Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μερικές ερωτήσεις για το κινητό:

- θα πάρει wp 8 amber;

- θα έχει fm radio;

- προγράμματα πλοήγησης GPS για Ελλάδα υπάρχει τίποτα free (λέγανε για της Nokia) και αν όχι ποιο προτείνεται σε όρους value for money;

 

amber είναι η αναβάθμιση της Νόκια με ότι extra θα φέρει μαζί με την αναβάθμιση της Microsoft gdr2

 

εδώ εμείς θα πάρουμε gdr2 και λένε πως θα κάνει και έξτρα βελτιυ η Samsung..

 

αμα γυρίσεις το κινητό σε αμερικανικη γλώσσα και περιοχή θα μπορεις να κατεβάσεις free το Nokia maps που κάνει και αυτο offline οδήγηση χωρίς φωνή και χωρίς να διαλέγεις διαδρομές..

 

 

και το πίσω καπάκι είναι πλαστικό αλλα με το μάτι δεν το καταλαβαίνεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό δεν φορτίζει κλειστό? το έκλεισα και το σύνδεσα να φορτίσει και άνοιξε μόνο του.

 

Ναι αυτο ισχυει για ολα τα WP.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

kalhmera παιδια. ψηνομαι ιδιαιτερα αυτες τις μερες για να παρω το τηλεφωνο .Στην τιμη του ειναι πραγματικη ευκαιρια. Τωρα εχω ενα S2 και περα απο ενα ροοτ δεν το εχω πειραξει . Γενικα δεν πολυσκαλιζω τα κινητα μου .θελω μερικες πληροφοριες σχετικα με το ATIV μιας και το εχετε δουλεψει αρκετα.

1) Με ενδιαφερει πρωτιστα η μπαταρια .Με την χρηση που κανω εγω (30' τλεφωνηματα , 5-6 σμσ , 10' internet , λιγο σκαλισμα - εφαρμογες ) και τα βραδια κλειστο θα με βγαζει 2-3 μερες ???

2) η καμερα του S2 βγαζει μερα εκπληκτικες φωτο. ειναι παρομοιας ποιοτητας και του 8750 ????

3) Προσφατα η microsoft ειπε οτι θα στηριξει τα wp για 3 χρονια σε αναβαθμισεις. Ισχυει και για το 8750 αυτο??? κυκλοφορησε Δεκεμβρη 2012 θα παρει 3 χρονια update (μαλον για 1 το χρονο το βλεπω οποτε αλλα 2 μεχρι το 2015) ???

4) ξερουμε το μεγαλο update wp8.1 τι περιπου αλλαγες θα φερει ????

σορρυ αν σας επρηξα αλλα μου ειναι πολυ χρησιμη η βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

amber είναι η αναβάθμιση της Νόκια με ότι extra θα φέρει μαζί με την αναβάθμιση της Microsoft gdr2

 

εδώ εμείς θα πάρουμε gdr2 και λένε πως θα κάνει και έξτρα βελτιυ η Samsung..

 

αμα γυρίσεις το κινητό σε αμερικανικη γλώσσα και περιοχή θα μπορεις να κατεβάσεις free το Nokia maps που κάνει και αυτο offline οδήγηση χωρίς φωνή και χωρίς να διαλέγεις διαδρομές..

 

 

και το πίσω καπάκι είναι πλαστικό αλλα με το μάτι δεν το καταλαβαίνεις

 

 

ποτε με το καλο η gdr2??

Link to comment
Share on other sites

ποτε με το καλο η gdr2??

 

για τον Αύγουστο λένε έχει ο θεός.. Τελικά πλέον δεν χρειάζεται να γυρίσεις την γλώσσα για να βρεις το Nokia maps here υπάρχει και στο Ελληνικό μαρκετ

 

το Lumia 920 όπου να ναι το παίρνει βγήκαν ήδη τα firmware τώρα μένει να διατεθούν αλλα όποιος θέλει τα περνά μόνος του στο Νόκια

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στην κατοχη μου ενα Ativ S ολοκαινουριο 1,5 μηνα το εχω ολα καλα με την συσκευη ΑΛΛΑ το προβλημα που εχω ειναι οτι καθε βραδυ κανει επανεκινηση μονο του...Ειναι φυσιολογικο αυτο?

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Για την υοοστηριξη των 3 χρονων η ms εννοει τα General Distribution Release ή αλλιως GDR. Απο εκει καο περα ομως θα πρεπει η καθε εταιρια να "φερει" την αναβαθμιση και στο καθε κινητο. Η ms θελει στο μελλον η GDR να μπαινει απευθειας σε ολα τα WP8 κινητα αν και ειναι λιγι δυσκολο να το πετυχει. Παντα καποιο κινητο θα εχει ιδιαιτερες απαιτησεις πχ βλεπε το 1020. κ.α.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στην κατοχη μου ενα Ativ S ολοκαινουριο 1,5 μηνα το εχω ολα καλα με την συσκευη ΑΛΛΑ το προβλημα που εχω ειναι οτι καθε βραδυ κανει επανεκινηση μονο του...Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

και σε εμενα το εκανε ,αλλα τo εκανa reset και εδω και 3 μερες δεν το ξανακανε :happy:

δεν γνωριζω τον λογο .αν ξερει καποιος ας μας πει

Edited by nionios4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στην κατοχη μου ενα Ativ S ολοκαινουριο 1,5 μηνα το εχω ολα καλα με την συσκευη ΑΛΛΑ το προβλημα που εχω ειναι οτι καθε βραδυ κανει επανεκινηση μονο του...Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Φιλέ μου προφανώς και δεν είναι φυσικό, αλλά δυστυχώς είναι ένα υπαρκτό πρόβλημα. Σε εμένα, όπως και στους περισσότερους που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα, το κινητό επανεκκινεί μόνο του συνήθως όταν έχεις παράλληλα χαμηλή μπαταρία και πολύ χαμηλό σήμα. :O Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να διορθωθεί αυτό το bug με το πολυαναμενόμενο update. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κατεβάζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επιτέλους!!!!!!!!!

 

τι κατεβάζει το νέο update? Αν ναι απο πια χώρα είναι το κινητό σου;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

τι κατεβάζει το νέο update? Αν ναι απο πια χώρα είναι το κινητό σου;

 

Ναι το νέο update.

 

Ευρωπαϊκό ξεκλείδωτο είναι. Το από ποια χώρα είναι δεν το ξέρω.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Είναι και επίσημα διαθέσιμο για ξεκλείδωτα ativ s!

http://www.wpcentral.com/unlocked-samsung-ativ-s-receiving-window-phone-8-gdr2-update

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το γαλλικό τίποτα ακομα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι αλλαγες εγιναν δεν ειδα καμια διαφορα απολυτως ασε που ραδιοφωνο και ραδιοφωνο δεν βλεπω οχι οτι με νοιαζει κιολας δλδ αλλα ετσι κουβεντα να γινεται
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι αλλαγες εγιναν δεν ειδα καμια διαφορα απολυτως ασε που ραδιοφωνο και ραδιοφωνο δεν βλεπω οχι οτι με νοιαζει κιολας δλδ αλλα ετσι κουβεντα να γινεται

 

μαλλον το ραδιοφωνο δεν ειναι για εμας :(

Link to comment
Share on other sites

Δέν καταλαβαίνω ποια ενοούμε ξεκλείδωτα ATIV , που μπορούν να πάρουν το Update, και πως μπορώ να ξέρω ποιό είναι ξεκλείδωτο ??
Link to comment
Share on other sites

Δέν καταλαβαίνω ποια ενοούμε ξεκλείδωτα ATIV , που μπορούν να πάρουν το Update, και πως μπορώ να ξέρω ποιό είναι ξεκλείδωτο ??

 

Ξεκλείδωτα είναι αυτά που δεν ανήκουν σε κάποιο παροχέα π.χ Vodafone - Cosmote - Wind

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το changelog του νέου update για το ativ s? και στου φίλου μου που είναι ξεκλείδωτο του ήρθε προχθές βράδυ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...