Jump to content

Window N70


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άρα είσαι με μαμά ρομ έτσι; το HDMI σου δουλεύει; γιατί σήμερα το δοκίμασα στην τηλεόραση του αδελφού μου και δεν έπαιζε με τίποτα... το ενεργοποίησα από το μενού, δοκίμασα σε όλες τις αναλύσεις αλλά τίποτα... Και το καλώδιο το πήρα μεν από ebay αλλά δεν ήταν από το φτηνότερα.

 

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις-ξανασυνδέσεις το hdmi ενώ παίζει το βίντεο. Εγώ έτσι έκανα στο onda V711 και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις-ξανασυνδέσεις το hdmi ενώ παίζει το βίντεο. Εγώ έτσι έκανα στο onda V711 και δούλεψε.

 

σε ευχαριστώ φίλε μου, το πρόβλημα είναι στο καλώδιο (ευτυχώς) γιατί το δοκίμασα και σε ταμπλέτα φίλου που παίζει κανονικά η hdmi και δεν έδωσε σήμα.... παρ'όλο που το πλήρωσα περίπου 8 ευρώ (το φτηνότερο ήταν στα 4).

 

Συμβουλή προς όσους θέλουν να αγοράσουν καλώδιο hdmi, μην τσιγκουνευτείτε!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λίγο με το να μου δείξει τα post πως να βγάλω τα κινέζικα και να μου προτείνει βασικές εφαρμογές για την ομαλή λειτουργία των Android? :) Αρχάριος είμαι...
Link to comment
Share on other sites

άρα είσαι με μαμά ρομ έτσι; το HDMI σου δουλεύει; γιατί σήμερα το δοκίμασα στην τηλεόραση του αδελφού μου και δεν έπαιζε με τίποτα... το ενεργοποίησα από το μενού, δοκίμασα σε όλες τις αναλύσεις αλλά τίποτα... Και το καλώδιο το πήρα μεν από ebay αλλά δεν ήταν από το φτηνότερα.

 

Μαμα ρομ απλα ρουταρισμονο, το hdmi για να δουλεψει πρεπει πρωτα να το συνδεσεις στο ταμπλετ κ μετα στην οθονη, με ενεργοποιημενη την επιλογη.Κ γω απο ebay το πηρα αν θυμαμαι καλα το φθηνοτερο στα 3,5μετρα.

 

Φίλε foreno το ταβλετ ειναι το Ν70 HD?

 

Τσουκ το Ν70 ειναι.

 

Μόλις το παρέλαβα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λίγο με το να μου δείξει τα post πως να βγάλω τα κινέζικα και να μου προτείνει βασικές εφαρμογές για την ομαλή λειτουργία των Android? :) Αρχάριος είμαι...

 

Διαβασε το τοπικ απ την αρχη κ για περισσοτερα μπες κ στο τοπικ του novo fire

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έστειλα πίσω...Απογοήτευση!!! :(
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ??? Από που το είχες πάρει?

 

Απο alibaba.com

Είχα πολλά προβλήματα... χαλιά!!

η οθονη ειχε καποια σημαδια (μαλλον σκονη ή χτύπηματα στην μεσα μερια του πλαστικου), οταν προσπαθουσα να συνδεθω με το 3g modem της cosmote στην γραμμη ειδοποιησεων μου εγραφε οτι ειναι κατεστραμενη η sd (???) (εγω δεν ειχα βαλει καν sd...), το φορτιζα κ οταν εκανα επανεκκινηση η μπαταρια ειχε πεσει στο 77% κ τελος οι πληρωμενες εφαρμογες μου δεν ηταν χαρακτηρισμενες ως αγορασμενες αλλα επρεπε να επιλέξω λήψη, να κολλησει το market κ μετα να το ξανανοιξω για να εμφανιστει ως ηδη αγορασμενη!!!

ΑΥΤΑ...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Απο alibaba.com

Είχα πολλά προβλήματα... χαλιά!!

η οθονη ειχε καποια σημαδια (μαλλον σκονη ή χτύπηματα στην μεσα μερια του πλαστικου), οταν προσπαθουσα να συνδεθω με το 3g modem της cosmote στην γραμμη ειδοποιησεων μου εγραφε οτι ειναι κατεστραμενη η sd (???) (εγω δεν ειχα βαλει καν sd...), το φορτιζα κ οταν εκανα επανεκκινηση η μπαταρια ειχε πεσει στο 77% κ τελος οι πληρωμενες εφαρμογες μου δεν ηταν χαρακτηρισμενες ως αγορασμενες αλλα επρεπε να επιλέξω λήψη, να κολλησει το market κ μετα να το ξανανοιξω για να εμφανιστει ως ηδη αγορασμενη!!!

ΑΥΤΑ...[/QUO

Για την οθονη και μονο αφου ειχε θεμα το στελνεις πισω. Εχω την εντυπωση ομως οτι δεν παιζουν ολα τα 3g usb σε ολα τα μοντελα. Αν εχεις smartphone μπορεις να το κανεις να εκπεμπει wifi το 3g σημα που πιανει και δεν χρειαζεσαι usb dongle...

Link to comment
Share on other sites

Απο alibaba.com

Είχα πολλά προβλήματα... χαλιά!!

η οθονη ειχε καποια σημαδια (μαλλον σκονη ή χτύπηματα στην μεσα μερια του πλαστικου), οταν προσπαθουσα να συνδεθω με το 3g modem της cosmote στην γραμμη ειδοποιησεων μου εγραφε οτι ειναι κατεστραμενη η sd (???) (εγω δεν ειχα βαλει καν sd...), το φορτιζα κ οταν εκανα επανεκκινηση η μπαταρια ειχε πεσει στο 77% κ τελος οι πληρωμενες εφαρμογες μου δεν ηταν χαρακτηρισμενες ως αγορασμενες αλλα επρεπε να επιλέξω λήψη, να κολλησει το market κ μετα να το ξανανοιξω για να εμφανιστει ως ηδη αγορασμενη!!!

ΑΥΤΑ...

 

Θα συμφωνήσω με το φίλο που σου είπε οτι και μόνο για σημάδια οθόνης το στέλνεις πίσω, αλλιώς θα σου έλεγα κρίμα, γιατί σε σχεση με την τιμή του και το πόσο εύκολα το παραμετροποιείς, και του περνάς και android 4.1.1 από τη μαμά, το ταμπλετάκι λέει τρελά!!!

 

Εγώ από την 4.0.4 της yuandao που φορούσε και ήταν ΟΚ (έκδοση νομίζω 30/08/12) μόλις πέρασα στη μαμά 4.1.1, και ελπίζω οτι το ΣΚ θα προσπαθήσω και για την αντίστοιχη feriross rom (που είνια βασισμένη στην 4.1.1 της μαμάς) γιατί υπάρχει περίπτωση να υποστηρίξει usb bluetooth και gps (!). Επειδή δεν έχω χρόνο για λεπτομέρειες, παραθέτω απλώς τα λινκ που με βοήθησαν (υπάρχει άφθονη επεξήγηση στα Αγγλικά) και εδώ είμαστε για ότι απορία προκύψει:

 

1. τελευταίες ρομ από yuandao (ICS και JB) από εδώ

h**p://www.androidtabletfirmware.net/index.php/android-tablet-firmwares-downloaded-files/viewcategory/6-rockchip-3066

στο ΑΤΒ παραπάνω τελικά έκανα δωρεάν εγγραφή γιατί αλλιώς ήταν πολύ δύσκολο να κατεβάσω.

 

2. πληροφορίες και ρομς του Feriross (ο ίδιος έχει σελίδα στα Γιαπωνέζικα!) από εδώ

h**p://dragondevs.com/index.php?/topic/768-rom-feriross-mod/

 

3. κιτ αναβάθμισης (RKTools) και φοβερό batchάκι για ρουτ σε JB + αυτόματο καθάρισμα κινεζιών και πολλά άλλα (JB root script) από εδώ: h**p://dragondevs.com/index.php?/topic/765-n70-romslinkshelp/

 

Γενικότερες πληροφορίες για το Ν70 και τα αδελφάκια του από εδώ

h**p://dragondevs.com/index.php?/forum/245-windowyuandao-n70/

h**p://www.slatedroid.com/forum/387-windowyuandao-n70/

 

τέλος, απλά να αναφέρω κάτι που απο χαζομάρα μου μου έφαγε 3 ώρες να λύσω με τους drivers: στα win7 δεν αναγνωρίζεται αυτόματα η συσκευή, ψάχνει στο win update για driver και τελικά δεν θα βρεί, οπότε πάτε μόνοι σας στο device manager, θα βρείτε 2 συσκευές με κίτρινο τριγωνάκι για τις οποίες θα κάνετε update driver χειροκίνητα (οι drivers υπάρχουν στο αρχείο RKTools που θα κατεβάσετε από το #3) -

ΠΡΟΣΟΧΗ, ξεκινήστε από την 2η κατα σειρά συσκευή με τριγωνάκι που θα βρείτε, για την οποία θα εγκατασταθούν κανονικά (θα σας βγάλει warning οτι δεν είναι signed)...εγώ ο βλαξ δοκίμαζα για την πρώτη στη σειρά συσκευή και μου έλεγε οτι το location δεν έχει drivers για τη συσκευή αυτή και *αμήθηκα σχεδόν 3 ώρες χτες το βράδυ γιατί απλά δεν μου έκοψε να δοκιμάσω πρώτα από την δεύτερη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Τοσα μαγαζια υπαρχουν... τον Αλιμπαμπα (και τους 40 κλεφτες) διαλεξες?

 

Γιατί...Αξιόπιστο το λες!!! :lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το φίλο που σου είπε οτι και μόνο για σημάδια οθόνης το στέλνεις πίσω, αλλιώς θα σου έλεγα κρίμα, γιατί σε σχεση με την τιμή του και το πόσο εύκολα το παραμετροποιείς, και του περνάς και android 4.1.1 από τη μαμά, το ταμπλετάκι λέει τρελά!!!

 

Εγώ από την 4.0.4 της yuandao που φορούσε και ήταν ΟΚ (έκδοση νομίζω 30/08/12) μόλις πέρασα στη μαμά 4.1.1, και ελπίζω οτι το ΣΚ θα προσπαθήσω και για την αντίστοιχη feriross rom (που είνια βασισμένη στην 4.1.1 της μαμάς) γιατί υπάρχει περίπτωση να υποστηρίξει usb bluetooth και gps (!). Επειδή δεν έχω χρόνο για λεπτομέρειες, παραθέτω απλώς τα λινκ που με βοήθησαν (υπάρχει άφθονη επεξήγηση στα Αγγλικά) και εδώ είμαστε για ότι απορία προκύψει:

 

1. τελευταίες ρομ από yuandao (ICS και JB) από εδώ

h**p://www.androidtabletfirmware.net/index.php/android-tablet-firmwares-downloaded-files/viewcategory/6-rockchip-3066

στο ΑΤΒ παραπάνω τελικά έκανα δωρεάν εγγραφή γιατί αλλιώς ήταν πολύ δύσκολο να κατεβάσω.

 

2. πληροφορίες και ρομς του Feriross (ο ίδιος έχει σελίδα στα Γιαπωνέζικα!) από εδώ

h**p://dragondevs.com/index.php?/topic/768-rom-feriross-mod/

 

3. κιτ αναβάθμισης (RKTools) και φοβερό batchάκι για ρουτ σε JB + αυτόματο καθάρισμα κινεζιών και πολλά άλλα (JB root script) από εδώ: h**p://dragondevs.com/index.php?/topic/765-n70-romslinkshelp/

 

Γενικότερες πληροφορίες για το Ν70 και τα αδελφάκια του από εδώ

h**p://dragondevs.com/index.php?/forum/245-windowyuandao-n70/

h**p://www.slatedroid.com/forum/387-windowyuandao-n70/

 

τέλος, απλά να αναφέρω κάτι που απο χαζομάρα μου μου έφαγε 3 ώρες να λύσω με τους drivers: στα win7 δεν αναγνωρίζεται αυτόματα η συσκευή, ψάχνει στο win update για driver και τελικά δεν θα βρεί, οπότε πάτε μόνοι σας στο device manager, θα βρείτε 2 συσκευές με κίτρινο τριγωνάκι για τις οποίες θα κάνετε update driver χειροκίνητα (οι drivers υπάρχουν στο αρχείο RKTools που θα κατεβάσετε από το #3) -

ΠΡΟΣΟΧΗ, ξεκινήστε από την 2η κατα σειρά συσκευή με τριγωνάκι που θα βρείτε, για την οποία θα εγκατασταθούν κανονικά (θα σας βγάλει warning οτι δεν είναι signed)...εγώ ο βλαξ δοκίμαζα για την πρώτη στη σειρά συσκευή και μου έλεγε οτι το location δεν έχει drivers για τη συσκευή αυτή και *αμήθηκα σχεδόν 3 ώρες χτες το βράδυ γιατί απλά δεν μου έκοψε να δοκιμάσω πρώτα από την δεύτερη συσκευή!

 

Ολα τα παραπανω ισχυουν για το Ν70S?

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω ισχυουν για το Ν70S?

 

δεν νομίζω φίλε μου, και μόνο το γεγονός οτι η οθόνη δεν είναι ips σημαίνει οτι υπάρχουν ασυμβατότητες.. ψάξε λίγο στα δύο αυτα φόρουμ, νομίζω υπάρχουν ποστ και για το S και για το HD.

Δέυτερη μέρα με την μαμά 4.1.1 σήμερα και έχω μόνο θετικά σχόλια! είναι ταχύτατο, χτες κατέβασα και εγκατέστησα 6-8 apps συνεχόμενα και δεν ίδρωσε τα αυτί του, ώσπου να βρω την επόμενη εφαρμογή η προηγούμενη είχε κατέβει και εγκατασταθεί κιόλας!

Με το enable full play script έχω πιά πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές (πριν τα gmaps δεν γίνονταν update και το twitter δεν έκατσε οοτέ, ότι footprint κι αν δοκίμασα) και είναι εγκατεστημένο και το flash player. Για τη μπαταρία δεν έχω ακομα άποψη γιατι λογω δουλειάς έκανα διακεκομμένη χρήση, δείχνει όμως και αυτή καλύτερα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το παραγγειλω σημερα απο pandawill το N70s βγαινει 77ευρω και το Ν70 την τεταρτη το εχει happy hour 70 ευρω. αν δεν ειχει καποιος καποιο αλλο site να προτεινει αλλα απο οσο εχω δει το pandawill ειναι φτηνο.

Μια ερωτηση εχω η μνημη που αναφερουν ειναι εσωτερικη ή sd??

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το παραγγειλω σημερα απο pandawill το N70s βγαινει 77ευρω και το Ν70 την τεταρτη το εχει happy hour 70 ευρω. αν δεν ειχει καποιος καποιο αλλο site να προτεινει αλλα απο οσο εχω δει το pandawill ειναι φτηνο.

Μια ερωτηση εχω η μνημη που αναφερουν ειναι εσωτερικη ή sd??

 

φίλε μου εγώ το πήρα από το eternal team στο aliexpress, το έχει -35% αυτή τη στιγμή στα 90$ (68 ευρώ) χωρίς τα έξοδα αποστολής, 81,5 για αποστολή HongKongpost ή 92 ευρώ αν στο στείλουν με EMS για πιό σίγουρα.

http://www.aliexpress.com/store/product/Dual-core-tablet-pc-Yuandao-N70-Rockchip-RK3066-1-6GHz-Android-4-0-RAM-1G-ROM/103919_598852104.html

 

η μνήμη είνια η εσωτερική sd που έχει προγράμματα και χώρο για data, η ραμ είναι 1 gb. Με τις οδηγίες μου πιό πάνω πας σε android 4.1.1 και θα είσαι αρχηγός! Επίσης, μην πάρεις το N70S αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω, η οθόνη του Ν70 είνια εξαιρετική! Αφού ο αδελφός μου, που του έχω ήδη παραγγείλει το fire έχει τρελαθεί με το πόσο γρήγορο και ελαφρύ είναι και θέλει να μου το πάρει!!!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες εχω κατεβάσει το Kingsoft office αλλα δεν μπορω να γραψω Ελληνικα και ας το εχω επιλεξει ως γλωσσα στο πληκτρολογιο

Επισης πηρα ενα bluetooth dongle (usb) αλλα ενω στο pc δουλευει κανονικα στο android τπτ ενω υποτιθεται πως ειναι για αυτη τη δουλεια....Μπορει κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ τα κατάφερα κ το άλλαξα (όχι οτι είναι κακό το συγκεκριμένο...αλλά έκατσε ατυχία) κ παράγειλα το ainol venus (4 πυρήνες) ας ελπίσουμε οτι αυτό δεν θα με απογοητεύσει!! :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να πάρω το n70s ( http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3066-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri5782.htm ) αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει τα λευτά του γιατί δεν είναι το n70 και δεν έχει ips οθόνη και γενικά να μου πείτε αν κολλάει,για τη διάρκεια της μπαταρίας του και για το αν αντέχει βαριά παιχνίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να πάρω το n70s ( http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3066-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri5782.htm ) αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει τα λευτά του γιατί δεν είναι το n70 και δεν έχει ips οθόνη και γενικά να μου πείτε αν κολλάει,για τη διάρκεια της μπαταρίας του και για το αν αντέχει βαριά παιχνίδια.

εγω το θεωρω πολυ καλή επιλογή για τα λεφτα του. Καλή μπαταρία άψογο wifi. Παιχνίδια παίζει όσα θες. Τωρα αν θες δίνεις λίγο παραπάνω και παίρνεις με την ips

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να πάρω το n70s ( http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3066-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri5782.htm ) αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει τα λευτά του γιατί δεν είναι το n70 και δεν έχει ips οθόνη και γενικά να μου πείτε αν κολλάει,για τη διάρκεια της μπαταρίας του και για το αν αντέχει βαριά παιχνίδια.

 

Το εχω παρει κ θα σου προτεινα να κοιταξεις αλλου η να βαλεις κατι παραπανω κ να παρεις κατι αλλο...Η οθονη δεν ειναι ips οπως ειπες με αποτελεσμα η γωνια θεασης να μην ειναι καλη,ξεθωριαζουν τα χρωματα αν δεν κοιτας ευθεια την οθονη.Μπαταρια 1 μερα περιπου κραταει,κολληματα δεν τρωει,τουλαχιστον οσο το ειχα κ βαρια παιχνιδια μην περιμενεις να παιζει κ παιχνιδια για tegra 3...:p Με νορμαλ παιχνιδια δεν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα το N70 πριν λίγες μέρες και όλα καλά (ήρθε μάλιστα με JB 4.1.1), εκτός από το κουμπί on-off: ακόμα δεν έχω βρει πώς πρέπει να το πατάω για να ενεργήσει. Γενικά θέλει πολύ πάτημα (δυνατά και «αρκετή» ώρα) για να ανοίξει το tablet (και φοβάμαι μήπως χαλάσει εξαιτίας αυτού). Επίσης δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιήσω για να κλείσω απλώς την οθόνη, γιατί καθώς το κρατάω πατημένο, αυτό καταλαβαίνει απενεργοποίηση.

 

Πώς δουλεύει σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το N70 πριν λίγες μέρες και όλα καλά (ήρθε μάλιστα με JB 4.1.1), εκτός από το κουμπί on-off: ακόμα δεν έχω βρει πώς πρέπει να το πατάω για να ενεργήσει. Γενικά θέλει πολύ πάτημα (δυνατά και «αρκετή» ώρα) για να ανοίξει το tablet (και φοβάμαι μήπως χαλάσει εξαιτίας αυτού). Επίσης δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιήσω για να κλείσω απλώς την οθόνη, γιατί καθώς το κρατάω πατημένο, αυτό καταλαβαίνει απενεργοποίηση.

 

Πώς δουλεύει σε εσάς;

 

Για να κλεισει απλά η οθονη ένα απλό πάτημα και τπτ άλλο. Για ενεργοποιηση δλδ το on-off παρατεταμένο πάτημα.

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Μιας και ψάχνομαι το τελευταίο διάστημα για 7άρι ταμπλετάκι έπεσα πάνω και σε αυτό το Window (YuanDao) N70 Quad Core, με ips οθόνη φυσικά. Διάβασα αρκετά καλά λόγια στις σελίδες που προηγήθηκαν απλά θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις - ερωτήσεις από τους κατόχους.

Καταρχήν, το wifi του είναι δυνατό; Δηλαδή θα μπορεί να πιάνει από τον έναν όροφο στον άλλο ή θα πρέπει να είμαι στο ίδιο δωμάτιο με το ρούτερ για να μην έχω πρόβλημα; :worry:

Δεύτερο, το hdmi παίζει κανονικά σε όλες τις τηλεοράσεις χωρίς προβλήματα; Παίζει και 720p και 1080p; Εικόνα-ήχος σε καλά επίπεδα στην τηλεόραση; Ποια η συμπεριφορά του tablet κατά τη σύνδεση; Μαυρίζει η οθόνη ή μένει αναμμένη και μπορώ να έχω το tablet σε mute και κανονικά ήχο στην τηλεόραση; :!:

Τρίτο, μιας και δεν έχει bluetooth υπάρχει τρόπος να δουλέψει κάποιο εξωτερικό usb bluetooth για τις περιπτώσεις που θα το χρειαστώ;

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας και για τις όποιες απαντήσεις!!! :)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

να σου απαντήσω για αυτά που ξέρω, μιας και πέρασαν 2 από τα χέρια μου τις γιορτές....

Έχει καλό wifi, τώρα το αν θα πιάνει μεταξύ ορόφων δεν μπορώ να το ξέρω, αν θες ως μέτρο συγκρισης (ψιλο μπακάλικο βέβαια) υπολόγισε οτι από τη μια στην άλλη άκρη του σπιτιού μου το xperia mini πιάνει το netafster μου με 1-2/5 γραμμές, όπως περίπου και το Fire (στις 3-4 φορές που το χρησιμοποίησα), ενώ το Ν70 μεταξύ 2 και 3, ποτέ κάτω από 2!

Για ΒΤ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος να δουλέψει, το ξανατσέκαρα μόλις προχτες που έψαξα όλα τα σχετικά φόρουμ ψάχνοντας να παραγγείλω ταμπλετα για έναν φίλο... υπάρχει μια feriross rom που έχει τους drivers και έχει πάιξει με 1-2 συσκευές ΒΤ (δηλαδή απλή σύνδεση), αλλά και πάλι σε κάποιους δεν γινόταν σύνδεση ακουστικού ή μεταφορά αρχείων.

Για το HDMI δεν ξέρω λεπτομέρειες, και τα 2 τα συνέδεσα απλά για δοκιμή σε μια παλιά lcd, έπαιξε κανονικά ο ήχος αλλά τις λεπτομέρειες που με ρωτάς δεν τις θυμάμαι.

 

Πάντως αν ψάχνεις για τις επόμενες 3-4 μέρες, έχει προσφορά το eternal team στο aliexpress (δεν έχει paypal αλλά κάνει μεσολάβηση escrow) το Ν70HD στα 126$ (97,5 euro!!) με αποστολή EMS, ακριβώς σχεδόν όσο το απλό Ν70! Άλλη λύση RK3066 με 4πύρηνη gpu, 1280X800 και ενσωματωμένο ΒΤ είναι το Pipo U1 Pro, γύρω 148$ (114 euro). Αν θες να δεις το μαγαζί πήγαινε στο http://www.aliexpress.com/store/103919 και διάλεξε sale items.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...