Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα βγάζει προτεινόμενες εφαρμογές και το σχετικό εικονίδιο στην μπάρα ειδοποιήσεων όταν τραβάς το πενάκι. Δεν χάνεις κάποια ουσιαστική λειτουργία. Αντίθετα κερδίζεις μεγαλύτερη παραμετροποίηση και δυνατότητα οριζόντιας προβολής των επιφανειών εργασίας.

 

Και καποια widgets πχ splanner

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και καποια widgets πχ splanner

 

Τι εννοεις με το οριζοντια προβολη επιφανειων εργασιας??

 

@afilopou Το splanner δουλεύει όπως φαίνεται στο screenshot. edit: έχεις δίκιο, το μπέρδεψα με άλλο widget

@koklas Εννοώ αυτό που φαίνεται στο screenshot

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Παρ' ότι νομίζω έχει απαντηθεί,μπορεί κάποιος να μου θυμίσει, αν βάλω nova launcher ποιές λειτουργίες το spen θα χάσω;

 

Μόνο αυτή που όταν το βγάζεις εμφανίζονται κάποια εικονίδια στην notification bar.

Εγω απο την αρχη το εχω με Nova.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα,Αργύρη και syd77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δεν μ' ενοχλούν αυτά που αναφέρατε οπότε θα το δοκιμάσω. Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Το S-Planer δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Για κάποιο λόγο που μάλλον γνωρίζει μόνο η Samsung δεν συγχρονίζει τις καταχωρήσεις στο calendar του Gmail.

Χρησιμοποιω και άλλες συσκευές και μ ενδιαφέρει πολύ ο συγχρονισμός.

Κάνω την δουλειά μου μια χαρά με την εφαρμογή της Google η οποία συγχρονίζει αμέσως ότι περάσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα,Αργύρη και syd77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δεν μ' ενοχλούν αυτά που αναφέρατε οπότε θα το δοκιμάσω.

 

Ειναι τετοιο το οφελος απο τη μειωση των κενων στην οθονη που ο nova μοιαζει μονοδρομος (μαζι με καποιους custom launchers).O tw καλος ειναι για καποιες μερες χρησης οταν πρωτοπαιρνεις το τηλεφωνο αλλα τα κενα του δεν χωνευονται ουτε με σοδα :lol:

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τετοιο το οφελος απο τη μειωση των κενων στην οθονη που ο nova μοιαζει μονοδρομος (μαζι με καποιους custom launchers).O tw καλος ειναι για καποιες μερες χρησης οταν πρωτοπαιρνεις το τηλεφωνο αλλα τα κενα του δεν χωνευονται ουτε με σοδα :lol:

Ο tw για μένα είναι το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα των συσκευών της Samsung

Το S-Planer δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Για κάποιο λόγο που μάλλον γνωρίζει μόνο η Samsung δεν συγχρονίζει τις καταχωρήσεις στο calendar του Gmail.

Χρησιμοποιω και άλλες συσκευές και μ ενδιαφέρει πολύ ο συγχρονισμός.

Κάνω την δουλειά μου μια χαρά με την εφαρμογή της Google η οποία συγχρονίζει αμέσως ότι περάσω.

Τι εννοείς δεν συγχρονίζει;Εγώ όλα τα ραντεβού του ιατρείου τα έχω στο ημερολόγιο του gmail και ταυτόχρονα και στο splanner και τούμπαλιν.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν συγχρονίζει;Εγώ όλα τα ραντεβού του ιατρείου τα έχω στο ημερολόγιο του gmail και ταυτόχρονα και στο splanner και τούμπαλιν.

 

Και σε εμενα μια χαρα τα συγχρονιζει.Μαλλον εννοει κατι αλλο ο Κωστας?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ο tw για μένα είναι το μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα των συσκευών της Samsung

 

Τι εννοείς δεν συγχρονίζει;Εγώ όλα τα ραντεβού του ιατρείου τα έχω στο ημερολόγιο του gmail και ταυτόχρονα και στο splanner και τούμπαλιν.

 

Είναι περίεργο συγχρονίζει με το mac αλλα οχι με το Lumia 800 που χρησιμοποιώ εναλλακτικά.

Αντιθετα ο official calendar της Google συγχρονίζει αμεσως.

Κατι παιζεται μεταξύ S-Plan και WP calendar.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο συγχρονίζει με το mac αλλα οχι με το Lumia 800 που χρησιμοποιώ εναλλακτικά.

Αντιθετα ο official calendar της Google συγχρονίζει αμεσως.

Κατι παιζεται μεταξύ S-Plan και WP calendar.

 

Κώστα αφού όλα περνάνε από Google, πως γίνεται να μην φτάνουν σε κάθε calendar εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αφού όλα περνάνε από Google, πως γίνεται να μην φτάνουν σε κάθε calendar εφαρμογή;

 

Δεν ξερω. Οταν εγκαθιστώ τo official google calendar ακομα και αν εισαγω νεο συμβάν απο το S-Plan περνάει αμεσως.

Αν το απεγκαταστησω σταματούν να φθάνουν η αργουν παρα πολυ και δεν το εχει δει αφου δεν περιμένω πολύ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Οταν εγκαθιστώ τo official google calendar ακομα και αν εισαγω νεο συμβάν απο το S-Plan περνάει αμεσως.

Αν το απεγκαταστησω σταματούν να φθάνουν η αργουν παρα πολυ και δεν το εχει δει αφου δεν περιμένω πολύ.

 

Φίλε Κώστα την πρώτη φορά που θα καταχωρίσεις σημείωση στο Splan έχει σαν προεπιλογή αποθήκευσης το ημερολόγιό μου και όχι το google ημερολόγιο. Μήπως δεν το έχεις αλλάξει;;;

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει Omega 6.1 με την νέα κάμερα και νέο gallery. Δοκίμασε κανείς την νέα κάμερα; το photosphere δουλεύει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα την πρώτη φορά που θα καταχωρίσεις σημείωση στο Splan έχει σαν προεπιλογή αποθήκευσης το ημερολόγιό μου και όχι το google ημερολόγιο. Μήπως δεν το έχεις αλλάξει;;;

 

Αυτο πηγα να του γραψω κι εγω, γιατι ειναι περιεργο αυτο που αναφερει και δε μπορω να καταλαβω που οφειλεται...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτή που όταν το βγάζεις εμφανίζονται κάποια εικονίδια στην notification bar.

Εγω απο την αρχη το εχω με Nova.

 

Βασικά εγκατέστηα nova από το google play. Αυτό εννοείται εσείς σωστά; Το εικονίδιο όταν βγάζω το πενάκι φαίνετε πάντως. Υπάρχει κάποιο topic για nova; Μια απορία που έχω είναι ότι όταν πατάω κάποια κουμπιά με ρωτάει να κάνει το action με nova ή touchwiz και επιλέγω nova μόνο για αυτή την φορά. Αν πατήσω για πάντα πως γυρνάω σε touchwiz σε περίπτωση που θέλω; Έχω χάσει απλά την σελίδα που ήταν αφιερωμένη στο πενάκι απ'οτι βλέπω αλλά βρίσκω την εφαρμογή s note. Γενικά έχει πολλά καλούδια.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγκατέστηα nova από το google play. Αυτό εννοείται εσείς σωστά; Το εικονίδιο όταν βγάζω το πενάκι φαίνετε πάντως. Υπάρχει κάποιο topic για nova; Μια απορία που έχω είναι ότι όταν πατάω κάποια κουμπιά με ρωτάει να κάνει το action με nova ή touchwiz και επιλέγω nova μόνο για αυτή την φορά. Αν πατήσω για πάντα πως γυρνάω σε touchwiz σε περίπτωση που θέλω; Έχω χάσει απλά την σελίδα που ήταν αφιερωμένη στο πενάκι απ'οτι βλέπω αλλά βρίσκω την εφαρμογή s note. Γενικά έχει πολλά καλούδια.

 

Ρυρμίσεις Nova --> επιλογή προεπιλεγμένης αρχικής

Link to comment
Share on other sites

Ρυρμίσεις Nova --> επιλογή προεπιλεγμένης αρχικής

 

Ευχαριστώ, τελικα είναι τρελή ευκολία το nova, απλά να τσεκάρω ότι δεν τρώει πολύ μπαταρία μετά από λίγες μέρες και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τελικα είναι τρελή ευκολία το nova, απλά να τσεκάρω ότι δεν τρώει πολύ μπαταρία μετά από λίγες μέρες και όλα οκ.

 

Πιο λίγη από τον tw

Έτσι για την ιστορία...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας...θα ηθελα αν καποιος γνωριζει,πως να περασω την 6.1 ομεγα οταν ειμαι στην 6.0?

Την περναω στην sd,μπαινω recovery και μετα απλα wipe cache partition& wipe dalvik cache. Ειναι 9 η,ερων η συσκευη και εχω κανει 3-4 φορτισεις...να διαγραψω παλι τα battery stats? εχω περασμενο το motomoto00,θα χρειαστει και αυτο φλασαρισμα παλι μετα?

 

Επισης οταν λεει να διαγραψουμε τα data για το gmail τι ακριβως πρεπει να κανουμε και πως?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας...θα ηθελα αν καποιος γνωριζει,πως να περασω την 6.1 ομεγα οταν ειμαι στην 6.0?

Την περναω στην sd,μπαινω recovery και μετα απλα wipe cache partition& wipe dalvik cache. Ειναι 9 η,ερων η συσκευη και εχω κανει 3-4 φορτισεις...να διαγραψω παλι τα battery stats? εχω περασμενο το motomoto00,θα χρειαστει και αυτο φλασαρισμα παλι μετα?

 

Επισης οταν λεει να διαγραψουμε τα data για το gmail τι ακριβως πρεπει να κανουμε και πως?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Καλημέρα.Wipe cache/wipe dalvik και install.Απο τη στιγμη που δε θα κάνεις full wipe, δε χρειαζεται wipe battery stats.

Και ναι, το θέμα θα πρέπει να περαστεί πάλι.

Για το Gmail, πηγαινε στις εφαρμογές απο τις ρυθμίσεις, βρες το gmail και κάνε διαγραφή δεδομένων.

 

Ένας νέος υποσχόμενος kernel για τη συσκευή μας, εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Στο S3,υπηρχε μια επιλογη να μην κατεβαινει οτιδηποτε εκτος και εισαι σε περιοχη wifi.Στο Νοτε 2,δεν τη βλεπω αυτη την επιλογη.

Κανω λαθος;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Στο S3,υπηρχε μια επιλογη να μην κατεβαινει οτιδηποτε εκτος και εισαι σε περιοχη wifi.Στο Νοτε 2,δεν τη βλεπω αυτη την επιλογη.

Κανω λαθος;

 

Φυσικά υπάρχει.

Ρυθμίσεις - χρήση δεδομένων -αριστερό σοφτ κεη

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...