Jump to content

Vodafone University Mobile Internet


tassos2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έκανα και γω πριν λίγο καιρό, θα πρέπει να πας σε μαγαζί και να 'πρήξεις' σχετικά με το cu on you γιατί είτε δεν το γνωρίζουν στα καταστήματα είτε δεν θέλουν να το γνωρίζουν. Εάν καταφέρεις και το πάρεις θα έχεις: μια data only sim, 3g modem Huawei, scratch card με 5Gb αρχικό όγκο.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!:Για να ενεργοποιηθεί θα πρέπει να σου συνδέσουν την data only sim card με το υπάρχον φοιτητικό σου Cu νούμερο.

Για να συνδεθείς μπαίνει με το modem στο internet και σε πάει κατευθείαν στην σελίδα για να δώσεις τον κωδικό της scratch card.

Εάν τελειώσεις τα αρχικά 5Gb αγοράζεις πάλι όγκο δεδομένων από την ίδια σελίδα όπου πρέπει να δώσεις το νούμερο του φοιτητικού Cu σου για χρέωση

και φυσικά να έχεις το αντίστοιχο υπόλοιπο.

Οι χρεώσεις που αναφέρει εκεί είναι οι κανονικές χρεώσεις αλλά λόγω φοιτητικού εσύ θα χρεωθείς ή 5 ή 7 ευρώ!!!!!!!!!

Καλή πλοήγηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 5gb είναι για ένα μήνα σωστά? Και μετα έχει πακέτο 2γβ με 5 ευρω και 5γβ με 7 ευρώ που πάλι είναι για ένα μήνα.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Τα 5gb είναι για ένα μήνα σωστά? Και μετα έχει πακέτο 2γβ με 5 ευρω και 5γβ με 7 ευρώ που πάλι είναι για ένα μήνα.

 

σωστά ! Είτε το ενα αγοράζεις είτε το άλλο ! Ανάλογα με τις ανάγκες σου. Είναι η καλή επιλογή αφού δεν έχεις μηνιαίο λογαριασμό σπίτι και οπότε θέλεις το ενεργοποιείς . Πάει αυτο όσο για την σύνδεσή με το cu on you το κάνει μια φορά το καταστήμα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω το κινητο ulefone be pro και προσπαθω να κανω hotspot το κινητο με το 4gb φοιτητικο data και δεν μπορω να το μοιρασω μεσω κινητου!Οταν παω στο ιδιο κινητο να κανω hotspot την καρτα μου cu μοιραζει κανονικα internet.Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει εχουν κλειδωσει την καρτα η vodafone για hotspot?
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες συσκευές κι εγώ δεν μπορούσα να μοιράσω το δίκτυο, το πρόβλημα ήταν στις ρυθμίσεις του APN όπου έπρεπε να διαλέξω κάτι διαφορετικό, δεν μπορώ να θυμηθώ λεπτομέρειες όμως
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω το κινητο ulefone be pro και προσπαθω να κανω hotspot το κινητο με το 4gb φοιτητικο data και δεν μπορω να το μοιρασω μεσω κινητου!Οταν παω στο ιδιο κινητο να κανω hotspot την καρτα μου cu μοιραζει κανονικα internet.Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει εχουν κλειδωσει την καρτα η vodafone για hotspot?

 

επειδη είναι συμβόλαιο πρέπει να βάλεις apn internet. Για προσπάθησε να δεις εάν άλλαξε κάτι ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το xclusive 7 που έχει τώρα η Vodafone, απλά έχω μια ερώτηση για το συγκεκριμένο. Μπορώ να έχω και το xclusive 7 και αυτό το πρόγραμμα στην ίδια Sim? Δηλαδή να έχω αυτά τα 4gb για κατανάλωση μαζί με τα υπόλοιπα που θα έχω από το φοιτητικό πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το xclusive 7 που έχει τώρα η Vodafone, απλά έχω μια ερώτηση για το συγκεκριμένο. Μπορώ να έχω και το xclusive 7 και αυτό το πρόγραμμα στην ίδια Sim? Δηλαδή να έχω αυτά τα 4gb για κατανάλωση μαζί με τα υπόλοιπα που θα έχω από το φοιτητικό πρόγραμμα.

Όχι .

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ρωτήσει κι εγώ στη Vodafone και λένε πως για τεχνικούς λόγους δεν μπορούν να το υλοποιήσουν
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά γιατί έχουν αυτόν τον περιορισμό για το 4g και το ενεργοποιούν μόνο εάν έχεις το πρόγραμμα των 10gb και όχι των 4gb;

 

Για να μας γυριζουν τα μυαλα και να πηγαινουμε στην Cosmote.Δεν βλεπω αλλο λογο.Ειναι απαραδεκτο να υπαρχει "οριο" σε αυτα τα πακετα.Δικο μου προβλημα ποτε και πως θα τα φαω γιαυτο και πληρωνω δεν μου τα δινει δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για να μας γυριζουν τα μυαλα και να πηγαινουμε στην Cosmote.Δεν βλεπω αλλο λογο.Ειναι απαραδεκτο να υπαρχει "οριο" σε αυτα τα πακετα.Δικο μου προβλημα ποτε και πως θα τα φαω γιαυτο και πληρωνω δεν μου τα δινει δωρεαν.

 

Μήπως να στείλουμε ομαδικά μηνύματα παραπόνων? Δηλαδή για 1 gb όλο κι όλο να υπάρχει αυτός ο περιορισμός? Δεν το καταλαβαίνω....

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχω ενεργοποιησει στο καρτοκινητο cu το 4g που εχω 600mb και δεν μου το ανοιγουν στην συνδεση 4 Gigabyte φοιτητικο λογο λεει οτι ειναι κατω απο 5gb οτι θελουν λενε για δικαιολογια!
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχω ενεργοποιησει στο καρτοκινητο cu το 4g που εχω 600mb και δεν μου το ανοιγουν στην συνδεση 4 Gigabyte φοιτητικο λογο λεει οτι ειναι κατω απο 5gb οτι θελουν λενε για δικαιολογια!

 

δηλαδη έχεις ενεργό το 4g και δεν μπαίνει internet στο vodafone cu ; ή στο στικακι δεν σε αφήνουν ; άμα είναι στο στικακι νομίζω ότι είναι πολιτική τήσ. Στο cu δεν πρέπει νά υπάρχει περιορισμός.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει και στην ιστοσελιδα τους παντως οτι 4G ενεργοποιειται σε " Προγράμματα Internet 4Sharing & Vodafone Mobile Broadband με προσφερόμενο όγκο δεδομένων μεγαλύτερο ή ίσο από 5GB"

Οι οροι το διατυπωνουν καθαρα.(Οχι οτι βρισκω λογικο να δινουν το 4G πχ σε καρτοκινητους και οχι σε προγραμματα δεδομενων) αλλα οκ και μεις πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι και να την ψαχνουμε λιγο.

http://www.vodafone.gr/portal/4G?menuId=11648

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν εχει καμια λογικη να ανοιγεις το 4g σε καρτοκινητο με προγραμμα 200mb και 600mb ανα μηνα και να μην το ανοιγεις σε συνδεση με παγιο 4gb.Αρα το θεμα τους δεν ειναι τεχνικο οπως δικαιολογουνται ειναι γιατι θελουν να κανουν μεγαλυτερα συμβολαια με μεγαλυτερα πακετα για να κερδιζουν
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά δεν εχει καμια λογικη ...(το διατυπωσα και παρακατω..) αλλα οκ στην μπανανια μην περιμενεις κατι διαφορετικο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξέρει μήπως κάποιος ποσο πληρώνεις σε περίπτωση που θέλεις να το σταματήσεις πριν τη συμπλήρωση ενός έτους , πόσο πληρώνεις ?

Για το προγραμμα με τα 5 ευρω το μηνα αναφερομαι .... Δε το χω αγορασει ακομα αλλα το ψαχνω ! ευχαριστω παιδια !

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα εχει ελαχιστη παραμονη δυο μηνων. Δεν μπορεις να το κοψεις στους δυο πρωτοθς μηνες, μετα μπορεις εφοσον δεν οφειλεις κατι στην εταιρεια. Το προγραμμα δεν εχει ποινη διακοπης και το συμβολαιο ειναι 12 μηνο
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα εχει ελαχιστη παραμονη δυο μηνων. Δεν μπορεις να το κοψεις στους δυο πρωτοθς μηνες, μετα μπορεις εφοσον δεν οφειλεις κατι στην εταιρεια. Το προγραμμα δεν εχει ποινη διακοπης και το συμβολαιο ειναι 12 μηνο

 

αρα γενικα σε ότι συμβολαιο εχεις , μπορεις να κανεις αιτηση διακοπης μετα τους 2 μηνες και να επιστρεψεις την επιδοτηση; καλο αυτό!! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το Να γενικοποιούμε το ειδικό , είναι λογικό σφάλμα.

Οποτεδήποτε ακόμα και την πρώτη μέρα μπορούμε να διακόψουμε κάποια συμβόλαια πληρώνοντας την επιδότηση .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλα ρε παιδια τι κλεφτες ειναι στην vodafone !!! Πηγα να ζητησω διακοπη του προγραμματος και μου ζητανε 10 € τελος απενεργοποιησης(το εχω 18 μηνες οποτε δεν εχω καποια δεσμευση)!!! Τι ειναι αυτο ?υπαρχει πουθενα σε καποια εταιρεια τελος απενεργοποιησης?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...