Jump to content

Window N101 (Ι και ΙΙ)


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψήνομαι και εγώ για το 101, αλλά επειδή με όλα αυτά που βλέπω έχω μπερδευτεί...

Συνολικά, ποιο είναι καλύτερο? το Ν101, Ν101+ ή Ν101 2??

Από άποψη μπαταρίας, οθόνης, εμβέλειας wifi είναι τα ίδια; Αν καταλαβαίνω τελικά, στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους είναι ίδια. Μόνο στις θέσεις ηχείων και κάμερας διαφοροποιούνται; Είναι σταθερά χωρίς να κρασάρουν;

Από όσους έχουν αποκτήσει τα παραπάνω μοντέλα, ποια είναι η συνολική εικόνα που έχετε; Αξίζει να αγοράσει κανείς κάποιο από αυτά;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψήνομαι και εγώ για το 101, αλλά επειδή με όλα αυτά που βλέπω έχω μπερδευτεί...

Συνολικά, ποιο είναι καλύτερο? το Ν101, Ν101+ ή Ν101 2??

Από άποψη μπαταρίας, οθόνης, εμβέλειας wifi είναι τα ίδια; Αν καταλαβαίνω τελικά, στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους είναι ίδια. Μόνο στις θέσεις ηχείων και κάμερας διαφοροποιούνται; Είναι σταθερά χωρίς να κρασάρουν;

Από όσους έχουν αποκτήσει τα παραπάνω μοντέλα, ποια είναι η συνολική εικόνα που έχετε; Αξίζει να αγοράσει κανείς κάποιο από αυτά;

 

Ευχαριστώ!

 

Φίλε, με το συμπαθειο, αλλά όλα αυτά που ρωτας απαντιωνται εδώ μέσα.

3 σελίδες είναι, ρίξε μια μάτια και αν κάπου δεν καλύπτεσαι, εδώ είμαστε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, με το συμπαθειο, αλλά όλα αυτά που ρωτας απαντιωνται εδώ μέσα.

3 σελίδες είναι, ρίξε μια μάτια και αν κάπου δεν καλύπτεσαι, εδώ είμαστε.

 

Αν εσύ έχεις καταλήξει από τις προηγούμενες 9 σελίδες ποιο συγκριτικά.είναι καλύτερο . τότε πάω πάσο.. Εγώ συγγνώμη, αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου... Και δεν αναφέρομαι στο που είναι πχ το ηχείο. Αυτό δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Ποιο είναι καλύτερο που οδηγεί σε καλύτερη και απρόσκοπτη καθημερινή χρήση ενδιαφέρομαι να μάθω. Απάντηση σε αυτό δεν έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Χτες σε φιλικό σπίτι συνδεσα το ταμπλετ με μια samsung tv μέσω Usb και το αναγνώρισε απευθείας ως εξωτερικό δίσκο, προκειμένου να δούμε τις φωτογραφίες που είχε μέσα.

Πολύ καλή ποιότητα απεικόνισης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες και την θήκη από ΕΒΑΥ.

Είχα άγχος μήπως δεν ταίριαζαν οι τρύπες για τις κάμερες, αλλά τελικά όλα καλά.

Για 19$ πολύ καλή ποιότητα.

Το μόνο αρνητικό ότι πλέον έχει αποκτήσει το ταμπλετ μεγάλο πάχος λόγω της θήκης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@junglist Γι'αυτό το λόγο σου έλεγα πως δε μου άρεσαν οι θήκες που πουλάνε οι κινέζοι... Μου έμοιαζαν πολύ generic και άκομψες. Anyway...

 

Είδα στο vondroid για το πρόβλημα σου με το φορτιστή που αγόρασες. Καλύτερα να χρησιμοποιείς αυτόν με τον 1Α που σου έστειλαν πρώτα. Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει άπειρους και μου δουλεύουν σωστά μόνο όσοι έχουν κοντό βύσμα με γωνία. Έχει να κάνει με την επαφή μάλλον. Πέραν του ότι το N101 έχει υπερ-ευαισθησίες με τη φόρτιση...

 

Με έχει κουράσει όλη αυτή η ιστορία με το Ν101 πάντως, σε σημείο να το ανοίγω σπάνια. Έστειλα άλλο ένα email (τέταρτο συγκεκριμένα) στο ipadalternative. Ελπίζω αυτή τη φορά να ασχοληθούν με τα προβλήματα που αντιμετωπίζω...

Link to comment
Share on other sites

@junglist Γι'αυτό το λόγο σου έλεγα πως δε μου άρεσαν οι θήκες που πουλάνε οι κινέζοι... Μου έμοιαζαν πολύ generic και άκομψες. Anyway...

 

Είδα στο vondroid για το πρόβλημα σου με το φορτιστή που αγόρασες. Καλύτερα να χρησιμοποιείς αυτόν με τον 1Α που σου έστειλαν πρώτα. Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει άπειρους και μου δουλεύουν σωστά μόνο όσοι έχουν κοντό βύσμα με γωνία. Έχει να κάνει με την επαφή μάλλον. Πέραν του ότι το N101 έχει υπερ-ευαισθησίες με τη φόρτιση...

 

Με έχει κουράσει όλη αυτή η ιστορία με το Ν101 πάντως, σε σημείο να το ανοίγω σπάνια. Έστειλα άλλο ένα email (τέταρτο συγκεκριμένα) στο ipadalternative. Ελπίζω αυτή τη φορά να ασχοληθούν με τα προβλήματα που αντιμετωπίζω...

 

Καλά εσύ έχεις μαζεμένα θέματα, ειδικά αυτό το πρόβλημα με την φόρτιση.

Σε μένα αν δεν υπήρχε αυτό, θα ήταν το τέλειο ταμπλετ.

Ο νέος φορτιστής που πήρα δεν μπαίνει όλη η μύτη μέσα.

Λες να παίζει ρόλο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην κάνει καλή επαφή το βύσμα και να κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις το σύστημα στο μετασχηματιστή. Γι'αυτό ενώ το φορτίζεις δεν ανεβαίνει σχεδόν καθόλου το %. Έχω διαβάσει πολλούς με το ίδιο πρόβλημα που το έλυσαν με άλλο φορτιστή. Αλλά δεν είναι λύση το να αγοράζεις φορτιστές... Γι'αυτό σου είπα για τον πρώτο σου. Αφού σου δουλεύει, το αφήνεις να φορτίσει το βράδυ κ είσαι οκ.

Εμένα με έχει απογοητεύσει το support του ipadalternative. Ήταν εξυπηρετικοί και γρήγοροι στις απαντήσεις... αλλά μέχρι να τους πληρώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην κάνει καλή επαφή το βύσμα και να κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις το σύστημα στο μετασχηματιστή. Γι'αυτό ενώ το φορτίζεις δεν ανεβαίνει σχεδόν καθόλου το %. Έχω διαβάσει πολλούς με το ίδιο πρόβλημα που το έλυσαν με άλλο φορτιστή. Αλλά δεν είναι λύση το να αγοράζεις φορτιστές... Γι'αυτό σου είπα για τον πρώτο σου. Αφού σου δουλεύει, το αφήνεις να φορτίσει το βράδυ κ είσαι οκ.

Εμένα με έχει απογοητεύσει το support του ipadalternative. Ήταν εξυπηρετικοί και γρήγοροι στις απαντήσεις... αλλά μέχρι να τους πληρώσω...

Μα φορτίζει και με τον καινούριο. Αλλά μάλλον πιο αργά από ό,τι πρέπει.

Επίσης αν φόρτιζε με τον αρχικό σε 1 βράδυ, καλά θα ήταν. Με 2-3%/ώρα όμως που φορτίζει, σε ένα βράδυ έχω πάρει 24% μόνο. Οπότε δεν την βγάζω την επόμενη μέρα σε χρήση.Είναι σαν να πρέπει να φορτίζει 1,5 μέρα και μισή μέρα να το δουλεύεις...

Όσο για το ipadlaternative είναι αλήτες και όπου μπορώ τους κράζω. Τα ίδια κάνουν με όλους και είναι αναξιόπιστοι.Αφού πάρουν τα λεφτά, δεν σε ξέρουν.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφερόταν σε προηγούμενα ποστ, ότι δεν υπάρχει το Ν101 2 πλέον και ότι όλοι ξεσκαρτάρουν το Ν101 ισχύει τελικά...

Παρήγγειλα την Κυριακή από merimobiles το Ν101 2. Σήμερα μου ήρθε mail ότι έχουν καθυστερήσεις στο εργοστάσιο και ότι αν θέλω να μου στείλουν το N101.

Αξίζει να πάω στο 101 ή να περιμένω εάν και εφόσον ετοιμάσουν το 2?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφερόταν σε προηγούμενα ποστ, ότι δεν υπάρχει το Ν101 2 πλέον και ότι όλοι ξεσκαρτάρουν το Ν101 ισχύει τελικά...

Παρήγγειλα την Κυριακή από merimobiles το Ν101 2. Σήμερα μου ήρθε mail ότι έχουν καθυστερήσεις στο εργοστάσιο και ότι αν θέλω να μου στείλουν το N101.

Αξίζει να πάω στο 101 ή να περιμένω εάν και εφόσον ετοιμάσουν το 2?

 

Ποιο Ν101 έχουν;

Το πρώτο πρώτο ή αυτό που έχω εγώ, το Ν101Τ με το διπλό ηχείο;

Γιατί εγώ το θεωρώ καλύτερο από το Ν101 2.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Ν101 έχουν;

Το πρώτο πρώτο ή αυτό που έχω εγώ, το Ν101Τ με το διπλό ηχείο;

Γιατί εγώ το θεωρώ καλύτερο από το Ν101 2.

 

Αυτό: http://www.merimobiles.com/window-n101-1-6-ghz-dual-core-rk3066-10-1-inch-ips-1280-800-with-32gb-android-4-1-hdmi-bluetooth_p/meri6566.htm

 

με μεταλλικό από πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Ν101 έχουν;

Το πρώτο πρώτο ή αυτό που έχω εγώ, το Ν101Τ με το διπλό ηχείο;

Γιατί εγώ το θεωρώ καλύτερο από το Ν101 2.

 

Επειδή έχω και εγώ με το ίδιο θέμα με τον ag_fun και πήρα μήνυμα απο τον merimobiles.com, πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε τα δύο μοντέλα Ν101 και Ν101Τ;

Υπάρχει κάποιο product ID που τα διαφοροποιεί;;

Αν ρωτήσω τον Merimobiles μόνο με το μοντέλο Ν101Τ, θα ξέρει να μου πει;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ με το ίδιο θέμα με τον ag_fun και πήρα μήνυμα απο τον merimobiles.com, πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε τα δύο μοντέλα Ν101 και Ν101Τ;

Υπάρχει κάποιο product ID που τα διαφοροποιεί;;

Αν ρωτήσω τον Merimobiles μόνο με το μοντέλο Ν101Τ, θα ξέρει να μου πει;;

 

Παιδιά τα έχουμε αναφέρει τόσες φορές από τότε που έψαχνα και εγώ ποιο να πάρω.

Το Ν101Τ έχει 1 ηχείο σε κάθε πλευρά στο πλάι μπροστά (2 σύνολο) και την κάμερα πίσω, στο πάνω μέρος και δεξιά.

 

Οι φώτο που βλέπω από το merimobiles είναι από αυτό το μοντέλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχουμε αναφέρει τόσες φορές από τότε που έψαχνα και εγώ ποιο να πάρω.

Το Ν101Τ έχει 1 ηχείο σε κάθε πλευρά στο πλάι μπροστά (2 σύνολο) και την κάμερα πίσω, στο πάνω μέρος και δεξιά.

 

Οι φώτο που βλέπω από το merimobiles είναι από αυτό το μοντέλο.

 

Ναι, το έχεις αναφέρει πολλές φορές, ισχύει... Το θέμα είναι ότι οι φωτογραφίες του merimobiles δεν είναι και τόσο έγκυρες για να το εμπιστευτώ. Πως αλλιώς μπορούμε να μάθουμε ποιο είναι αυτό που μας προτείνει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχεις αναφέρει πολλές φορές, ισχύει... Το θέμα είναι ότι οι φωτογραφίες του merimobiles δεν είναι και τόσο έγκυρες για να το εμπιστευτώ. Πως αλλιώς μπορούμε να μάθουμε ποιο είναι αυτό που μας προτείνει;

Ρωτάς τον πωλητή με email για να έχεις γραπτή απάντηση.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Όπως είπες ακόμα και οι φωτό μπορείς να είναι λάθος και να αλλαχθούν ανά πάσα στιγμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ως μελλοντικός "κάτοχος" ( η κοπέλα μου βασικά ) του Ν101 2 θα ήθελα να μάθω αν οι θήκες του galaxy tab 10.1 είναι συμβατές πχ αυτή

Αυτή θέλει πάρα πολύ, οπότε αν ταιριάζει ακόμα κ με πατέντάρισμα/μοντίφα να προχωρήσω στην παραγγελία της

Ο πωλητής μου είπα πως είναι αποκλειστικά για galaxy tab 10.1 (P7510) αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας

(φαντάζομαι το αποκλειστικά το εννοούσε για τις θύρες και τα ηχεία)

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να συνεχίσω την ιστορία μου.

Όπως είπα προηγούμενα, παρήγγειλα το N101 2 από το merimobiles και 3 μέρες μετά την παραγγελία μου έστειλαν μήνυμα ότι το Ν101 2 δεν είναι διαθέσιμο, λόγω προβλημάτων διαθεσιμότητας και μη αποστολής από το εργοστάσιο. Εναλλακτικά μου πρότειναν το Ν101.

Σε συνεχόμενη επικοινωνία μαζί τους, μέσω mail και chat, προσπαθούσα να μάθω αν αυτό που προτείνουν είναι το πρώτο Ν101 ή τον Ν101+.

Προφανώς δεν μπορούσαν να μου δώσουν επαρκή απάντηση και ύστερα από νέα επικοινωνία μαζί τους, στην οποία ανέφερα ότι αν δεν μου προσδιορίσουν ακριβώς ποιο μοντέλο θέλουν να μου πουλήσουν θα ακυρώσω την παραγγελία.. προφανώς με βαρέθηκαν και απάντησαν ότι (ως δια μαγείας προφανώς) έχουν καλά νέα και ότι το Ν101 2 ήρθε από το εργοστάσιο και ότι μου το έστειλαν μάλιστα αμέσως.

Αυτή τη στιγμή έχει ήδη αποσταλεί, έχει πάρει tracking number και έρχεται με EMS...

Λέτε τελικά όντως να μου στείλουν το Ν101 2? Η' απλά για να με ξεφορτωθούν είπαν ότι το έστειλαν, αλλά να έστειλαν το Ν101 και θα προσπαθήσουν να δικαιολογηθούν όταν το παραλάβω;;

Όπως και να έχει σε κανένα 10ήμερο ελπίζω να έχω νέα...

Edited by ag_fun
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ν101 ΙΙ (http://www.merimobiles.com/Window_N101_1_6_GHz_Dual_Core_II_RK3066_10_1_inch_p/meri5708.htm)

και χρειάζομαι τη γνώμη σας!! Έχω διαβάσει όλα όσα έχετε γράψει για το N101 και έχω προβληματιστεί.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν τελικά οι μόνες βασικές διαφορές με το Ν101 είναι στα ηχεία και στην θέση της πίσω κάμερας;

Υπάρχει καμιά άλλη συμβουλή;; Τι προτείνετε;;

 

Παιδιά πριν 2 μέρες παρέλαβα το Ν101 2 απο merimobiles. Το wifi δούλεψε 1 ωρα περίπου. Μετά και ξαφνικά δεν έβλεπε κανενα δίκτυο, πουθενά. Άλλαξα (χωρίς υπερβολή) 6 ROMS. Καμία δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Σας παραθέτω την απάντηση που μου έστειλαν σήμερα (για γέλια φυσικά η διαδικασία που προτείνουν) και ενημερώνω για το τι θα ακολουθήσει. Συμβουλή μου ¨ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΥΣ

"Hi George,

 

Check we are professionals, OF COURSE, we test the wifi before shipping the unit and it was working perfectly if not we would not ship it to you. So stop with the accusations, lets look for solutions instead. Here are things to try

 

-disconnect your router and modem for 10minutes

-in the tablet go to settings privacy, and reset to factory settings

after the reset reconnect router and modem and retry

 

if that does not work than we will have you update the firmwaer on the unit

 

DO NOT panick, lets work a friendly solution

 

waiting your reply with Results on the following

 

-disconnect your router and modem for 10minutes

-in the tablet go to settings privacy, and reset to factory settings

after the reset reconnect router and modem and retry"

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν 2 μέρες παρέλαβα το Ν101 2 απο merimobiles. Το wifi δούλεψε 1 ωρα περίπου. Μετά και ξαφνικά δεν έβλεπε κανενα δίκτυο, πουθενά. Άλλαξα (χωρίς υπερβολή) 6 ROMS. Καμία δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Σας παραθέτω την απάντηση που μου έστειλαν σήμερα (για γέλια φυσικά η διαδικασία που προτείνουν) και ενημερώνω για το τι θα ακολουθήσει. Συμβουλή μου ¨ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΥΣ

"Hi George,

 

Check we are professionals, OF COURSE, we test the wifi before shipping the unit and it was working perfectly if not we would not ship it to you. So stop with the accusations, lets look for solutions instead. Here are things to try

 

-disconnect your router and modem for 10minutes

-in the tablet go to settings privacy, and reset to factory settings

after the reset reconnect router and modem and retry

 

if that does not work than we will have you update the firmwaer on the unit

 

DO NOT panick, lets work a friendly solution

 

waiting your reply with Results on the following

 

-disconnect your router and modem for 10minutes

-in the tablet go to settings privacy, and reset to factory settings

after the reset reconnect router and modem and retry"

Για γέλια δεν είναι και τόσο. Προτείνουν κάποια σωστά πράγματα.

Με την σειρά μου θα προτείνω τα εξής.

Κλείσιμο του ρούτερ από το κουμπί. Αφού το ξανανοίξεις δοκιμάζεις να βάλεις το κανάλι 6 και αν δεν συνδεθεί το τάμπλετ, δοκίμασε και με το κανάλι 11.

Αν τίποτα από αυτά δεν δουλέψει, πάρτο μαζί σου και δοκίμασε με άλλα δίκτυα φίλων/γειτονιάς κλπ.

Στα ενδιάμεσα κλείνει και ξανάνοιγε το wifi του τάμπλετ, απλά για σιγουριά ότι δεν κολλάει μεταξύ των διάφορων συνδέσεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια δεν είναι και τόσο. Προτείνουν κάποια σωστά πράγματα.

Με την σειρά μου θα προτείνω τα εξής.

Κλείσιμο του ρούτερ από το κουμπί. Αφού το ξανανοίξεις δοκιμάζεις να βάλεις το κανάλι 6 και αν δεν συνδεθεί το τάμπλετ, δοκίμασε και με το κανάλι 11.

Αν τίποτα από αυτά δεν δουλέψει, πάρτο μαζί σου και δοκίμασε με άλλα δίκτυα φίλων/γειτονιάς κλπ.

Στα ενδιάμεσα κλείνει και ξανάνοιγε το wifi του τάμπλετ, απλά για σιγουριά ότι δεν κολλάει μεταξύ των διάφορων συνδέσεων.

Φυσικά και πριν έχω κάνει δοκιμές με όσα δίκτυα μπορούσα (πάνω από 4), Δεν πιάνει απολύτως τίποτα.

Για γέλια γράφω γιατί όταν τους λες ότι δεν πιάνει ΚΑΝΕΝΑ από όσα δίκτυα δοκίμασες και σου λένε κλείσε / άνοιξε το rooter , ε.....

Η λέγοντας ότι έχουν καινούρια ROM και κάνοντάς σε να ελπίζεις ότι μπορεί κάτι να φτιάξει, η γνώμη μου είναι ότι οι πονηρήδηδες κινέζοι περιμένουν να περάσουν οι 30 μέρες που λένε στους όρους εγγύησης τους ώστε (λέω εγώ, και μακάρι να βγω ψεύτης) να μην μπορούν να στην αλλάξουν ή να κάνουν refund. Γιατί αν θα δείς και στο vondroid.com και άλλοι έχουν τέτοια προβλήματα με την Ν101 2 αλλά κοίτα και στο yutube (ο τύπος έχει σε video το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ πρόβλημα που έτυχε και σ'εμένα)

http://www.youtube.com/watch?v=OnBIcZgYNTg&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πριν έχω κάνει δοκιμές με όσα δίκτυα μπορούσα (πάνω από 4), Δεν πιάνει απολύτως τίποτα.

Για γέλια γράφω γιατί όταν τους λες ότι δεν πιάνει ΚΑΝΕΝΑ από όσα δίκτυα δοκίμασες και σου λένε κλείσε / άνοιξε το rooter , ε.....

Η λέγοντας ότι έχουν καινούρια ROM και κάνοντάς σε να ελπίζεις ότι μπορεί κάτι να φτιάξει, η γνώμη μου είναι ότι οι πονηρήδηδες κινέζοι περιμένουν να περάσουν οι 30 μέρες που λένε στους όρους εγγύησης τους ώστε (λέω εγώ, και μακάρι να βγω ψεύτης) να μην μπορούν να στην αλλάξουν ή να κάνουν refund. Γιατί αν θα δείς και στο vondroid.com και άλλοι έχουν τέτοια προβλήματα με την Ν101 2 αλλά κοίτα και στο yutube (ο τύπος έχει σε video το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ πρόβλημα που έτυχε και σ'εμένα)

http://www.youtube.com/watch?v=OnBIcZgYNTg&feature=player_embedded

Παιδιά μακριά από αυτούς. Υποτιθετε οτι η ταμπλέτα είχε ένα χρόνο εγγύηση. Μου έσβησαν όλα τα mesasages από τιο site τους, Εσβησαν την κριτική που έγραψα για το wifi της ταμπλέτας (στην σελίδα της ταμπλέτας στο site τους). Me "τρενάρουν" με γελοιότητες "δοκίμασες σε άλλο rooter" "άλλεσ συσκευες δουλεύουν στο rooter" κλπ. Στις συνεχείς ερωτήσεις μου με ποιό τρόπο να τους την στείλω πίσω για αντικατάσταση ή επισκευή η refund ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. Άλλα λόγια... ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν 2 μέρες παρέλαβα το Ν101 2 απο merimobiles. Το wifi δούλεψε 1 ωρα περίπου. Μετά και ξαφνικά δεν έβλεπε κανενα δίκτυο, πουθενά. Άλλαξα (χωρίς υπερβολή) 6 ROMS. Καμία δεν διόρθωσε το πρόβλημα. Σας παραθέτω την απάντηση που μου έστειλαν σήμερα (για γέλια φυσικά η διαδικασία που προτείνουν) και ενημερώνω για το τι θα ακολουθήσει. Συμβουλή μου ¨ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟΥΣ"

 

Το γεγονός ότι δούλεψε στην αρχή μια ωρα, αποκλείει τον γεγονός να στο έστειλαν ελλατωματικό.

Αυτά που σου πρότειναν σε πρώτη φάση είναι σωστά.

Απλώς είσαι άτυχος και σου έκατσε στραβή. Το θέμα είναι να δεις ποια θα είναι η στάση τους από εδώ και πέρα.

Η γνώμη μου είναι ότι το πιο πιθανό είναι να υπάρχει πρόβλημα hardware οπότε θα σε συμβούλευα να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω. Μπορεί να σε ταλαιπωρησουν κανένα μήνα αλλά θα τα πάρεις τα χρήματα σου πίσω εφόσον έγινε η αγορά με PayPal.

Άρχισε να ψάχνεις για το επόμενο αφού δεν σου βγήκε αυτό :)

 

Edit: Άνοιξε dispute στο PayPal και ζήτησε επιστροφή χρημάτων. Εκεί θα σου απαντήσουν

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι δούλεψε στην αρχή μια ωρα, αποκλείει τον γεγονός να στο έστειλαν ελλατωματικό.

Αυτά που σου πρότειναν σε πρώτη φάση είναι σωστά.

Απλώς είσαι άτυχος και σου έκατσε στραβή. Το θέμα είναι να δεις ποια θα είναι η στάση τους από εδώ και πέρα.

Η γνώμη μου είναι ότι το πιο πιθανό είναι να υπάρχει πρόβλημα hardware οπότε θα σε συμβούλευα να το στείλεις πίσω και να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω. Μπορεί να σε ταλαιπωρησουν κανένα μήνα αλλά θα τα πάρεις τα χρήματα σου πίσω εφόσον έγινε η αγορά με PayPal.

Άρχισε να ψάχνεις για το επόμενο αφού δεν σου βγήκε αυτό :)

Δεν υπάρχει χώρος εδώ να παραθέσω τις γελοιότητες που μου γράφουν να κάνω (πχ. έβαλες τον σωστό κωδικό?) και μετά από 2 μέρες ενώ επιμόνως τους ρωτάω με ποιο τρόπο να το στείλω πίσω (γιατί στο site τους γράφουν ότι πρέπει απαραιτήτως να μου δώσουν έναν RMA number) ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει ("αλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε"). Δεν βλέπω να έχουν διάθεση για λύση. Αν δω ότι κάτι αλλάζει... Πάντως σε γενικές γραμμές απογοήτευση από εξυπηρέτηση (θα μου πεις τί περίμενες από κινεζιές? ότι πληρώνεις παίρνεις στο φινάλε)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χώρος εδώ να παραθέσω τις γελοιότητες που μου γράφουν να κάνω (πχ. έβαλες τον σωστό κωδικό?) και μετά από 2 μέρες ενώ επιμόνως τους ρωτάω με ποιο τρόπο να το στείλω πίσω (γιατί στο site τους γράφουν ότι πρέπει απαραιτήτως να μου δώσουν έναν RMA number) ακόμη δεν μου έχουν απαντήσει ("αλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε"). Δεν βλέπω να έχουν διάθεση για λύση. Αν δω ότι κάτι αλλάζει... Πάντως σε γενικές γραμμές απογοήτευση από εξυπηρέτηση (θα μου πεις τί περίμενες από κινεζιές? ότι πληρώνεις παίρνεις στο φινάλε)

Σε αυτές τις αγορές δεν υπάρχει εξυπηρέτηση μετά την πώληση. Δεν την έχουμε πληρώσει άλλωστε.

Απλώς παρακαλάς να έρθει εντάξει το μηχανάκι σωστό ώστε να μην ασχοληθείς μαζί τους.

Από εκεί και πέρα αγοράζεις από κάπως γνωστό μαγαζί και πληρώνεις με PayPal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...