Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει παρει το ματι σας καμμια αλουμινενια πισω πλατη για το κινητακι μας, θα μπορουσε να φτιαχνει καποιος ρεπλικα απο αλουμινιο

 

κοιτα εδω

 

http://www.ebay.com/itm/300863130260?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Πανεμορφη , νομίζω θα την τσιμπήσω !:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά, υπάρχει ATIV S που δεν έχει NFC (near field communication) για να ξέρω τί να προσέξω όταν παραγγείλω????
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να υπαρχει wp8 χωρις nfc Edited by Sol_Ballads

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση διάφορων εφαρμογών που κατεβάζω στην κάρτα sim , και όχι στην μνήμη του κινητού .

Και μιά τελευταία ερώτηση , ξέρει κανείς , για καμιά νέα έκδοση των windows phone πχ την 8.1 πότε θα την έχουμε στο κινητό μας ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορούμε πλέον να βρούμε το τηλέφωνο στα μεγάλα καταστήματα;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση διάφορων εφαρμογών που κατεβάζω στην κάρτα sim , και όχι στην μνήμη του κινητού .

Και μιά τελευταία ερώτηση , ξέρει κανείς , για καμιά νέα έκδοση των windows phone πχ την 8.1 πότε θα την έχουμε στο κινητό μας ?

 

στο επομενο θα γινεται αυτο μαλλον να μπορεις να περνας τις εφαρμογες στην sd card το οποιο μετα τον αυγουστο θα ερθει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

στο επομενο θα γινεται αυτο μαλλον να μπορεις να περνας τις εφαρμογες στην sd card το οποιο μετα τον αυγουστο θα ερθει

 

Πως το γνωρίζεις ? , άκουσες κάτι σχετικό ? .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος στο forum και σκέφτομαι να αγοράσω ένα Samsung Ativ S.

 

Λοιπόν, γίνεται να αποθηκευτούν εφαρμογές στην sd card, αλλά για να τρέξουν θα πρέπει να έχουν αποθηκευτεί στη μνήμη του κινητού (δηλ. άδικος κόπος). Ιδιαίτερα, για το θέμα της χωρητικότητας υπάρχει μεγάλη αναστάτωση - απογοήτευση κυρίως από τους χρήστες ΗΤC (αγόρασαν το NAVIGON με 85 ευρώ και δεν χωρά στο κινητό τους :chair:). Η Νokia προχώρησε στη πραγματοποίηση εφαρμογής διαχείρισης και επιλογής ως πρός τη μνήμη του κινητού ή τη κάρτα sd, αλλά μόνο για την εφαρμογή maps. Γενικά, οι χρήστες είναι εξαγριωμένοι και ζητούν να υπάρχει η συγκεκριμένη επιλογή αποθήκευσης στο update των Windows 8.1, τα οποία αναμένουμε Νοέμβριο - Δεκέμβριο(Χριστούγεννα).

Link to comment
Share on other sites

δηλ στο ATIV δεν γίνεται να αποθηκευτούν τα apps στην sd card?

 

Ελπίζουμε να φτιάξει με το επόμενο update!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι δεν θα ήθελα να μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην sd card, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι ποιός χρησιμοποιεί εφαρμογές και παιχνίδια που στο σύνολό τους ξεπερνάνε σε δεδομένα τα 16gb...? (Δεδομένου και του ότι μπορείς να αποθηκεύεις φωτογραφίες, βίντεο και μουσική στην sd card, οπότε η εσωτερική μνήμη να είναι διαθέσιμη μόνο για τις εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι δεν θα ήθελα να μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην sd card, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι ποιός χρησιμοποιεί εφαρμογές και παιχνίδια που στο σύνολό τους ξεπερνάνε σε δεδομένα τα 16gb...? (Δεδομένου και του ότι μπορείς να αποθηκεύεις φωτογραφίες, βίντεο και μουσική στην sd card, οπότε η εσωτερική μνήμη να είναι διαθέσιμη μόνο για τις εφαρμογές)

 

σωστό κι αυτό!

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι δεν θα ήθελα να μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην sd card, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι ποιός χρησιμοποιεί εφαρμογές και παιχνίδια που στο σύνολό τους ξεπερνάνε σε δεδομένα τα 16gb...? (Δεδομένου και του ότι μπορείς να αποθηκεύεις φωτογραφίες, βίντεο και μουσική στην sd card, οπότε η εσωτερική μνήμη να είναι διαθέσιμη μόνο για τις εφαρμογές)

 

σωστό κι αυτό!

 

Mην σας φαινεται παραξενο, τα παιχνιδια και τα λογισμικα πλοηγησης καταναλωνουν την εσωτερικη μνημη, αφου μονο εκει αποθηκευονται

Link to comment
Share on other sites

S O S

 

παιδιά ισχύει ότι δεν μπορείς να προχωρήσεις σε ένα βίντεο (πχ youtube) ή μουσικό κομμάτι λίγο πιο εμπρός ή πίσω και ότι σου επιτρέπει ΜΟΝΟ να κάνεις skip 30 δευτερολέπτων κάθε φορά??

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα.Εχοντας παρει τα ποιο πολλα κινητα android και επειδη βαρεθηκα τα φλασαρισματα,ποση ram απομενει,και κατι κολληματακια λεω να παω σε wp 8 και ποιο συγκεκριμενα το ATIV S.θελω μεγαλη οθονη γιατι τωρα εχω το note 1 και εχω συνηθίσει στην μεγαλη οθονη.Το note το χρησιμοποιω για σερφαρισμα,χρησιμοποιω το dlna για φωτο και βιντεο[Εχω smart tv]δεν ξερω αν μπορει να το κανει αυτο το ATIV,κανα παιχνιδακι,και καποιες στανταρ εφαρμογες οχι πολλες τις οποιες νομιζω τις εχει το app store.Επισης χρησιμοποιω το gps.Ελπιζω να μπορω να βαλω το google maps και να το χρησιμοποιησω με φωνητικη οδηγηση.Δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει μεταβει απο note σε wp8 να μου πει αν το μετανοιωσω η οχι.Τι λετε;:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επέστρεψα σε WP,μετά απο ένα διάλειμμα 3εβδομαδων σε android. Ακομα κι εκεί βεβαια είχα βάλει έναν launcher wp8.

αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την ενεργοποίηση του viber?

μου βγαζει error όταν βαζω κωδικό, unexpected expectation occurred!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επέστρεψα σε WP,μετά απο ένα διάλειμμα 3εβδομαδων σε android. Ακομα κι εκεί βεβαια είχα βάλει έναν launcher wp8.

αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την ενεργοποίηση του viber?

μου βγαζει error όταν βαζω κωδικό, unexpected expectation occurred!

 

Οχι χθες το εγκατεστησα και ειναι οκ. Βγαλτο και ξαναβαλτο.

Απλα παρατηρησα οτι σε αντιθεση με την εκδοση android δεν δειχνει αν ειναι συνδεδεμενες οι επαφες. Διορθωνεται αυτο?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως ήθελε deactivate στο android. Δε γίνεται αυτο που λες μόνο αν στείλεις το μήνυμα σου βγαζει αν διαβάστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πήρα από birdphone προχθές τη συσκευή (Ativ S). Έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και εγκατέστησε ένα update για τις προτάσεις λέξεων στα ελληνικά. Άσχετα από αυτό, βλέπω ότι η έκδοση υλικολογισμικού είναι η 2424.12.12.3 και όχι η τελευταία που βγήκε το Μάιο. Είναι φυσιολογικό λέτε? Υποθέτω ότι είναι θέμα χρόνου, αλλά ανησυχώ λίγο γιατί έχει βγει από τέλη Μαίου η ενημέρωση 2424.13.13.1.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Μπορώ να πω πως ασχετα απο μικροελλειψεις σε σχέση με το android, η εμπειρία στο ativ και οποιου αλλου εφάμιλλου WP είναι κλάσης ανωτερη. Εδώ το s4 laggάρει σε απλές εργασίες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μπορείτε να μου απαντήσετε στην εξής ερώτηση; Το Ativ S υποστηρίζει δίκτυο 4G; Σε διάφορα reviews άλλοι αναφέρουν ότι υποστηρίζει 4G-LTE, άλλοι αναφέρουν μόνο 4G και άλλοι πάλι υπογραμμίζουν ότι υποστηρίζει μόνο 3-3.5G. Tελικά τι ισχύει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που έρχονται στην Ελλάδα όχι αποτι ξέρω. Ας το επιβεβαιώσει και κανενας αλλος. Το δικο μου πάντως δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

S O S

 

παιδιά ισχύει ότι δεν μπορείς να προχωρήσεις σε ένα βίντεο (πχ youtube) ή μουσικό κομμάτι λίγο πιο εμπρός ή πίσω και ότι σου επιτρέπει ΜΟΝΟ να κάνεις skip 30 δευτερολέπτων κάθε φορά??

 

anybody????????:worry::worry::worry:

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ΔΕΝ υποστηρίζει 4g δίκτυα. Ωστόσο, κοιτώντας στο gsmarena βρηκα ένα ativ s που πρόκειται να κυκλοφορήσει το3ο τρίμηνο του 13 και αυτο θα υποστηρίζει. Βασικα το αναφερει ως ativ s neo και η ουσιαστική διαφορά είναι αυτη κι η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...