Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω να κάνω 2 ερωτήσεις σχετικά με την Pulse rom, η οποία είναι ότι πιο κοντινό σε στοκ ρομ. Πρώτα από όλα μπορεί να τη φλασάρει ΜΟΝΟ όποιος έχει XXELLA ρομ η γίνεται και με νεότερο επίσημο firmware? Eπίσης βρήκα τον κέρνελ της ρομ, αλλά είναι κάπως παλιός(3.0 έκδοση ενώ η πιο πρόσφατη έκδοση της Pulse ρομ είναι 3.3) Μπορώ να βάλω άλλον κέρνελ που να είναι αποκλειστικά για 4.1.2 έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω να κάνω 2 ερωτήσεις σχετικά με την Pulse rom, η οποία είναι ότι πιο κοντινό σε στοκ ρομ. Πρώτα από όλα μπορεί να τη φλασάρει ΜΟΝΟ όποιος έχει XXELLA ρομ η γίνεται και με νεότερο επίσημο firmware? Eπίσης βρήκα τον κέρνελ της ρομ, αλλά είναι κάπως παλιός(3.0 έκδοση ενώ η πιο πρόσφατη έκδοση της Pulse ρομ είναι 3.3) Μπορώ να βάλω άλλον κέρνελ που να είναι αποκλειστικά για 4.1.2 έκδοση?

 

Όλα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται.

 

Ευχαριστώ!!:D Για σιγουριά βέβαια θα βάλω τον pulse kernel, μιας και οι πολλοί developers οι οποίοι αναπτύσσουν κέρνελ δεν δίνουν λεπτομέρειες με ποιες ρομ είναι συμβατοί οι κέρνελ τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν εχω σημα με αυτη τη ROM.. Εχω Vodafone, με ολες τις αλλες εχω κανονικα, τι παιζει ?

 

Γιατί έχεις προηγουμένως βάλει κάποια πιο καινούρια ρομ με πιο καινούριο μόντεμ και τώρα με αυτή τη ρομ θα σου βγάζει ότι δεν έχεις IMEI (έχει κάνει αλλαγές η Samsung.

Λύσεις υπάρχουν 2.

Βάζεις πάλι την άλλη ρομ ή φλασάρεις σε αυτή τη ρομ καινούριο μόντεμ (θα βρεις στο XDA).

Και με τις δύο λύσεις θα επανέλθει το ΙΜΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...