Jump to content

Window N70


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι πρώτες φορτίσει πώς πήγανε; Μέτρησες καθόλου;

 

Απο 0% θελει περιπου 3 ωρες για πληρης φορτισει.

Δεν εχω μετρήσει μεχρι στιγμης, θα αναφερω αυτο που βλεπω τωρα.Το ανοιξα με την μπαταρια να ειναι στο 95% κ εφτασε στο 57% μεσα σε 2,5 ωρες με συνεχεια ανοιχτο το wifi, δυο games ανοιχτα το youtube, τον browser, το google play κ μια ταινια που εβλεπα, χωρις να κλεισω κατι απ το παρασκηνιο.Εννοειται χωρις να κλεισει ουτε στιγμη η οθονη.Το εφτσα η ελευθερη μνημη να ειναι στα 170 ΜΒ αλλα κ παλι δεν κολλησε πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου ακούγεται... ειδικά αν πούμε ότι μετά τις πρώτες φορτίσεις η μπαταρία θα "ανοίξει". Οι θύρες HDMI και SD λειτουργούν απροβλημάτιστα;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου ακούγεται... ειδικά αν πούμε ότι μετά τις πρώτες φορτίσεις η μπαταρία θα "ανοίξει". Οι θύρες HDMI και SD λειτουργούν απροβλημάτιστα;

 

HDMI δεν εχω δοκιμασει ακομα γιατι δεν εχω καλωδιο.Η SD λειτουργει απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα ?

Η μπαταρία τελικά πόσο περίπου κρατάει ? ( με ανοικτή οθόνη , ασύρματο δίκτυο , κλπ).

Συμβατότητα με playstore?

Του πέρασες τελικά JB ?

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα ?

Η μπαταρία τελικά πόσο περίπου κρατάει ? ( με ανοικτή οθόνη , ασύρματο δίκτυο , κλπ).

Συμβατότητα με playstore?

Του πέρασες τελικά JB ?

Η μπαταρια σε φουλ χρηση κραταει περιπου 3,5 με 4 ωρες.

Το playstore το ειχε απο πριν κ δεν εχει καποιο προβλημα.

Το εχω κανει root αλλα δεν εχω περασει ακομα Jb γιατι δεν εχει βγει επίσημη για το μοντελο μου(εχει για το ΑΖ το δικο μου ειναι το ΖΖ).

Αν κ οταν βγει μαλλον δεν θα την περασω γιατι δεν εχω κανενα θεμα με την ICS.

Γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος τα μονα μειον μεχρι τωρα οτι το touch δεν ειναι τοσο καλο οσο του Galaxy S(μικρη η διαφορα αλλα αισθητή) κ οτι η μπαταρια θα ηθελα να κραταει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο περιπου τρεις εβδομαδες με το ταμπλετ ειμαι στην ευχαριστη θεση να γραψω μονο καλα λογια.

Εχω δοκιμασει τα παντα απο συνδεση με hdmi για ταινιες μεχρι τα πιο "βαρια" παιχνιδια.Ολα λειτουργουν αψογα χωρις το παραμικρο κολλημα, γραφικα σε παιχνιδια οπως το dead trigger που μπορεις να τ ανεβασεις απτις ρυθμισεις ειναι καλυτερα κ απο pc.To skype με την ενσ.καμερα ειναι αριστο.Η μπαταρια κραταει τελικα παρα πολυ, browsing reading κτλ φτανει περιπου για 6ωρες.Με τα παιχνιδια πεφτει περιπου στα μισα.Στην αναμονη ειναι σαν να ειναι κλειστο το ταμπλετ, με 8 ωρες σε αναμονη η μπαταρια επεσε μολις 10%.

Κ το καλυτερο απ ολα για μενα ειναι οτι σε φουλ φορτωμα ζεσταινεται απειροελαχιστα.

Οποιος θελει καποια παραπανω πληροφορια ευχαριστως θ απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μολις παρηγγειλα απο pandawill to N70S,86 euro με τα μεταφορικα.Ας ελπισουμε να μην αργησει κ να τα σπαει το ταμπλετακι...
Link to comment
Share on other sites

foreno, έτσι από περιέργεια μιας και είδα οτι έχεις σαν avatar το ίδιο κινητό με μένα, μήπως θα σου ήταν εύκολο να συγκρίνεις την οθόνη του Ν70 σε σχέση με την οθόνη του Galaxy S σε απόλυτο σκοτάδι και φορτωμένο ένα pdf με άσπρα γράμματα και μαύρο φόντο; Ή αν δεν μπορείς αυτό , απλά να μας πεις πόσο φωτάει η οθόνη με φορτωμένο ένα τελείως μαύρο background;

Το ρωτάω επειδή έχω συνηθίσει να διαβάζω τα βιβλία μου στο Galaxy S το βράδυ και είναι πολύ ξεκούραστο χωρίς backlight bleeding, και σε λίγο καιρό σκέφτομαι να πάω σε ταμπλέτα 10άρα και πάνω-κάτω όλα το ίδιο IPS panel φοράνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ galaxy s και pipo Μ1 και έκανα τη δοκιμή που λες. Δεν φωτίζει τόσο πολύ, έχει σχετικά καλό μαύρο, bleeding έχει λίγο στο πάνω μέρος που δεν ενοχλεί. Βέβαια μετά από ώρα θα φάνει κατά πόσο κουράζει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ galaxy s και pipo Μ1 και έκανα τη δοκιμή που λες. Δεν φωτίζει τόσο πολύ, έχει σχετικά καλό μαύρο, bleeding έχει λίγο στο πάνω μέρος που δεν ενοχλεί. Βέβαια μετά από ώρα θα φάνει κατά πόσο κουράζει.

Σε ευχαριστώ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και απόειδα με τα Ainol και τα ipadalternative, τελικά παρήγγειλα και εγώ το Ν70 από το Eternal Team στο aliexpress, εμπιστεύτηκα τα καλά λόγια στο slatedroid και έχει και μια προσφορά -10% για 1-2 μέρες ακόμα - μου βγήκε με αποστολή EMS 135,5 δολάρια, (105 ευρώπουλα)....

http://www.aliexpress.com/store/product/Dual-core-tablet-pc-Yuandao-N70-Rockchip-RK3066-1-6GHz-Android-4-0-RAM-1G-ROM/103919_598852104.html

 

Για να δούμε τι θα δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Όντως άλλαξα κανάλι στο router κ συνδέθηκα κανονικά, ευχαριστώ:D

 

Κ στο κινητό συνδέομαι κανονικά.

 

Εαν θυμασε,σε ποιο καναλι ειχες προβλημα και με ποιο σου λυθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και απόειδα με τα Ainol και τα ipadalternative, τελικά παρήγγειλα και εγώ το Ν70 από το Eternal Team στο aliexpress, εμπιστεύτηκα τα καλά λόγια στο slatedroid και έχει και μια προσφορά -10% για 1-2 μέρες ακόμα - μου βγήκε με αποστολή EMS 135,5 δολάρια, (105 ευρώπουλα)....

http://www.aliexpress.com/store/product/Dual-core-tablet-pc-Yuandao-N70-Rockchip-RK3066-1-6GHz-Android-4-0-RAM-1G-ROM/103919_598852104.html

 

Για να δούμε τι θα δούμε.....

 

Εκει γραφει οτι εχει μπροστινη καμερα 0.3. Αλλου γραφει 2.0. Τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Εκει γραφει οτι εχει μπροστινη καμερα 0.3. Αλλου γραφει 2.0. Τελικα τι ισχυει?

 

σύμφωνα με μέλη του slatedroid (που εμπιστεύομαι περισσότερο από Κινέζους εμπόρους), η κάμερα είναι 0,3 και είναι μια χαρά για απλό videochating σε φωτεινό περιβάλλον. Άλλωστε από την εποχή των πρώτων κινέζικων κινητών είνια γνωστό ότι όσα περισσότερα megapixel ακούς σε κινέζικη κάμερα, τόσο μικρότερο καλάθι πρέπει να κρατάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού είδα και απόειδα με τα Ainol και τα ipadalternative, τελικά παρήγγειλα και εγώ το Ν70 από το Eternal Team στο aliexpress, εμπιστεύτηκα τα καλά λόγια στο slatedroid και έχει και μια προσφορά -10% για 1-2 μέρες ακόμα - μου βγήκε με αποστολή EMS 135,5 δολάρια, (105 ευρώπουλα)....

http://www.aliexpress.com/store/product/Dual-core-tablet-pc-Yuandao-N70-Rockchip-RK3066-1-6GHz-Android-4-0-RAM-1G-ROM/103919_598852104.html

 

Για να δούμε τι θα δούμε.....

 

Στην ίδια κατηγορία είμαι κ εγώ... άσε να δούμε τι θα δούμε :confused:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Περα του οτι εχουν διαφορετικη οθονη,υπαρχει καποια αλλη διαφορα μεταξυ Ν70 κ Ν70s?
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα το ταμπλετακι (Window Ν70s) με 71€ από το pandawill παιδιά χθες το μεσημέρι σε happy hour. Βασικά τους εστειλα μηνυμα ότι το βρήκα στο merimobilies πιο φτηνά και το έβγαλαν σε happy hour κάποια κομμάτια 61€ και κάποια 71€!!!:rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα το ταμπλετακι (Window Ν70s) με 71€ από το pandawill παιδιά χθες το μεσημέρι σε happy hour. Βασικά τους εστειλα μηνυμα ότι το βρήκα στο merimobilies πιο φτηνά και το έβγαλαν σε happy hour κάποια κομμάτια 61€ και κάποια 71€!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Ωραιος!Εγω το παρηγγειλα πριν μερικες μερες με 82 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

το N70 μου έφτασε Ελλάδα το Σάββατο (έφυγε 8/12 από Κίνα με EMS) οπότε το αναμένω από μέρα σε μέρα.

 

Μπορεί κάποιος από τους κατόχους του Ν70 (όχι το Ν70s) να μου υποδείξει τρόπο για ρουτ, γιατί πολλά από τα ποστ που βλέπω σε γνωστά φόρα αφορούν άλλα (παραπλήσια) μοντέλα και μπερδεύτηκα...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις την πορεία του πακέτου?

 

τα δυο που χρησιμοποιώ είναι

http://www.17track.net/IndexEn.html

http://www.sao.cn

 

και τα EMS Ελλάδας και Κίνας

http://212.205.82.71/trackandtrace/

http://www.ems.com.cn/english.html

Link to comment
Share on other sites

Το παρείγγειλα από Pandawill και από τι φαίνεται έπρεπε να τους τονίσω να το μαρκάρουν ως δώρο και ένα Pricetag της τάξης των 50 $. Είναι καλά τα 50 $?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...