Jump to content

Window N70


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παρήγγειλα το N70HD από buyincoins.

Αναμένω λοιπόν...

 

Αναμένω να μας δώσεις εμπειρίες γιατί μπορεί να το παραγγείλω κι εγώ άμεσα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Jelybean στο N70 HD παιζει?? Καμια καλη ROM που εχετε δοκιμασει? Το εχω παραγγειλει για ενα ξαδερφακι και θα ηθελα να εχει φουλ υποστηριξη playstore και αν γινεται και μια σταθερη ρομ....

Η αναβαθμιση απο οτι καταλαβα δεν γινεται οπως στο hero αλλα θελει συνδεση με το pc

Link to comment
Share on other sites

Jelybean στο N70 HD παιζει?? Καμια καλη ROM που εχετε δοκιμασει? Το εχω παραγγειλει για ενα ξαδερφακι και θα ηθελα να εχει φουλ υποστηριξη playstore και αν γινεται και μια σταθερη ρομ....

Η αναβαθμιση απο οτι καταλαβα δεν γινεται οπως στο hero αλλα θελει συνδεση με το pc

με Jelybean δεν έρχεται? μια χαρά σταθερο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το ταμπλετ. Θα προσπαθήσω να το ρουταρω για να βγάλω και μερικές κινέζικες εφαρμογές ( περιέργως είναι μόνο 2-3).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πριν από 10 ημέρες έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο από το merimobiles.com και όλο με παραμυθιάζουν ότι θα το στείλουν.

Τους τα πρίζω λοιπόν κάθε μέρα στο chat να μου στείλουν το tracking number και σήμερα μου αναφέρουν ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Τους ενημερώνω λοιπόν πως εάν και μέχρι τη Δευτέρα δεν το στείλουν ότι θέλω τα λεφτά μου πίσω...

Σας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο? Εμένα προσωπικά όχι να πληρώνω προϊόν, να το βλέπω διαθέσιμο στο site και να με δουλεύουν ψιλό γαζί ότι θα μου το στείλουν.

Τέλοσπάντων, επειδή αγχώνομαι για τα λεφτά μου, επειδή έχω πληρώσει μέσω paypal εάν ο έμπορος μου επιστρέψει το ποσό, αυτό θα καταχωρηθεί στο paypal ή στην κάρτα μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πριν από 10 ημέρες έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο από το merimobiles.com και όλο με παραμυθιάζουν ότι θα το στείλουν.

Τους τα πρίζω λοιπόν κάθε μέρα στο chat να μου στείλουν το tracking number και σήμερα μου αναφέρουν ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Τους ενημερώνω λοιπόν πως εάν και μέχρι τη Δευτέρα δεν το στείλουν ότι θέλω τα λεφτά μου πίσω...

Σας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο? Εμένα προσωπικά όχι να πληρώνω προϊόν, να το βλέπω διαθέσιμο στο site και να με δουλεύουν ψιλό γαζί ότι θα μου το στείλουν.

Τέλοσπάντων, επειδή αγχώνομαι για τα λεφτά μου, επειδή έχω πληρώσει μέσω paypal εάν ο έμπορος μου επιστρέψει το ποσό, αυτό θα καταχωρηθεί στο paypal ή στην κάρτα μου?

 

Για τα λεφτά σου μην αγχώνεσαι καθόλου. Άνοιξε ένα dispute στο paypal και να δεις μετά πως θα τρέχουν. Πάντως εμένα ένα πρόσφατο refund που μου έγινε, τα χρήματά μου μπήκαν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πριν από 10 ημέρες έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο από το merimobiles.com και όλο με παραμυθιάζουν ότι θα το στείλουν.

Τους τα πρίζω λοιπόν κάθε μέρα στο chat να μου στείλουν το tracking number και σήμερα μου αναφέρουν ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Τους ενημερώνω λοιπόν πως εάν και μέχρι τη Δευτέρα δεν το στείλουν ότι θέλω τα λεφτά μου πίσω...

Σας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο? Εμένα προσωπικά όχι να πληρώνω προϊόν, να το βλέπω διαθέσιμο στο site και να με δουλεύουν ψιλό γαζί ότι θα μου το στείλουν.

Τέλοσπάντων, επειδή αγχώνομαι για τα λεφτά μου, επειδή έχω πληρώσει μέσω paypal εάν ο έμπορος μου επιστρέψει το ποσό, αυτό θα καταχωρηθεί στο paypal ή στην κάρτα μου?

 

Κάνε αμέσως dispute δεν εχεις λόγο να καθυστερεις. Τα χρήματα σε μια μέρα θα στα βάλουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πριν από 10 ημέρες έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο από το merimobiles.com και όλο με παραμυθιάζουν ότι θα το στείλουν.

Τους τα πρίζω λοιπόν κάθε μέρα στο chat να μου στείλουν το tracking number και σήμερα μου αναφέρουν ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Τους ενημερώνω λοιπόν πως εάν και μέχρι τη Δευτέρα δεν το στείλουν ότι θέλω τα λεφτά μου πίσω...

Σας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο? Εμένα προσωπικά όχι να πληρώνω προϊόν, να το βλέπω διαθέσιμο στο site και να με δουλεύουν ψιλό γαζί ότι θα μου το στείλουν.

Τέλοσπάντων, επειδή αγχώνομαι για τα λεφτά μου, επειδή έχω πληρώσει μέσω paypal εάν ο έμπορος μου επιστρέψει το ποσό, αυτό θα καταχωρηθεί στο paypal ή στην κάρτα μου?

 

Στο refund γινεται αντιστροφη της διαδικασιας πλερωμης οποτε αν πληρωσες με την πιστωτικη μεσω paypal θα μπουνε στην πιστωτικη αν χρησιμοποιησες χρηματα που ειχες απο πριν στο paypal τοτε θα ξαναμπουν στο λογαριασμο του paypal.

 

Παντος εμενα μου εκαναν refund σημερα απο το meri για ενα χαρακομενο ταμπλετ που μου ειχαν στειλει και τους το εστειλα πισω ,δεν ξερω αν βοηθησε οτι τους ειχα ανοιξει dispute :lol: παντως το εκαναν χωρις ιδιαιτερη πιεση.

Ουτε καν μου ζητησαν να μου στειλουν αντικατασταση του ταμπλετ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω εκεί ότι κωλοβαράνε τρελά με τους πελάτες (δηλαδή σε στέλνουν από τον Ανα στον Καϊάφα όπως στο Ελληνικό Δημόσιο) αύριο Δευτέρα εάν δεν μου έχουν βρει λύση (μου πρότειναν να μου δώσουν ένα πιο ακριβό tablet (window n80) χωρίς φυσικά να μου πουν στο δίνουμε στα λεφτά του προηγούμενου για να τα σκάσω extra και να περιμένω σαν βλάκας πάλι) θα κάνω dispute στο paypal. Δεν το έχω ξανακάνει επομένως εάν δεν μπορέσω θα χρειαστώ πάλι τη βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω εκεί ότι κωλοβαράνε τρελά με τους πελάτες (δηλαδή σε στέλνουν από τον Ανα στον Καϊάφα όπως στο Ελληνικό Δημόσιο) αύριο Δευτέρα εάν δεν μου έχουν βρει λύση (μου πρότειναν να μου δώσουν ένα πιο ακριβό tablet (window n80) χωρίς φυσικά να μου πουν στο δίνουμε στα λεφτά του προηγούμενου για να τα σκάσω extra και να περιμένω σαν βλάκας πάλι) θα κάνω dispute στο paypal. Δεν το έχω ξανακάνει επομένως εάν δεν μπορέσω θα χρειαστώ πάλι τη βοήθειά σας.

 

Φιλε μου αυτα που κανει το μερι ειναι τοσο συνηθισμένο οσο το οτι βγαινει ο ηλιος καθε πρωι απο την ανατολη ,αν ενας κινεζος δεν το κανει αυτο αισθανεται οτι δεν εχει ολοκληρωθει ως ανθρωπος :lol:

Απλα κρατα τις απαντησεις σου συντομες και "κοφτες" και εξηγησε τους οτι δεν εισαι newbie και αν δεν εχουν κανει ferund σε 24 ωρες τοτε θα ανοιξεις dispute στο paypal.

Σε καθε περιπτωση εχεις την υποθεση κερδισμενη στο paypal αυτο στο υπογραφω με χερια και με ποδια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα που κανει το μερι ειναι τοσο συνηθισμένο οσο το οτι βγαινει ο ηλιος καθε πρωι απο την ανατολη ,αν ενας κινεζος δεν το κανει αυτο αισθανεται οτι δεν εχει ολοκληρωθει ως ανθρωπος :lol:

Απλα κρατα τις απαντησεις σου συντομες και "κοφτες" και εξηγησε τους οτι δεν εισαι newbie και αν δεν εχουν κανει ferund σε 24 ωρες τοτε θα ανοιξεις dispute στο paypal.

Σε καθε περιπτωση εχεις την υποθεση κερδισμενη στο paypal αυτο στο υπογραφω με χερια και με ποδια.

 

Εκανα ήδη από χθες το απόγευμα dispute στο paypal επομένως τους έχω γραμμένους...

Το θέμα είναι ότι και χρόνο χάνω αλλά και ότι δεν ξέρω ποιο αξιόπιστο κινέζικο site να βρω (όταν θα μου επιστρέψουν τα λεφτά) για να πάρω tablet γιατί η πρώτη μου εμπειρία από sites πέραν των ebay+amazon δεν ήταν και τόσο καλή...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ήδη από χθες το απόγευμα dispute στο paypal επομένως τους έχω γραμμένους...

Το θέμα είναι ότι και χρόνο χάνω αλλά και ότι δεν ξέρω ποιο αξιόπιστο κινέζικο site να βρω (όταν θα μου επιστρέψουν τα λεφτά) για να πάρω tablet γιατί η πρώτη μου εμπειρία από sites πέραν των ebay+amazon δεν ήταν και τόσο καλή...

 

Παρε απο minideal ειναι καλο και γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το minineal είναι καλό. Εγώ το πήρα βέβαια από buyincoins, το οποίο επίσης έχει καλή εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, το minineal είναι καλό. Εγώ το πήρα βέβαια από buyincoins, το οποίο επίσης έχει καλή εξυπηρέτηση.

 

OK, θα περιμένω να μου επιστρέψουν τα λεφτά από το merimobile γιατί ακόμα και μετά το dispute δεν βλέπω καμμία κίνηση στο mail μου από αυτούς και μετά θα πάω στο minideals. Συν τοις άλλοις δεν είδα να υπάρχει το n70 στο minideals αλλά μόνο n90 κλπ τα οποία είναι και μεγάλα αλλά και ακριβά για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα ΟΚ. Αμεσα μου επeστρέψαν τα λεφτά και απ' ό,τι βλέπω στο paypal η υπόθεσή μου έχει κλείσει με refund και επιστροφή όλου του ποσού στην κάρτα.

Το θέμα είναι πότε θα φανεί η πίστωση στην προπληρωμένη μου κάρτα της Eurobank προκειμένου να προχωρήσω σε εκ νέου αγορά από άλλο site.

Εχει κανείς εμπειρία επ' αυτού να με ενημερώσει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα ΟΚ. Αμεσα μου επeστρέψαν τα λεφτά και απ' ό,τι βλέπω στο paypal η υπόθεσή μου έχει κλείσει με refund και επιστροφή όλου του ποσού στην κάρτα.

Το θέμα είναι πότε θα φανεί η πίστωση στην προπληρωμένη μου κάρτα της Eurobank προκειμένου να προχωρήσω σε εκ νέου αγορά από άλλο site.

Εχει κανείς εμπειρία επ' αυτού να με ενημερώσει?

Λογικά άμεσα πρέπει να φανούν στην κάρτα σου. Αλλιώς περίμενε να περάσει μια μέρα.

 

Μόλις το έκανα root με Root_with_Restore_by_Bin4ry_v30 ( ευχαριστώ Σταύρο).

Αλλά παραμένει το πρόβλημα με την συμβατότητα εφαρμογών από Play Store, όπως επίσης κάποιες κινέζικες εφαρμογές δεν διαγράφονται.

Βρήκα αυτό το firmware που τα λύνει όλα αυτά και λέω να το εγκαταστήσω.

Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι δεν έχει ελληνικά, αλλά δεν είναι τόσο σημαντικό.

 

Edit...

Εγκατάσταση τέλος! Το Play Store λειτουργεί κανονικά. Όλες οι κινέζικες εφαρμογές έχουν χαθεί.

Το ταμπλετ λειτουργεί άψογα...

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τωρα τελευταια ενα N70HD για ενα ξαδερφακι 12 χρονων. Το ρουταρα εβαλα μια rom που βρηκα στο slatedroid νομιζω, και ολα μια χαρα. Το tablet πεταει με τον RK3066 (πρωτη φορα τον ειχα στα χερια μου). Ο μικρος το πηρε και φυσικα το εσκισε στις εφαρμογες αλλα παρολα αυτα δεν μασησε.

 

Ξαφνικα ομως αρχισε να μην λειτουργει ο ηχος. Μια επαιζε, μια σταματαγε και εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του χαλασμενου ηχειου οταν δυναμωνε η ενταση. Βαζοντας ακουστικα ολα μια χαρα. Τωρα που το εχω στα χερια μου δεν βγαζει καθολου ηχο απο το ηχειο.

 

Αυτο εγινε μεσα σε μια εβδομαδα απο την αγορα του οποτε ειπα να επικοινωνησω με το καταστημα.

Το πηρα απο το merimobiles οποτε εστειλα και ενα μηνυμα μεσα απο το site τους αναφεροντας τι συμβαινει. Αυτοι μου ειπαν να στειλω email στο τεχνικο τμημα (techhelp@merimobiles.com) για να με βοηθησουν να λυσω το προβλημα. Εστειλα λοιπον και εκει πριν 2 μερες και περιμενω απαντηση.

 

Υπαρχει καμια περιπτωση να γνωριζει κανεις κανα site με ηχεια για tablet? Σκεφτομαι οτι θα ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια να φυγει απο εδω να παει κινα και να ξαναγυρισει, και ενα ηχειακι εχει κοστος 7-8 ευρω οποτε θα διορθωθει πολυ πιο φθηνα και πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τωρα τελευταια ενα N70HD για ενα ξαδερφακι 12 χρονων. Το ρουταρα εβαλα μια rom που βρηκα στο slatedroid νομιζω, και ολα μια χαρα. Το tablet πεταει με τον RK3066 (πρωτη φορα τον ειχα στα χερια μου). Ο μικρος το πηρε και φυσικα το εσκισε στις εφαρμογες αλλα παρολα αυτα δεν μασησε.

 

Ξαφνικα ομως αρχισε να μην λειτουργει ο ηχος. Μια επαιζε, μια σταματαγε και εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο του χαλασμενου ηχειου οταν δυναμωνε η ενταση. Βαζοντας ακουστικα ολα μια χαρα. Τωρα που το εχω στα χερια μου δεν βγαζει καθολου ηχο απο το ηχειο.

 

Αυτο εγινε μεσα σε μια εβδομαδα απο την αγορα του οποτε ειπα να επικοινωνησω με το καταστημα.

Το πηρα απο το merimobiles οποτε εστειλα και ενα μηνυμα μεσα απο το site τους αναφεροντας τι συμβαινει. Αυτοι μου ειπαν να στειλω email στο τεχνικο τμημα (techhelp@merimobiles.com) για να με βοηθησουν να λυσω το προβλημα. Εστειλα λοιπον και εκει πριν 2 μερες και περιμενω απαντηση.

 

Υπαρχει καμια περιπτωση να γνωριζει κανεις κανα site με ηχεια για tablet? Σκεφτομαι οτι θα ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια να φυγει απο εδω να παει κινα και να ξαναγυρισει, και ενα ηχειακι εχει κοστος 7-8 ευρω οποτε θα διορθωθει πολυ πιο φθηνα και πιο γρηγορα.

Έχεις δίκιο, δεν αξίζει να το στείλεις πίσω μόνο για το ηχείο ( εσύ θα χρεωθείς τα μεταφορικά προς αυτούς).

Εάν πιάνουν τα χέρια σου, άνοιξέ το και άλλαξε το. Για ανταλλακτικό, ίσως θα ήταν καλύτερα να δείς τι ηχείο φοράει και να ψάξεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτηκα και εγω και το ανοιξα. Φοραει ενα ηχειακι 24*14*4 mm και τωρα ψαχνω να βρω. Αν ξερει κανεις κανενα site και μπορει να στειλει το link...:O
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας!!

Πήρα και εγώ το ν70ς προς το παρών δεν σκέφτομαι να του βάλω άλλη ρομ, τι κινέζικες εφαρμογές πως τις στέλνουμε από εκεί που ήρθαν ??

Επίσης είναι καμία απαραίτητη από αυτές ???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο μου με wifi, όταν το έχω χωρίς κωδικό μπαίνει κανονικά, αλλά με κωδικό μένει στο λήψη διεύθυνσης ip ......
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο μου με wifi, όταν το έχω χωρίς κωδικό μπαίνει κανονικά, αλλά με κωδικό μένει στο λήψη διεύθυνσης ip ......

 

Μη με βρίσεις, αλλά είσαι σίγουρος ότι βάζεις σωστά τον κωδικό?

Δοκίμασε να κάνεις ένα rebbot το router.

Link to comment
Share on other sites

Μη με βρίσεις, αλλά είσαι σίγουρος ότι βάζεις σωστά τον κωδικό?

Δοκίμασε να κάνεις ένα rebbot το router.

 

Άλλαξα τα πάντα απο κωδικούς και κρυπτογράφηση, έκανα αργά το βράδυ μια επαναφορά ρυθμίσεων και συνήλθε!!!

:) :) :)

 

Γνωρίζεις πως θα αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές και από που ????

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός γι΄αυτό /??

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις πως θα αφαιρέσω τις κινέζικες εφαρμογές και από που ????

Υπάρχει κάπου ένας οδηγός γι΄αυτό /??

 

Κοιτάς εδώ: http://dragondevs.com/index.php?/topic/767-n70-how-to-root/

Στο πρώτο μήνυμα, και μάλλον σε ενδιαφέρουν αυτά που λένε για Jelly Bean. To σκριπτάκι που λέει κάνει root, αυτό που θέλεις με τις κινέζικες εφαρμογές και νομίζω και άλλα :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...