Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη τη θέλω κι εγώ.Περιμένουμε εντυπωσεις χρησης:).

 

Μόνο σε εμένα κάνει εντύπωση που δεν έχει φωτογραφία με ανοιχτή θήκη; Με ενοχλεί που λέει δέρμα επίσης, τι δέρμα είναι αυτό που κοστίζει τόσο; Παιδιά στην φώτο με την μαύρη θήκη αυτό δεν είναι το Note 2, που είναι το πενάκι;;;; Σε κάποιες φαίνεται σε άλλες όχι. Επίσης όλες οι φωτογραφίες δείχνουν την ίδια πλευρά... Τι να πω ας την βγάλει και καμία φωτογραφία ο φίλος να φανεί πως είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο σε εμένα κάνει εντύπωση που δεν έχει φωτογραφία με ανοιχτή θήκη; Με ενοχλεί που λέει δέρμα επίσης, τι δέρμα είναι αυτό που κοστίζει τόσο; Παιδιά στην φώτο με την μαύρη θήκη αυτό δεν είναι το Note 2, που είναι το πενάκι;;;; Σε κάποιες φαίνεται σε άλλες όχι. Επίσης όλες οι φωτογραφίες δείχνουν την ίδια πλευρά... Τι να πω ας την βγάλει και καμία φωτογραφία ο φίλος να φανεί πως είναι...

Θα δούμε όταν τη λάβει ο Κώστας.

 

Πάντως η Leicke Manna αποδεικνύεται σταθερή αξία. Η έλλειψη κουμπώματος με κλιπ είναι σημαντική και βολεύει πολύ καλύτερα από τις Zenus στο βάλε-βγάλε στην τσέπη του παντελονιού το καλοκαίρι που δεν υπάρχουν φαρδιές μέσα τσέπες. Και το μαύρο, μη πορώδες δέρμα δεν λερώνεται και είναι πολύ ανθεκτικό στην καθημερινή χρήση. Μπορεί η Manna να φαίνεται απλή και συντηρητική θήκη, αλλά είναι πολύ πρακτική και τελικά αυτό είναι που μετράει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο καταλαβαινω από τις φωτο,η συγκεκριμενη θήκη δεν αλλάζει το πίσω καπακι οπως η original flip cover,αλλά αγκαλιάζει ολόκληρη τη συσκευη. Για αυτη την απορία και αυτές που σωστά έθεσες , giorgaras,περιμένουμε εντυπώσεις από το φίλτατο Te_salat.

 

Φώτο από τη θήκη εσωτερικά έχει αν σκρολάρεις λίγο κατω στο λινκ του Te_salat.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε όταν τη λάβει ο Κώστας.

 

Πάντως η Leicke Manna αποδεικνύεται σταθερή αξία. Η έλλειψη κουμπώματος με κλιπ είναι σημαντική και βολεύει πολύ καλύτερα από τις Zenus στο βάλε-βγάλε στην τσέπη του παντελονιού το καλοκαίρι που δεν υπάρχουν φαρδιές μέσα τσέπες. Και το μαύρο, μη πορώδες δέρμα δεν λερώνεται και είναι πολύ ανθεκτικό στην καθημερινή χρήση. Μπορεί η Manna να φαίνεται απλή και συντηρητική θήκη, αλλά είναι πολύ πρακτική και τελικά αυτό είναι που μετράει.

 

Ναι εμένα με την Zenus μου είχε τύχει να βγάζω το κινητό από εσωτερική τσέπη μπουφάν και να μπλεχτεί το κούμπωμα και να είναι έτοιμο να μου φύγει από τα χέρια. Με την Manna μπαίνει στο παντελόνι και όλα είναι καλά. Προσωπικά δεν με καίει τόσο αυτή η νέα θήκη γιατί με ενοχλεί ότι λογικά η πρόσοψη εκτίθεται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη θέλω κι εγώ.Περιμένουμε εντυπωσεις χρησης:).

Απο ο,τι βλεπω,δεν προστατευει τις γωνιες του τηλεφωνου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο ακριβως επαθα σημερα με το note 1...

sandisk 32g

εντελως ξαφνικά η καρτα....ΤΕΛΟΣ...:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636406#post4636406

δεν την διαβαζει ουτε το κινητο ουτε το pc τιποτα..!

ευτυχώς οπως και εσυ ειχα dropbox μεσα(τεράστιο πρόγραμμα τελικα..)..!

αλλα εχασα απίστευτο υλικό γενικως..!

δεν περιμενα οτι οι καρτες χαλανε ετσι ξαφνικα..!

την ειχα 2 χρονια κοντα και δεν ειχα κανενα προβλημα..!

τεσπα ψιλονευριασα λιγο τωρα...!

 

υπαρχει καποια καλη πρόταση??

για 32 παντα...

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά και μένα πριν δύο μέρες η 32 GB Class 10 Lexar κάρτα ... κατέρρευσε...

Δεν την αναγνώριζε το PC το Νοτε ΙΙ... τίποτα...

Είχα πάρει ένα backup τις φωτογραφίες αλλά είχα και άλλα αρχεία σημαντικά...

 

Έκανα ένα search στο Internet και ... βρήκα το φως μου...

Ανέκτησα όλα τα αρχεία από την κάρτα... ακόμα και αυτά που είχα διαγράψει !!!!!!!!!

Τρελάθηκα από την χαρά μου.....

 

Με το πρόγραμμα Recuva μάλιστα... ανέκτησα ακόμα και τα directory και τα αρχεία με το αρχικό όνομα τους...

Απίστευτο.... Λες και δεν έγινε τίποτα....

 

Ωραίο είναι και το Zero Assumption Recovery μόνο που δεν στα ανακτεί με το όνομα και το directory...

 

Βρήκα την υγειά μου... το ίδιο μπορείτε να κάνετε και με τα usb stick ή εξωτερικούς δίσκους και κτλ....

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά και μένα πριν δύο μέρες η 32 GB Class 10 Lexar κάρτα ... κατέρρευσε...

Δεν την αναγνώριζε το PC το Νοτε ΙΙ... τίποτα...

Είχα πάρει ένα backup τις φωτογραφίες αλλά είχα και άλλα αρχεία σημαντικά...

 

Έκανα ένα search στο Internet και ... βρήκα το φως μου...

Ανέκτησα όλα τα αρχεία από την κάρτα... ακόμα και αυτά που είχα διαγράψει !!!!!!!!!

Τρελάθηκα από την χαρά μου.....

 

Με το πρόγραμμα Recuva μάλιστα... ανέκτησα ακόμα και τα directory και τα αρχεία με το αρχικό όνομα τους...

Απίστευτο.... Λες και δεν έγινε τίποτα....

 

Ωραίο είναι και το Zero Assumption Recovery μόνο που δεν στα ανακτεί με το όνομα και το directory...

 

Βρήκα την υγειά μου... το ίδιο μπορείτε να κάνετε και με τα usb stick ή εξωτερικούς δίσκους και κτλ....

:lol:

 

να ρωτησω λιγο ?

πως τα ανάκτησες απο την στιγμη που την καρτα δεν την διαβαζει το pc με τιποτα....

τεσπα το κατεβαζω να δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πω σε συγγενή μου να μου φέρει από Αμερική το MW1. Θα δουλεύει κανονικά φαντάζομαι.. Έτσι δεν είναι?

 

Ναι κανονικά δες όμως αν αξίζει, δεν ξέρω πόση διαφορά έχει στην τιμή.Για εγγύηση επίσης δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο ?

πως τα ανάκτησες απο την στιγμη που την καρτα δεν την διαβαζει το pc με τιποτα....

τεσπα το κατεβαζω να δοκιμασω...

 

Δοκίμασε και το GET DATA BACK. Μου το σύστησε φίλος αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το GET DATA BACK. Μου το σύστησε φίλος αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

 

ναι βρε παιδια οκ...

τρομερα και φοβερα ολα αυτα..

τα δοκιμασα...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ PC ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ γενικως οσα προγράμματα και αν βαλω....

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδια οκ...

τρομερα και φοβερα ολα αυτα..

τα δοκιμασα...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ PC ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ γενικως οσα προγράμματα και αν βαλω....

 

Όντως το Get Data Back είναι το καλύτερο. .... το δοκίμασα και ηταν απίθανο. ..

Το πρόγραμμα βλέπει οτι υπάρχει drive και δεν το νοιάζει αν η κάρτα είναι οκ ή χρειάζεται format...

Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε. ...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω γιατι τι εχω 2 βδομαδες περιπου και εχω παρει το original flip cover ,αν η συχνη αλλαγη μετα ξυ αυτου και της δικης του πλατης εχει τον κινδυνο της χαλαρωσης της
Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω γιατι τι εχω 2 βδομαδες περιπου και εχω παρει το original flip cover ,αν η συχνη αλλαγη μετα ξυ αυτου και της δικης του πλατης εχει τον κινδυνο της χαλαρωσης της

 

Καποιοι λενε οτι χαλαρωνει καποιοι αλλοι οχι. Πιστευω πως τα κλιπς εσχουν πολυ καλη ποιοτητα και δεν ειναι τοσο ευκολο να χαλαρωσουν.Εγω ανοιγω μια φορα το μηνα για καθαρησμα απο σκονες και δεν εχω παρατηρησει κατι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω γιατι τι εχω 2 βδομαδες περιπου και εχω παρει το original flip cover ,αν η συχνη αλλαγη μετα ξυ αυτου και της δικης του πλατης εχει τον κινδυνο της χαλαρωσης της

 

Οσον αφορα την flip cover μετα απο 6 μηνες συνεχους βαλε-βγαλε ανα 2-3η μερα(λογω υπαρξης 2ης μπαταριας) δεν εχω προσεξει καμια μα καμια χαλαρωση.Ισως αυτο να οφειλεται στο οτι το καπακι της πλατης στη flip, ειναι πιο ενισχυμενο.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το Sony mw1 έχει δόνηση ή κάποιον ήχο όταν σε καλούνε;

 

Μόνο ήχο που ακούς από τα ακουστικά, αν δεν τα έχεις στα αυτιά σου δεν τον ακούς (εκτός αν το ακούς από το κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ήχο που ακούς από τα ακουστικά, αν δεν τα έχεις στα αυτιά σου δεν τον ακούς (εκτός αν το ακούς από το κινητό).

 

Ακριβώς και είναι απαράδεκτο. Πριν χρόνια βάζανε και ήχο στο κυρίως σωμα να παίζει αλλά και δόνηση. Τώρα τίποτα. Πρέπει να φοράς διαρκώς τα ακουστικά κάτι το οποίο ελάχιστοι κάνουν γιατί είσαι σαν σεκιουριτας του Ομπαμα...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και είναι απαράδεκτο. Πριν χρόνια βάζανε και ήχο στο κυρίως σωμα να παίζει αλλά και δόνηση. Τώρα τίποτα. Πρέπει να φοράς διαρκώς τα ακουστικά κάτι το οποίο ελάχιστοι κάνουν γιατί είσαι σαν σεκιουριτας του Ομπαμα...

 

χεχεχε και έλεγα μόνο εγώ νιώθω έτσι; ναι έχω χάσει κλήσεις για αυτό τον λόγο, καλό θα είναι να είχε επιλογή με μεγαφωνάκι πάνω στην συσκευή απλά επειδή συνήθως ακούω μουσική, τα φοράω. Όταν έτυχε να είμαι με παρέα και δεν φόραγα ακουστικά ήταν θέμα, φυσικά μπορείς να βάλεις την ένταση του κινητού σε πιο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και είναι απαράδεκτο. Πριν χρόνια βάζανε και ήχο στο κυρίως σωμα να παίζει αλλά και δόνηση. Τώρα τίποτα. Πρέπει να φοράς διαρκώς τα ακουστικά κάτι το οποίο ελάχιστοι κάνουν γιατί είσαι σαν σεκιουριτας του Ομπαμα...

Και τι σε πειραζει;Μια χαρα ειναι,το συνηθιζεις μια χαρα.

Εκεινο που παρατηρω εγω,ειναι οτι αν εχεις βαλει στο κινητο καποιον ηχο κλησεως καθαρο και δυνατο,τοτε ακομα και στην τσεπη να το εχεις,ακουγεται ο ηχος του,και νοιωθει και τη δονηση του,αρα μη φοβασαι για το mw1.

Εκτος και αν εισαι σε καποιο χωρο που χαλαει ο κοσμος,οποτε βεβαια,θα πρεπει να βαζεις το ενα ακουστικο στο αυτι,οπως κανω εγω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο τα παιδιά που λένε ότι είναι απαράδεκτο και για να εξηγηθώ:τυχαίνει πολλές φορές να αφήνω το κινητό στο αυτοκίνητο και να είμαι κάπου γύρω, σε ακτίνα εμβέλειας του bt πάντα και την οποιαδήποτε κλήση να περιμένω να την ακούσω είτε από το ringtone του bt είτε από τη δόνηση του (ναι, εχω ενα Nokia BT που έχει και δικό του ήχο κλήσης αλλά και δόνηση), οπότε κσταλαβαινετε ότι χωρίς να με ειδοποίηση το bt η καθε κληση εκεινη την ωρα θσ παει <περίπατο>!!! Πράγματι απαράδεκτο, με ξενέρωσε εντελώς αυτή η ελειψη στο mw1 (ετοιμαζόμουν να το πάρω αλλά μετά από αυτό. .. δεν το βλεπω)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο τα παιδιά που λένε ότι είναι απαράδεκτο και για να εξηγηθώ:τυχαίνει πολλές φορές να αφήνω το κινητό στο αυτοκίνητο και να είμαι κάπου γύρω, σε ακτίνα εμβέλειας του bt πάντα και την οποιαδήποτε κλήση να περιμένω να την ακούσω είτε από το ringtone του bt είτε από τη δόνηση του (ναι, εχω ενα Nokia BT που έχει και δικό του ήχο κλήσης αλλά και δόνηση), οπότε κσταλαβαινετε ότι χωρίς να με ειδοποίηση το bt η καθε κληση εκεινη την ωρα θσ παει <περίπατο>!!! Πράγματι απαράδεκτο, με ξενέρωσε εντελώς αυτή η ελειψη στο mw1 (ετοιμαζόμουν να το πάρω αλλά μετά από αυτό. .. δεν το βλεπω)

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,τετοια βαση http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Car-Holder-Vasi-Aytokinitou-ECS-K200BE-Original-4-to-5-5-Galaxy-s4-i9500-i9505-i9300-S3-Galaxy-note-2-n7100-k-a.653473.html για το κινητο μας εχει παρει κανεις να μαθω τι λεει?Αν εχει καποιος και καποια αλλη προταση για κατι αξιοπιστο ωστε να μην φαει καμια τουμπα το κινητο στα καλα καθουμενα μαζι με την βαση και παμε για εγκεφαλικο,ας δωσει τα φωτα του.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλη καλη το κραταει σταθερα το note 2 βαζω και δεν εχω κανενα προβλημα βεβαια ειναι της samsung και αρκετα τσιμπιμενη η τιμη
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλη καλη το κραταει σταθερα το note 2 βαζω και δεν εχω κανενα προβλημα βεβαια ειναι της samsung και αρκετα τσιμπιμενη η τιμη
Σε ευχαριστω! Σε τετοια αξεσουαρ δεν λυπαμαι να δωσω κατι παραπανω γιατι αν δεν ειναι καλα υπαρχει θεμα!!

Κατι αλλο,μου ηρθε σημερα ο φορτιστης αυτος http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130762559097&ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160 της pleomax,τον οποιο αν δεν κανω λαθος τον ειχε πρωτοαναφερει ο @spyrospatra.

Tον δοκιμασα ηδη και ειναι αψογος,πολυ καλη κατασκευη και ταχυτατος,σαν να φορτιζω το νοτελι απο το σπιτι,απο 17% μεχρι να γεμισει πληρως πηρε ενα δυωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...