Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζεις αυτο με odin.

Θα αυξηθεί ο counter και δεν θα έχεις εγγύηση αν το κάνεις.

 

ναι το ξερώ για την εγγύηση δεν υπάρχει τρόπος να βγάλω το root μετά αν συμβεί κάτι? και στο odin ποιες εντολές τσεκάρω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το ξερώ για την εγγύηση δεν υπάρχει τρόπος να βγάλω το root μετά αν συμβεί κάτι? και στο odin ποιες εντολές τσεκάρω?

Δεν υπάρχει ακόμα κάπου η στοκ να την κατεβάσεις (και να την περάσεις μέσω odin αν κάτι συμβεί) οπότε παίρνεις ένα ρίσκο κάνοντάς το και σε περίπτωση που κάνει συμβεί. Στο odin αφήνεις τσεκαρισμένα το Auto Reboot και F. Reset Time (και τίποτε άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά είχα δουλειά. Όπως ακριβώς τα λένε τα παιδιά, εύκολα και γρήγορα... πρώτα CWM από το post του ioathe με τις οδηγίες εγκατάστασης και μετά με τον γνωστό τρόπο του recovery περνάμε την Omega μετά από Full Wipe.

 

@Galanokop, είχα περάσει μέσω odin χθες την prerooted από το xda οπότε είχα root αλλά μου έμπλεξε τα μπούτια αυτή γιατί προσπάθησα να περάσω την Omega χωρίς το cwm του ioathe... όπως ειπε ο Γιάννης και είστε άρχοντες :D

 

Η συσκευή είναι όλα τα λεφτά, πραγματικά θα αφήσει εποχή, δεν την χορταίνω.... Ερώτηση, η μύτη από το πενάκι "παίζει" ελαφρά ή είναι φυσιολογικό ώστε να "καταλαβαίνει" όλα τα επίπεδα πίεσης???

 

Και στο Νοτε 1 πάντως παίζει η μύτη του "πενακιου".:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

To BlueZ σαν όνομα συσκευής στο bluetouth είναι ξεχασμένο στην Ω ή μόνο σε μένα το είχε;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

To BlueZ σαν όνομα συσκευής στο bluetouth είναι ξεχασμένο στην Ω ή μόνο σε μένα το είχε;

 

Μπορεί να το δει και κάποιος άλλος γιατί δεν εχω μαζί μου την συσκευή.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το δει και κάποιος άλλος γιατί δεν εχω μαζί μου την συσκευή.

Και σε μένα το ίδιο όνομα έχει μείνει με Omega v1.1

Link to comment
Share on other sites

Its a feature not a bug.

Πάντα είχα ένα θέμα με το κλασικό GT-I9?00

To BlueZ μου αρέσει , το κράτησα!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πλέον η Samsung πρέπει να αναφέρει στο features του εκάστοτε μοντέλου της αν υποστηρίζεται από τις OMEGA rom.

Εκεί πάνω στην ζελατίνα που βγάζεις από την οθόνη :cool:

http://imageshack.us/a/img835/9606/noteiiomega.jpg

 

Epic post....

Έξυπνο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v2.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβες και έφτιαξες rom για το Note 2.

 

Περιμένω να έρθει για να το πάρω. :rolleyes::rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα...

Εδώ αύριο θα ανεβάσει και την v3 με το νέο firmware...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβες και έφτιαξες rom για το Note 2.

 

Περιμένω να έρθει για να το πάρω. :rolleyes::rolleyes:

 

Πω πω, τέλεια!!! Μας έλειψες Νίκο!

 

Τώρα...

Εδώ αύριο θα ανεβάσει και την v3 με το νέο firmware...

 

Σήμερα το βραδάκι, η ρομ είναι έτοιμη και την δοκιμάζουμε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v3.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v3.0

Καλημέρα κι ευχαριστούμε!! Να υποθέσω ότι μπορώ να περάσω χωρίς full wipe από v1.1? Λέει "no full wipe" η rom αλλά είπα να ρωτήσω μην έχουμε κάνα θέμα (είμαστε και λίγο ξεκρεμαστοι με αυξημένο counter) :p

Είδα ότι ο server είναι down οπότε περιμένουμε :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστούμε!! Να υποθέσω ότι μπορώ να περάσω χωρίς full wipe από v1.1? Λέει "no full wipe" η rom αλλά είπα να ρωτήσω μην έχουμε κάνα θέμα (είμαστε και λίγο ξεκρεμαστοι με αυξημένο counter) :p

Είδα ότι ο server είναι down οπότε περιμένουμε :)

 

Ετοιμος ο σέρβερ και κατεβάζω ήδη:)

Είναι η πρώτη Omega που βάζω στο Ν2, πως την βλέπεις φίλε μου δουλεύει καλά;

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, τέλεια!!! Μας έλειψες Νίκο!

 

 

 

.

 

Εγώ αλλάζω κινητό κάθε Οκτώβριο που παίρνω την επιδότηση. :):)

Δεν ήξερα ότι είχες ασχοληθεί με το Note και σκεφτόμουν ότι: κρίμα δεν θα υπάρχει Ωμέγα γι' αυτό.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια ειμαι ο μονος που δεν βρισκει λογο να πειραξω την μαμα ρομ;

 

Εσύ ειδικά με τέτοια υπογραφή έπρεπε να την είχες πειράξει από τους πρώτους!:p

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη μαμά ρομ αλλά δεδομένου πως τις Omega Roms του Γιάννη τις έβαζα όλες στο S2 και θεωρώ πως είναι από τους πιο σοβαρούς Dev, (πραγματική διαφήμιση στους xda για το Ελλαδιστάν) δεν μπορώ να περιμένω άλλο!:D

Επίσης μου λείπει πολύ από το Note1 το (αριστούργημα) θέμα του Έλληνα ζωγράφου Kalagas οπότε η Omega είναι μονόδρομος...:D

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v3.0

 

Αυτά είναι...

Μπράβω Γιάννη...

Επίσης φίλε Γιάννη το bug στον Νόβα το έχεις διορθώσει η χρειάζεται κανένα fix

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο σέρβερ και κατεβάζω ήδη:)

Είναι η πρώτη Omega που βάζω στο Ν2, πως την βλέπεις φίλε μου δουλεύει καλά;

Πραγματικά όλα λειτουργούν στην εντέλεια.. Δεν έχω δει τίποτα απολύτως και το σκέφτομαι τώρα να περάσω σε άλλη έκδοση (δεν ξέρω αν έχει αυτό το multi screen αλλά δεν θα το λειτουργήσω στην μορφή του αυτη)

 

@galanokop, πας μέσα από nova στις αναβαθμίσεις και επιλέγεις από το υπό μενού την έκδοση beta και μετά κατεβάζει το αρχείο apk και αντικαθιστάς την τρέχουσα έκδοση με την νέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο thread is omega end xda όλοι μιλάνε με εξερετικα λόγια για την v3 και φαίνεται πως και το bt που είχε κάποια θέματα πλέον λειτουργεί εξερετικα...

Το απόγευμα μάλλον με βλέπω να φλασαρω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο thread is omega end xda όλοι μιλάνε με εξερετικα λόγια για την v3 και φαίνεται πως και το bt που είχε κάποια θέματα πλέον λειτουργεί εξερετικα...

Το απόγευμα μάλλον με βλέπω να φλασαρω...

Κι εγώ κατεβάζω για το βράδυ να δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

Στο S3 που έβγαλα το ICSlike Theme μου έλεγαν πολλοί ότι πάει απίστευτα με το Pebble Blue χρώμα του κινητού...

Εδώ φαντάζομαι θα πηγαίνει καλύτερα το Grayscale... Μια και διαβάζω ότι στους περισσότερους αρέσει το γκρι Note II...

Για αυτό θα μετατρέψω τα εικονίδια του Mixed Theme σε Grayscale από την αρχή... Δεν θα τα πάρω από το S3....

Αναμονή λοιπόν και για το Grayscale...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Στο S3 που έβγαλα το ICSlike Theme μου έλεγαν πολλοί ότι πάει απίστευτα με το Pebble Blue χρώμα του κινητού...

Εδώ φαντάζομαι θα πηγαίνει καλύτερα το Grayscale... Μια και διαβάζω ότι στους περισσότερους αρέσει το γκρι Note II...

Για αυτό θα μετατρέψω τα εικονίδια του Mixed Theme σε Grayscale από την αρχή... Δεν θα τα πάρω από το S3....

Αναμονή λοιπόν και για το Grayscale...

Γιάννη περιμένω πως και πως να δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.. For the millionth time ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...