Jump to content

Vodafone University Mobile Internet


tassos2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω το συγκεκριμένο, αλλά το φοιτητικό καρτοinternet. Είναι παρόμοιο με κάρτα και το έδινε παλιότερα(τουλάχιστον δεν το βλέπω στο site τους). Με αφορμή την προηγούμενη δημοσίευσή, δοκίμασα να βάλω την κάρτα sim σε 4G κινητό, και με το που άνοιξε είχα 4G σήμα. Πολύ καλό!

 

Sent from my XT1562

 

η ταχύτητα ήτανε ίδια με την ταχύτητα που είχες στο νούμερο του κινητό σου;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να λειτουργήσει το συγκεκριμένο πρέπει να αγοράσεις πακέτο, και εγώ δεν έχω. Ωστόσο συνδέεται κανονικά, και αν πας να ανοίξεις οτιδήποτε σε πετάει στη σελίδα της Vodafone εκεί που έχει τα πακέτα. Μπορείς να κάνεις browsing κανονικά σε ολόκληρο το site της Vodafone. Δοκίμασα να κάνω speed test, το οποίο ξεκινάει αλλά δεν ολοκληρώνεται.Για μια στιγμή που μετράει πήγε στα 14 με 4G ενώ στα 3,5 με 3G. Ενδεχομένως να μπορεί να πάει κάτι παραπάνω, τώρα τρέχει το πολύ για 1" το τεστ και σταματάει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το apn "Internet.open", που είναι για το προγράμματα machine2macnine, που δίνει η Vodafone με public ipv4 και τσουχτερές ταρίφες, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε φοιτητικό πρόγραμμα Vodafone? Edited by Mark_K
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όχι δεν το χρεώνουν αλλά αν φύγεις πριν τους 12 μήνες θα σου ζητήσουν την αξία του πίσω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα γνωρίζει κανεις τι χρέωση έχει η αποστολή μηνύματος;

 

στο τιμοκαταλογο για University Mobile Internet δηλαδη εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11685 δεν το γραφει αλλα στον τιμοκαταλογο για τα μη εμπορικα πακετα γραφει δηλαδη εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11454 γραφει οτι Χρέωση SMS: 0,1267 €/ SMS σε δίκτυα εσωτερικού .

Παντως γιατι να χρεωνεσαι; μπες στο my account και στειλε δωρεαν μυνηματα σε ολα τα δικτυα ,

δηλαδη θα μπεις στο my account μετα θα επιλεξεις το στειλε sms και μετα θα σου ανοιξει η καρτελα που θα γραφει

 

<<Στείλε δωρεάν SMS!

Τώρα μπορείς να στέλνεις δωρεάν SMS από τον υπολογιστή σου σε όποιο συνδρομητή εθνικού δικτύου κινητής τηλεφωνίας επιθυμείς. >> .

ως αποστολεας φαινεται το 12572 και γραφει μεσα απο : και τον αριθμο κινητου σου μπορεις να στειλεις εως 800 χαρακτηρες σε ενα μυνημα δηλαδη 5 sms μαζενα και εως 5 ατομα μαζεμενα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ηθελα να ξέρω τι να περιμένω γιατί ο μικρός έστειλε καποια sms. Πάντως σε κατάστημα που ρώτησα για μήνυμα μου ειπαν πως δεν μπορεις να στείλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι και γω για το συγκεκριμενο πακετο. εχω την εξης απορια αν βαλεις τη σιμ σε κινητο λογικα δουλευει κανονικα σωστα; με το σημα εχει 4g ή ειναι κλειδωμενο στο 3g; επισης το πασο εχει ληξει εδω και δυο χρονια αλλα νουμερο εχω ακομα φοιτιτηκο θα γινει δουλεια ή θα φαω ακυρο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι και γω για το συγκεκριμενο πακετο. εχω την εξης απορια αν βαλεις τη σιμ σε κινητο λογικα δουλευει κανονικα σωστα; με το σημα εχει 4g ή ειναι κλειδωμενο στο 3g;

 

Κανονικότατα παίζει σε κινητό και με 4G.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζει κάποιος αν το φοιτητικό πακέτο έχει δωρεάν roaming εντός ΕΕ;
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει δωρεάν roaming στην Ε.Ε. Αυτήν την στιγμή δουλεύω το φοιτητικό CU σε roaming.

Επισήμως όμως δεν έχει, οπότε όποτε θέλουν το κόβουν.

Συγνώμη τώρα το είδα. Αν μιλάς για το Univercity mobile όπως το θέμα στο οποίο γράφουμε , νομίζω δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Update σχετικά με το roaming του University Mobile Internet, σε δοκιμή σε χώρα ΕΕ με συσκευή Huawei E5577C, δεν λειτουργεί.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχεί υποθεί αλλά τώρα που κατέβηκε η τιμή του πακέτου αξίζει περισσότερο απο οτί πριν .Το θέμα ειναι το σήμα,αλλα ευτυχώς στην περιοχή που κινούμε ,δεν έχω θεμα

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του ευρυ-where είναι γύρω στα 2 ευρώ ,50% κάτω από ότι ήταν κανονικά .Ok ,είναι μόνο για πρωτοετής αλλά εξίσου σημαντική βοήθεια!

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του ευρυ-where είναι γύρω στα 2 ευρώ ,50% κάτω από ότι ήταν κανονικά .Ok ,είναι μόνο για πρωτοετής αλλά εξίσου σημαντική βοήθεια!
Όλα αυτά μόνο αν υπάρχει μηνιαίο συμβόλαιο πάντα. Το ευρύ where δεν είναι για καρτοκινητά ή ίντερνετ με sim/ USB stick.

 

Με το κουπόνι θα πας σε κατάστημα παρόχου που σε ενδιαφέρει και θα έχεις 3 ευρω έκπτωση σε σταθερό ή κινητό συμβόλαιο (ή καρτοσυμβόλαιο).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά μόνο αν υπάρχει μηνιαίο συμβόλαιο πάντα. Το ευρύ where δεν είναι για καρτοκινητά ή ίντερνετ με sim/ USB stick.

 

Με το κουπόνι θα πας σε κατάστημα παρόχου που σε ενδιαφέρει και θα έχεις 3 ευρω έκπτωση σε σταθερό ή κινητό συμβόλαιο (ή καρτοσυμβόλαιο).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Αυτή είναι η φύση του προγράμματος άλλωστε.Αν κάποιον εξακολουθεί να τον ενδιαφέρει και ειναι πρωτοετής ,παραμένει μια καλή ευκαιρία.Βεβαίως το ευρυ-where προσφέρει και άλλες εκπτώσεις που μπορεί να δει κανείς.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...