Jump to content

Window N101 (Ι και ΙΙ)


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με παρεξήγησες, τη σύγκριση την έκανα γενικολογώντας για να δείξω πώς όλες οι συσκευές είναι υποψήφιες για αποτυχία... Anyway, ευχαριστώ και θα ποστάρω εντυπώσεις με το που μου έρθουν :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με παρεξήγησες, τη σύγκριση την έκανα γενικολογώντας για να δείξω πώς όλες οι συσκευές είναι υποψήφιες για αποτυχία... Anyway, ευχαριστώ και θα ποστάρω εντυπώσεις με το που μου έρθουν :)

 

Συγνώμη αν σε παρεξήγησα :)

Εννοείται ότι ισχύει αυτό που λες, απλά με το Κινέζικο φίλε μου - επειδή δεν δίνεις τα λεφτά που δίνεις στους "επώνυμους" - δε σε πειράζει και τόσο το να έχει κάποιο προβληματάκι. Mε το Fire - πέρα απ'τη γραμμή που μάλλον πρέπει να μου την έκανε η ΔΕΗ - δεν είχα πρόβλημα: το είχα flashaρει με Flambe, Feiyu, stock ό,τι μπορείς να φανταστείς και δεν είχε κανένα άλλο πρόβλημα (άλλοι π.χ στο slatedroid με το που το παρέλαβαν, έκαψαν οθόνη), πέρα από τον ποπ ήχο που έκανε το ηχειάκι όταν ήταν σε αναμονή (και αυτό όχι πάντα). Γενικώς, απ'τις καλύτερες αγορές που είχα κάνει!

 

Παίζει μεγάλο ρόλο ο προμηθευτής και το κατά πόσον αγοράζεις αυθεντικό Κινέζικο και όχι αντιγραφή του (που φθάσαμε...). Ελπίζω και το νέο Fire να είναι ακόμα καλύτερο απ'αυτό που είχα (και το οποίο ήταν από τα πρώτα batches).

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Jellybean Rom επιτέλους και για το Ν101/Ν101+, άρα ο μόνος λόγος που με έκανε σκεπτικό να το παραγγείλω τώρα περασε.

Μετά την Κινεζική αργία και εκτός απροόπτου πάω για παραγγελία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό μεταξύ U30GT και Ν101.

mobileelectronic168.blogspot.gr/2012/08/yuandao-n101-vs-cube-u30gt.html

 

Κυριότερα πλεονέκτηματα του Ν101 είναι :

- καλύτερο wifi

- 2 ηχεία και σε καλύτερη θέση

- μεταλλικό πίσω μέρος που δεν ζεσταίνεται

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω το n101+ από χτες... Εντυπώσεις στα γρήγορα:

 

- Η οθόνη είναι το κάτι άλλο... Εντυπωσιακή θα έλεγα και άψογη απόκριση. Δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου το bleeding (φαίνεται μόνο όταν μαυρίζει η οθόνη - σε φυσιολογικά πλαίσια). Έχει όμως ένα (ίσως 2) καμένα ή κολλημένα pixels (lg ips ίσως?) τα οποία πρέπει να το ψάξεις για να τα καταλάβεις. No prob πάντως, και το se neo v μου έχει 2 καμένα οπότε έχω συνηθίσει :P

- Το wifi δε μου βρίσκει όσα δίκτυα βρίσκει το laptop πχ, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα στη σύνδεση... Κατέβασα torrents στο max και ταυτόχρονα έπαιζε 720p mkv ταινία... Με υπότιτλους... cool!

- Τα ηχεία είναι κομπλέ. Θα ήθελα λίγη παραπάνω ένταση για τις ταινίες αλλά του δίνω boost στις ψιλές με το dsp manager και είναι ok. Η έξοδος για ακουστικά είναι μια χαρά.

- Δεν έχω δοκιμάσει HDMI (περιμένω mini HDMI αντάπτορα)

- Δεν έχω δοκιμάσει να του βάλω sd card για να δω τι παίζει με τα conflicts... Αλλά ούτως ή άλλως πήρα την έκδοση με τα 32 GB... Τα οποία τα βλέπει σαν κάρτα όταν το συνδέω στον υπολογιστή και περνά αρχεία με 6.5 MB/s... Μέτρια ταχύτητα... (οι αντιγραφές στα aurora και neo v πιάνουν 11-12 MB/s)

- Του πέρασα και cfw με το 4.1.1 (finless 1.8 από freaktab) σταθερότατο και πετάει! Τώρα κατάλαβα τι εννοούν με το project butter...

 

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να κρίνω για battery σε drain sleep mode επειδή μου έστειλαν λάθος φορτιστή και δεν μπορώ να το φορτίσω (από usb δεν φορτίζει). Ούτε και να το πειράξω όσο θέλω αφού θα μου ξεμείνει από μπαταρία! Από χτες πάντως με αρκετά test (ταινίες παιχνίδια play store benchmarks κτλ) και ένα flasharisma, αυτή τη στιγμή έχω 51% μπαταρία...

Η παραγγελία έγινε 17 Σεπτέμβρη από ipadalternative, ήρθε Ελλάδα στις 27, παρέλαβα (λόγω απεργίας και ΣΚ) 1/10. Ενημερώθηκα πριν παραλάβω από το ipadalternetive πως ίσως έχουν στείλει λάθος φορτιστές στις τελευταίες παραγγελίες n101, τους ενημέρωσα και περιμένω να μου στείλουν το σωστό...

Edited by mike.p
Link to comment
Share on other sites

Έχω το n101+ από χτες... Εντυπώσεις στα γρήγορα:

 

- Η οθόνη είναι το κάτι άλλο... Εντυπωσιακή θα έλεγα και άψογη απόκριση. Δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου το bleeding (φαίνεται μόνο όταν μαυρίζει η οθόνη - σε φυσιολογικά πλαίσια). Έχει όμως ένα (ίσως 2) καμένα ή κολλημένα pixels (lg ips ίσως?) τα οποία πρέπει να το ψάξεις για να τα καταλάβεις. No prob πάντως, και το se neo v μου έχει 2 καμένα οπότε έχω συνηθίσει :P

- Το wifi δε μου βρίσκει όσα δίκτυα βρίσκει το laptop πχ, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα στη σύνδεση... Κατέβασα torrents στο max και ταυτόχρονα έπαιζε 720p mkv ταινία... Με υπότιτλους... cool!

- Τα ηχεία είναι κομπλέ. Θα ήθελα λίγη παραπάνω ένταση για τις ταινίες αλλά του δίνω boost στις ψιλές με το dsp manager και είναι ok. Η έξοδος για ακουστικά είναι μια χαρά.

- Δεν έχω δοκιμάσει HDMI (περιμένω mini HDMI αντάπτορα)

- Δεν έχω δοκιμάσει να του βάλω sd card για να δω τι παίζει με τα conflicts... Αλλά ούτως ή άλλως πήρα την έκδοση με τα 32 GB... Τα οποία τα βλέπει σαν κάρτα όταν το συνδέω στον υπολογιστή και περνά αρχεία με 6.5 MB/s... Μέτρια ταχύτητα... (οι αντιγραφές στα aurora και neo v πιάνουν 11-12 MB/s)

- Του πέρασα και cfw με το 4.1.1 (finless 1.8 από freaktab) σταθερότατο και πετάει! Τώρα κατάλαβα τι εννοούν με το project butter...

 

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να κρίνω για battery σε drain sleep mode επειδή μου έστειλαν λάθος φορτιστή και δεν μπορώ να το φορτίσω (από usb δεν φορτίζει). Ούτε και να το πειράξω όσο θέλω αφού θα μου ξεμείνει από μπαταρία! Από χτες πάντως με αρκετά test (ταινίες παιχνίδια play store benchmarks κτλ) και ένα flasharisma, αυτή τη στιγμή έχω 51% μπαταρία...

Η παραγγελία έγινε 17 Σεπτέμβρη από ipadalternative, ήρθε Ελλάδα στις 27, παρέλαβα (λόγω απεργίας και ΣΚ) 1/10. Ενημερώθηκα πριν παραλάβω από το ipadalternetive πως ίσως έχουν στείλει λάθος φορτιστές στις τελευταίες παραγγελίες n101, τους ενημέρωσα και περιμένω να μου στείλουν το σωστό...

 

Πορώνομαι κι με βλέπω να παραγγελνω σύντομα!!

Καλοδούλευτο :) :-)

Το πρόβλημα με τον φορτιστή ποιο είναι; θέλει αντάπτορα;

Είναι μεταλλικό το πίσω μέρος;

Για την μπαταρία έχεις κανένα πρόγραμμα να βλέπεις κατανάλωση σε log όπως το Battery Monitor widget?

Αν το αφήσεις 3–4 να κάθεται, τσέκαρε μετά πόσο ξόδεψε από την μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλικό το πίσω μέρος και ζεσταίνεται πίσω αριστερά. Μου έστειλαν μετασχηματιστή 12V αντί για 5V (12άρι παίρνει το Ν101 2 - λογικό, αφού για ένα διάστημα δεν ήξεραν τι τους γίνεται με τα Ν101...)

Έβαλα αμέσως τη JB rom και δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα στο stand by. 1% ανά ώρα το υπολογίζω με wifi ανοιχτό, χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος. Θέλει τεστάρισμα και δυστυχώς δε μπορώ να του κάνω... Έχω βάλει το BMW pro αλλά για να 'στρώσει' στοιχεία θέλει πλήρη κύκλο φόρτισης-αποφόρτισης.

 

Τώρα το έχω κλειστό για οικονομία μπαταρίας μέχρι να βρω λύση με τη φόρτιση... Είμαι στα 42% αλλά το ανοίγω μια στο τόσο για λίγο απλά για να χαζέψω.

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν καίγομαι για θήκη γιατί θα το έχω κυρίως στο σαλόνι οπότε πήρα stand: http://www.ebay.com/itm/150889525655?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Για μεταφορές έχω το aurora και σε αυτό πήρα θήκη η οποία τα σπάει:

 

ps: καλή και γρήγορη παραλαβή ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρεις χρόνο,

κάνε έναν οδηγό στα ελληνικά, βήμα-βήμα πώς βάζουμε την τελευταία custom Jellybean.

Θα μου χρειαστεί και έχω μπλεχτεί λίγο με την διαδικασία στο vondroid.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει την vondroid αλλά την finless από το freaktab. Δουλεύει άψογα αλλά είναι beta και έχει το ίδιο πρόβλημα με τον high pitched ήχο που έχει και η official beta.

Ακούγεται έντονα όταν συνδέω ακουστικά, εξαφανίζεται όταν βάζω brightness στο 100%. Μετά ρυθμίζω από εξωτερικό πρόγραμμα (screen adjuster) την φωτεινότητα και είμαι οκ.

Το δύσκολο είναι να βάλεις το tablet σε flash mode και να περάσεις τους drivers rockchip. Εκεί τα χρειάστηκα, νόμιζα πως το brickαρα και αγχώθηκα αλλά τελικά όλα οκ.

Μέχρι να σου έρθει όμως είναι πολύ πιθανόν να έχει η επίσημη JB rom οπότε μη σκας από τώρα με τις beta cfw και με οδηγούς...

 

Good news is... Βρήκα τρόπο και φορτίζω αργά και σταθερά το tablet μου! Αγόρασα βύσμα που ταιριάζει στο N101 και μου το κόλλησε φιλαράκι σε έναν παλιό μετασχηματιστή... Επιτέλους θα το λιώσω!

Link to comment
Share on other sites

Πες μου και κάτι άλλο.

Στο google μάρκετ αναγνωρίζεται ως Ν101? Υπάρχει πρόβλημα με την εγκατάσταση των εφαρμογών σχετικά με την συμβατότητα;

Ή παίζει πείραγμα του build. pro?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έχω δοκιμάσει στο play store κατεβαίνει χωρίς πρόβλημα. Παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει πάντως... Σαν Ν101-Freaktab το βλέπει με αυτή τη rom, σαν Ν101 με την official.

Λογικά θα μπορείς να το κάνεις impersonate αλλά δε μου έχει χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα και μαύρη θήκη από ebay στα 19$.

Την διάλεξα γιατί έχει όλες τις υποδοχές στο πλαι διαθέσιμες, όπως και τα πλαϊνά ηχεία.

Επίσης και οι κάμερες μπρος πίσω είναι διαθέσιμες συνέχεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε , με αυτές τις custom Rom που φτιάχνεις 2 ή 4 gb partition, τι κερδίζεις;

Επίσης, εφόσον δεν έχεις βάλει κάρτα sd, τι γίνεται με εγκατεστημενες εφαρμογές και λοιπά data, αν αποφασίσεις να αλλάξεις Rom? Σβήνονται όλα με το wipe?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκατεστημένες 70 εφαρμογές και στο basic partition δεν έχω πάνω από 1,2gb...

για τους περισσότερους τα 2gb είναι μια χαρά αλλά αν δε τα θέλεις τα υπόλοιπα 2 gb για αποθήκευση χώρου στο

άλλο sd partition κάντο με 4gb...είναι αρκετά σε κάθε περίπτωση...

άλλωστε το extra content games που κατεβάζεις πάνε στο άλλο sd partition.

αν εγκαταστήσεις άλλη rom με το titanium backup αποθηκεύεις όλες τις εφαρμογές με τα δεδομένα σου και τις ξαναεπαναφέρεις με το

ίδιο πρόγραμμα όταν φλασάρεις τη νέα ρομ.

απλά πρόσεξε να ορίσεις path στο titanium όχι την sd του ταμπλετ εννοείται αλλά είτε μια εξωτερική sd δική σου ή ένα usb stick...

Link to comment
Share on other sites

Μας κάλυψε ο bkan82. Εγώ το έχω με 2 giga και είμαι οκ. 2 θέματα με απασχολούν πλέον...

 

1. Η φόρτιση... Ο custom φορτιστής δεν φορτίζει συνέχεια το Ν101 (πολλές φορές δείχνει charging αλλά δεν ανεβαίνει το %) και πρέπει να κουνάω το βύσμα μέχρι να πιάσει σωστά. Έχω βρει μερικούς με το ίδιο πρόβλημα στα forums και έχω αρχίσει να ανησυχώ... Περιμένω το δικό του φορτιστή από το ipadalternative για να δω αν θα είναι όλα οκ (despatched από χτες)

 

2. Το wifi είναι αδύναμο όταν παρεμβάλλεται τοίχος. Ξενέρωσα σήμερα γιατί το δοκιμάζω στο πατρικό μου και δεν πιάνει σήμα στον πάνω όροφο που είναι το δωμάτιο μου... Φταίει το μεταλλικό πίσω κάλυμμα για αυτό και έχει βρεθεί λύση που απαιτεί άνοιγμα του tablet και κόλληση νέας κεραίας (τύπου tyco). Περιμένω 2 τέτοιες και μένει να το πάρω απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει κάποιος αναλυτικό οδηγό στα Ελληνικά, για το ρουτάρισμα και το πέρασμα Custom Firmware (πχ της τελευταίας CFW VonDroid N101 v4.0 με JB)?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να το φλασάρεις και τα cfws έχουν αναλυτικούς οδηγούς στα αγγλικά και έρχονται με έτοιμο root. Ίσως σε παιδέψει να περάσεις τους drivers της rockchip. κ αυτό γιατί αφού κάνεις τον συνδυασμό των πλήκτρων για flash mode, δεν εμφανίζεται κάποια ένδειξη στο tablet.

Anyway... Η διαδικασία για τα official και τα vondroid firmwares είναι η ίδια, για τα finless διαφέρει. Δες στα forums ποιο σου κάνει και πόσταρε για να βοηθήσω κ εγώ όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ για το ροοτ εύκολο, βρήκα τον οδηγό για το Oneclick.

Για να περάσω την Vondroid 3.2.1 που πρέπει να είναι η πιο σταθερή κάνω τα παρακάτω?

1. Σβήσιμο συσκευής

2. Συνδέω το usb καλώδιο με τη συσκευή μόνο και όχι με το PC

3. Πατάω το power μαζί με το "Volume -" για 2-3 δεύτερα και αφήνω μέχρι να δω μαύρη οθόνη χωρίς τίποτα άλλο

4. Τώρα το συνδέω με το PC και θα πρέπει το PC να δει το tablet και να ζητήσει να εγκαταστήσει τους drivers Vondroid-Rockchip driver.zip

5. Μετά τρέχω το Rockchip Batch tool και επιλέγω το IMG του firmware που θέλω.

6. Τσεκάρω ότι βγάζει το RK30 στο Support και πατάω το Upgrade.

 

Είναι όλα σωστά στα παραπάνω;

Σχετικά με το 6, γιατί λενε αλλού να πατάμε το Restore?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

MUST: μπαταρία 70-80% + φορτιστής στο ρεύμα

Flash mode & Flashing OFW ή Vondroid CFW:

 

1. Το κλείνεις.

2. Κρατάς πατημένο το vol.down, πατάς το power, τα κρατάς και τα 2 για 2-3 δευτερόλεπτα (αν τα κρατήσεις περισσότερο, σε βάζει στο recovery)

3. Αφήνεις τα κουμπιά και βάζεις το usb. Στο αναγνωρίζουν τα windows, βάζεις manual τους rockchip drivers από τη διαχείριση συσκευών (οι drivers θέλουν unzip)

4. Ανοίγεις το rockchip tool 1.5. Τσεκάρεις πως έχεις πράσινο κουτάκι στις connected devices, διαλέγεις το firmware (*.img) που θες από το fw path και πατάς upgrade ή restore. (το restore σου κάνει full format)

 

***σε περίπτωση που δεν στο βρίσκουν τα windows και δεν ανοίγει ενώ πατάς το power, δεν πανικοβάλλεσαι και κάνεις το εξής: κρατάς το power για 15 sec, το αφήνεις 3 sec, το πατάς για 3 sec (ή επαναλαμβάνεις to συνδυασμό για το flash mode)

 

οι finless roms μου φαίνονται πιο σταθερές... θέλουν άλλο flash tool όμως το οποίο έχουν στο πακέτο όταν τις κατεβάζεις. Οι jelly bean roms είναι οι πιο smooth αλλά έχουν αρκετά bugs με κορυφαίο τον high pitched sound όταν η φωτεινότητα δεν είναι στο full. Από χτες δοκιμάζω την επίσημη 20120804... Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε rom, συνέχεια κάτι με χαλάει... πφφφφ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι η Vondroid 3.2.1 είναι η πιο σταθερή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με τον φορτιστή τι κάνατε;

Ακούω ότι έχουν κάποια θέματα αυτοί που στέλνουν.

Εσάς σας δουλεύουν καλά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...