Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απάντηση των developers :Many are asking about what our progress is on 4.2.1, and we think it's working out very well. The whole team is very active and we look forward for a good next release!

Όπου νάναι έρχεται..;)

ελπιζω να ειναι slim και αυτη η εκδοση που θα βγαλουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απάντηση των developers :Many are asking about what our progress is on 4.2.1, and we think it's working out very well. The whole team is very active and we look forward for a good next release!

Όπου νάναι έρχεται..;)

Τώρα που σταθεροποιήθηκε η slimbean θα το σκεφτώ αν θα το αλλάξω πάλι...

Αλλά αν έχει καλές αλλαγές και προσθήκες ίσως να γίνει κι αυτό.

Πάντως πλέον δεν ξέρω πόσο ακόμα μπορεί να βελτιωθεί ο γαλαξίας μας:)

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το No LED μου βγαζει συνεχεια warning για low memory της συσκευής;

 

 

[ATTACH]28810[/ATTACH]

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το No LED μου βγαζει συνεχεια warning για low memory της συσκευής;

 

 

[ATTACH]28810[/ATTACH]

 

Και μένα. Πολύ σπαστικό. :mad:

Link to comment
Share on other sites

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα... :P

Θα προτιμουσα η 4.2.1 να ειχε το στυλ που εχει η επισημη 4.1.2 για samsung galaxy 2-3...

Δηλαδη να εχει τους ηχους με το νερο οταν ξεκλειδωνει η οθονη,ακομα και τα εικονιδια...

Link to comment
Share on other sites

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα... :P

Θα προτιμουσα η 4.2.1 να ειχε το στυλ που εχει η επισημη 4.1.2 για samsung galaxy 2-3...

Δηλαδη να εχει τους ηχους με το νερο οταν ξεκλειδωνει η οθονη,ακομα και τα εικονιδια...

 

Αυτά δεν υπάρχουν στο καθαρό android. Εσύ μάλλον θα θες κάποια ρομ απομίμηση του touchwiz που έχει το S3...

Link to comment
Share on other sites

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα... :P

Θα προτιμουσα η 4.2.1 να ειχε το στυλ που εχει η επισημη 4.1.2 για samsung galaxy 2-3...

Δηλαδη να εχει τους ηχους με το νερο οταν ξεκλειδωνει η οθονη,ακομα και τα εικονιδια...

 

μπορείς να δοκιμάσεις τον Super Launcher του mnazim που είναι σε στιλ s3;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844787

η μπορείς να δοκιμάσεις την C-RoM BeaN 9 (4.1.2) η την καινούρια τώρα C-RoM BeaN (4.2.1 v1) που έχουνε πάνω αυτόν τον launcher ;) :P

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065623

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα νεο για την slimbean 4.2.1??

εγω την εχω φορεσει στο κινητο μου αλλα ειναι σε beta εκδοση...παρολα αυτα τρεχει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλους Χρόνια πολλά και Καλή χρόνια.

Μια απορία που έχω είναι, πως βλέπουμε την μνήμη συστήματος ; Στο ρυθμίσεις συστήματος/σχετικά με το τηλέφωνο/hardware information; Εκεί έχω συνέχεια 392 mb

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν να ευχηθώ σε όλους Χρόνια πολλά και Καλή χρόνια.

Μια απορία που έχω είναι, πως βλέπουμε την μνήμη συστήματος ; Στο ρυθμίσεις συστήματος/σχετικά με το τηλέφωνο/hardware information; Εκεί έχω συνέχεια 392 mb

 

Αν εννοείς τη RAM εγώ πηγαίνω Εφαρμογές....και μετά Εκτελείται....(αυτές που τρέχουν).

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...ειχα την παλια jelly 2,8 και πηγα στην 4.2.1 slimbean...

Οι εικονες η τα βιντεο στην εφαρμογη "συλλογη" δεν μου εμφανιζονται η εμφανιζονται διπλες...μπορω να λυσω αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...ειχα την παλια jelly 2,8 και πηγα στην 4.2.1 slimbean...

Οι εικονες η τα βιντεο στην εφαρμογη "συλλογη" δεν μου εμφανιζονται η εμφανιζονται διπλες...μπορω να λυσω αυτο το θεμα?

 

Δοκίμασε να διαγράψεις τα δεδομένα της εφαρμογής συλλογή από τις ρυθμίσεις εφαρμογών!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να διαγράψεις τα δεδομένα της εφαρμογής συλλογή από τις ρυθμίσεις εφαρμογών!

Το δοκιμασα...τωρα μου εμφανιζει λιγες εικονες...μηπως υπαρχει τροπος να περασω την εφαρμογη "συλλογη"..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω την slim bean την 3.1.0 και οταν παω να ανοιξω μεσα στις ρυθμισεις την επιλογη ota μου βγαζει το εξης μηνυμα(δυστυχως η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει)αυτο γιατι συμβαινει μηπως θελει καποια προσθετη εφαρμογη απο το market η ειναι καποιο bugs της rom?ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας και καλη χρονια σε ολους.... Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

nikospot;Έχεις την εφαρμογή.

 

Οκ..τελικα αυτο ηταν που ελειπε απ'τη ρομ τωρα ειναι ολα κομπλε. σε ευχαριστω για την απαντηση και τα ξαναλεμε...

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγνωμη εξ'αρχης για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω μεινει πολυ πισω.

Πριν κανα χρονο περιπου βαρεθηκα να φλασαρω και εκτοτε εχω ξεμεινει με την froyo 2.2.1

απο την κουζινα του doc.

Για να περασω την slimbean τι πρεπει να κανω?

Να περασω με odin την τελευταια stock και μετα με cwm την slim?

Μπορω απο την froyo που εχω τωρα να φλασαρω με cwm κατευθειαν την slim?

 

Ευχαριστω

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγνωμη εξ'αρχης για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω μεινει πολυ πισω.

Πριν κανα χρονο περιπου βαρεθηκα να φλασαρω και εκτοτε εχω ξεμεινει με την froyo 2.2.1

απο την κουζινα του doc.

Για να περασω την slimbean τι πρεπει να κανω?

Να περασω με odin την τελευταια stock και μετα με cwm την slim?

Μπορω απο την froyo που εχω τωρα να φλασαρω με cwm κατευθειαν την slim?

 

Ευχαριστω

 

Οδηγιες για να κανεις εγκατασταση τη slim δες στη πρωτη σελιδα....

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγνωμη εξ'αρχης για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω μεινει πολυ πισω.

Πριν κανα χρονο περιπου βαρεθηκα να φλασαρω και εκτοτε εχω ξεμεινει με την froyo 2.2.1

απο την κουζινα του doc.

Για να περασω την slimbean τι πρεπει να κανω?

Να περασω με odin την τελευταια stock και μετα με cwm την slim?

Μπορω απο την froyo που εχω τωρα να φλασαρω με cwm κατευθειαν την slim?

 

Ευχαριστω

Δες αρχικά εδώ,

όπως και εδώ

και μετά στην αρχή αυτού του thread και ακολουθείς τις οδηγίες

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Πω πώ πώωωω!!Διαβάζω πολύ καλά πράγματακια για την Slim JB και μπριζώνομαι άσχημα!:O

 

Έχω την 4.0.4 Slim ICS με τον Semaphore 1.3.0s για την ICS.Είμαι απίστευτα ευχαριστημένος με το κινητό απλά μετά από αρκετό καιρό που την έχω έχει αρχίσει τα μικροκολληματάκια και lags που μερικές φορές οταν βιάζεσαι καταντάει σπαστικό.Μπορώ να το ξανακάνω γρήγορο όπως όταν την έβαλα με κάποια wipe στην cache η δεν θα αλλάξει τίποτα?:worry:

 

(δέν θέλω να χάσω φωτός,κλήσεις,βίντεο και αρχεία γι'αυτό θέλω να αποφύγω την αλλαγή του σε JB)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις ένα full wipe (wipe data, cache και dalvik) ώστε να καθαρίσεις το κινητό και να γίνει η ρομ φρέσκια και πάλι. Δεν θα χάσεις φωτογραφίες, μουσικές, βίντεο, θα χάσεις όμως εφαρμογές, κλήσεις και μηνύματα. Φυσικά με το Τιτανιουμ μπορείς εύκολα να επαναφέρεις τις εφαρμογές σου και με κάποια κατάλληλη εφαρμογή από το μάρκετ μπορείς να σώσεις και κλήσεις ~ μηνύματα. Θέλει να αφιερώσεις λίγο χρόνο αλλά το κινητό θα ανασάνει.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,έκανα μόνο την cache wipe και δεν έχασα τίποτα και το κινητάκι πήρε τα πάνω του ξανά από το reboot!!

 

Το nandroid back up είναι το back up που έχει στο cwm ή είναι κάτι άλλο?Back up έκανα just in case πάντως.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για ότι πληροφορία θες σχετικά με το back up σε συσκευές android, υπάρχει εδώ ένας υπερπλήρης οδηγός! :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως.Να περάσω στην slim από την cm 10.1 που έχω από τη μέρα που βγήκε η δε θα είμαι ευχαριστημένος;κάθε γνώμη είναι δεκτή!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...