Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαπιστώνω το εξης με το tapatalk.

σε ολες τις rom εκτός της ελληνικής,χάνει το γραμμα (φ),ίσως είναι η γραμματοσειρά δεν ξέρω.

σας το κάνει εσάς?

επίσης ενω εχει επιλογή για καιρό στη lockscreen,δεν τον εμφανίζει.

 

το 15 Toggle buttons,έπρεπε να ειναι στάνταρτ στις επίσημες ρομ.

 

Enable BBC code απο το Tapatalk. Problem solved :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και εδώ ..συνιστώ ανεπιφύλακτα ..δοκίμασα και με του Γιάννη αλλά είδα λιγο lag και χειρότερη μπαταρία.και ξανά wanam..το ίδιο και στο s 3 που έχω ..

 

wannam κι εδω σταθερα πλεον, εξαιρετικη και με την καλυτερη αυτονομια που ειδα σε note 2 (εκανα δοκιμη και με 2 αλλες, αλλα εδω ειναι το λιμανι μου) ;)

Link to comment
Share on other sites

wannam κι εδω σταθερα πλεον, εξαιρετικη και με την καλυτερη αυτονομια που ειδα σε note 2 (εκανα δοκιμη και με 2 αλλες, αλλα εδω ειναι το λιμανι μου) ;)

 

Εγώ δοκιμάζω από χθες το βράδυ την odexed του wanam, αλλά κάνει κάτι ψηλό lag στις εναλλαγές οθονών με Nova και στο σερφάρισμα με Firefox.

Έχετε αλλάξει κερνελ ή είσαστε με τον μαμίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω τα άθλια emotions που έχει η συσκευή χωρίς να κάνω root τη συσκευή; Είμαι με μαμά firmware.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμάζω από χθες το βράδυ την odexed του wanam, αλλά κάνει κάτι ψηλό lag στις εναλλαγές οθονών με Nova και στο σερφάρισμα με Firefox.

Έχετε αλλάξει κερνελ ή είσαστε με τον μαμίσιο;

 

redpill με καθε rom...

Link to comment
Share on other sites

Vaggeli εχτες εγω εβαλα redpill με omega αλλα δεν δουλευε η καμερα

 

Omega 7.1 με redpill 0.6 και όλα δουλεύουν άψογα. Έχω την 0.6 γιατί η 0.7 ultimate δεν υποστηρίζει exfat.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω τα άθλια emotions που έχει η συσκευή χωρίς να κάνω root τη συσκευή; Είμαι με μαμά firmware.

Κατέβασε κάποιον launcher απ' το google play δοκίμασε τον και αν σ' αρέσει αγόρασε την pro έκδοση.Ο nova που χρησιμοποιούμε πολλοί εδώ μέσα είναι πολύ καλός και σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις τα εικονίδια του pure android.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ενδιαφερον για οποιον εχει ορεξη για πειραγματα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012770

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ενδιαφερον για οποιον εχει ορεξη για πειραγματα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012770

 

Αυτό το τρελό αγόρι είναι για δέσιμο αλλά το κατέχει το άθλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ενδιαφερον για οποιον εχει ορεξη για πειραγματα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012770

 

Η χαρά του στοκατζή !

Ήδη δοκίμασα το call recorder , δουλεύει άψογα.

Πολύ διάβασμα και πολύ ζουμί.

Πιστεύω πως θα έχει μέλλον

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Η χαρά του στοκατζή !

Ήδη δοκίμασα το call recorder , δουλεύει άψογα.

Πολύ διάβασμα και πολύ ζουμί.

Πιστεύω πως θα έχει μέλλον

 

"Η χαρά του στοκατζή !" :D:D:D:D:D

Εισαι τρελο παλικαρι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια

 

Τα παραπονα σου στη samsung :D:D:D

Δυστυχως ειναι πολυ καλο.Για την ωρα ειμαι με pa+neak kernel.Τρομερη βελτιωση στη μπαταρια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια

Τι να πούμε; :confused:

Τροποποιήσεις δεν χρειάζεται, βελτιώσεις δεν υπάρχουν! :lol:

Είναι όπως λέμε: Το έχω "μαμά" και μ' αρέσει! :cool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπονα σου στη samsung :D:D:D

Δυστυχως ειναι πολυ καλο.Για την ωρα ειμαι με pa+neak kernel.Τρομερη βελτιωση στη μπαταρια

 

Βελτίωση εννοείς σε σχέση με την Stock; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι η PA έχει μικρότερη διάρκεια στην μπαταρία.

 

Αντε μπραβο . Παντως την ωμεγα δεν βλεπω να γινεται ο χαμος που υπηρχε στο ς3

 

Λογικό καθώς είναι μικρότερο το κοινό στο οποίο απευθύνεται το Note II ;)

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση εννοείς σε σχέση με την Stock; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι η PA έχει μικρότερη διάρκεια στην μπαταρία.

 

Οχι σε σχεση με stock.Η stock ειναι απιστευτη.Απλα με το συγκεκριμενο kernel η pa εχει πολυ καλυτερη μπαταρια σε σχεση με τον cm10 kernel

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά από μία διήμερη περιπλάνηση στην Wanam (stock odexed και v2.0) μπορώ να πω πως καμία δεν μου κάθησε καλά. Εκτός από τα ψηλό lag που είχα και στις δύο, η μπαταρία έπεφτε πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με την Omega 7.1 που είχα πριν.

Επανέφερα λοιπόν το nandroid backup της Omega που είχα κρατήσει το Σάββατο. Αυτό που έχω παρατηρήσει με τα nandroid backup είναι πως σε σχέση με το Note οι διεργασίες του backup και του restore γίνονται πολύ πιο γρήγορα παρότι το τελικό backup είναι 3Gb+!:)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συνεχίζω με stock LJ2 leak 4.1.2 Rooted, Odex + κάποια απαραίτητα mods για μένα.

Πιστεύω ότι όποιος δοκιμάσει με τέτοια συσκευή όπως το Note, δεν επανέρχεται σε custom rom (E, εντάξει, εμείς οι flash junkies θα δοκιμάζουμε κατά καιρούς).

Όπως γνωρίζουμε οι custom rom είναι deox επειδή, με απλά λόγια, είναι πιο εύκολο να τροποποιηθούν τα αρχεία deox απο τους devs και τους themers.Γνωρίζουμε όμως επίσης ότι οι Odex (όπως δηλαδή είναι τα stock firmwares) είναι πιο γρήγορες στο άνοιγμα εφαρμογων και πιο σταθερές.

 

Αν κάποιος λοιπόν δεν ενδιαφέρεται και πολύ να περάσει ''θέμα'' στη συσκευη (αν και υπάρχουν odex θέματα), ας δοκιμάσει πχ την GT-N7100_WanamLite.Odexed.XXDLJ2.NO-WIPE ή να περάσει τη stock μέσω Pc Odin και απλά να τη κάνει root, κι ας συγκρίνει...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...