Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι.Αλλά μιλάμε για μισό δευτερόλεπτο.

 

ναι ναι δεν αντιλέγω, απλά τώρα το πρόσεξα και νόμιζα ότι κάτι χάλασα....

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ναι δεν αντιλέγω, απλά τώρα το πρόσεξα και νόμιζα ότι κάτι χάλασα....

 

Είναι η πρώτη 4.1.X που μας έδωσε η Samsung.

Ευελπιστώ στο μέλλον να κάνει κάτι καλύτερο :rolleyes:

Όπως κι ένα ελαφρύτερο dialer :happy:

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη 4.1.X που μας έδωσε η Samsung.

Ευελπιστώ στο μέλλον να κάνει κάτι καλύτερο :rolleyes:

Όπως κι ένα ελαφρύτερο dialer :happy:

 

Πάντως, εκτός της εκπληκτικής οθόνης και του burst shot σε υψηλή ανάλυση, δεν νιώθω την υπεροχή του SIII over SII.... Προσωπική μου άποψη πάντα.

 

Μην σου πω ότι μου έλειψε κιόλας το άτιμο....

 

Ας ελπίσουμε σε καλύτερες εκδόσεις ....

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στα features της ρομ η φωνητική εγγραφή κλήσεων.

Την είχα προσθέσει στη ρομ, αλλά είχα ξεχάσει να το αναφέρω.

Απορώ πως δε το πρόσεξε κανείς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ο jkay έχει βγάλει final έκδοση για την XXDLJ4 και σκεφτόμουν να την βάλω. Παλιά σε pulse GB που ήταν ενσωματωμένη και free με είχε βολέψει πολύ. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα με κάτι στην Pulse JB; με κάποιο Mod (15 toggles lidroid mod); θα χάσω κάτι αν την φλασάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ο jkay έχει βγάλει final έκδοση για την XXDLJ4 και σκεφτόμουν να την βάλω. Παλιά σε pulse GB που ήταν ενσωματωμένη και free με είχε βολέψει πολύ. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα με κάτι στην Pulse JB; με κάποιο Mod (15 toggles lidroid mod); θα χάσω κάτι αν την φλασάρω;

 

Δε το είδα ακόμη.Θα το δω πιο μετά.

Σίγουρα θα χάσεις πάντως το lidroid mod.

Αν δουλεύει κανονικά....τότε μπορεί να αλλάξουν πολλά :cool:

Δοκίμασε το αν θες και μας λες και τι βρήκες :)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το δοκιμάζω. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Μπορείς να έχεις και δεύτερη γραμμή με toggles όπως έχει φανεί στην Leaked 4.1.2. Το ωραίο είναι πως αν δεν θέλεις να βλέπεις συνέχεια και τις δύο μπάρες, μπορείς να έχεις μόνο την κλασική και με δεύτερο swype προς τα κάτω ανοίγει και η δεύτερη!:lol:

 

επίσης έχει και επιλογή να βάλεις whitelist κάποιες εφαρμογές και να μην κλείνουν ποτέ από την μνήμη. Ίσως το dialer ή τις επαφές για όσους τους ενοχλεί έντονα το lag που υπάρχει από κατασκευής samsung rom. αυτά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Πάντως η αίσθηση που σου αφήνει το jkay deluxe όταν το βλέπεις ξανά μετά από καιρό είναι: γουάου μου είχε λείψει η τόση ελευθερία στις ρυθμίσεις!:D

 

Νομίζω πως αξίζουν τα 1.92€ που πλέον ζητάει ο jkay .

Link to comment
Share on other sites

Εισ'ωραιος!

70,9mb;;;;Πωπω θα εχει πολυ πραμα μεσα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος τι θα κάνω ακόμα με το jkay deluxe, μιας και δε θέλω να υποχρεώσω τον κόσμο σε paid application.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να το ενσωματωσεις στην ρομ.

Αστο σαν επιλογη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν αυτό σκέφτομαι να κάνω.

Κυκλοφόρησε και νέο touch recovery o Phil στο XDA με υποστήριξη exFat.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34937041&postcount=158

Link to comment
Share on other sites

Απόψε το βράδυ είχα βάλει το κινητό σε flight mode. Το φορτίζω ανά δεύτερο βράδυ και το φορτίζω σβηστό. Χθες το έβαλα σε flight mode γύρω στις 00:30 με 55% μπαταρία και στις 06:15 μου έβγαλε ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία στο 15%. Κοίταξα στο Betterbatterystats και ο υπεύθυνος είναι το AudioOut_2 στα Partial Wakelocks και το radio - interface στα Kernel Wakelocks. Το AudioOut_2 για 2h 45m κάτι προσπαθούσε να κάνει.

 

Τα προηγούμενα βράδια μου έχανε 1% σε 7 ώρες περίπου.

 

Διαβάζοντας στο νετ, διαπίστωσα πως έχει να κάνει με τους Ήχους, αν σε αυτούς είναι ρυθμισμένα όλα ή κάποια (ειδικά οι ήχοι συστήματος) στο φουλ. Τα έχω χαμηλώσει και το κοιτάζω...

 

Επίσης αφού τα χαμήλωσα μετά από το reboot το radio μου ζήτησε superuser access?!

Έχει κανείς καμία εμπειρία - γνώμη για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το εχει κανει καμια φορα αυτο.Καλυτερα να απαντησει ο Στρατος αλλα πιστευω πως ετυχε.

Η 4.1.1 οσο καλη κι αν ειναι εχει καποια κουσουρια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απόψε το βράδυ είχα βάλει το κινητό σε flight mode. Το φορτίζω ανά δεύτερο βράδυ και το φορτίζω σβηστό. Χθες το έβαλα σε flight mode γύρω στις 00:30 με 55% μπαταρία και στις 06:15 μου έβγαλε ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία στο 15%. Κοίταξα στο Betterbatterystats και ο υπεύθυνος είναι το AudioOut_2 στα Partial Wakelocks και το radio - interface στα Kernel Wakelocks. Το AudioOut_2 για 2h 45m κάτι προσπαθούσε να κάνει.

 

Τα προηγούμενα βράδια μου έχανε 1% σε 7 ώρες περίπου.

 

Διαβάζοντας στο νετ, διαπίστωσα πως έχει να κάνει με τους Ήχους, αν σε αυτούς είναι ρυθμισμένα όλα ή κάποια (ειδικά οι ήχοι συστήματος) στο φουλ. Τα έχω χαμηλώσει και το κοιτάζω...

 

Επίσης αφού τα χαμήλωσα μετά από το reboot το radio μου ζήτησε superuser access?!

Έχει κανείς καμία εμπειρία - γνώμη για τα παραπάνω;

 

Καταρχήν έχεις φλασάρει τίποτα αλλο εκτός από τη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχεις φλασάρει τίποτα αλλο εκτός από τη ρομ;

 

Τη ρομ

Stock browser 4.1.2 με διορθωμένα τα YouTube links

JKay Deluxe framework 14.3.1 LJ4

ένα θέμα του Jkay για μαύρη status bar

 

από εφαρμογές έβαλα μόνο το HD widget (λίγο πειραγμένο :whistle:) για να έχω πρόβλεψη καιρού στην home screen και για τις επόμενες μέρες και το elixir 2.

Link to comment
Share on other sites

Τη ρομ

Stock browser 4.1.2 με διορθωμένα τα YouTube links

JKay Deluxe framework 14.3.1 LJ4

ένα θέμα του Jkay για μαύρη status bar

 

από εφαρμογές έβαλα μόνο το HD widget (λίγο πειραγμένο :whistle:) για να έχω πρόβλεψη καιρού στην home screen και για τις επόμενες μέρες και το elixir 2.

 

Για το Audio μη σε ανησυχεί.Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32820630&postcount=12

 

Κάνε μια επανεγκατάσταση του SuperSU για το radio.Μάλλον αυτό φταίει.

Αν όχι κάνε ένα fix permissions από το recovery.

Πιθανώς έχασε την πρόσβαση το radio και προσπαθώντας συνέχεια, σου κατέβασε τη μπαταρία.

Μη νομίζεις ότι και όλες οι εφαρμογές είναι άψογες :)

Αυτά είναι πιθανά, άλλα όχι και σίγουρα 100%.

Δεν έχω και το τηλέφωνο στα χέρια μου :cool:

 

*Aν συνεχίζει αυτό με το radio, βγάλε το HD widget, μήπως ζητάει πρόσβαση στο δίκτυο για ανανέωση δεδομένων (και προσπαθεί να σου ανοίξει το radio), ή αν έχει επιλογή βάλτο να μη ψάχνει αυτόματα.Δε το χρησιμοποιώ και δε το ξέρω.

Αυτά τα widgets είναι θάνατος για τη μπαταρία σου πάντως.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Για το Audio μη σε ανησυχεί.Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32820630&postcount=12

 

Κάνε μια επανεγκατάσταση του SuperSU για το radio.Μάλλον αυτό φταίει.

Αν όχι κάνε ένα fix permissions από το recovery.

Πιθανώς έχασε την πρόσβαση το radio και προσπαθώντας συνέχεια, σου κατέβασε τη μπαταρία.

Μη νομίζεις ότι και όλες οι εφαρμογές είναι άψογες :)

Αυτά είναι πιθανά, άλλα όχι και σίγουρα 100%.

Δεν έχω και το τηλέφωνο στα χέρια μου :cool:

 

Το SuperSU το είχα ξεχάσει! Είχα κάνει μια ενημέρωση γιατί ήταν τσεκαρισμένο το outdated binary notification. την είχα κάνει και στο τέλος μου είχε γράψει κάτω κάτω "αυτό ήταν καλό, κάντο ξανά". Συνεχίζει βέβαια να είναι τσεκαρισμένο το outdated binary notification

 

θα το κάνω επανεγκατάσταση.

 

Όση ώρα έγραφες το μήνυμα σου, είχε μπει σε flight mode και δεν έβγαινε με τίποτα ούτε με toggle, ούτε με κανονικό μενού! Εν τω μεταξύ το radio όλο ζήταγε permission. έφαγε restart για να στρώσει.

 

θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου! θα βγάλω και το HD widget,το είδα μετά το edit, Χάλια πρόβλεψη κάνει! χαχα! (δεν το έχω βάλει να κάνει αυτόματο update)

Link to comment
Share on other sites

Το SuperSU το είχα ξεχάσει! Είχα κάνει μια ενημέρωση γιατί ήταν τσεκαρισμένο το outdated binary notification. την είχα κάνει και στο τέλος μου είχε γράψει κάτω κάτω "αυτό ήταν καλό, κάντο ξανά". Συνεχίζει βέβαια να είναι τσεκαρισμένο το outdated binary notification

 

θα το κάνω επανεγκατάσταση.

 

Όση ώρα έγραφες το μήνυμα σου, είχε μπει σε flight mode και δεν έβγαινε με τίποτα ούτε με toggle, ούτε με κανονικό μενού! Εν τω μεταξύ το radio όλο ζήταγε permission. έφαγε restart για να στρώσει.

 

θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου! θα βγάλω και το HD widget,το είδα μετά το edit, Χάλια πρόβλεψη κάνει! χαχα! (δεν το έχω βάλει να κάνει αυτόματο update)

 

Και για να επιμένει το μήνυμα ότι θέλει ενημέρωση ενώ έχεις κάνει, δείχνει όλο και πιο ύποπτο :p

Μπορεί ο Chainfire να θέλει να μας αναγκάσει να πληρώσουμε για να βάλουμε το Pro :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και για να επιμένει το μήνυμα ότι θέλει ενημέρωση ενώ έχεις κάνει, δείχνει όλο και πιο ύποπτο :p

Μπορεί ο Chainfire να θέλει να μας αναγκάσει να πληρώσουμε για να βάλουμε το Pro :lol:

 

Έχω κολλήσει και δεν βλέπω το superuser σε καμία λίστα για να το κάνω uninstall. Oύτε σε Titaniumbackup, ούτε κάπου αλλού. Το play store μόνο άνοιγμα λέει.

Από που το βγάζω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει και δεν βλέπω το superuser σε καμία λίστα για να το κάνω uninstall. Oύτε σε Titaniumbackup, ούτε κάπου αλλού. Το play store μόνο άνοιγμα λέει.

Από που το βγάζω;

 

SuperSU λέγεται το app.Αυτό θα επανεγκαταστήσεις.

Με σήμα το Super Android! :D

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται τέλος καλό, όλα καλά! Μάλλον την ζημιά την είχαν κάνει τα Superuser - SuperSU.

Ευχαριστώ πολύ τον Στράτο για την βοήθεια του! Άψογος! :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 3.1

Περισσότερα στο αρχικό θέμα.

Εγκατάσταση ακόμα και χωρίς wipes, αν και συνίστανται :)

Link to comment
Share on other sites

Την περασα ηδη.

Οποιος την περασει οπως εγω χωρις wipe data ας κανει μια επανεκκινηση μετα.

Στρατο ευχαριστουμε!

 

Απο το πρωι του εχω αλλαξει τα φωτα.Ουτε ενα redraw μεχρι στιγμης.

Καλυτερη διαχειριση μνημης απο την Pulse 3 (4.1.1),με πολλα καλουδια απο ΝΟΤΕ2 (4.1.2) και τα απαραιτητα καλουδια που βαζει ο Στρατος!

Το Galaxy S3 στα καλυτερα του!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...