Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nadroid backup θα πάρεις με το cwm recovery .Απο αυτές που εχω δοκιμάσει(omega -android revolution-wanamlite-phoenix) ολες στα ιδια επίπεδα περίπου είναι .

 

Εγω αντίθετα θα επιστρέψω σε stock /root ,και θέλω να ρωτήσω αν καποιος ξέρει, αν υπάρχει ή πως μπορώ να βάλω ενα dialer σαν αυτόν στην φωτογραφία σε odex rom .

http://img32.imageshack.us/img32/4994/axbmc6p.png

Είναι απο αυτο το θέμα .

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ(με κάθε επιφύλαξη):http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1944025:)

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι γνωριζω οταν μια ρομ ειναι odex δεν μπορείς να επεμβεις στα σκινς αλλα νομιζω οτι καταληλοτερος να απαντησει ειναι ο motomoto
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γνωριζω οταν μια ρομ ειναι odex δεν μπορείς να επεμβεις στα σκινς αλλα νομιζω οτι καταληλοτερος να απαντησει ειναι ο motomoto

 

Μπορεις, ενα θεμα που ειναι vrtheme μπορει να μπει σε οποιαδήποτε ρομ, και για να καταλάβετε αν ειναι vrtheme απλα ανοίγετε το zip και θα δείτε μεσα 2 φακελους, ο ενας αν γραφει vrtheme ειναι εντάξει, αν γραφει system τοτε πρεπει να δείτε στο thread του δημιουργού αν γραφει οτι μπορει να μπει και σε odex.. Αλλα και στο vrtheme και στο system παντα θα βλέπετε το thread του δημιουργού για να δείτε αν γραφει για ποια εκδοση ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα δεν κάνει για odex . Ο dialer ειναι αυτος που με ενδιαφέρει περισσότερο και όχι ολόκληρο το θέμα (δεν είναι άσχημο βέβαια)

 

Send from My note

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα δεν κάνει για odex . Ο dialer ειναι αυτος που με ενδιαφέρει περισσότερο και όχι ολόκληρο το θέμα (δεν είναι άσχημο βέβαια)

 

Send from My note

 

Μηχαλη, στειλε μου το λινκ με το θέμα σε pm για να το δω το απόγευμα και να σου το κανω..

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα δεν κάνει για odex . Ο dialer ειναι αυτος που με ενδιαφέρει περισσότερο και όχι ολόκληρο το θέμα (δεν είναι άσχημο βέβαια)

 

Send from My note

 

Έχω την εντύπωση ότι ο dialer που ζητάς είναι ο μαμά με περασμένο μόνο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μηχαλη, στειλε μου το λινκ με το θέμα σε pm για να το δω το απόγευμα και να σου το κανω..

 

έχω περάσει την phoenix v9 .έχω περάσει

όλα αυτά που βγάζεις . να ρωτήσω κάτι μπορεί

να είναι και θέμα της ρομ . όταν κατεβάζεις την

μπάρα βλέπεις και τις ιδοποιήσεις από facebook ,

e-mail και στην προηγούμενη είχε ένα διακόπτη

που έγραφε " διαγραφή " το πατούσες και εσβηναν

όλες . σε αυτή την ρομ δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

είναι θέμα της ρομ ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο dialer που ζητάς είναι ο μαμά με περασμένο μόνο θέμα.

 

Βρε καλως τον!!

Ηταν σε αρχειο apk και ηθελε την διαδικασια με το .odex για να περαστει σε μαμα ρομ, τελικα του το εκανα σε vrtheme και ολα ενταξει....

 

έχω περάσει την phoenix v9 .έχω περάσει

όλα αυτά που βγάζεις . να ρωτήσω κάτι μπορεί

να είναι και θέμα της ρομ . όταν κατεβάζεις την

μπάρα βλέπεις και τις ιδοποιήσεις από facebook ,

e-mail και στην προηγούμενη είχε ένα διακόπτη

που έγραφε " διαγραφή " το πατούσες και εσβηναν

όλες . σε αυτή την ρομ δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

είναι θέμα της ρομ ?

 

Αυτο ειναι απο την ρομ, ισως περασες καποιο simplistic κ.λ.π...αν σου ξανα βγαλει ειδοποιηση ψαξε επανω δεξια τις οθονης μηπως και εχεις ενα εικονιδιο με τρεις γραμμες, αυτο θα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την phoenix v9 .έχω περάσει

όλα αυτά που βγάζεις . να ρωτήσω κάτι μπορεί

να είναι και θέμα της ρομ . όταν κατεβάζεις την

μπάρα βλέπεις και τις ιδοποιήσεις από facebook ,

e-mail και στην προηγούμενη είχε ένα διακόπτη

που έγραφε " διαγραφή " το πατούσες και εσβηναν

όλες . σε αυτή την ρομ δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

είναι θέμα της ρομ ?

 

Και εγώ την πάτησα και ψαχνόμουν. Όπως τα λέει ο motomoto είναι. Επάνω δεξιά στη γωνία έχει ένα συμβολάκι να το πατήσεις και τα βγάζει...!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πάτησα και ψαχνόμουν. Όπως τα λέει ο motomoto είναι. Επάνω δεξιά στη γωνία έχει ένα συμβολάκι να το πατήσεις και τα βγάζει...!

 

Αυτό είναι "δανεισμένο" από την AOSP 4.2.x. Εκεί το έχει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω την phoenix.

Πείτε καμιά ιδέα για άλλη ρομ.δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημενος μετά από 10 μέρες δοκιμής. ...κάτι ελαφρύτερο και καλύτερο?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω την phoenix.

Πείτε καμιά ιδέα για άλλη ρομ.δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημενος μετά από 10 μέρες δοκιμής. ...κάτι ελαφρύτερο και καλύτερο?

 

Καλημέρα παλιόφιλε ;) Η καλύτερη non aosp που έχω βρει είναι η Ωμέγα με διαφορά. Με το θέμα του Kalagas (mixed) είναι άπαιχτη.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλε.

κάτι στην Ω δεν μου κάθεται καλα οσες φορές την εχω δοκιμάσει και σε s2 kai s3 μου φαίνεται ισως λιγο πιο φορτωμένη απο οτι θα ήθελα.

αλλα και η phoenix τώρα δεν πήγε πισω,η στοκ μου ειχα καθίσει πιο καλά,αλλα ψάχνω να δω και κάτι αλλο μιας και είμαι ρουτ.:)

 

 

κατεβάζω Ω και EsaNote V3 να τις δοκιμάσω...

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλε.

κάτι στην Ω δεν μου κάθεται καλα οσες φορές την εχω δοκιμάσει και σε s2 kai s3 μου φαίνεται ισως λιγο πιο φορτωμένη απο οτι θα ήθελα.

αλλα και η phoenix τώρα δεν πήγε πισω,η στοκ μου ειχα καθίσει πιο καλά,αλλα ψάχνω να δω και κάτι αλλο μιας και είμαι ρουτ.:)

 

 

κατεβάζω Ω και EsaNote V3 να τις δοκιμάσω...

 

Δοκίμασε και BoBCatRoM είναι πολύ καλή αλλά και η essanote είναι καλή.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και BoBCatRoM είναι πολύ καλή αλλά και η essanote είναι καλή.

 

Θα συμφωνήσω με την Ρεβέκκα!

BoBCatRom...την φοράω απο την ημέρα που μας την πρότεινε. Απίστευτη ρομ!!!

Η παραμετροποίηση σε όλο της το μεγαλείο.:D

Αυτή η ρομ σε κάνει να μη βαριέσαι ποτέ. Φλασάρεις ότι θέλεις, για ότι σου έρθει στο κεφάλι...για πλάκα!!!:D

Τη φοράω με τον τελευταίο Adam Kernel και επιβεβαιώνω και εγώ Κανένα fc...ούτε καν στο Facebook που εμένα ήταν σε ωριαία διάταξη τα κλεισίματα.

Από ότι κατάλαβα, ο συγκεκριμένος dev πρέπει να είναι από τους αποχωρήσαντες της EsaNote...αλλά για εμένα είναι πολύ καλύτερη!:)

Απλά να ξέρετε πως στην εγκατάσταση δεν υπάρχει Aroma installer, περνάει ολόκληρη η ρομ και αφαιρείτε ότι θέλετε με titanium.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την Ρεβέκκα!

BoBCatRom...την φοράω απο την ημέρα που μας την πρότεινε. Απίστευτη ρομ!!!

Η παραμετροποίηση σε όλο της το μεγαλείο.:D

Αυτή η ρομ σε κάνει να μη βαριέσαι ποτέ. Φλασάρεις ότι θέλεις, για ότι σου έρθει στο κεφάλι...για πλάκα!!!:D

Τη φοράω με τον τελευταίο Adam Kernel και επιβεβαιώνω και εγώ Κανένα fc...ούτε καν στο Facebook που εμένα ήταν σε ωριαία διάταξη τα κλεισίματα.

Από ότι κατάλαβα, ο συγκεκριμένος dev πρέπει να είναι από τους αποχωρήσαντες της EsaNote...αλλά για εμένα είναι πολύ καλύτερη!:)

Απλά να ξέρετε πως στην εγκατάσταση δεν υπάρχει Aroma installer, περνάει ολόκληρη η ρομ και αφαιρείτε ότι θέλετε με titanium.:)

 

Δώσε λινγκ....

Ευχαριστώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινγκ....

Ευχαριστώ...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39400429

 

Νίκο, κάπου είδα ένα ερώτημά σου για το nandroid. Εγώ από τότε που έβαλα TWRP recovery (αλλά και τώρα με Philz) τα περνώ στην external Sd. Επανέρχονται άψογα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινγκ....

Ευχαριστώ...

 

Και το περίεργο είναι ότι με phoenix αφαιρούσα όλες τις εφαρμογές της Google που δεν ήθελα κατά την εγκατάσταση, κοινώς ήταν πιο ελαφριά και παρ'όλα αυτά είχα λαγκαρίσματα.

Με αυτή τη ρομ έχω όλες τις εφαρμογές δεν έχω αφαιρέσει τίποτα και είναι απίστευτα smooth για αυτό και δεν μπαίνω στη διαδικασία να αφαιρέσω τίποτα.

Και με πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας και εγώ με τον τελευταίο Adam είμαι, αν και έχω την εντύπωση ότι ο αμέσως προηγούμενος ίσως είχε ακόμα καλύτερη κατανάλωση.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δινω και εγω την <ψηφο> μου στην bobcatrom..Πολυ καλη ρομ και πολυ παραμετροποιησιμη..Απο τις καλυτερες που εχω δοκιμασει..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι εγινε με την phoenix ??

Κλείδωσαν το νήμα του tamirda στο xda .....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος ας μου λυσει μια απορια.

 

Εχω αλλαξει σε καποιες εφαρμογες το DPI και ολα καλα (μεσω του Exposed). Aυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι ποια επιλογη πρεπει να θεσω για να ενεργοποιηθει το tablet mode. Εχω θεσει 250 DPI, μηπως εκει ειναι το θεμα?

 

Παρεμπιπτοντως, δοκιμαστε τη Rom του BobCat. Πραγματικα αψογη με απειρες επιλογες!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι εγινε με την phoenix ??

Κλείδωσαν το νήμα του tamirda στο xda .....

 

Σύμφωνα με αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2218523

Το γύρισαν στα πολιτικά εκεί μέσα και έτσι έφαγε κλείδωμα....

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχου το Simplistic, εφτιαξα ενα modaki που διορθωνω μερικα (για μενα λαθοι)..

 

Download

 

http://imageshack.us/a/img402/5202/20130403015400.png http://imageshack.us/a/img706/9072/20130403134854.png

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...