Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4328841" class="internal">Αρχικό μήνυμα από kalagas</a><br />

Στο S3 που έβγαλα το ICSlike Theme μου έλεγαν πολλοί ότι πάει απίστευτα με το Pebble Blue χρώμα του κινητού...<br />

Εδώ φαντάζομαι θα πηγαίνει καλύτερα το Grayscale... Μια και διαβάζω ότι στους περισσότερους αρέσει το γκρι Note II...<br />

Για αυτό θα μετατρέψω τα εικονίδια του Mixed Theme σε Grayscale από την αρχή... Δεν θα τα πάρω από το S3....<br />

Αναμονή λοιπόν και για το Grayscale...

<br />

Γιάννη περιμένω πως και πως να δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.. For the millionth time ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Δευτέρα-Τρίτη πιστεύω θα είναι έτοιμο....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δευτέρα-Τρίτη πιστεύω θα είναι έτοιμο....

 

Το ics μην αλλάξεις/πηράξεις μιάς και για μας που εχουμε λευκά ταιριάζει πιστεύω καλύτερα...

Οπως και να εχει να ξερεις οτι στο νοτελι θα είσαι μονόδρομος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ πριν λίγο την v3 και δείχνουν όλα να δουλεύουν ρολόι :)

 

 

Multi tasking εχει;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κανονικά :)

 

Καλα ποτε προλαβανε κιολας. Εχθες εβαλα το update.

 

Με τρωει το χερι νου να το κανω.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ πριν λίγο την v3 και δείχνουν όλα να δουλεύουν ρολόι :)

 

Την έβαλα από το μεσημέρι. Όντως δουλεύει Άψογα. Επιστροφή για εμένα μετά από ένα χρόνο στην αγαπημένη Omega.:D

 

 

 

 

 

Το ics μην αλλάξεις/πηράξεις μιάς και για μας που εχουμε λευκά ταιριάζει πιστεύω καλύτερα...

Οπως και να εχει να ξερεις οτι στο νοτελι θα είσαι μονόδρομος...

 

Δοκίμασα και το Mixed και το Ics και το δεύτερο μου άρεσε περισσότερο. Φανταστικό αυτό το μπλεδακι...

 

Ώρα για κέρασμα και στους δύο φίλους γιατί χωρίς τη δουλειά τους τα Νοτελια μας θα ήταν μισά...:)

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησες και συ???

Εγώ με το SIII είμαι υπέρ-ευχαριστημένος βασικά λόγω του ότι το κάνω κουμάντο με το 1 χέρι...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησες και συ???

Εγώ με το SIII είμαι υπέρ-ευχαριστημένος βασικά λόγω του ότι το κάνω κουμάντο με το 1 χέρι...

Άσε το 2 ειναι αλλού όπως εύκολα θα φαντάζεσαι!! Γιάννη από θέματα το mixed έχεις έτοιμο και σκέφτεσαι για μπλε/γκρι? Τώρα κατεβάζω να το περάσω ήρθε η ώρα!!

Γιάννη το πέρασα και είναι εκπληκτικό!! Ευχαριστώ και πάλι!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να περασω τωρα την v3 . μια ερωτηση μονο εχει μεσα no increasing ringtone? αν οχι να περασω αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924021?
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησες και συ???

Εγώ με το SIII είμαι υπέρ-ευχαριστημένος βασικά λόγω του ότι το κάνω κουμάντο με το 1 χέρι...

τι να το κάνεις εσύ το note 2, δημιουργείς τα θέματά σου χωρίς να έχεις το κινητό (και στο s3 το ίδιο έκανες)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251265&postcount=11

άλλο τηλέφωνο , θα κρατήσω και το πολύ καλό s3 για τον ίδιο λόγο (για να το κάνω κουμάντο με το 1 χέρι)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Άσε το 2 ειναι αλλού όπως εύκολα θα φαντάζεσαι!! Γιάννη από θέματα το mixed έχεις έτοιμο και σκέφτεσαι για μπλε/γκρι? Τώρα κατεβάζω να το περάσω ήρθε η ώρα!!

Γιάννη το πέρασα και είναι εκπληκτικό!! Ευχαριστώ και πάλι!!

 

Έχω κάνει το Mixed και το ICSlike... Μένει ακόμα το Grayscale...

 

 

 

 

 

τι να το κάνεις εσύ το note 2, δημιουργείς τα θέματά σου χωρίς να έχεις το κινητό (και στο s3 το ίδιο έκανες)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251265&postcount=11

άλλο τηλέφωνο , θα κρατήσω και το πολύ καλό s3 για τον ίδιο λόγο (για να το κάνω κουμάντο με το 1 χέρι)

Τα Themes γίνονται και χωρίς την συσκευή... Οι ROMs όμως πολύ δύσκολα να κάνεις κάτι καλό χωρίς συσκευή...

Το Note 1 ήταν και παραμένει για μένα τηλέφωνο σταθμός... Είμαι σίγουρος ότι το ΙΙ απλά θα τα σπάει... Αλλά το πρόβλημα χειρισμού με το ένα χέρι είναι κάτι που με προβληματίζει έντονα... Μετά που πήρα το SIII, συνειδητοποίησα ότι ένα εξάμηνο με το Note δυσκολεύουν όταν ήθελα γρήγορα να κάνω κάτι και είχα μόνο το ένα χέρι ελεύθερο... Αλλά πάλι το Note II είναι τέτοια συσκευή, τέτοια αυτονομία, που στο τέλος μπορεί να ενδώσω... Φαντάσου ότι έχω αποφύγει να δω οποιοδήποτε hands-on...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

μια μερα με omega 3 και ολα ειναι τελεια. εβαλα και το θεμα ICSlike το οποιο ειναι ολα τα λευτα. το μονο προβλημα που μου εγινε ηταν οταν περασα ενα Mod και συγκεκριμενα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924021 το Call Recording + Non Increasing Ringtone το οποιο οταν το ειχα βαλειο μονο με την ρομ δουλευε μια χαρα αλλα μαζι με το θεμα κατι γινοταν και δεν ειχα σημα καθολου. με το που ξαναπερναγα την ρομ ολα ηταν μια χαρα. αυτο το δοκιμασα 2 φορες με τα ιδια αποτελεσματα. και τα 3 μαζι δεν δουλευαν και ετσι κρατησα την ρομ και το θεμα.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

μια μερα με omega 3 και ολα ειναι τελεια. εβαλα και το θεμα ICSlike το οποιο ειναι ολα τα λευτα. το μονο προβλημα που μου εγινε ηταν οταν περασα ενα Mod και συγκεκριμενα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924021 το Call Recording + Non Increasing Ringtone το οποιο οταν το ειχα βαλειο μονο με την ρομ δουλευε μια χαρα αλλα μαζι με το θεμα κατι γινοταν και δεν ειχα σημα καθολου. με το που ξαναπερναγα την ρομ ολα ηταν μια χαρα. αυτο το δοκιμασα 2 φορες με τα ιδια αποτελεσματα. και τα 3 μαζι δεν δουλευαν και ετσι κρατησα την ρομ και το θεμα.

 

Σίγουρα δεν φταίει το Theme για το σήμα... Γιατί το Theme μου αλλάζει Μόνο εικονίδια...

Το Mod που φλάσαρες φταίει μάλλον...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει το Theme για το σήμα... Γιατί το Theme μου αλλάζει Μόνο εικονίδια...

Το Mod που φλάσαρες φταίει μάλλον...

 

ναι το mod εκανε κατι γιατι οπως ειπα και πιο πανω τελικα κρατησα την ρομ και το θεμα γιατι το αλλο κατι κανει.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μία διαπίστωση:

Όταν έχω ανοιχτό το wifi και ακούω tune in radio, όλα καλά. Μόλις ανοίξω bt και συνδέσω τα ασύρματα ακουστικά (Samsung HS 3000), κόβεται το σήμα του wifi μετά από δύο τρία λεπτά. Το κάνει μόνο όταν συνδεθούν τα ακουστικά. Δεν το είχα δοκιμάσει όμως πριν βάλω την Omega για να ξέρω τι έκανε με τη μαμά ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Μία διαπίστωση:

Όταν έχω ανοιχτό το wifi και ακούω tune in radio, όλα καλά. Μόλις ανοίξω bt και συνδέσω τα ασύρματα ακουστικά (Samsung HS 3000), κόβεται το σήμα του wifi μετά από δύο τρία λεπτά. Το κάνει μόνο όταν συνδεθούν τα ακουστικά. Δεν το είχα δοκιμάσει όμως πριν βάλω την Omega για να ξέρω τι έκανε με τη μαμά ρομ...

 

μολις το δοκιμασα με bt και συνδεσα τα sony mw1 και εβαλα tumein radio pro και ολα καλα για πανω απο 10 λεπτα. δεν μου ξεσυνδεθηκε το wifi καθολου

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα με bt και συνδεσα τα sony mw1 και εβαλα tumein radio pro και ολα καλα για πανω απο 10 λεπτα. δεν μου ξεσυνδεθηκε το wifi καθολου

 

Ευχαριστώ...άρα κάτι φταίει σε εμένα...τι να είναι όμως;;;:mad:

 

Edit: ξαναφλασαρα με full wipe και διορθώθηκε το πρόβλημα.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις πέρασα την Omega rom εμανίστηκε ειδοποίηση για αναβάθμιση της samsung.

Θα έπρεπε να την εκτελέσω ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις πέρασα την Omega rom εμανίστηκε ειδοποίηση για αναβάθμιση της samsung.

Θα έπρεπε να την εκτελέσω ή όχι;

 

Εκτέλεσε την για να φύγει η ειδοποίηση, θα σου βγάλει μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει αναβάθμιση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις πέρασα την Omega rom εμανίστηκε ειδοποίηση για αναβάθμιση της samsung.

Θα έπρεπε να την εκτελέσω ή όχι;

 

Και να την εκτελέσεις δε θα σε αφήσει.Θα σου βγάλει μνμ ότι το σύστημα είναι τροποποιημένο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

TriangleAway v2.00

Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

TriangleAway v2.00

Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

Εγώ εγκατέστησα σήμερα την omega, όμως δεν μου εμφανίζει κάποιο triangle κατά το boot. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ο flash counter και άρα δεν χρειάζεται να τρέξω το trinagleAway;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα σήμερα την omega, όμως δεν μου εμφανίζει κάποιο triangle κατά το boot. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ο flash counter και άρα δεν χρειάζεται να τρέξω το trinagleAway;

 

Τον flash counter τον βλέπεις όταν μπαίνεις σε dounload mode και σου έχει αυξηθεί...

Τρέξε το triangle away να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...