Jump to content

Window N101 (Ι και ΙΙ)


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το Huawei E173 μεταχειρα απο ΕΒΑΥ στα 20€ από Ιρλανδία που έτυχε και το βρήκα.

 

Φορτιστή γιατί να πάρεις; Αφού έχει μέσα το πακέτο. Απλά σιγουρεψε μαζί τους να βάλουνε με Ευρωπαϊκό βύσμα.

Δεν χρειάζεται να δηλώσεις τίποτα για την αποστολή. Ξέρουν αυτοί. Με Ems θα το στείλουν;

 

Προστατευτικό πάντως δεν χρειάζεται.

 

Στο geekbuying εβαλα registered airmail.....θήκη και ζαλατινες όποτε ερθουν....ασε που δεν σπάνε :lol:

Φορτιστή λεω να βάλω για να μην μου ρθει κανένας ν12V όπως διάβασα σε άλλους και τα κάψανε.:worry:

Στην merimobiles να βάλω Singapure Post (είναι το ίδιο με registered airmail ?)

ή να βάλω EMS ?

Δεν θέλω εκπλήξεις με τελωνεία......

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο geekbuying εβαλα registered airmail.....θήκη και ζαλατινες όποτε ερθουν....ασε που δεν σπάνε :lol:

Φορτιστή λεω να βάλω για να μην μου ρθει κανένας ν12V όπως διάβασα σε άλλους και τα κάψανε.:worry:

Στην merimobiles να βάλω Singapure Post (είναι το ίδιο με registered airmail ?)

ή να βάλω EMS ?

Δεν θέλω εκπλήξεις με τελωνεία......

 

Εφόσον έχει Singapore post, αυτό να προτιμήσεις.

Πάντως ο φίλος μου που πήρε το Ν101 πριν κανένα μήνα από το merimo, μια χαρά φορτιστή του στείλανε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρώτο δεν κυκλοφορεί ακόμα, οπότε δεν έχει κανένα νόημα να μιλάμε για κινέζικα που κανείς δεν έχει δοκιμάσει .

 

Το δεύτερο είναι εκτός Ν101 που συζητάμε εδώ, οπότε καλύτερα να το ρωτήσεις στο γενικό θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του Ν101;και πιο ειναι το τελευταιο μοντελο;

 

Εξαρτάται την χρήση, όπως όλα. Πάντως με συνεχής χρήση 3g που τρώει πολύ, βγάζω σχεδόν 7ωρο, που είναι αρκετά καλά.

Πάντως σε sleep τρώει 1.5-2%/ώρα οπότε υπολόγισε την διάρκεια. Έχει καλή αυτονομία.

Το τελευταίο είναι το Ν101 ΙΙ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν από merimo ότι το πίσω καπάκι είναι πλέον πλαστικό με ασημένιο χρώμα.....

οπότε πιστεύω ότι θα βολεύει και στο σήμα του WiFi.

 

Θέλω να σε ρωτήσω για τον ακόλουθο συνδιασμό:

 

Εχω κινητό android το οποίο είναι συνδεδεμένο με το Laptop Win7

1) το Laptop συνδέεται στο WiFi του κινητού και έχω Internet μέσω του κινητού (όταν χρειαστεί κάπου έξω)

2) Δίκτυο μέσω Bluetooth μεταξύ Laptop και Κινητό. Το Laptop μπορεί να κάνει κλίσεις κινητού και

να μιλάω και να ακούω από το laptop, (μικρόφωνο/μεγάφωνα του laptop) αρκει να είναι σε εμβέλεια bluetooth με το κινητό.

 

Αυτα θα μπορώ να τα κάνω με το Ν101?

Ουσιαστικά στην θέση του Laptop να έχω το Tablet.

 

Το θέμα μπαταρίας στο κινητό δεν με απασχολεί....φορτίζει με USB στο αυτοκίνητο ή την μηχανή.

Το Ν101 φορτίζει από USB ?

Edited by mourgolykos
.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν από merimo ότι το πίσω καπάκι είναι πλέον πλαστικό με ασημένιο χρώμα.....

οπότε πιστεύω ότι θα βολεύει και στο σήμα του WiFi.

 

Θέλω να σε ρωτήσω για τον ακόλουθο συνδιασμό:

 

Εχω κινητό android το οποίο είναι συνδεδεμένο με το Laptop Win7

1) το Laptop συνδέεται στο WiFi του κινητού και έχω Internet μέσω του κινητού (όταν χρειαστεί κάπου έξω)

2) Δίκτυο μέσω Bluetooth μεταξύ Laptop και Κινητό. Το Laptop μπορεί να κάνει κλίσεις κινητού και

να μιλάω και να ακούω από το laptop, (μικρόφωνο/μεγάφωνα του laptop) αρκει να είναι σε εμβέλεια bluetooth με το κινητό.

 

Αυτα θα μπορώ να τα κάνω με το Ν101?

Ουσιαστικά στην θέση του Laptop να έχω το Tablet.

 

Το θέμα μπαταρίας στο κινητό δεν με απασχολεί....φορτίζει με USB στο αυτοκίνητο ή την μηχανή.

Το Ν101 φορτίζει από USB ?

Για το bluetooth δεν γνωρίζω αν γίνεται.

Για την φόρτιση, Όχι δεν γίνεται μέσω USB. Μόνο μέσω ρεύματος κανονικά. Θέλει 4 ώρες για full φόρτιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth δεν γνωρίζω αν γίνεται.

Για την φόρτιση, Όχι δεν γίνεται μέσω USB. Μόνο μέσω ρεύματος κανονικά. Θέλει 4 ώρες για full φόρτιση.

 

Αρα χρειάζομε και φορτιστή αυτοκινήτου.....

Του ρεύματος είναι 5V/2ma? Εχω 5V/1,5 ma από διάφορα κινητά κλπ εκτός από το βύσμα...

νομίζω οτι θα κανουν σαν τάση...ισως με ποιό αργή φόρτιση.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Αρα χρειάζομε και φορτιστή αυτοκινήτου.....

Του ρεύματος είναι 5V/2ma? Εχω 5V/1,5 ma από διάφορα κινητά κλπ εκτός από το βύσμα...

νομίζω οτι θα κανουν σαν τάση...ισως με ποιό αργή φόρτιση.

 

Στο παλιό Ν101 που έχω εγώ είναι 5v/2A, αλλά το θέμα φόρτισης είναι πολύ πονεμένο.

2 φορτιστές πήρα γιατί μου είχαν στείλει λάθος από το ipadalternative και κανείς δεν έκανε, μέχρι που έστειλαν έναν 5v/3A και φορτίζει μια χαρά.

Οπότε μην περιμένεις να κάνεις δουλειά με μικρότερους φορτιστές.

 

Στο αυτοκίνητο γιατί καίγεσαι να το φορτίσεις; ειδικά με τόσο μεγάλη αυτονομία που έχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν από merimo ότι το πίσω καπάκι είναι πλέον πλαστικό με ασημένιο χρώμα.....

οπότε πιστεύω ότι θα βολεύει και στο σήμα του WiFi.

 

Θέλω να σε ρωτήσω για τον ακόλουθο συνδιασμό:

 

Εχω κινητό android το οποίο είναι συνδεδεμένο με το Laptop Win7

1) το Laptop συνδέεται στο WiFi του κινητού και έχω Internet μέσω του κινητού (όταν χρειαστεί κάπου έξω)

2) Δίκτυο μέσω Bluetooth μεταξύ Laptop και Κινητό. Το Laptop μπορεί να κάνει κλίσεις κινητού και

να μιλάω και να ακούω από το laptop, (μικρόφωνο/μεγάφωνα του laptop) αρκει να είναι σε εμβέλεια bluetooth με το κινητό.

 

Αυτα θα μπορώ να τα κάνω με το Ν101?

Ουσιαστικά στην θέση του Laptop να έχω το Tablet.

 

Το θέμα μπαταρίας στο κινητό δεν με απασχολεί....φορτίζει με USB στο αυτοκίνητο ή την μηχανή.

Το Ν101 φορτίζει από USB ?

 

Αφού έχεις κινητό android, τότε (σίγουρα από έκδοση 2.3 και πάνω), έχεις την επιλογή για tethering.. Ουσιαστικά μετατρέπεις το κινητό σου σε μοντεμ και στέλνεις wifi σήμα παντού. Επομένως συνδέεις άμεσα το ταμπλετ με το 3g του κινητού σου.

Όσο για δίκτυο με bluetooth δεν ξέρω

Το Ν101 ΙΙ δεν φορτίζει από usb..

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοκίνητο γιατί καίγεσαι να το φορτίσεις; ειδικά με τόσο μεγάλη αυτονομία που έχει;

 

Γιατί όταν ταξιδεύεις...η πιό σίγουρη πηγή ενέργειας είναι το αυτοκίνητό σου....

ούτε μπρίζες EU,UK κλπ ούτε power banks. Ενα αντάπτορα με USB έξοδο και βάζεις ό,τι

καλώδιο θέλεις.

 

Επομένως συνδέεις άμεσα το ταμπλετ με το 3g του κινητού σου.

Όσο για δίκτυο με bluetooth δεν ξέρω

Το Ν101 ΙΙ δεν φορτίζει από usb..

 

Για την σύνδεση με το κινητό 3g δεν το ήξερα....το δοκίμασα και πέτυχε.

Το Bluetooth είναι ένα tongle της πλάκας από Mediamarkt.

Laptop Dell Win7/64 και Experia Neo V...updated Android 4.0.4 εκδοση 4.1.Β.0.587

Με το που γίνεται η ζεύξη, ανοίγει media player στο Dell για τα αρχεία του Neo V.

Με δεξί κλικ στο εικονίδιο του Blue tooth....κάνω κλισεις από το DELL

(μεγαφωνα/μικρόφωνο του DELL). Δηλ το Dell λειτουργεί σαν Bluettoth ακουστικό...

μόνο που έχει οθόνη και βλέπεις και τις επαφές σου.

Ισως επιδή είναι Bluettooth Ver 2.0+ERP ή κάπως έτσι ο τύπος του.

Αυτά γιατί βγήκα OFF

 

Λόγω του ότι μου δούλεψε η παραπάνω σύνδεση, ελεγα

1) ή tabtlet που να έχει bluetooth

(πχ Ν101)

2) ή tablet που να μπορώ να βάλω bluetooth togle.

(πχ Ν101 quad ή και κάποια που για άγνωστο λόγο δεν τους βάλανε bluetooth)

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά ποιο παραγγειλες Mourgo και από πού;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην το ψαχνω σε ολα τα ποστ μπορει καποιος να μου πει ποση περιπου αυτονομια εχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην το ψαχνω σε ολα τα ποστ μπορει καποιος να μου πει ποση περιπου αυτονομια εχει?

Με τι χρήση;

7 ώρες με full χρήση 3G σε καλύπτει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο παραγγειλες Mourgo και από πού;

 

Αν και πλεον ξέρεις.....αλλά έτσι για να κρατάμε το νήμα...

παραγγειλα το Yuandao/Window N101 ver 1 μα πλαστικό ασημένιο καπακι πίσω.

από Merimobiles και σήμερα είναι Dispatched to Oversea.......GR

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Παρέλαβα σήμερα Ν101 ver 1 με μεταλικό καπάκι....ετσι το είχα ζητήσει....μόνο που έχει ver 4.0 και όχι 4.1

αλλά δεν πολυκαίγομαι και στο κινητό 4.0.1 έχω βάλει.

 

Αλλά θέλω επειγόντως τα φώτα σου......SOS please ήρθε με μπαταρία ίσα για 5 λεπτά

μεταξύ των οθονών και σε κάτι video μου έκανε κατι ....πως να το περιγραψω....pixel-noise ? σαν να γίνονταν κάποια pixel αντίθετη χρωματικά οθόνη (ελπίζω να κατάλαβες) .....έκανα κάτι αλλαγές γλώσσας, ώρας, ημερομηνίας κλπ....και μετά έσβησε.

 

To βαλα στην πρίζα με έναν φορτιστή ασπρο με αντάπτορα EU (έχει και ένα μπλε φωτάκι πίσω) κοντά 5-6 ώρες αλλά δεν ξανανάβει.

Το πεδεψα λιγάκι.....αλλά τελικά μου άναψε για δευτερόλεπτα ως εκει που βγάζει N101 με κάτι που γυρνάει και ξανάσβησε....

 

Αρα ....ή δεν κάνει επαφή ο φορτιστής (ούτε με αυτόν ανάβει)....ή δεν φορτίζει καθόλου....μάλλον το πρώτο.

Τους έκανα και επιστολή παραπώνων για να είμαι χρονικά καλυμένος και live chat......αλλά πριν το χοντρύνω....καμια ιδέα ?

Μου φαίνεται ότι είναι τετρημένο πρόβλημα......φόρτησης/φορτιστή......

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με γεια! :-) Ψυχραιμία και θα δούμε τι παίζει.

 

Γράφει ο φορτιστής χαρακτηριστικά;

Επίσης αν γίνεται επαφή κανονικά, πρέπει και άδειο να είναι το ταμπλετ και αφού το συνδέσεις, σε κανένα λεπτό να ξεκινήσει μόνο του.

Άστο για δοκιμή καμία ώρα στην φόρτιση, χωρίς να το πειράζεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με γεια! :-) Ψυχραιμία και θα δούμε τι παίζει.

 

Γράφει ο φορτιστής χαρακτηριστικά;

Επίσης αν γίνεται επαφή κανονικά, πρέπει και άδειο να είναι το ταμπλετ και αφού το συνδέσεις, σε κανένα λεπτό να ξεκινήσει μόνο του.

Άστο για δοκιμή καμία ώρα στην φόρτιση, χωρίς να το πειράζεις.

 

Ευχαριστώ

Ο φορτιστής είναι ασπρος με τα πλακέ λαμάκια, με ένα μπλε φως πίσω. Είναι λέει 5V/2A με ένα πολύ μικρό λεπτό βισματάκι.....

το μπλε φωτάκι ανάβει, το tablet ήταν 5-6 ώρες στην πρίζα και δεν φόρτισε ούτε 1%. Τώρα είναι ξανά στην πρίζα, και ακούω κάτι

σαν κλικ ανά διαστήματα....μάλλον όχι κλικ, όπως κάνουν τα ηχεία όταν περνάει ρεύμα (στατικός ηλεκτρισμός).

 

Οσο είναι στην πρίζα δεν μου έχει ανάψει ποτέ. Κάτι δεύτερα άναψε μια φορά όταν το μετακίνησα για να το βάλω σε άλλη πρίζα.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ ΟΛΑ

 

πιό μεγαλα γραμματα δεν βρήκα...:lol:

 

ουφ ....έφυγε ένα βάρος.....τελικά άκου να δεις και κοίτα να ακούσεις

 

όπως το είχα στα χέρια και το πασπάτευα.......κάποια στιγμή το πίεσα για να στρώσω την ζελατίνα που έχει.....

καθώς το πίεσα .....αναψε ή οθόνη και είναι 100% φορτισμένο.

 

μόλις το άφησα....λίγο........ξανασβήνει.

 

Το πιάνω του πατάω το πίσω καπάκι κάπου κέντρο περίπου....ξανανάβει.....

 

το tab είναι ΟΚ απλά κάπου δεν κάνει κάτι επαφή.

 

Εδώ σε θέλω....τι δεν κάνει επαφή και χαλαρώνει μετά από λίγο ???

 

τροποποίηση

---παλι τα ιδια αρχισε......δεν αναβει

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

:O :O

Πρώτη φορά ακούω τέτοιο θέμα...

Ήξερα για περιπτώσεις που η οθόνη είχε θεματακια με γραμμές πχ αλλά που μετά από μέρες λειτουργίας έφευγαν.

 

Τώρα το δικό σου αν είναι το πρόβλημα με το εσωτερικό του, σημαίνει ότι θέλει άνοιγμα.

Δηλαδή για να καταλάβω, όταν το πιέζεις ξεκινάει να bootarei ή είναι συνέχεια ανοιχτό κανονικά και για να δεις την οθόνη του χρειάζεται πίεση;;

 

Επίσης βγάλε μερικές καθαρές φώτο του ταμπλετ από εμπρός και πίσω και ανέβασε τες εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:O :O

Τώρα το δικό σου αν είναι το πρόβλημα με το εσωτερικό του, σημαίνει ότι θέλει άνοιγμα.

Δηλαδή για να καταλάβω, όταν το πιέζεις ξεκινάει να bootarei ή είναι συνέχεια ανοιχτό κανονικά και για να δεις την οθόνη του χρειάζεται πίεση;;

 

Επίσης βγάλε μερικές καθαρές φώτο του ταμπλετ από εμπρός και πίσω και ανέβασε τες εδώ.

 

1] Είναι στην καρη σβηστό.....ανά τακτα χρονικά διαστήματα ακούγεται ένα ΤΣΑΚ σαν στατικός από τα μεγαφωνάκια.

 

2] Πατούσα να ανάψει ...τίποτα.

Κάποια στιγμή που πήγα να βγάλω μια φουσκάλα από την ζελατήνη και το ζούλιξα λίγο παραπάνω στο γόνατο άναψε στην οθόνη ξεκλειδώατος. Το ξεκλείδωσα και μπήκα μέσα κανονικά. Εκανε κάτι νερά και αναβοσβησήματα αλλά ζουλώντας το ξανα-άναβε εκεί που είχα μήνει, σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. Εβαλα ρυθμίσεις, Wifi, e-mail, σύνδεση link με google, χάζεψα το Yuandao Store που είχε μέσα, έψαχνε για κάτι update από Yuandao αλλά δεν το άφησα....και όλα έδειχναν κανονικά. Μετά από καμιά ώρα, έσβησε.

 

3] Από τότε δεν έχει ξανα-ανάψει μόνο το ΤΣΑΚ κάνει (οπως στο 1])

 

4] Το σύνδεσα στο PC για να δω τι κάνει, στο ROCKtool το είδα κανονικά, με drivers σαν ΡΚ36 chip, όλα κανονικά, περιμένει πρασινο για φλασάρισμα. Να δοκιμάσω καμιά ROM έχω κατεβάσει διάφορες....αλλά δεν ξέρω πια να βάλω, αν θυμάμαι έχω μια ΤΝΤ4 μια 4.1.1 και κάτι άλλες με πρίεργους κωδικούς. Οι δικές του από το Yuandao έχουν κρασαρισμένι zip file. Εχεις καμιά ιδέα ?

 

5] Εχω στήλει e-mail με παράπωνα και ζητώ αντικατάσταση.

 

5] Φωτό έβγαζα, με το κινητό καθώς το ξεπακετάριζα, αλλά δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω εδώ.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πως ακριβώς είναι μέσα το tablet , αυτό που υποψιάζομαι εγώ είναι ότι κάποιο καλώδιο ή κάποια καλωδιοταινία δεν κάνει καλή επαφή . Κάτι δεν πατάει καλά , και μόλις πιέσεις λίγο , έρχεται στην θέση της , αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι κουνιέται . Δεν το κόβω να γλυτώνεις το άνοιγμα . Ίσως θα έπρεπε να το ανοίξεις , να δεις τι ακριβώς είναι αυτό που δεν κάθεται σωστά , και αν μπορείς να το φτιάξεις , γιατί με αυτά τα ''τσακ'' και τα ανοιγοκλεισίματα , μπορεί να ''πάρεις κάτι στο χέρι '' και να καεί εντελώς .
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πως ακριβώς είναι μέσα το tablet , αυτό που υποψιάζομαι εγώ είναι ότι κάποιο καλώδιο ή κάποια καλωδιοταινία δεν κάνει καλή επαφή . Κάτι δεν πατάει καλά , και μόλις πιέσεις λίγο , έρχεται στην θέση της , αλλά μετά από λίγη ώρα πάλι κουνιέται . Δεν το κόβω να γλυτώνεις το άνοιγμα . Ίσως θα έπρεπε να το ανοίξεις , να δεις τι ακριβώς είναι αυτό που δεν κάθεται σωστά , και αν μπορείς να το φτιάξεις , γιατί με αυτά τα ''τσακ'' και τα ανοιγοκλεισίματα , μπορεί να ''πάρεις κάτι στο χέρι '' και να καεί εντελώς .

 

Το τσακ ακούγεται από τα ηχεία.....δεν είναι το τσακ που κάνουν τα καλώδια με ρεύμα όταν ακουμπάνε.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανοίγει....εχω δει ανοιχτά σε youtube και σε άλλα site, αλλά δεν δειχνει πως το ανοίξανε.

 

Hard reset ή κανα περίεργος συνδυασμός κουμπιών παίζει ?

 

Να το ανοίξω ή θα χάσω την εγγύηση ?

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Το τσακ ακούγεται από τα ηχεία.....δεν είναι το τσακ που κάνουν τα καλώδια με ρεύμα όταν ακουμπάνε.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανοίγει....εχω δει ανοιχτά σε youtube και σε άλλα site, αλλά δεν δειχνει πως το ανοίξανε.

 

Hard reset ή κανα περίεργος συνδυασμός κουμπιών παίζει ?

 

Να το ανοίξω ή θα χάσω την εγγύηση ?

 

Λοιπόν άνοιγμα δεν έχω κάνει, αλλά ξέρω ότι θέλει πολύ προσοχή και μόνο με καμιά λεπτή πένα να προσπαθήσεις για να μην κάνεις ζημιά στο κασωμα.

Αν φανεί ότι ανοίχτηκε, θα την χάσεις την εγγύηση.

Το τσακ το κάνει σε μένα στα ηχεία όταν το έχω στην φόρτιση.

Hardreset δεν έχει πάντως, αν και φαίνεται να μην είναι θέμα Rom.

Ρώτα τους Κινέζους μήπως έχουν κάτι να προτείνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...