Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ipad mini φίλου φτάνει μέχρι 2% η μπαταρία και μετά από λίγο εννοείται πως σβήνει και μάλλον πάει για αλλαγή,

υπάρχει κάτι να τσεκάρω την μπαταρία;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ipad mini φίλου φτάνει μέχρι 2% η μπαταρία και μετά από λίγο εννοείται πως σβήνει και μάλλον πάει για αλλαγή,

υπάρχει κάτι να τσεκάρω την μπαταρία;

 

Γιατί αλλαγή;

Τι θα έπρεπε να κάνει να μένει ανοιχτό;

Λογικό είναι

Μην το πειράξει καθόλου. Όσο πάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αλλαγή;

Τι θα έπρεπε να κάνει να μένει ανοιχτό;

Λογικό είναι

Μην το πειράξει καθόλου. Όσο πάει

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά, εννοώ ότι δεν φορτίζει παραπάνω από 2%, μένει εκεί για ώρες

γι αυτό θεωρώ ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία. Απλώς έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος

να το τσεκάρω.

Edited by ro33ck
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά, εννοώ ότι δεν φορτίζει παραπάνω από 2%, μένει εκεί για ώρες

γι αυτό θεωρώ ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία. Απλώς έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος

να το τσεκάρω.

 

https://itunes.apple.com/gr/app/battery-life-check-devices-runtimes/id1080930585?mt=8

ή

https://itunes.apple.com/us/app/battery-care-check-your-battery-life/id1130216129?mt=8

 

Δοκίμασε αυτό

Edited by TidusGR
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το δοκίμασα και μου βγάζει 13% φθορά της μπαταρίας.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To iPad mini της μητέρας μου ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Από όσο γνωρίζω η μπαταρία του ήταν μια χαρά μέχρι εκείνη τη στιγμή.

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις γνωστές μεθόδους recovery dfu κλπ. Έχω δοκιμάσει φόρτιση και με άλλο φορτιστή και καλώδιο, αν και τα δικά του φορτίζουν κανονικά iPhone. Συνδέοντας τον φορτιστή πάνω σε power meter πρίζας βλέπω πως τραβάει μόλις 2W (το κινητό μου που έχει ονομαστικό ρεύμα φόρτισης 1Α δείχνει στο ίδιο power meter και με τον φορτιστή του iPad 6.5W).

 

Οποιαδήποτε προσπάθεια σύνδεσης με iTunes ήταν επίσης αποτυχημένη.

 

Αυτή τη στιγμή έχει κλείσει 23 ώρες συνεχούς φόρτισης χωρίς καμία απολύτως ένδειξη ζωής.

 

Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

To iPad mini της μητέρας μου ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Από όσο γνωρίζω η μπαταρία του ήταν μια χαρά μέχρι εκείνη τη στιγμή.

 

Έχω δοκιμάσει όλες τις γνωστές μεθόδους recovery dfu κλπ. Έχω δοκιμάσει φόρτιση και με άλλο φορτιστή και καλώδιο, αν και τα δικά του φορτίζουν κανονικά iPhone. Συνδέοντας τον φορτιστή πάνω σε power meter πρίζας βλέπω πως τραβάει μόλις 2W (το κινητό μου που έχει ονομαστικό ρεύμα φόρτισης 1Α δείχνει στο ίδιο power meter και με τον φορτιστή του iPad 6.5W).

 

Οποιαδήποτε προσπάθεια σύνδεσης με iTunes ήταν επίσης αποτυχημένη.

 

Αυτή τη στιγμή έχει κλείσει 23 ώρες συνεχούς φόρτισης χωρίς καμία απολύτως ένδειξη ζωής.

 

Ιδέες;

 

Το ipad αυτό τόσο ρεύμα τραβάει

Κάποιο πρόβλημα πιθανόν έχει η μητρική

Δοκίμασες να πατήσεις το home & power button ταυτόχρονα για παραπάνω από 10";

 

Αν δεν γίνει και με αυτό μάλλον μητρική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πατήσεις το home & power button ταυτόχρονα για παραπάνω από 10";

 

ναι το έχω δοκιμάσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω δοκιμάσει αυτό.

 

Τότε δύσκολα τα πράγματα για την συσκευή σου

Θέλει επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι εάν αξίζει τον κόπο η επισκευή του, δεδομένου ότι μιλάμε για το πρώτης γενιάς. Δεν υπάρχει κάποιο κόλημα με την χρήση iOS συσκευής, θεωρώ πως με ένα Lenovo tablet των 120 ευρώ (2GB ram) η μητέρα μου θα κάνει μια χαρά τη δουλειά της. Στο iPad η μόνη χρήση που έκανε ήταν Skype, e-Radio και browser.
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι εάν αξίζει τον κόπο η επισκευή του, δεδομένου ότι μιλάμε για το πρώτης γενιάς. Δεν υπάρχει κάποιο κόλημα με την χρήση iOS συσκευής, θεωρώ πως με ένα Lenovo tablet των 120 ευρώ (2GB ram) η μητέρα μου θα κάνει μια χαρά τη δουλειά της. Στο iPad η μόνη χρήση που έκανε ήταν Skype, e-Radio και browser.

 

Ψαξτο λίγο αλλά πιστεύω κι εγώ ότι δεν συμφέρει ή επισκευή

Μόνο αν βρεις κανένα σπασμένο για ανταλλακτικά σε καλή τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα προτιμήσω να βρω κάποιον με σπασμένο που να θέλει να το φτιάξει....

 

ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα προτιμήσω να βρω κάποιον με σπασμένο που να θέλει να το φτιάξει....

 

ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Ναι και αυτό γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrators
Θα σου προτείνουμε το κλασσικό... Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και αν δε δουλέψει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Λογικά στο θέμα για το iOS 9, να ρωτήσω πως κρύβουμε εφαρμογές που κατέβασαμε στο store και δεν υπάρχουν πια στη συσκευή;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
είμαι στο ιος 12.x . Να μην ρωτήσω αν αξίζει να βάλω το ipadOS; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μήπως αφήνει περισσότερο ελέυθερο αρχικά χώρο το 13; Edited by geodimis
Link to comment
Share on other sites

είμαι στο ιος 12.x . Να μην ρωτήσω αν αξίζει να βάλω το ipadOS; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μήπως αφήνει περισσότερο ελέυθερο αρχικά χώρο το 13;

 

Aν έχεις όντως το iPad mini του 2012 δεν νομιζω να μπορεις να βάλεις το ios 13 (ipadOS).

Link to comment
Share on other sites

είμαι στο ιος 12.x . Να μην ρωτήσω αν αξίζει να βάλω το ipadOS; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μήπως αφήνει περισσότερο ελέυθερο αρχικά χώρο το 13;

 

Βρισκόμαστε στο topic του iPad Mini 1 στο οποίο έχουν σταματήσειι οι αναβαθμίσεις στο iOS 9....

Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμαστε στο topic του iPad Mini 1 στο οποίο έχουν σταματήσειι οι αναβαθμίσεις στο iOS 9....

 

ούτε στο mini 2 μπαίνει το ipados

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Κατάφερα ύστερα από αρκετό διάβασμα να επαναφέρω το iPad σε έκδοση iOS 8.4.1 έφαγα αρκετές ώρες καθώς άσχετος με jaibreak κτλ αλλά να πληροφορήσω ότι αξίζει τον κόπο το μικρούλη πετάει πάλι με οποίους περιορισμούς έχει λόγω παλαιού λογισμικού αλλά χίλιες φορές από το χαλί της 9. Οποίος θέλει να ασχοληθεί να ξέρετε αξίζει τον κόπο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κατάφερα ύστερα από αρκετό διάβασμα να επαναφέρω το iPad σε έκδοση iOS 8.4.1 έφαγα αρκετές ώρες καθώς άσχετος με jaibreak κτλ αλλά να πληροφορήσω ότι αξίζει τον κόπο το μικρούλη πετάει πάλι με οποίους περιορισμούς έχει λόγω παλαιού λογισμικού αλλά χίλιες φορές από το χαλί της 9. Οποίος θέλει να ασχοληθεί να ξέρετε αξίζει τον κόπο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχεις λινκ φίλε μου?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...