Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στρατο μολις προσεξα στο μενου μια εφαρμογη STweaks.Εσυ το εβαλες και περαστηκε με τον κερνελ ή ειναι απο τον Siyah;

 

Του Siyah είναι.Πέτα την.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το περιμενα αλλα με μπερδεψε που δεν ελεγε Extweaks οπως στο S2.

Καποιος στους XDA μου ειπε να παγωσω με το Titanium backup το bloatware για καλυτερη μπαταρια.Αν εχεις ιδεα για βοηθα.Το εψαξα λιγο αλλα δεν το βρηκα.

Επισης εμαθα πως η πτωση στην μπαταρια οταν το κινητο δεν χρησιμοποιειται ειναι γιατι το wifi ρουφαει πολυ ολη την ωρα.Με σβηστο το wifi η πτωση ειναι ιδια με την ICS.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα αλλα με μπερδεψε που δεν ελεγε Extweaks οπως στο S2.

Καποιος στους XDA μου ειπε να παγωσω με το Titanium backup το bloatware για καλυτερη μπαταρια.Αν εχεις ιδεα για βοηθα.Το εψαξα λιγο αλλα δεν το βρηκα.

Επισης εμαθα πως η πτωση στην μπαταρια οταν το κινητο δεν χρησιμοποιειται ειναι γιατι το wifi ρουφαει πολυ ολη την ωρα.Με σβηστο το wifi η πτωση ειναι ιδια με την ICS.

 

Bloatware λέμε τις χαζομάρες που εγκαθιστά η Samsung.Δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο πρόγραμμα :)

Εγώ βλέπω μια μικρή διαφορά στη μπαταρία (κρατάει λίγο περισσότερο στο ICS)

Είναι όμως ανάλογα το πως χρησιμοποιείς και τι εφαρμογές χρησιμοποιείς στο κινητό σου.

Δηλαδή σε κάποιον άλλο μπορεί να φανεί ότι του κρατάει περισσότερο με JB.

Γενικώς όμως δεν είμαι αυτή τη στιγμή ικανοποιημένος από τον kernel.

Χωράει πιστεύω βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες .ειδα οτι ολοι ειναι ευχαριστημενοι με τιν ρομ σ και αποφασισα να την περασω .ειμαι root ,ηθελα να ρωτησω την περναω με odin γιατι δεν μπορω απο τι δοκιμασα ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες .ειδα οτι ολοι ειναι ευχαριστημενοι με τιν ρομ σ και αποφασισα να την περασω .ειμαι root ,ηθελα να ρωτησω την περναω με odin γιατι δεν μπορω απο τι δοκιμασα ...

 

Οχι την περνάς με cwm recovery .

Διάβασε για το πως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που ανέφερες στο θέμα του μοτομοτο, τι έγινε;

Μόλις το εγκατέστησα ξανά και δουλεύει κανονικά.Το έλυσες;

Πέρασα το jkay delax και είναι όλα εντάξει. Θα το δοκιμάσω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το jkay delax και είναι όλα εντάξει. Θα το δοκιμάσω αργότερα.

 

Όπως δίνω τη ρομ πάντως παίζει κανονικά.

Το jkay deluxe framework, αλλάζει το μονταρισμένο αρχείο, οπότε δε παίρνω όρκο αν και τι δουλεύει μετά.

Φυσικά έχω εμπιστοσύνη στον jkay, αλλά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου τελευταία με το τι περιλαμβάνει στο framework :happy:

Link to comment
Share on other sites

Strato μπραβο εχεισ κανει πολλη καλη δουλεια το χω λιωσει το s3 απλα ηθελα μονο να αναφερω οτι ταλαιπωρηοηκα με το φιλο μιχαλη που εγραψε για βοηθεια χτες αλλα εβαλε για το s2 και απο τι εψαξα πρεπει να περασεισ το Clock Work Mod Recovery απο το odin και δεν χρειαζεσαι να σαι μονο rout .
Link to comment
Share on other sites

Strato μπραβο εχεισ κανει πολλη καλη δουλεια το χω λιωσει το s3 απλα ηθελα μονο να αναφερω οτι ταλαιπωρηοηκα με το φιλο μιχαλη που εγραψε για βοηθεια χτες αλλα εβαλε για το s2 και απο τι εψαξα πρεπει να περασεισ το Clock Work Mod Recovery απο το odin και δεν χρειαζεσαι να σαι μονο rout .

 

Να είσαι καλά :)

O οδηγός είναι ίδιος και για τα 2 τηλέφωνα.

Root με clockworkmod για να περάσεις custom.

Καλορίζικος. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Απλωσ απο πρωην χρηστησ iphone και εδω και μια βδομαδα εχω την τιμη του s3 (χαιρομαι για την επιλογη και τι εχανα με το iphone ) καταλαβα οτι αρκει να εισαι μονο ροοτ ..btw στελνω το μνμ στο χαμογελο του παιδιου ...keep the good work ..
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο αρχικό θέμα κάποια πρόταση σχετικά με το fast dormancy :)
Link to comment
Share on other sites

Στρατο επειδη εχω Κοσμοτε ο λογος;

 

Προφανώς γιατί θεωρώ ότι η Cosmote το υποστηρίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά είναι προσωπική μου άποψη, βάση δικών μου δοκιμών.

Μέχρι στιγμής όλοι λένε λένε το αντίθετο :)

Η δική μου πάντως πρόταση είναι αυτή και όστις θέλει οπίσω μου ελθείν :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε εδω πηρα το S3 επειδη το πηρες κι εσυ στο fast dormancy δεν θα ακολουθησω; :lol:

Οκ υπερβολη,ημουν ικανοποιημενος απο το S2 μου,αλλα ηθελα μια καλυτερη οθονη.Κι οταν το πηρες εσυ ηταν σα να με τσιγκλησες...αχχαχαχααχα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το fast dormancy έχει νόημα μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιούμε data.Αν δε τα χρησιμοποιούμε καθόλου ή ελάχιστα, δε θα παρατηρήσουμε καμία διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αρκετο Data κατα τη διαρκεια της ημερας.Οποτε το αφηνω ανοιχτο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν έβαλα το πρόγραμμα την πρώτη φορά όταν πέρασα την omega πριν λίγο καιρό μου έβγαλε ότι είναι disabled, χωρίς να έχω κάνει τίποτα σε σφραγισμένο τηλ από wind. ..???
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν έβαλα το πρόγραμμα την πρώτη φορά όταν πέρασα την omega πριν λίγο καιρό μου έβγαλε ότι είναι disabled, χωρίς να έχω κάνει τίποτα σε σφραγισμένο τηλ από wind. ..???

 

Είπα ότι δε ξέρω για άλλους παρόχους.

Επίσης αν ξέρει αυτός που φτιάχνει μια ρομ, μπορεί να το έχει είτε ενεργοποιημένο είτε όχι.

Σε όποια περίπτωση και αν είσαι από τις δύο, δε ξέρω να σου απαντήσω.

Επειδή έχει άμεση σχέση με το csc, αν είχε κρατήσει το προηγούμενο (στο οποίο το είχατε απενεργοποιήσει), θα μείνει έτσι και με την αλλαγή ρομ.

Aν αλλάξετε το CSC ή ξαναφλασάρετε το EUR, θα ενεργοποιηθεί πάλι.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να αναφέρω και εγώ την εμπειρία μου με την μπαταρία η οποία είναι φανταστική βέβαια με μικρή χρήση (γύρο στα 5 τηλεφωνήματα καμία ώρα παιχνίδι διάβασμα και διαγραφή email και πολύ λίγο ιντερνέτ) τα αποτελέσματα είναι 1ημε 14ώρες 34 λεπτά και είναι στο 56% με τον μανίσιο kernel.

Προσωπικά το θεωρώ πολύ ικανοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα προβλημα στην omega οπου μου κρασαρει ο explorer οταν μπαινω στο insomnia, ειπα να δοκιμασω και την pulse.

Δυστυχως το ιδιο συμβαινει και εδω με την διαφορα οτι μου βγαζει συνεχεια (καμια 20αρια μηνυματα) "shell ελαβε δικαιωματα super user"

Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα προβλημα στην omega οπου μου κρασαρει ο explorer οταν μπαινω στο insomnia, ειπα να δοκιμασω και την pulse.

Δυστυχως το ιδιο συμβαινει και εδω με την διαφορα οτι μου βγαζει συνεχεια (καμια 20αρια μηνυματα) "shell ελαβε δικαιωματα super user"

Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4303168#post4303168

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα προβλημα στην omega οπου μου κρασαρει ο explorer οταν μπαινω στο insomnia, ειπα να δοκιμασω και την pulse.

Δυστυχως το ιδιο συμβαινει και εδω με την διαφορα οτι μου βγαζει συνεχεια (καμια 20αρια μηνυματα) "shell ελαβε δικαιωματα super user"

Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο;

 

Ο μαμά browser φταίει.Έχει κάποια ασυμβατότητα.Δεν είναι θέμα ρομ.

Με άλλον browser ανοίγει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...