Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε ένα email και ρώτησέ τους γιατί είναι πολλές οι μέρες και λογικά θα έπρεπε να έχει φτάσει.

τους εστειλα ..και μου ειπαν οτι θα επικοινωνισουν με την singapore post και θα μου πουν...

λετε να μην εχει ξεκινησει καν ..η απλος να μην εχουν ενημερωσει το tracking number?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πηρα και εγω εχθες απο etotalk! Συνολο εφτασε 180ευρω με θηκη, 2 x screen protect, multilanguage + keyboard. Εκει που επαθα πλακα ειναι οτι σημερα το πρωι που ειδαν τη παραγγελια μου, με ενημερωσαν με email οτι καποια εξτρα που ζητησα χρειαζονται ρουταρισμενη συσκευη (κοστος 3 ευρω). Θελω να πω οτι δεν το αφησαν το θεμα στον αερα αλλα με ρωτησαν με λιγα λογια, "το ρουταρουμε και τα παιρναμε ή θες επιστροφη 3 ευρω και να μην περαστουν οι γλωσσες?". Αυτο βεβαια εγινε γιατι η συσκευη προοριζεται για τον πατερα μου και ηθελα να ειναι ρουτ απο την αρχη. Ανυπομονω να ερθει!:D
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω στα χερια μου εδω και 2 μερες.

 

Το καλυτερο κινεζικο που εχω πιασει στα χερια μου, και σιγουρα καλυτερο απο πολλα επωνυμα που κυκλοφορουν.

 

wifi gps λειτουργουν αψογα και το τονιζω, οθονη εξαιρετικη. Η μπαταρια αμα παιζεις πολυ πεφτει οπως σε ολα, αλλα οκ.

 

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η καμερα του , που ειανι οντως παρα πολυ καλη. Στο δικο μυο ειανι σιγουρα 8mp πραγματικα. Παραθετω φωτο για να δειτε.

 

Η ερωτηση μου ειναι πώς ενεργοποιουμε ληψη βιντεο σε 1080p ? υποτιθεται λεει οτι υποστηριζει , αλλα εγω οταν το βαζω στο fine μου τραβαει σε 720p .

 

 

Επισης θα ηθελα να ψαχτω αρχικα με root , χωρις να χρειαστει να κατεβασω αλλη ρομ, για να πεταξω διαφορες κινεζικες βλακειες π υπαρχουν μεσα. Στο xda εχω δει οτι ενας εχει βγαλει καποιες ετοιμες ρομ που εχουν ηδη root αλλα δε με βολευει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα στην αναμονή!:)

Δε νομίζω να μπορεί να τραβήξει βίντεο 1080. Στο etotalk γράφει ότι κάνει shoot ανάλυσης 1280×720 max. Αυτό που θα μας ενδιέφερε, θα ήταν να μας πεις, από frames σε αυτή την ανάλυση πως τα πάει σε βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα, Μεταξύ αυτού του κινητού και του zte v970 ποιο προτείνετε?

Επίσης αν θέλω αυτό το κινητό από ποιο σαιτ να το πάρω το ποιο φθηνό και αξιόπιστο και με τέτοιο τρόπο ώστε να έρθει γρήγορα και φθηνά χωριά τελωνεία και επιπρόσθετα ποσά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα στην αναμονή!:)

Δε νομίζω να μπορεί να τραβήξει βίντεο 1080. Στο etotalk γράφει ότι κάνει shoot ανάλυσης 1280×720 max. Αυτό που θα μας ενδιέφερε, θα ήταν να μας πεις, από frames σε αυτή την ανάλυση πως τα πάει σε βίντεο;

 

30fps τραβαει , κανονικα , χωρις να χανει frames. Πολυ smooth, δεν υπαρχει θεμα.

 

720p αναπαραγωγη παντως δεν τα καταφερνει σωστα. Δοκιμασα και με τον ενσοματωμενο Player και με τον MX και με τον Player του ES. Για 1080 ουτε καν φυσικα.

 

Παιδεία καλησπέρα, Μεταξύ αυτού του κινητού και του zte v970 ποιο προτείνετε?

Επίσης αν θέλω αυτό το κινητό από ποιο σαιτ να το πάρω το ποιο φθηνό και αξιόπιστο και με τέτοιο τρόπο ώστε να έρθει γρήγορα και φθηνά χωριά τελωνεία και επιπρόσθετα ποσά?

 

Το Ν1 υπερτερει καθως εχει 8αρα καμερα πισω σε σχεση εμ την 5αρα του zte. Επισης εχει μπροστινη καμερα ενω το zte δεν εχει καθολου. Τελος το zte εχει ελληνικα , ενω το Ν1 οχι. Στα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναιι σχεδον ιδια. Ελπιζω να βοηθησα.

 

 

Να ρωτησω κιε γω τωρα:

 

Το εχει κανει κανεις root?

 

Επισης , πως διαγραφουμε την προεπιλογη για καποιον player απο το gallery ?

Link to comment
Share on other sites

Επισης , πως διαγραφουμε την προεπιλογη για καποιον player απο το gallery ?

Μενου> Ρυθμισεις> εφαρμογες> βρες την εφαρμογη που εχεις κανει προεπιλογη, πατησε επανω της και στο παραθυρο που θα σου βγαλει επελεξε ''εκαθαριση προεπιλογων''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία σκέφτομαι να το παραγγείλω. Ποιο είναι το καλύτερο σαιτ ώστε να τα παραγγείλω και τι τρόπο αποστολής να βάλω ?
Link to comment
Share on other sites

etotalk με σιγουριά.

 

Εννοείται singapore post θα βαλεις για να εισαι σιγουρος.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

etotalk με σιγουριά.

 

Εννοείται singapore post θα βαλεις για να εισαι σιγουρος.

ρε φιλε εγω τι να κανω που το εχω παραγγειλει απο etotalk στις 17/10 και ακομη δεν εχει ερθει και επισης το tracking number δεν εχει πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα δεν εχει?ειδα σε ενα σιτε που το πουλαει και γραφη οτι εχει ελληνικα.http://www.etotalk.com/newman-n1-gorilla-glass-ecompass-android40-dual-core10ghz-3g-dual-sim-43qhd-ips_p3115.html αν το ψαξετε λιγο παρακατω δειχνει κατι εικονες και φαινετε οτι εχει ελληνικα.διαβασα ποιο πανω οτι χει προβλημα με αρκετες εφαρμογες εχει ληθη αυτο?με ενδιαφερει για αγορα γιαυτο ρωταω Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζουμε τους drivers για ΜΤ65xx αν δεν τους εχουμε ηδη. Εγω τους βρηκα εδω: http://www.mediafire.com/?07a6261wdfqxtzc

 

Βαζουμε το κινητο σε debugging mode και σιγουρευομαστε απο τον device manager Οτι αναγνωριζεται σωστα και εχουν περαστει σωστα οι drivers.

 

Μετα κατεβαζουμε αυτο το προγραμματακι http://uploaded.net/file/h44f6vni και απλα τρεχουμε το .bat

 

Θεωρητικα κανει για ολα τα τηλεφωνα με ICS/JB

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Link to comment
Share on other sites

λεω να το παραγγειλω τελικα απο ετοταλκ αλλα στο site μου λεει να τικαρο τι θελω να αγορασω πχ να το κανουν ρουτ η να εγκαταστησουν τα ελληνικα αν δεν επιλεξω το google play δεν θα το εχει εγκατεστημενο?http://imageshack.us/a/img850/2373/screenshots201211180744.th.png' alt='screenshots201211180744.th.png'> Edited by komatias
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιτουσα για να το παρω απο εκει κ γω, τα ξετσεκαρα ΟΛΑ γιατι αν τα αφησεις τσεκαρισμενα, μολις πας ταμειο, ολα αυτα ανεβαζουν την τιμη. Βασικα το root που προσφερουν δεν ξερουμε και αν ειναι της προκοπης. Γνωμη μου, αν το κατεχεις, παρτο χωρις τιποτα επιπλεον και ρουταρε το μονος σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις ελληνικο μενου τοτε πρεπει να τσεκαρεις rooted και multilanguage και να τους πεις οτι θελεις και ελληνικη γλωσσα. Απλα καπου διαβασα οτι τα ελληνικα στη rom τους ειναι λιγο αθλια. Αν δεν σε ενοχλει αγγλικο μενου και θελεις ελληνικα μονο για τα μηνυματα, τοτε μπορεις να κατεβασεις εφαρμογη με ελληνικο πληκτρολογιο ( δεν γνωριζω ομως αν πρεπει να εισαι rooted).

Συντομα θα βγει αναβαθμιση της rom του ΖΤΕ V970 και θα περιλαμβανει και ελληνικα ( τη μεταφραση την αναλαβαμε εγω και ο gerstavros2). Λογικα οι μαγοι του xda θα μπορεσουν να τα μεταφερουν και στο Newman N1. Στην τελικη αν θες παρτο ρουταρισμενο και την αλλαζεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις ελληνικο μενου τοτε πρεπει να τσεκαρεις rooted και multilanguage και να τους πεις οτι θελεις και ελληνικη γλωσσα. Απλα καπου διαβασα οτι τα ελληνικα στη rom τους ειναι λιγο αθλια. Αν δεν σε ενοχλει αγγλικο μενου και θελεις ελληνικα μονο για τα μηνυματα, τοτε μπορεις να κατεβασεις εφαρμογη με ελληνικο πληκτρολογιο ( δεν γνωριζω ομως αν πρεπει να εισαι rooted).

Συντομα θα βγει αναβαθμιση της rom του ΖΤΕ V970 και θα περιλαμβανει και ελληνικα ( τη μεταφραση την αναλαβαμε εγω και ο gerstavros2). Λογικα οι μαγοι του xda θα μπορεσουν να τα μεταφερουν και στο Newman N1. Στην τελικη αν θες παρτο ρουταρισμενο και την αλλαζεις μετα.

 

οκ σε ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με etotalk. Η παραγγελία είχε γίνει στις 9 Νοεμβρίου. Μέχρι και προχθές, τίποτα. Οι τύποι μου εξήγησαν ότι περιμένουν τρεις παρτίδες ακόμα εκ των οποίων οι δύο πρώτες είναι για να φύγουν κατευθείαν. Εγώ είμαι στη παρτίδα τρία η οποία όπως με ενημέρωσαν, φτάνει στις 23 Νοεμβρίου και ύστερα ξεκινάει η διαδικασία της παραγγελίας μου. Οπότε λογικά θα πάει για Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους , μόλις έκανα παραγγελία απο merimobiles με απλό ταχυδρομείο με εξτρά μπαταρία και root μου στοίχισε 170ευρώ για να δούμε .
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους , μόλις έκανα παραγγελία απο merimobiles με απλό ταχυδρομείο με εξτρά μπαταρία και root μου στοίχισε 170ευρώ για να δούμε .

 

Είχαν stock;

Link to comment
Share on other sites

Είχαν stock;

Είχε την επιλογή None ή black οπότε προχώρησα στην παραγγελία με paypal με απλό ταχυδρομείο . Έστειλα και ένα email ότι ξέρεις ξέρω .

Link to comment
Share on other sites

Είχε την επιλογή None ή black οπότε προχώρησα στην παραγγελία με paypal με απλό ταχυδρομείο . Έστειλα και ένα email ότι ξέρεις ξέρω .

 

Προσπαθώ και εγώ αλλά δεν με αφήνει να προχωρήσω την παραγγελία. Στο 4ο βήμα κολλάει. Δεν με θέλει το Newman N1, όσο και αν το θέλω εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...