.

 

Είσαι νομίζω ο μόνος που αντιμετωπίζει αυτό το πρόβλημα και δε ξέρω να σου πω κάτι άλλο να σε βοηθήσω :(

Θα κοιτάξω μήπως σου φτιάξω κάτι για να δοκιμάσεις.

Εκτός αν οπωσδήποτε εγκαταστήσεις μετά το jkay, οπότε δεν έχει νόημα.Ή θα έχεις τα δικά μου αρχεία ή του jkay.

Ότι μου πεις :)

 

εναι ευκολο καποιος να μου στειλει το Διάφανο Accuweather Widget?

 

Γιατί δε το παίρνεις μέσα από τη ρομ; :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στράτο κάθε φορά που περνάω νέα rom κάνω αυτή την διαδικασία αυτή την φορά έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Την αφήνω για την ώρα όπως είναι μια και δουλεύει άψογα χωρίς λακ και με μπαταρία πολύ ικανοποιητική.

Δεν είπα ότι το θέμα του motomoto δεν κάθισε καλά στο κινητό το μοναδικό πρόβλημα ήταν με την ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας και τίποτε άλλο.

Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα και απο εμενα.Εχω την ρομ του Στρατου εδω και μια εβδομαδα και ολα ειναι μια χαρα..Περασα την ρομ με full wipe και στο καπακι το θεμα μου και ολα ειναι τελεια..Αν περαστει η ρομ σωστα, μετα δεν χρειαζεται wipe για να περασεις το θεμα..Και του raubkatze οι μπαταριες εχουν μεσα μονο τα εικονιδια, δεν εχει μοντ για 1%...Κατι αλλο εχει γινει, σιγουρα μπερδεψες κατι με το Jkay..Να ξανα πω οτι, το θεμα μου εχει μονο εικονιδια μεσα που δεν αλλαζουν τιποτα σε μια ρομ παρα την εμφανιση..Ανεβασα και δυο εικονες για να δειτε πως ολα λειτουργουν τελεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εχω την ρομ του Στρατου εδω και μια εβδομαδα και ολα ειναι μια χαρα..Περασα την ρομ με full wipe και στο καπακι το θεμα μου και ολα ειναι τελεια..Αν περαστει η ρομ σωστα, μετα δεν χρειαζεται wipe για να περασεις το θεμα..Και του raubkatze οι μπαταριες εχουν μεσα μονο τα εικονιδια, δεν εχει μοντ για 1%...Κατι αλλο εχει γινει, σιγουρα μπερδεψες κατι με το Jkay..Να ξανα πω οτι, το θεμα μου εχει μονο εικονιδια μεσα που δεν αλλαζουν τιποτα σε μια ρομ παρα την εμφανιση..Ανεβασα και δυο εικονες για να δειτε πως ολα λειτουργουν τελεια..

Καλημέρα σας.

Λοιπών όλα είναι εντάξει μετά από επανεγκατάσταση την Ρομ. Τώρα και η ένδειξη του μετρητή της μπαταρίας είναι εντάξει.

Συγνώμη αλλά δεν ήθελα να πω πως η δουλειά σου με το θέμα δεν ήταν καλή κάθε άλλο αφού το χρησιμοποιώ από τις ρομ της ωμέγα γι αυτό το ανάφερα και ήθελα να βρω μια λύση.

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Λοιπών όλα είναι εντάξει μετά από επανεγκατάσταση την Ρομ. Τώρα και η ένδειξη του μετρητή της μπαταρίας είναι εντάξει.

Συγνώμη αλλά δεν ήθελα να πω πως η δουλειά σου με το θέμα δεν ήταν καλή κάθε άλλο αφού το χρησιμοποιώ από τις ρομ της ωμέγα γι αυτό το ανάφερα και ήθελα να βρω μια λύση.

Σας ευχαριστώ όλους.

 

Φυσικα και δεν το πηρα ετσι.. Απλα προσπαθουσα να βοηθησω κι εγω με τις λιγες γνωσεις που εχω.. Να εισαι καλα, και οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

To Gallery και Camera από το ΝΟΤΕ 2 το εχει βαλει κανεις;

Δεν ξερω τις αλλαγες τις καμερας και το φοβαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στράτο,

 

Με το που κράτησα στα χέρια μου το Galaxy S3 για πρώτη φορά, μέσα στην πρώτη ώρα, έβαλα την Pulse :)

 

Το μόνο που δεν με εξυπηρετεί καθόλου είναι η διάταξη του Ελληνικού πληκτρολογίου. Για κάποιο λόγο, όταν δεν είναι κεφαλαία, δεν πιάνουν όλη την οθόνη (δεν είναι δηλαδή σαν το S2). Ενώ τα αγγλικά είναι σούπερ.

 

Αυτό είναι θέμα της JB???? Help me

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Στράτο,

 

Με το που κράτησα στα χέρια μου το Galaxy S3 για πρώτη φορά, μέσα στην πρώτη ώρα, έβαλα την Pulse :)

 

Το μόνο που δεν με εξυπηρετεί καθόλου είναι η διάταξη του Ελληνικού πληκτρολογίου. Για κάποιο λόγο, όταν δεν είναι κεφαλαία, δεν πιάνουν όλη την οθόνη (δεν είναι δηλαδή σαν το S2). Ενώ τα αγγλικά είναι σούπερ.

 

Αυτό είναι θέμα της JB???? Help me

 

Καλώς τον :)

Το πληκτρολόγιο είναι το μαμά απείραχτο.Οπότε κατάλαβες...

Θέμα συνήθειας είναι.Και παρότι δε τους γράφει, στα πάνω γράμματα υπάρχουν κανονικά και οι αριθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον :)

Το πληκτρολόγιο είναι το μαμά απείραχτο.Οπότε κατάλαβες...

Θέμα συνήθειας είναι.Και παρότι δε τους γράφει, στα πάνω γράμματα υπάρχουν κανονικά και οι αριθμοί.

 

Κατάλαβα :) Θα πρέπει να το συνηθίσω λοιπόν. Ευχαριστώ Στράτο

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Review

Δεδομένου ότι είμαι με την Pulse 3 από το Σάββατο, μπορώ να κάνω ένα Mini review, έτσι δεν είναι ?

 

Μπαταρία

Η εμπειρία μου με την μπαταρία, είναι κάτι περισσότερο από ικανοποιητική/εντυπωσιακή. Ερχόμενος από S2 με 2100 mah μπαταρία, ομολογώ ότι δεν περίμενα τέτοια αυτονομία. Χαρακτηριστικά θα αναφέρω το εξής.

 

Χθες το πρωί το έβγαλα από την all night φόρτιση στις 07:00. Επιστρέφοντας από την δουλειά στις 17:00, η μπαταρία ήταν στο 78%, με 45 λεπτά ομιλία, igo navigation 20 λεπτά, αρκετό σκάλισμα και πολύ whatsapp.

 

Στο σπίτι λοιπόν, προσπάθησα να του ξεζουμίσω την μπαταρία για να κάνω τον τελευταίο κύκλο φόρτισης, αλλά ήταν πολύ δύσκολο..... με το κινητό συνεχώς awake internet browsing, παράλληλο netradio από πίσω πάντα, 45 λεπτά angry birds, 15 λεπτά need for speed, κανα 20λεπτο ένα παιχνίδι με zombie και λοιπές σκαλισοεργασίες, παρέδωσε πνεύμα στις 24:30 !! Δηλαδή το κινητό άντεξε απίστευτη χρήση (ειλικρινά απίστευτη) 17 ώρες ! Αυτό απλά δεν υπάρχει.

 

ROM

Αφού έμαθα την Jelly Bean, εβγαλα και κάποια apk και πράγματα που δεν ήθελα (συμπεριλαμβανομένων και των animations από το developer options) και το κινητό δεν έχει lag και είναι ΑΜΕΣΟ και γρήγορο.

 

Δεν μου φαίνεται αργό, ούτε να σκαλώνει. Μόνο κάποια στιγμή το βράδυ που το είχα awake πάνω από 2 ώρες, έχοντας στο background netradio minimized μέσω wifi, παίζοντας παράλληλα διάφορα παιχνίδια (κλείσε άνοιξε κλπ), το κινητό μαύρισε...... η μουσική από το netradio έπαιζε κανονικά, τα δεξιά - αριστερά κουμπιά άναβαν, το lock key δούλευε, αλλά η οθόνη ήταν μαύρη.... Μάλλον το παραπίεσα, το κατάλαβα μέχρι και εγώ. Για να ξεσκαλώσει (ενώ συνέχισε να παίζει μουσική) έβγαλα την μπαταρία. Όταν την ξαναέβαλα, είχα χάσει γύρω στο 8% μπαταρίας.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πάντρεμα συσκευής και ROM. Η Rom είναι μαμά based, καθαρή και γρήγορη με καλή αυτονομία. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Βρε οταν τα ελεγα εγω...Σε οσους αρεσει η samsung based rom αλλα την θελουν πιο ελαφρια,πιο battery friendly και πιο γρηγορη αυτη η ρομ ειναι μονοδρομος.

Τον ακολουθαω αυτον τον τυπο απο το S2 με την ιδια ρομ.Εχουμε τα ιδια γουστα μαλλον...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο δύο προβληματάκια που θέλω την βοήθεια σας

 

1. Ότι και αν κάνω, δεν ανοίγει τα link του youtube από τον browser στην εφαρμογή. Τα ανοίγει μόνο στον ίδιο browser στο youtube mobile. Δοκίμασα να κάνω clear defaults στον browser αλλά η επιλογή είναι "γκρι", που σημαίνει ότι δεν μπορώ να την κάνω ταπ.

 

2. Εν μέρει άσχετο, αλλά πως μπορώ να απενεργοποιήσω την βλακεία της vodafone κάθε φορά που κάνω decline την κλήση να μου στέλνει μήνυμα ότι με πήρε ο αριθμός τάδε? ΕΛΕΟΣ, αφού έκανα decline ξέρω ποιός με πήρε... κάθε φορά μήνυμα είναι εκνευριστικό

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο δύο προβληματάκια που θέλω την βοήθεια σας

 

1. Ότι και αν κάνω, δεν ανοίγει τα link του youtube από τον browser στην εφαρμογή. Τα ανοίγει μόνο στον ίδιο browser στο youtube mobile. Δοκίμασα να κάνω clear defaults στον browser αλλά η επιλογή είναι "γκρι", που σημαίνει ότι δεν μπορώ να την κάνω ταπ.

 

2. Εν μέρει άσχετο, αλλά πως μπορώ να απενεργοποιήσω την βλακεία της vodafone κάθε φορά που κάνω decline την κλήση να μου στέλνει μήνυμα ότι με πήρε ο αριθμός τάδε? ΕΛΕΟΣ, αφού έκανα decline ξέρω ποιός με πήρε... κάθε φορά μήνυμα είναι εκνευριστικό

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Το πρώτο δε το κατάλαβα καλά.Αν μπορείς εξήγησε μου το λίγο καλύτερα.

Για το δεύτερο, είναι θέμα παρόχου και δε νομίζω να μπορείς να κάνεις τίποτα.

Φυσικά αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω, να το πει να το μάθουμε κι εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δε το κατάλαβα καλά.Αν μπορείς εξήγησε μου το λίγο καλύτερα.

Για το δεύτερο, είναι θέμα παρόχου και δε νομίζω να μπορείς να κάνεις τίποτα.

Φυσικά αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω, να το πει να το μάθουμε κι εμείς :)

 

Όσον αφορά στο πρώτο, όταν κάνω επιλέγω ένα youtube link από το facebook ή google, το link αυτό ανοίγει στον youtube του browser και όχι την εφαρμογή youtube....

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο πρώτο, όταν κάνω επιλέγω ένα youtube link από το facebook ή google, το link αυτό ανοίγει στον youtube του browser και όχι την εφαρμογή youtube....

 

Έκανες Clear defaults από όλους τους browsers που χρησιμοποιείς ακόμη και τον μανισιο της rom? Με εκκαθάριση προεπιλογων έπρεπε να επανέρχεται η δυνατότητα επιλογής.

 

Edit : Τελικά όπως μου είπε και ο Στράτος και έχει δίκιο όπως φαίνεται έχει να κάνει με τον stock browser ο οποίος δεν επιτρέπει πλέον το άνοιγμα βίντεο μέσω της εφαρμογής, τον λόγο δεν τον γνωρίζω.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο πρώτο, όταν κάνω επιλέγω ένα youtube link από το facebook ή google, το link αυτό ανοίγει στον youtube του browser και όχι την εφαρμογή youtube....

 

Είναι γενικό θέμα της jb απ' ότι διαβάζω κι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1968325

Θα το ψάξω πάντως να δω τι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό θέμα της jb απ' ότι διαβάζω κι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1968325

Θα το ψάξω πάντως να δω τι μπορεί να γίνει.

 

ΤΗΑΝΧ στράτο. Πάντως χαζομάρα τους, δεν το καταλαβαίνω

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό θέμα η Gallery της 4.1.2 από τον Tyxerakia :cool:

 

Ποτε θα μας φτιαξεις την 4.1.2 Στρατο? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψαχνεις ετσι γιατι δεν θα βγαλεις ακρη.

Αν εγω εχω 200 εφαρμογες κι εσυ 20 σε μενα φυσικα θα δειξει λιγοτερη διαθεσιμη ραμ.

Ασχετο αλλα ειδα s3 με 4.1.1 μαμα ρομ απειραχτο και λαγκαρει.Ενω το δικο μου με αυτη τη ρομ ειναι βουτυρο...Ουτε καν launcher δεν εχω αλλαξει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό θέμα η Gallery της 4.1.2 από τον Tyxerakia :cool:

 

Τι διαφορές έχει από την υπάρχουσα?? Παίζει να είναι προβληματική ή φλασάρω άφοβα?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει από την υπάρχουσα?? Παίζει να είναι προβληματική ή φλασάρω άφοβα?

 

Παίζει κανονικά.Έχει διαφορές προς το καλύτερο.Βάλε και δε θα χάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω την μπαταρία μπλέ ή να την αφαιρέσω εντελώς αφού έχω το ποσοστό?

 

Ο λόγος είναι ότι, το πράσινο δεν ταιριάζει με το homescreen μου

 

ΑΝ υπάρχει κάποιος τρόπος, σου είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Στράτο,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω την μπαταρία μπλέ ή να την αφαιρέσω εντελώς αφού έχω το ποσοστό?

 

Ο λόγος είναι ότι, το πράσινο δεν ταιριάζει με το homescreen μου

 

ΑΝ υπάρχει κάποιος τρόπος, σου είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ

 

Διάλεξε όποιο σετ θες :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...