Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπα να δοκιμασω την amnospherum ετσι απο περιεργεια..Δεν ξερω παιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ γρηγορη..Και απο μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει καλα..

 

Καλησπερα στο φορουμ, Δημητρη μετα του μακαρονα περασα αυτην, η ρομ αυτη κατα την γνωμη μου εχει το ωραιοτερο θεμα πολυ γρηγορη οπως τα λες και η μπαταρια με light χρηση μου κρατησε τρεις σχεδον ημερες με περσεα βεβαιως βεβαιως κερνελ εμεινα απολυτα ικανοποιημενος αλλα το μερακι του φλασαρισματος με ετρωγε και ετσι σημερα περασα του Crash ειμαι στην διαδικασια του τεσταρισματος αλλα η ρομ του Amnodaniel ειναι λιτη αλλα πολυ πολυ ομορφη

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στη νεα εκδοση triangle away εχει προστεθεί η επιλογη να κανει reset ο counter σε καθε boot.. Αρα για αυτους που ειναι ροοτ με cwm recovery, μετα απο recovery ο counter μηδενίζεται αυτόματα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

Σταύρο, υπήρχε αυτή η επιλογή δεν.είναι καινούργια, αλλά εμφανίζεται μόνο όταν υπάρχει custom kernel, όχι στον στοκ kernel.:)

 

Δεν είχα δει το καινούργιο νήμα Chainfire...:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, υπήρχε αυτή η επιλογή δεν.είναι καινούργια, αλλά εμφανίζεται μόνο όταν υπάρχει custom kernel, όχι στον στοκ kernel.:)

 

Σοβαρα; :eek:

Καλα μη νομιζεις οτι διαβασα στο xda και το ειπα, απλα ειδα την επιλογη και μου φανηκε οτι τωρα προστέθηκε.. Ασε που τωρα ειπα να περασω το triangle away, ειχα παλαιότερη εκδοση και δεν ξερω ουτε ειδα τι γίνεται με τις νεες εκδοσεις.. Ευχαριστώ πολυ παντως, λαθος μου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, Δημητρη μετα του μακαρονα περασα αυτην, η ρομ αυτη κατα την γνωμη μου εχει το ωραιοτερο θεμα πολυ γρηγορη οπως τα λες και η μπαταρια με light χρηση μου κρατησε τρεις σχεδον ημερες με περσεα βεβαιως βεβαιως κερνελ εμεινα απολυτα ικανοποιημενος αλλα το μερακι του φλασαρισματος με ετρωγε και ετσι σημερα περασα του Crash ειμαι στην διαδικασια του τεσταρισματος αλλα η ρομ του Amnodaniel ειναι λιτη αλλα πολυ πολυ ομορφη

 

Ετσι και εγω..Ειχα του μακαρονα και βαρεθηκα να περιμενω την καινουρια που ετοιμαζει και με ετρωγε κιολας να φλασαρω..Με perseus και εγω δεν τον αλλαζω..Προς το παρον ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την amnospherum και απ'οτι διαβασα ετοιμαζει και αυτος νεα εκδοση..Περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις και απο την crash..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; :eek:

Καλα μη νομιζεις οτι διαβασα στο xda και το ειπα, απλα ειδα την επιλογη και μου φανηκε οτι τωρα προστέθηκε.. Ασε που τωρα ειπα να περασω το triangle away, ειχα παλαιότερη εκδοση και δεν ξερω ουτε ειδα τι γίνεται με τις νεες εκδοσεις.. Ευχαριστώ πολυ παντως, λαθος μου.. :)

 

επειδή είμαι νέος στο ροοτ πως ακριβώς μπορώ να

περάσω το triangle away και τι ακριβώς κάνει ?

έχω φλασάρει δύο φορές ρομ . πως βλέπω το counter ?

και μετά με ποιον τρόπο περνάω το triangle away ?

μόνο μία φορά χρειάζετε να περαστεί ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι νέος στο ροοτ πως ακριβώς μπορώ να

περάσω το triangle away και τι ακριβώς κάνει ?

έχω φλασάρει δύο φορές ρομ . πως βλέπω το counter ?

και μετά με ποιον τρόπο περνάω το triangle away ?

μόνο μία φορά χρειάζετε να περαστεί ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

Αν θες ρίξε μια ματιά εδώ. Θα σου λύσει αρκετές απορίες για την εφαρμογή. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω που να ποστάρω γι αυτό όποιος ξέρει ας πει...Στον chrome for pc έχω την αυτόματη μετάφραση και ότι σελίδα μπαίνω την μεταφράζει αυτόματα.

Στον αντίστοιχο για mobile υπάρχει αυτή η δυνατότητα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους!!!

Απλά θέλω να σας δείξω τα αποτελέσματα απο Phoenix 7.0 και perseus kernel 33.3 και παμε είμαι στα 66% το τηλέφωνο μπήκε σε airplane mod το βράδυ για αυτό και η απ ενεργοποίηση του wifi...

 

[ATTACH]30596[/ATTACH][ATTACH]30595[/ATTACH][ATTACH]30594[/ATTACH]

Edited by vasilisf07
Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους!!!

Απλά θέλω να σας δείξω τα αποτελέσματα απο Phoenix 7.0 και perseus kernel 33.3 και παμε είμαι στα 66% το τηλέφωνο μπήκε σε airplane mod το βράδυ για αυτό και η απ ενεργοποίηση του wifi...

 

[ATTACH]30596[/ATTACH][ATTACH]30595[/ATTACH][ATTACH]30594[/ATTACH]

 

Βάλε και μια την οθόνη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να κανω ροοτ ακολουθω τις οδηγιες στο πρωτο ποστ?custom recovery πως περναμε?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root

Θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note II : Πλήρης οδηγός για root

Θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι.

 

ναι τα βρηκα αλλα δεν λεει κατι για custom recovery αν ειδα καλα...γιαυτο ρωταω.η criskelo rom τι λεει αυτη σκεφτομαι να βαλω.

 

EDIT : OK το βρηκα ευχαριστω...

 

EDIT 2 : για να βλω cwm recovery κανω πρωτα ροοτ με odin μετα μπουτρω το κινητο ξανα και μεσω odin περναω το cwm?καλα τα λεω?μπορω με το στοκ ρεκοβερυ να περασω αλλη ρομ?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδεσ ειμαι με phoenix 7 πως παιρναω τον τελευταίο perseus γιατι εχω τον 32 ακομα

 

βαζεις το perseus.zip στο κινητο με cwm μπαινεις στο download mode και κανεις πρωτα wipe cache &wipe dalvik και μετα κανεις install zip και μετα reboot

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

EDIT 2 : για να βλω cwm recovery κανω πρωτα ροοτ με odin μετα μπουτρω το κινητο ξανα και μεσω odin περναω το cwm?καλα τα λεω?μπορω με το στοκ ρεκοβερυ να περασω αλλη ρομ?

 

Μια βοήθεια ρε παίδες...sorry για το διπλο ποστ...απλα ειμαι τοση ωρα και διαβαζω και περιμένω μια απάντηση.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Μα γράφει στον οδηγό που σου έδωσα με μεγάλα γράμματα για το CWM Recovery!

Γράφει ακριβώς αυτά που ρωτάς και στο link που έχει ο οδηγός υπάρχουν και επιπλέον οδηγίες...

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μα γράφει στον οδηγό που σου έδωσα με μεγάλα γράμματα για το CWM Recovery!

Γράφει ακριβώς αυτά που ρωτάς και στο link που έχει ο οδηγός υπάρχουν και επιπλέον οδηγίες...

 

Το ειδα αυτο τα διαβασα απλα ρωταω να φλασαρω μεσωω odin το cwm η να φλασαρω πρωτα το αρχείο του chaifire και μετα το custom recovery. .Συγγνώμη που σας ταλαιπωρω..

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αυτο τα διαβασα απλα ρωταω να φλασαρω μεσωω odin το cwm η να φλασαρω πρωτα το αρχείο του chaifire και μετα το custom recovery. .Συγγνώμη που σας ταλαιπωρω..

 

Πρώτα κάνεις root και μετά περνάς το cwm με odin ή με mobile odin .

Όπως μπορείς να περάσεις custom rom /mods χωρίς να εχεις cwm ,πάλι με το mobile odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμασω λίγο aosp και έβαλα την carbon

Για πειράματα ..έχω αλλάξει πανω απο 20 Ρομ

Τελικά η aosp 4.2.2 carbon άλλο φρούτο καμια σχέση απίστευτα γρήγορη πολύ smooth φοβερά πειράγματα οτι καλυτερο σε μπαταρία την έχω 4 μέρες έχω τρελαθεί πραγματικα . άλλο τηλέφωνο νομιζω δεν υπάρχει πιο γρήγορη Ρομ απο τις aosp

Το μονο αρνητικο χάνεις τα καλουδια τις sammy .

Οποίος θέλει ταχύτητα και απλά γρήγορη Ρομ χωρίς πολλά πολλά. Την συστηνω ...δεν υπάρχει..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμασω λίγο aosp και έβαλα την carbon

Για πειράματα ..έχω αλλάξει πανω απο 20 Ρομ

Τελικά η aosp 4.2.2 carbon άλλο φρούτο καμια σχέση απίστευτα γρήγορη πολύ smooth φοβερά πειράγματα οτι καλυτερο σε μπαταρία την έχω 4 μέρες έχω τρελαθεί πραγματικα . άλλο τηλέφωνο νομιζω δεν υπάρχει πιο γρήγορη Ρομ απο τις aosp

Το μονο αρνητικο χάνεις τα καλουδια τις sammy .

Οποίος θέλει ταχύτητα και απλά γρήγορη Ρομ χωρίς πολλά πολλά. Την συστηνω ...δεν υπάρχει..

 

Έχω να περάσω Aosp από την εποχή του Note1. Μπορείς να μου θυμίσεις λίγο την εγκατάσταση γιατί στην Carbon δεν γράφει τίποτα.

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, κάνουμε full wipe, περναμε τη ρομ, περνάμε τα Gapps και κάνουμε wipe data factory reset. Ισχύει;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Full wipe . factory reset διαγράφοντας τα παντα φλασαρεις την Ρομ πρωτα . παλι factory reset wipe.dalvik ξανά φλασαρεις τα app ξανά full wipe - dalvik . και είσαι έτοιμος ....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..Επειδη δεν εχω ιδεα τι παιζει με aosp θα μπορουσε να μας πει καποιος μερικες λεπτομερειες?Ας πουμε,τι χανουμε σε σχεση με τις απλες custom roms,τι κερδιζουμε,πως φλασαρουμε,αν αλλαζουμε κερνελ,μπορει να αλλαχτει το dpi με aosp?Ευχαριστω

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνεις root και μετά περνάς το cwm με odin ή με mobile odin .

Όπως μπορείς να περάσεις custom roπ /mods χωρίς να εχεις cwm ,πάλι με το mobile odin .

 

Στο xda που ρώτησα μου ειπαν οτι φλασαρω μονο μεσω οdin το αρχείο cwn και μετα το κανω root φλασαρωντας το super user zipaki απο recovery.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801060&postcount=2

 

EDIT: το εκανα με τον τροπο του που ελεγε το πρωτο ποστ παιδια ολα οκ ειμαι ροοτ τωρα.για να βαλω ρομ τωρα μπαινω στο recovery και κανω ολα τα wipe και περναωτην ρομ.σωστα?

 

EDIT 2: ολα οκ ευχριστω

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...