Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα Γιαννη σημερα αγορασα εμα ολοκαινουργιο white note 2 και το αλλαξα με ενα htc one x για ευνοητους λογους μπαταριας αλλα και τωρα με αυτο το θηριο οθονης και κλπ κλπ κλπ το προβληαμ που εχω απο την στιγμη που εβαλα την omega 6.1 ειναι το μαρκετ μου βγφαζει μηνυμα σφαλμα ληψης συνεχεια....?????εχω βαλει theme Motomoto00.ευχαριστω για το χρονο σου
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει την καλοσυνη να εξιγησει τι είναι τα ομεγα files και γιατι να τα περασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει την καλοσυνη να εξιγησει τι είναι τα ομεγα files και γιατι να τα περασουμε?

 

Είναι ένας φάκελος που έχει διάφορα modem, stock kernels, mods κ.λ.π. που μπορείς να περάσεις μόνος σου αν θέλεις. Με λίγα λόγια παραμετροποιείς εσύ την Omega όπως θέλεις!

Κάποια στιγμή ο Γιάννης και η Ομάδα του θα φτιάξουν τον φάκελο Omega Files σε μορφή apk ώστε να μπορούμε να το τρέχουμε από την συσκευή μας και να κατεβάζουμε ό, τι θέλουμε.

Μέχρι να γίνει αυτό κατεβάζουμε από το νήμα του Γιάννη στους Xda (το έδωσε λίγο πιο πίσω ο tora33):)

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....μηπως γνωριζει κανεις γτ το motomoto00 δεν ειναι στα official themes της ομεγας πια? δεν ειναι συμβατο η κτ αλλο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....μηπως γνωριζει κανεις γτ το motomoto00 δεν ειναι στα official themes της ομεγας πια? δεν ειναι συμβατο η κτ αλλο?

Ευχαριστω.

 

Το έβαλα στην τελευταία omega και είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα στην τελευταία omega και είναι μια χαρά

 

Καλησπερα.

Εβαλα την μοτομοτο στην τελευταια ωμεγα, αλλα διαπιστωσα οτι δεν ειναι οπως στην ωμεγα 6 που ειχα. Ας πουμε το εικονιδιο για τον φακο δεν υπαρχει. Η η επιλογη για λειτουργεια πτησης. Ενοω παντα για τα buttons στο επανω μερος. Τι εχει συμβει? Ευχαριστω.

Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εβαλα την μοτομοτο στην τελευταια ωμεγα, αλλα διαπιστωσα οτι δεν ειναι οπως στην ωμεγα 6 που ειχα. Ας πουμε το εικονιδιο για τον φακο δεν υπαρχει. Η η επιλογη για λειτουργεια πτησης. Ενοω παντα για τα buttons στο επανω μερος. Τι εχει συμβει? Ευχαριστω.

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το motomoto, αλλά με το 15 toggle buttons mod, που δεν υπάρχει στην omega v7, υπάρχει όμως στην omega v7.1

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλησπερα εβαλα την omega 7.1 με θεμα το motomoto και ενω ολα ειναι πολυ smooth και τελεια οταν ομως παω στις ρυθμισεις και κλικαρω πανω σε οποιοδηποτε σημειο ειτε ηχο ειτε μπαταρια ειτε εμφανιση κλπ δειχνει σαν να lagaρει δεν ανοιγει αμεσα δεν ξερω στην 6.1 αυτο δεν το συναντησα ....

σε ευχαριστω

υ.γ για donate στειλε μου λογαριασμο σε αγροτικη

Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλησπερα εβαλα την omega 7.1 με θεμα το motomoto και ενω ολα ειναι πολυ smooth και τελεια οταν ομως παω στις ρυθμισεις και κλικαρω πανω σε οποιοδηποτε σημειο ειτε ηχο ειτε μπαταρια ειτε εμφανιση κλπ δειχνει σαν να lagaρει δεν ανοιγει αμεσα δεν ξερω στην 6.1 αυτο δεν το συναντησα ....

σε ευχαριστω

υ.γ για donate στειλε μου λογαριασμο σε αγροτικη

 

Καλησπέρα,

πριν λίγο διάβασα το post σου,

το δοκίμασα και εγώ δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Αν μπορεί ας το κοιτάξει και κάποιος άλλος.

Σου προτείνω να βάλεις και πάλι την ρομ χωρίς wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

@ioathe.Καλημέρα φίλε Γιάννη Έχω την εξής απορία. Σκέφτομαι να αγοράσω το note II αλλά το 4G. Έχεις σχέδια υποστήριξης της συσκευής;

 

Σε ευχαριστώ,

 

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

@ioathe.Καλημέρα φίλε Γιάννη Έχω την εξής απορία. Σκέφτομαι να αγοράσω το note II αλλά το 4G. Έχεις σχέδια υποστήριξης της συσκευής;

 

Σε ευχαριστώ,

 

Βασίλης

 

Όχι Βασίλη, δεν εχω καθόλου χρόνο ούτε να διαβάσω τα post εδώ αυτή την περίοδο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν όλα τα note II 4G;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν όλα τα note II 4G;

 

Όχι.Η international έκδοση (N7100) δεν υποστηρίζει 4G.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Η international έκδοση (N7100) δεν υποστηρίζει 4G.

 

Και 'γω περιμένω να δω το σήμα του 4G στη συσκευή μου; :chair::chair:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω περιμένω να δω το σήμα του 4G στη συσκευή μου; :chair::chair:

 

Για να σε παρηγορήσω, το 99% των συσκευών που κυκλοφορούν ευρώπη σαν international έκδοση, δεν υποστηρίζουν 4G δίκτυα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά στις προδιαγραφές που είχα δει πριν το αγοράσω, υπήρχε αναφορά στην υποστήριξη 4G και ήμουν σίγουρος ότι το υποστηρίζει.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v7.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915036

 

Edit

Σας ενημερώνω για τον διαγωνισμό στο xda: What Developer are YOU Most Thankful for? για όσους δεν το γνωρίζεται.

Ο διαγωνισμός είναι μόνο για US αλλά τελικά ψηφίζουν όλοι.

Πριν από λίγο μέτρησα τους ψήφους και το αποτέλεσμα μέχρι το post 715:

::indie:: 125 votes

quarx 129 votes

bruce 36 votes

mijjah 23 votes

 

Όποιος έχει λογαριασμό στο xda και του αρέσει η Omega και η δουλειά μου ας κάνει ένα post εδώ στο οποίο να έχει και link στο profile μου

http://forum.xda-developers.com/member.php?u=2576548

Το μέχρι τώρα αποτέλεσμα με τιμάει πολύ και θα ήθελα να βγω πρώτος όχι για την συσκευή αλλά για άλλη μια Ελληνική πρωτιά.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το λιγότερο που μπορούσα να κάνω ήταν να ψηφίσω και εγώ. Καλή επιτυχία!!!

Θα σου έλεγα να το γνωστοποιήσεις και στο thread των τροποποιήσεων του Note 2 για να φανεί καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα τσεκαρει αυτο. Φυσικα ψηφισα κι εγω, απο τις λιγες rom γενικα που δε μου εχουν βγαλει κανενα bug μεχρι τωρα, ασχετως συσκευης. Keep it up :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγινε Γιαννη. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για ολα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και την δικια μου ψηφο επειδη προσωπικα την αξιζεις. Καλη επιτυχια!!!

 

Post 711 στο thread.

Edited by nikolai92
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα έχω την τελευταία 7.2 και ενώ όλα ήταν τέλεια ξαφνικά το τηλ δεν φορτιζει τι να κάνω;είχε κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...