Jump to content

Vodafone University Mobile Internet


tassos2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα κι εγώ το πακέτο σήμερα. Έχω 2 απορίες. Αν θελήσω να το διακόψω μολις λήξει ο πρώτος μήνας, αναγκαστικά θα πληρώσω και θα χω και τον δεύτερο μήνα, σωστά;

Επίσης, με sms, πώς μπορώ να μαθαίνω το υπόλοιπο; Ή μπορώ να φτιάξω λογαριασμό myvodafone σ αυτό; (θα το δοκιμάσω αύριο που θα ενεργποιηθεί η κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει πακετο με 10gb με 12 ευρω!! για φοιτητες!! καλοοο....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το πακέτο σήμερα. Έχω 2 απορίες. Αν θελήσω να το διακόψω μολις λήξει ο πρώτος μήνας, αναγκαστικά θα πληρώσω και θα χω και τον δεύτερο μήνα, σωστά;

Επίσης, με sms, πώς μπορώ να μαθαίνω το υπόλοιπο; Ή μπορώ να φτιάξω λογαριασμό myvodafone σ αυτό; (θα το δοκιμάσω αύριο που θα ενεργποιηθεί η κάρτα)

Κανείς; Πώς μαθαίνω το υπόλοιπο με sms τουλάχιστον; Επίσης γιατί δεν φαίνεται ο αριθμος αυτός στο vodafone myaccount?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Πώς μαθαίνω το υπόλοιπο με sms τουλάχιστον; Επίσης γιατί δεν φαίνεται ο αριθμος αυτός στο vodafone myaccount?

 

Αν το διακόψεις τον πρώτο μήνα, θα πρέπει να πληρώσεις και το δεύτερο και την αξία του usb stick.

Για να μαθαίνεις το υπόλοιπό σου, πάτα εδώ ή επίλεξε το "My VMB" από το πρόγραμμα της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αν το διακόψεις τον πρώτο μήνα, θα πρέπει να πληρώσεις και το δεύτερο και την αξία του usb stick.

Για να μαθαίνεις το υπόλοιπό σου, πάτα εδώ ή επίλεξε το "My VMB" από το πρόγραμμα της Vodafone.

στικάκι δεν πήρα, είχα ήδη δικό μου. Τον 2ο μήνα θα τον έχω διαθέσιμο για χρήση ή τσάμπα θα τον πληρώσω; αυτό δεν κατάλαβα απ τις αερολογίες της υπαλλήλου στο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

στικάκι δεν πήρα, είχα ήδη δικό μου. Τον 2ο μήνα θα τον έχω διαθέσιμο για χρήση ή τσάμπα θα τον πληρώσω; αυτό δεν κατάλαβα απ τις αερολογίες της υπαλλήλου στο κατάστημα

 

Η διακοπή γίνεται στο χρονικό διάστημα του ενός μηνός, στο διάστημα αυτό θα έχεις κανονικά την υπηρεσία μέχρι να απενεργοποιηθεί η κάρτα SIM.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ξεθάβω το τοπικ αυτο.

Για το INTERNET CU ON YOU που το παίρνεις με 10 ευρω και εχεις ενα κουπόνι κλπ...

http://www.vodafonecu.gr/en/about-cu/students/studentoffers/

πως πληρώνεις ? δλδ ..

Αρχικα θα δώσουμε 10 ευρώ να το πάρουμε.

Με το κουπόνι θα έχουμε τσαμπα ενα μηνα.

Μετα για να βαλω με 7 ευρώ 5 gb πρεπει να βάλω μια καρτα ανανέωσης 10 , και απο το cu μενου να επιλέξω το πακέτο αυτό ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα πακετα τα επιλεγεις απο ειδικη σελιδα που σου βγαινει στον υπολογιστη :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Χρηματα δλδ καρτα πως βαζω ;; κατι διαβαζα οτι τα παιρνει απο αλλο αριθμο το φοιτητικο ;;; η μπαινειβσε ειδικη σελιδα , παιρνω μια καρτα και τη βαζω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Χρηματα δλδ καρτα πως βαζω ;; κατι διαβαζα οτι τα παιρνει απο αλλο αριθμο το φοιτητικο ;;; η μπαινειβσε ειδικη σελιδα , παιρνω μια καρτα και τη βαζω;;

 

Για να σου λύσω όλες τις απορίες σου επειδή το έχω πάρει αυτό το πακέτο.

Το αγόραζεις και έχει δέκα ευρώ και έχει μέσα το στικάκι και δωρό 5gb internet για ένα μήνα,

Μόλις καταναλωσεις τα mb ή περασει ο μήνας και ληξει το πακετο το στικακι θα σε οδηγησει στην κεντρικη σελιδα για να αγορασεις χρονο .

Θα εχει και τα φοιτητικα πακετα με 5 και 7 ευρω αλλα και κλασικα πακετα που εχει το καρτοιντερνετ το απλο .Μπορεις βάζωντας καρτα στο καρτοκινητο σου vodafone cu ( που εχει δηλωθει ως φοιτητικο νουμερο ) να αγορασεις είτε τα φοιτητικα πακετα με 5ευρω 2gb ή το πακετο με 7 ευρώ 5gb .

πρόσεχε ο χρόνος ξεκινάει απο την στιγμή που θα κάνεις ενεργοποιήση και ισχυει για ενα μήνα μετα διαγραφεται ανεξαρτητα εαν τον εχεις χρησιμοποιησε ή οχι.

Συμβουλή: όταν βάλεις το στικακι σου και μπεις στην κεντρικη σελιδα για να αγοράσεις χρονο θα σου ζητηθει το μαιλ σου βαλτο και θα παρεις δωρεαν εναν κωδικο για μια ημερα χρησης δωρεαν, οποτε βαζεις τον κωδικο και ξεκιναει και μετα την επομενη μερα ενεργοποιησε τα δωρεαν 5gb που εχει μεσα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ο ξαδερφος μου εχει το φοιτητικο , κ ελεγα να επαιρνα το πακετο αυτο αλλα αν χρησιμοποιει αυτος το νουμερο και εγω το αλλο σαν ιντερνετ θα γινει μπαχαλο. Θα πρεπει καθε φορα να βαζει καρτα αυτος οταν θελω να αγορασω πακετο σωστα ;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μπορεις να του βαζεις εσυ καρτα και να σου δινει μονο τον κωδικο του internet που θα στελνει η vodafone.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μπορεις να του βαζεις εσυ καρτα και να σου δινει μονο τον κωδικο του internet που θα στελνει η vodafone.

 

οντως συμφερει παρα πολυ ομως τετοιες τιμες δεν βρισκεις . εγω στην θεση σου θα το εκανα εαν δεν μπορουσα βαλω σταθερο και απεριοριστο ιντερνετ! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλο , αλλα το μονο που με χαλαει ειναι στη περιπτωση μου πρεπει να βαζει ο ξαδερφος καρτα κ τοτε να επιλεγω πακετο. Αν εκανα ανανεωση κατευθειαν στο νουμερο αυτο θα ηταν κομπλε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλο , αλλα το μονο που με χαλαει ειναι στη περιπτωση μου πρεπει να βαζει ο ξαδερφος καρτα κ τοτε να επιλεγω πακετο. Αν εκανα ανανεωση κατευθειαν στο νουμερο αυτο θα ηταν κομπλε.

 

ειναι απλο πας σε ένα κατάστημα και βάζεις κάρτα κατευθείαν από εκεί ! Ή αγοράζεις μια κάρτα και την περνάς από το κινητό σου vodafone καλωντασ το 1254!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Δεν το ειχα σκεφτει. Οποτε συνοψιζοντας. Ανανεωση πρεπει να κανω στο φοιτητικο αριθμο η στο αριθμο που εχει μεσα το πακετο;;;; στο φοιτητικο σωστα ;;; αυτο ισχυει μεχρι να τελειωσει το πασο ;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση θα κάνεις σε ένα CU . Ένα οποιοδήποτε CU. Δεν απαιτείται να είναι φοιτητικό.

Θα πάρεις ένα CU από Vodafone . Δωρεάν το δίνουν . Επίσης με την ανανέωση στο CU θα έχεις 120 ΜΒ προς όλους ή 250ΜΒ internet και άλλα 250 αν το κάνεις online.

Οπότε μπορείς να χρησιμοποιείς και αυτά τα ΜΒ , αλλάζοντας την κάρτα στο στικάκι (και αλλάζοντας το APN )

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ειναι φοιτητικο ;; πως δλδ δηλωνω οποιο νουμερο θελω;; εχω cu αριθμο ηδη στο ονομα μου. Το συνδεω με αυτο;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κανενός είδους σύνδεση . Ούτε χρειάζετε να είναι στο όνομα σου

Αρκεί να είναι cu αυτό από το οποίο θα ζητήσεις χρόνο

Θα λάβει ένα μηνυμα με έναν κωδικό

Αυτός ο κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί απο οποιοδήποτε φοιτητικό cu on you όχι απαραίτητα από αυτόν που το ζήτησε

Όμως αυτός που το ζητά πρέπει να Έχει cu on you , και αυτός που το χρησιμοποιεί να είναι cu on you

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρε παιδιά θυμάστε την σελίδα από την οποία "γεμίζεις" το στικάκι;; (και σου λέει και πόσος χρόνος/όγκος σου μένει;)

 

Διότι δεν την βρίσκω + το myvmb με πετάει σε μια σελίδα που μου λέει να στείλω SMS

111s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμάστε την σελίδα από την οποία "γεμίζεις" το στικάκι;; (και σου λέει και πόσος χρόνος/όγκος σου μένει;)

 

Διότι δεν την βρίσκω + το myvmb με πετάει σε μια σελίδα που μου λέει να στείλω SMS

 

 

Στο myvmb σου δείχνει το υπόλοιπο μόνο αν έχεις συνδεθεί από το στικάκι, είσαι σίγουρος ότι μπήκες από κει; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

εχω φοιτητικό πακέτο CU και θέλω να ενεργοποιησω και το πακετο με τα 4GB. Θα μου δώσουν καινούργια SIM σωστα;;

 

θέλω να την βάλω σε 3g modem router και να μοιραζεται στα tablet μου..

 

επισης αν γνωριζει κανεις αν υπαρχει πολιτικη χρησης, μπορω πχ να φαω σε μια μερα 1gb η θα κλειδώσει και θα περιοριστεί η ταχύτητα οπως συβαινει στο cu

Edited by lefteriz
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

εχω φοιτητικό πακέτο CU και θέλω να ενεργοποιησω και το πακετο με τα 4GB. Θα μου δώσουν καινούργια SIM σωστα;;

 

θέλω να την βάλω σε 3g modem router και να μοιραζεται στα tablet μου..

 

επισης αν γνωριζει κανεις αν υπαρχει πολιτικη χρησης, μπορω πχ να φαω σε μια μερα 1gb η θα κλειδώσει και θα περιοριστεί η ταχύτητα οπως συβαινει στο cu

 

δεν το ξέρω αυτο το πακέτο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι σίγουρα σε συμφέρει να πάρεις το φοιτητικό καρτοinternet και να βαζεις κάρτα το cu και μετα να ενεργοποιήσεις το πακέτο με 5ευρώ 2gb ή το πακέτο με 7ευρώ 5gb . Σίγουρα δεν έχουν περιορισμό και δεν θα χρειάζεται να έχεις ενεργό το το κινητό για να εχεις internet θα το έχεις μόνο για το ταμπλετ !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εννοοω το Vodafone mobile University! Αυτό που λες που το βρίσκω στο σαιτ? Εγώ θέλω ξεχωριστή σιμ να την βαλω σε 3g routerακι
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εννοοω το Vodafone mobile University! Αυτό που λες που το βρίσκω στο σαιτ? Εγώ θέλω ξεχωριστή σιμ να την βαλω σε 3g routerακι

 

αυτο που λες εχει μηνιαίο πάγιο 4ευρώ περίπου. Ένω αυτο που λέω είναι καρτοinternet χωρίς λογαριασμούς. Πας στο καταστήμα και ζητάς το φοιτητικό καρτοinternet cu on you κάπως έτσι λέγεται. Εχει δέκα ευρώ το πακέτο σύνδεσης και μεσα εχει το στικακι και την κάρτα σήμ και δωρεάν κάποιον όγκο δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά έχω κάιρο που την έχω πάρει θα είναι 1.5 χρονο πάνω κάτω που την έχω πάρει. Πιστευω ότι συμφέρει περισσότερο διότι πληρώνεις μόνο όταν το χρησιμοποιείς και όχι κάθε μήνα.Πάει αυτο άμα το πάρεις να ξέρεις ότι βαζεις κάρτα στο cu φοιτητικό και μετα βαζεις την κάρτα σήμ στικακι και το συνδέεισ και αγοράζεις τον όγκο. Στο site εχει κάιρο που εχει κατέβει αλλά πρέπει να υπάρχει στα καταστήματα, μπόρεσα να βρω αυτο https://m.facebook.com/VodafoneCU/posts/10151313342289756 για μάθεις πληροφορίες .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...