Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διαπιστωσα και μονος... κρατησα την μαμισια ρομ 2 ωρες... μετα ομεγκα και .... παμε πολεμο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

3η Συνάντηση Omega - Αθήνα 30 Οκτωβρίου 2012

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα εκδοση Omega v5.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα την omega rom 5, αλλά μου λείπουν η μαμα γραμματοσειρές στο Note 2. ειδικά μια που ήταν τελευταία στην λίστα με αυτές.

θα παρακαλούσα κάποιος να μου πει το όνομα της, η αν ξέρει και που μπορώ να την βρω. ευχαριστώ προκαταβολικά.

:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα την omega rom 5, αλλά μου λείπουν η μαμα γραμματοσειρές στο Note 2. ειδικά μια που ήταν τελευταία στην λίστα με αυτές.

θα παρακαλούσα κάποιος να μου πει το όνομα της, η αν ξέρει και που μπορώ να την βρω. ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

βρήκα μόνος μου την λύση.

παραθέτω το αρχείο μήπως και το χρειάζεται και κάποιος άλλος σαν κ εμένα.

https://www.dropbox.com/s/ntt1loyt3dlomch/RoseEUKor.apk

:D
Link to comment
Share on other sites

βρήκα μόνος μου την λύση.

παραθέτω το αρχείο μήπως και το χρειάζεται και κάποιος άλλος σαν κ εμένα.

https://www.dropbox.com/s/ntt1loyt3dlomch/RoseEUKor.apk

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Ότι έχει αφαιρεθεί από την ρομ μπορείτε να το βρείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251098&postcount=3

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι που με παραξενευει.

Γιατί ασχολειστε με τα μη-ευρωπαϊκά firmware?

 

Μια έλλειψη βρήκα μόνο. Δεν υπάρχει το mod για να μπορείς να βγάζεις κανονικά φωτογραφίες με φλας κάτω από το 15%.

 

Κατά τα άλλα, τέλεια!

Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά :)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω την omega γιατι εχω ενα προβλημα με τη stock που πραγματικα με εχει εκνευρισει. Το lightflow οταν ενεργοποιηθει απο το accessibility κανει καποιου ειδους conflict με το samsung keyboard και δεν μπορεις να γραψεις με το swype like feature :mad:

Μπορει καποιος απο τους φιλους που εχει βαλει τη rom και το lightflow να ελεγξει αν υπαρχει το ιδιο bug?

Νομιζω πως θα υπαρχει βεβαια, αλλα δε χανουμε κατι :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έχεις το απλό ή το pro? Για να ξέρω ποιο να δοκιμάσω.

Θέλω να πάρω το pro αλλά είχε θέματα στο s3 και βλέπω πως έχει και στο note.

 

Edit

Δοκίμασα τώρα το lite.

Μόλις το έβαλα απενεργοποιηθηκε το air view και το Swype. Μόλις το έβγαλα το swype επέστρεψε (το air ήθελε ενεργοποίηση χειροκίνητα)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έχεις το απλό ή το pro? Για να ξέρω ποιο να δοκιμάσω.

Θέλω να πάρω το pro αλλά είχε θέματα στο s3 και βλέπω πως έχει και στο note.

 

Edit

Δοκίμασα τώρα το lite.

Μόλις το έβαλα απενεργοποιηθηκε το air view και το Swype. Μόλις το έβγαλα το swype επέστρεψε (το air ήθελε ενεργοποίηση χειροκίνητα)

 

To Pro εχω, αγορασμενο απο το Galaxy Nexus. Θενξ για την πληροφορια, αρα δεν ειναι θεμα rom :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.! μεχρι εχθες εγραφα στο session του galaxy s3, απο αυριο ομως θα ειμαι και εγω ευτυχης με το νεο μου note 2, αφου τελικα δεν αντεξα να μην το παρω παρα το μεγεθος του.!

στο s3 φοραγα την τελευταια ωμεγα, δηλαδη την 31. χωρις να θελω να γινω κουραστικος, επειδη δεν ξερω που να ψαξω και επειδη καθε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη, μαλλον θα παρω το note 2, απο εισαγωγη που σημαινει οτι ισως δεν θα μπορει να γραψει ελληνικα απο οτι μου ειπαν. θελω λοιπον αν καποιος μπορει να βοηθησει να μου πει η να μου δωσει καποιο λινκ, καταρχην εαν και πως γινεται ροοτ η συσκευη, και δευτερον εαν υπαρχει ωμεγα ρομ jb να του περασω αυτη μιας και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απο την ωμεγα στο s3 μου. η και καποια επιλογη για επισημη ρομ ευρωπαικη με Ελληνικα! για να τις δοκιμασω και τις 2.

σας ευχαριστω πολυ και παλι.

 

**** παρολο που ειμαι μονο 3 μηνες με συσκευη android (ημουν με ios) το s3 το ειχα σχεδον ξεψαχνισει και οτι εμαθα το εμαθα απο αυτο το καταπληκτικο φορουμ *****

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.! μεχρι εχθες εγραφα στο session του galaxy s3, απο αυριο ομως θα ειμαι και εγω ευτυχης με το νεο μου note 2, αφου τελικα δεν αντεξα να μην το παρω παρα το μεγεθος του.!

στο s3 φοραγα την τελευταια ωμεγα, δηλαδη την 31. χωρις να θελω να γινω κουραστικος, επειδη δεν ξερω που να ψαξω και επειδη καθε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη, μαλλον θα παρω το note 2, απο εισαγωγη που σημαινει οτι ισως δεν θα μπορει να γραψει ελληνικα απο οτι μου ειπαν. θελω λοιπον αν καποιος μπορει να βοηθησει να μου πει η να μου δωσει καποιο λινκ, καταρχην εαν και πως γινεται ροοτ η συσκευη, και δευτερον εαν υπαρχει ωμεγα ρομ jb να του περασω αυτη μιας και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απο την ωμεγα στο s3 μου. η και καποια επιλογη για επισημη ρομ ευρωπαικη με Ελληνικα! για να τις δοκιμασω και τις 2.

σας ευχαριστω πολυ και παλι.

 

**** παρολο που ειμαι μονο 3 μηνες με συσκευη android (ημουν με ios) το s3 το ειχα σχεδον ξεψαχνισει και οτι εμαθα το εμαθα απο αυτο το καταπληκτικο φορουμ *****

 

Στην υπογραφή μου θα βρεις τον οδηγό που ζητάς.

Όσο για το αν υπάρχει omega jb rom για το note??? Σε πιο thread είσαι τώρα;;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα .Πως μπορώ να βάλω στα toggle την επιλογή του αποκλεισμού;αν δεν γίνεται μπορώ να βάλω τα default.;

Το boot logo της Samsung πως μπορώ να το επαναφέρω στην θέση του omega;

Αν το καταφέρω και αυτό θα είναι super. ..

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και το κράτησα για 1 μέρα με τη στοκ ρομ, χωρίς να φλασάρω.

 

Σήμερα πέρασα την Ωμέγα.

 

Ο dialer με πιο τρόπο μπορεί να κάνει αναζήτηση στα Ελληνικά;

 

Το ρομποτάκι στο boot animation είναι πολύ ωραίο, θα μπορούσε όμως να έίχε στο χέρι του ένα "μήλο" το οποίο να το τρώει.:D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια.Ερχομαι απο μηλοφωνο μερια,και σκεφτομαι πολυ σοβαρα(εχω χασει τον υπνο μου)με το noteii!!!ψαχνομαι λοιπον για φλασαρησμα και να ξερω την καθε διαδικασια που πρεπει να κανω πριν το αποκτησω.Η ερωτηση τωρα...σε mac μπορω νατο φλασαρω?κατεβασα για δοκιμη το odin αλλα δε το τρεχει...!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και το κράτησα για 1 μέρα με τη στοκ ρομ, χωρίς να φλασάρω.

 

Σήμερα πέρασα την Ωμέγα.

 

Ο dialer με πιο τρόπο μπορεί να κάνει αναζήτηση στα Ελληνικά;

 

Το ρομποτάκι στο boot animation είναι πολύ ωραίο, θα μπορούσε όμως να έίχε στο χέρι του ένα "μήλο" το οποίο να το τρώει.:D

Μην ανησυχείς.. εγώ άντεξα 6 μέρες.. και τώρα φοράω και γω Omega 6 και ειναι τζι τζι το θηρίο!

 

Ο dialer μια χαρά αναζητά ελληνικά. Πας contacts και από κει έχει αναζήτηση.

 

Σε ότι αφορά το boot animation αν θες έχει και το original για flash ;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μετά την διάλυση του Note1 από την κόρη μου, είμαι πλέον με το Note2.

 

Γιάννη (χίλια συγγνώμη αλλά άστα να πάνε...ζημιάρικο το παιδί).

 

Γιάννη επειδή σίγουρα θα σε ακολουθήσω, στις roms σου το πενάκι υποστηρίζει ελληνικά ;.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μετά την διάλυση του Note1 από την κόρη μου, είμαι πλέον με το Note2.

 

Γιάννη (χίλια συγγνώμη αλλά άστα να πάνε...ζημιάρικο το παιδί).

 

Γιάννη επειδή σίγουρα θα σε ακολουθήσω, στις roms σου το πενάκι υποστηρίζει ελληνικά ;.

 

Ναι κανονικά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Η ROM είναι πάρα πολυ καλή, το μόνο περίεργο που έχω δεί ειναι ότι δεν συγχρονίζει με το samsung account μου.

 

Ιδέες;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Tα OmegaFiles πού τα βρίσκουμε;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Tα OmegaFiles πού τα βρίσκουμε;

υπομονή ,κατεβάζεις από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251098&postcount=3

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...