Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στράτο επανέρχομαι και θέλω την συμβουλή σου: Εχθές με το που έκανα disable το Svoice από το home key, πάτησα διπλό click να το τεστάρω και αμέσως μετά η οθόνη εμφάνισε όλα τα χρώματα σαν αρνητικό φωτογραφίας(εντυπωσιακό btw)!!! Πριν από αυτό είχα βάλει και το crt-off. Μετά από reboot όλα καλά, αλλά μου το έχει κάνει 3-4 φορές όταν το ξεκλειδώνω.

 

Το έχεις παρατηρήσει εσύ ή κάποιος άλλος. Μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής μου??

 

Ευχαριστώ εκ το προτέρων!

 

Edit: Παρεμπιπτόντως υπάρχει τρόπος να αλλάξω τα εικονίδια των συντομεύσεων στην Lock screen??

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στράτο επανέρχομαι και θέλω την συμβουλή σου: Εχθές με το που έκανα disable το Svoice από το home key, πάτησα διπλό click να το τεστάρω και αμέσως μετά η οθόνη εμφάνισε όλα τα χρώματα σαν αρνητικό φωτογραφίας(εντυπωσιακό btw)!!! Πριν από αυτό είχα βάλει και το crt-off. Μετά από reboot όλα καλά, αλλά μου το έχει κάνει 3-4 φορές όταν το ξεκλειδώνω.

 

Το έχεις παρατηρήσει εσύ ή κάποιος άλλος. Μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής μου??

 

Ευχαριστώ εκ το προτέρων!

 

Edit: Παρεμπιπτόντως υπάρχει τρόπος να αλλάξω τα εικονίδια των συντομεύσεων στην Lock screen??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4434434#post4434434

Link to comment
Share on other sites

Faster than a bullet :)

 

Θεωρείς ότι μπορεί να κάνει ζημιά στη συσκευή κάτι τέτοιο αν συνεχίσω με το crt-off ??

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Faster than a bullet :)

 

Θεωρείς ότι μπορεί να κάνει ζημιά στη συσκευή κάτι τέτοιο αν συνεχίσω με το crt-off ??

 

Ζημιά όχι, αλλά να κάνει τέτοια παλαβά.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο δεν ειναι παλαβο αυτο.Αν βαλεις Siyah kernel και πατησεις το home button 3-4 φορες συνεχομενα τα κανει αρνητικα.Αυτο γινοταν και στο S2.

Δυστυχως για την ωρα οποιος θελει Crt-off μονο με siyah.Και λεω δυστυχως γιατι ποτε δεν τον συμπαθησα αυτον τον κερνελ.

Ισως γιατι σηκωνει πολλα πειραγματα και ειναι δρομοι που δεν ξερω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στρατο δεν ειναι παλαβο αυτο.Αν βαλεις Siyah kernel και πατησεις το home button 3-4 φορες συνεχομενα τα κανει αρνητικα.Αυτο γινοταν και στο S2.

Δυστυχως για την ωρα οποιος θελει Crt-off μονο με siyah.Και λεω δυστυχως γιατι ποτε δεν τον συμπαθησα αυτον τον κερνελ.

Ισως γιατι σηκωνει πολλα πειραγματα και ειναι δρομοι που δεν ξερω...

 

Ε το ίδιο λέμε.Παλαβά, κουλά όπως θες πέστο.

Εμένα να δεις πόσο στο στομάχι μου κάθεται.

Επίσης το crt off δουλεύει και αν βάλεις kernel της 4.1.1 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειχα διαβασει οτι δινει αυτη τη δυνατοτητα να τα κανεις αρνητικα για τη νυχτα.Και καλα στο browsing αν ειναι ασπρα να τα κανεις να φαινονται μαυρα για τα ματια σου.Αλλα πιο πολυ πονανε τα ματια αν τα κανεις αρνητικα.χααχαχαχχα!

 

Και οχι κερνελ της 4.1.1 δεν λεει να βαλω τωρα που βρηκα την υγεια μου με την μπαταρια.

Με την 4.1.1 γυρναγα σπιτι απο τη δουλεια στην καλυτερη με 60% μπαταρια και συνηθως πιο κατω.Και καθε απογευμα το εβαζα στην πριζα για λιγο μηπως χρειαστει.

Τωρα με την Pulse 3.1 γυρναω στο περιπου με 75% με την ιδια χρηση.

Το βαζω για φορτιση εδω και χρονια καθε κινητο μου το βραδυ πριν κοιμηθω και το βγαζω το πρωι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που περιμενα να ερθει η σειρα μου στο Επιμελητηριο Αθηνων καθομουν και κοιταζα βλακιες στους XDA κι ειπα να δοκιμασω το inkeffect.Νταξει βλακιουλα ειναι αλλα ειναι ωραιο εφε και το εχει και το ΝΟΤΕ2.

Αν το θελετε κι εσεις αυτο εδω δουλευει στην Pulse.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2019109

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει από default η δυνατότητα καταγραφής κλήσεων, ώστε να μην χρειάζεται να πατάς κάθε φορά μόλις ανοίγει η γραμμή το πλήκτρο της εγγραφής;

 

Για την ώρα χρησιμοποιώ το Auto Call Recorder, αλλά επειδή καταγράφει από Mic και όχι από Voice Down Link η ποιότητα είναι χάλια. Μόνο εμένα ακούω, εκτός αν το βάλω σε ανοικτή ακρόαση!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει από default η δυνατότητα καταγραφής κλήσεων, ώστε να μην χρειάζεται να πατάς κάθε φορά μόλις ανοίγει η γραμμή το πλήκτρο της εγγραφής;

 

Για την ώρα χρησιμοποιώ το Auto Call Recorder, αλλά επειδή καταγράφει από Mic και όχι από Voice Down Link η ποιότητα είναι χάλια. Μόνο εμένα ακούω, εκτός αν το βάλω σε ανοικτή ακρόαση!

 

Υπάρχει και το γράφει στην περιγραφή της ρομ.

Όταν κάνεις κλήση σου βγάζει εικονίδιο εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το γράφει στην περιγραφή της ρομ.

Όταν κάνεις κλήση σου βγάζει εικονίδιο εγγραφή.

 

Το έχω δει αυτό, μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά.

Να μην χρειάζεται να πατάω αυτό το εικονίδιο! Να κάνει εγγραφή αυτόματα για όλες τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που περιμενα να ερθει η σειρα μου στο Επιμελητηριο Αθηνων καθομουν και κοιταζα βλακιες στους XDA κι ειπα να δοκιμασω το inkeffect.Νταξει βλακιουλα ειναι αλλα ειναι ωραιο εφε και το εχει και το ΝΟΤΕ2.

Αν το θελετε κι εσεις αυτο εδω δουλευει στην Pulse.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2019109

 

Για οποιον το βαλει να ξερει πως χανει το extended power menu που εφτιαξε ο Στρατος.Μολις τωρα το προσεξα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στράτο υπάρχει περίπτωση να βγάλεις νέα Pulse με το firmware ΧΧΕLL5 ή περιμένεις νεότερο firmware?
Link to comment
Share on other sites

Στράτο υπάρχει περίπτωση να βγάλεις νέα Pulse με το firmware ΧΧΕLL5 ή περιμένεις νεότερο firmware?

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει :)

 

Σ'αρεσει να μας κρατας σε αγωνια......

Link to comment
Share on other sites

Ε και τι θα αλλαξει;Τσαμπα που θα τον βαλουμε σε κοπο.

Εκτος κι αν φτιαχτουν περισσοτερα μοντς για την ΧΧΕLL5 οποτε θα τον πιεσουμε να το φτιαξει. :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ELL4 - ELL5 είναι ίδιες.Οι 5άρες είναι οι branded.

Οι μόνες ουσιαστικές διαφορές με την ELC είναι η εξής μία: Η καμία! :cool:

Γι αυτό και τα mods λειτουργούν κανονικά και αμφίδρομα.

Τώρα έχω την ELL4 και πέρασα το 23 toggles που έχω της Pulse 3.1 μαζί με τη διάφανη status bar :)

Όλα άψογα :)

O μόνος λόγος "αναβάθμισης" είναι τα donates του XDA από τους χρήστες που δεν έχουν ιδέα :cool:

Kι εμένα δε με ενδιαφέρουν.

Αν βγει αργότερα ελληνική ELL4 - ELL5 ίσως το κάνω, μόνο για την τιμή των όπλων και όχι από αναγκαιότητα.

Επίσης και ο kernel είναι ο ίδιος.

Μη σας πιάνουν κορόιδα λέγοντας σας είναι "καλύτερη", "βελτιωμένη", "πιο γρήγορη", "έχει καλύτερη μπαταρία" και τέτοιες αρλούμπες, που αν τους ρωτήσετε τις αλλαγές (ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) δε ξέρουν να σας τις πουν.

Αυτά τα ολίγα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω που φοραω την Omega v.35 για να παω σε Pulse τι πρεπει να κανω?Απλως κατεβαζω την ρομ και την περναω με cwm??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω που φοραω την Omega v.35 για να παω σε Pulse τι πρεπει να κανω?Απλως κατεβαζω την ρομ και την περναω με cwm??

 

Κάνεις πρώτα τουλάχιστον wipe cache και wipe dalvik

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Στρατο κ Χρονια Πολλα..Οντως την βαρεθηκα την Ω και την θεωρω αρκετα "βαρια"...Παω στη δικια σου κ επανερχομαι μετα τις γιορτες με εντυπωσεις...:DΜια ερωτηση που δεν διαβασα στα χαρακτηριστικα της ρομ...Εχει επιλογη απενεργοποιησης ηχου διαφραγματος στην φωτο??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Στρατο κ Χρονια Πολλα..Οντως την βαρεθηκα την Ω και την θεωρω αρκετα "βαρια"...Παω στη δικια σου κ επανερχομαι μετα τις γιορτες με εντυπωσεις...:D

 

Με το καλό και καλές γιορτές :)

Link to comment
Share on other sites

Στρατο,δες λιγο τα links με τα patches γιατι το τελειως διαφανο δεν κατεβαινει....

 

Αν εννοείς αυτό Pulse_3_1_23_toggles_100_transparent_bar.zip

Το κατέβασα σε 1 sec :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λεω για το status bar me 100% διαφανεια...Απο rapidshare..Το αρχειο δεν υπαρχει μου λεει...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...